شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

كبودي بي دليل ناحيه شكم

1. golbaran

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام سوال من درباره مشكل مادرم است كه به تازگي متوجه ان شده است.روي قسمت بالاي شكم او گاهي اوقات يك ناحيه كبودي ديده ميشود.ميگويم گاهي اوقات چون بعضي مواقع هيچ اثري از ان نيست. اين كبودي كاملا بدون دليل به نظر ميرسد و گاهي اوقات درد خفيفي ميگيرد.مادر من 60 سال دارد و مشكل پوستي هم ندارد. مي خواستم نظر اقاي دكتر را در اين مورد بدانم لطفا.

2. golbaran نوشته است: با عرض سلام سوال من درباره مشكل مادرم است كه به تازگي متوجه ان شده است.روي قسمت بالاي شكم او گاهي اوقات يك ناحيه كبودي ديده ميشود.ميگويم گاهي اوقات چون بعضي مواقع هيچ اثري از ان نيست. اين كبودي كاملا بدون دليل به نظر ميرسد و گاهي اوقات درد خفيفي ميگيرد.مادر من 60 سال دارد و مشكل پوستي هم ندارد. مي خواستم نظر اقاي دكتر را در اين مورد بدانم لطفا.

سلام،
    آیا این کبودی همیشه در یک نقطه مشخص دیده می شود یا مکانهای آن تغییر می کند؟
    آیا قبل از ایجاد کبودی، سابقه ضربه وجود دارد یا خودیخودی است؟
    آیا در قسمتهای دیگر بدن که در معرض ضربه هستند نیز کبودی دیده می شود یا نه؟

3. golbaran

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    اين كبودي هميشه در يكجاي مشخص پديدار ميشود و بدون اينكه ضربه اي به ان بخورد ايجاد ميشود و در هيچ كجاي ديگر بدن هم نيست.

4. golbaran نوشته است: اين كبودي هميشه در يكجاي مشخص پديدار ميشود و بدون اينكه ضربه اي به ان بخورد ايجاد ميشود و در هيچ كجاي ديگر بدن هم نيست.

سلام،
    با این توصیفی که شما نمودید، و اگر ضایعه «کبودی» باشد، به نظر نمیرسد مشکل حادی باشد با این حال بهتر است یک آزمایش خون انجام دهند.

5. golbaran

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض پوزش از اقاي دكتر به خاطر گرفتن وقت با ارزش ايشان  ميخواستم دوباره سوالي را در مورد كبودي روي شكم مادرم كه قبلا در سوالي به همين عنوان مطرح كرده بودم بپرسم زيرا ايشان را به شدت نگران كرده است.شما در پاسخ به سوال قبلي من فرموديد بايد ازمايش خون بدهند ميخواستم بپرسم ازمايش خون را از چه نظر بايد بدهند و اينكه به چه دكتري مراجعه كنند بهتر است تا نتيجه بگيرند(منظورم اين است كه تخصص پزشك چه باشد)و اينكه ايا اين كبودي نشانه خونريزي داخلي نيست؟

6. golbaran نوشته است: با عرض پوزش از اقاي دكتر به خاطر گرفتن وقت با ارزش ايشان  ميخواستم دوباره سوالي را در مورد كبودي روي شكم مادرم كه قبلا در سوالي به همين عنوان مطرح كرده بودم بپرسم زيرا ايشان را به شدت نگران كرده است.شما در پاسخ به سوال قبلي من فرموديد بايد ازمايش خون بدهند ميخواستم بپرسم ازمايش خون را از چه نظر بايد بدهند و اينكه به چه دكتري مراجعه كنند بهتر است تا نتيجه بگيرند(منظورم اين است كه تخصص پزشك چه باشد)

سلام،
    مشکلی که ذکر نمودید، اصلا جای نگرانی ندارد. آزمایش خون هم فقط برای ارزیابی سلولهای خونی انجام می شود و آزمایشی معمول در پزشکی به حساب می آید. شما به هر پزشکی مراجعه نمایید می تواند این آزمایش را برای شما نسخه کند.

golbaran نوشته است: اينكه ايا اين كبودي نشانه خونريزي داخلي نيست؟

خیر، خونریزی داخلی نیست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید