شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حاملگي پوچ به دنبال مصرف دارو

1. با سلام.من 33 سالمه و مدت يكسال و چهارماهه براي بارداري اقدام كردم .همسرم تحرك اسپرمش كم يود( 5%) كه دكترش بهش پنتوکسی فیلین داد و توي تست پس از نزديكي، دكتر من گفت كه وضعيتش خوبه.به هر حال تمام آزمايش ها و عكس رنگي من خوب بود. از اين ماه قرص فمارا مصرف كردم كه با تاخير 2 روزه پريود، بيبي چك مثبت شد. كه روز 33 پريود(پريودهاي من 27 روزست) مقدار بتا 30.3 و در روز بعد 44.7 گزارش شد. اما من تمام اين مدت لكه بيني خفيف داشتم كه دكتر شياف پروژسترون به من داد كه با استفاده اون در روز فقط يك لك كوچك ميديدم.الان كه 3 روز از مصرف شياف ميگذره به نظر لكه بينيم داره تبديل به خونريزي ميشه يعني داره بيشتر ميشه.البته من از همان اول دردهاي پريوديك رو گاهگاه داشتم و با يكي از اين دردها لك ميديدم.
    سوال: آيا من بايد شيافها رو همچنان استفاده كنم يا قطعش كنم؟.
              آيا احتمال حاملگي پوچ با اين ميزان بتا وجود داره؟
              دكتر براي 3 هفته بعد سونو داده آيا نيازي هست من زودتر انجام بدم يا نه؟
              آيا اين عدد بتادر روز 6 تاخير پريود طبيعي است؟
             اگر شيافها را قطع كنم ممكن است پريود بشم و حاملگي اگر بوده سقط شود؟

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    1-بله
    2-خیر
    3-خیر عادی نیست
    بتای شما در صورت حاملگی موفق بالاتر از 200 گزارش میشود-

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با عرض سلام وخسته نباشید
    من 58روز پیش سقط حاملگی پوچ داشتم که بعد از ده روز پاک شدم و جلوگیری هم نکردم وامروز48روزه که کاملا پاکم و5 روز پیش یعنی روز جمعه بی بی چکم مثبت شد البته 4 روز قبل از اینکه مثبت بشه بی بی چک استفاده کردم که خیلییییییییییی کمرنگ خط دوم دیده میشد اما روز جمعه کاملا واضح بود ولی چون بعد از سقط جلوگیری نداشتم خیلی نگرانم ودیشب موقع نزدیکی خونریزی روان و تقریبا کمرنگی داشتم که بعد از نزدیکی قطع شد آیا من مشکلی دارم ؟و از کی میتونم برم سونو برای تشخیص حاملگی که آیا پوچه بازم یا نه؟ چون من نمی دونم هفته چند بارداری هستم 30آذر سقط داشتم و9دی پاک شدم میشه بگید من هفته چندم بارداری هستم؟
    با تشکر

4. سلام خدمت دوستان
    این موضوع که خانمmamanijoonبهش اشاره کردند (حاملگی پوچ) یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مرسی

5. با سلام خدمت همه دوستان.والا منم نمیدونم یعنی چی این حاملگی پوچ؟اما از دوستان که سوال پرسیده بودند میخواهم که منتظر پاسخ مدیران محترم باشند چون این مسائل شوخی بردار نیستند.توصیه من به شما اینه که در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از این دل نگرانی بیرون بیایید چون ممکنه جواب مدیران محترم کمی طول بکشه(چون حجم سوالات زیاده).این دست مسائل رو با پزشکتون در میون بگذارید.با تشکر.یا علی.

6. سلام به همه.
    حاملگى پوچ وقتى اتفاق ميفته كه تخم باردار شده خودشو به ديواره ى رحم ميرسونه و بهش ميچسبه اما جنين تشكيل نميشه.سلول هاى داخل ساك حاملگى رشد ميكنن،اما جنين نشدن و جنينى رشد نميكنه و چيزى كه زياد ميشه همين سلول هاست كه باعث ميشه شكم رشد كنه.اينم وقتى كه خانم هنوز متوجه بارداريش نشده اتفاق ميفته.
    چيزيم كه باعث ميشه در همون اوايل به طور طبيعى سقط بشه سطح بالاى ناهنجارى هاى كروموزوميه.(اينا تو درسامون نيست،نميخوام اداى نابغه هارو در بيارم!قسمت اخرشو از توى مقاله خوندم كه الان كامل ميذارمش تو اخبار و مقالات كه سوالاتتون رفع بشه.)

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. mamanijoon نوشته است: با عرض سلام وخسته نباشید
    من 58روز پیش سقط حاملگی پوچ داشتم که بعد از ده روز پاک شدم و جلوگیری هم نکردم وامروز48روزه که کاملا پاکم و5 روز پیش یعنی روز جمعه بی بی چکم مثبت شد البته 4 روز قبل از اینکه مثبت بشه بی بی چک استفاده کردم که خیلییییییییییی کمرنگ خط دوم دیده میشد اما روز جمعه کاملا واضح بود ولی چون بعد از سقط جلوگیری نداشتم خیلی نگرانم ودیشب موقع نزدیکی خونریزی روان و تقریبا کمرنگی داشتم که بعد از نزدیکی قطع شد آیا من مشکلی دارم ؟و از کی میتونم برم سونو برای تشخیص حاملگی که آیا پوچه بازم یا نه؟ چون من نمی دونم هفته چند بارداری هستم 30آذر سقط داشتم و9دی پاک شدم میشه بگید من هفته چندم بارداری هستم؟
    با تشکر

دوست عزیز ضمن تبریک بارداریتون باید بگویم تشخیص اینکه شما در هفته چندم بارداری هستید به عهده پزشکتان است که با سونوگرافی و اندازه گیری ساک حاملگی و قطب جنینی مشخص می شود. ایا شما به غیر از بی بی چک ازمایش Bhcg دادید که اندازه بتا مشخص شود؟در مواردی که سقط صورت می گیرد بهتر است 4-3 ماه فاصله ایجاد شود که  استراحت بکنید تا حاملگی بعدی با موفقیت انجام شود .در ضمن در کسانیکه یک حاملگی پوچ را پشت سر می گذارند حاملگی بعدی با موفقیت است انشاا... که دوران بارداری خوبی را داشته باشید و سعی کنید استرس نداشته باشید.تشخیص دقیق با پزشک حاذقتان هست.

8. سلام به همگي
    من 25 سالمه ،‌ چند ماه كلوميفن (3ماه) مصرف كردم‌ ، بي نتيجه ، يك ماه لتروزول و كلوميفن هر دو رو باهم
    روز 32 بتا 28 بود ، روز 24 130 بود ،
    نمي دونم ، خيلي نگرانم
    يعني بارداري من مشكلي نداره ؟
    چيكار بايد بكنم
    البته الحمدلله هيچ درد خاصي ندارم ، گاهي يه كمردرد يا دلدرد خيلي خفيف
    لكه بيني هم ندارم ، ولي شياف پروژسترون رو مصرف مي كنم الان يك ماه و 10 روز از بارداريم مي گذره ، دكتر براي روز 26 همين ماه واسم سونو نوشته .
    البته حالت تهوع هم ندارم ، فقط احساس خستگي مي كنم
    آيا اينا طبيعيه
    اميدوارم كمكم كنيد

9. tarane_2 نوشته است: سلام به همگي
    من 25 سالمه ،‌ چند ماه كلوميفن (3ماه) مصرف كردم‌ ، بي نتيجه ، يك ماه لتروزول و كلوميفن هر دو رو باهم
    روز 32 بتا 28 بود ، روز 24 130 بود ،
    نمي دونم ، خيلي نگرانم
    يعني بارداري من مشكلي نداره ؟
    چيكار بايد بكنم
    البته الحمدلله هيچ درد خاصي ندارم ، گاهي يه كمردرد يا دلدرد خيلي خفيف
    لكه بيني هم ندارم ، ولي شياف پروژسترون رو مصرف مي كنم الان يك ماه و 10 روز از بارداريم مي گذره ، دكتر براي روز 26 همين ماه واسم سونو نوشته .
    البته حالت تهوع هم ندارم ، فقط احساس خستگي مي كنم
    آيا اينا طبيعيه
    اميدوارم كمكم كنيد

سلام،
    برای اطمینان از ادامه بارداری، می بایست یا با انجام سونوگرافی قلب جنین مشاهده شود و یا اینکه تیتر بتا اچ سی جی روند تصاعدی داشته باشد. توصیه های پزشکتان را ادامه دهید.

ضمنا تاپیک زیر را برای مقدار بتا اچ سی جی مطالعه بفرمایید:

همه چیز درباره HCG

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. jiji نوشته است: سلام خدمت دوستان
    این موضوع که خانمmamanijoonبهش اشاره کردند (حاملگی پوچ) یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مرسی

سلام،
    مطلب زیر را مطالعه بفرمایید:

حاملگی پوچ

حاملگى پوچ چيست؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. با سلام مجدد
    آيا احتمال حاملگي پوچ در افرادي كه با لتروزول و كلوميفن باردار مي شن ، وجود داره ،
    hcg در روز 32 ، 28 بود ، دو روز بعد ، 130 بود ، كه پزشكم گفت خوبه ،
    سونو رو هفته ي چند انجام بدم
    با تشكر فراوان

12. tarane_2 نوشته است: با سلام مجدد
    آيا احتمال حاملگي پوچ در افرادي كه با لتروزول و كلوميفن باردار مي شن ، وجود داره ،
    hcg در روز 32 ، 28 بود ، دو روز بعد ، 130 بود ، كه پزشكم گفت خوبه ،
    سونو رو هفته ي چند انجام بدم
    با تشكر فراوان

سلام،
    احتمال که برای همه وجود دارد و فقط می توان با ارزیابی توسط سونو یا بتا اچ سی جی از ادامه بارداری اطمینان حاصل کرد، بر اساس LMP در هفته های 5 و 6 و 7 شاخص هایی برای روند رشد جنین وجود دارد که معتبرترین آنها قلب جنین است که در هفته 7 رویت خواهد شد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید