شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حامگی در دوران پریوذ

1. عكس رنگى رحم يا همون هيسترو سالپنگو گرافى براى اين هست كه بدونيم درون رحم چه خبره و لوله ها باز هستن يا بسته.اين كار روز اخرعادت ماهيانه و زمانى كه قبلش حتمآ معاينه انجام شده و در صورتى كه عفونت رحمى وجود نداشته باشه انجام ميشه.يه امپول به رحم تزريق ميشه كه اصطلاحآ بهش ماده رنگى گفته ميشه كه داخل رحم پخش ميشه و زمان عكس گرفتن حدود رحم و باز بودن لوله هارو نشون ميده.البته اين كار يه مقدار دردناكه و بهتره كه قبلش يه مسكن خورده بشه.
    در مورد بعدى مهم ترين دليل چسبندگى رحم سقط هاى غير اصولى توسط پزشكان و ماماها هست.از عوامل اوليه ى موثر در اين رابطه ميشه سل رو نام برد كه البته اين بيمارى در زمان هاى گذشته وجود داشته و عوامل ثانويه  سقط هاى غير قانونى وعفونت ها و الودگى هاى بعد از زايمان هستن.
    چسبندگى ممكنه در رحم،منطقه اى و يا به طور كامل ديده وجود داشته باشه كه تشخيصش هم با گرفتن همون عكس رنگى كه بهش اشاره كرديد امكان پذيره.اين بيمارى قابل درمان هست اما در موارد شديد ممكنه نازايى هاى ثانويه به وجود بياد كه البته اين هم با درمان هايى قابل حله.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  2. سلام
    من حدود 7 ماهه دزوسپتیو میخورم رابطه جنسی کامل داشتم،نمیدونم مایع منی ریخته شده داخل واژن یا خیر ،پریود هم منظم بوده میخواستم ببینم اصلا احتمال بارداری در صورت مصرف قرص به صورت مداوم هر شب بدون فراموش کردن وجود داره؟ حتی اگر مایع منی داخل بریزه،در مورد قرص دزوسپتیو
    با تشکر

3. bitaoo نوشته است: سلام
    من حدود 7 ماهه دزوسپتیو میخورم رابطه جنسی کامل داشتم،نمیدونم مایع منی ریخته شده داخل واژن یا خیر ،پریود هم منظم بوده میخواستم ببینم اصلا احتمال بارداری در صورت مصرف قرص به صورت مداوم هر شب بدون فراموش کردن وجود داره؟ حتی اگر مایع منی داخل بریزه،در مورد قرص دزوسپتیو
    با تشکر

این قرص هم مانند بقیه قرصهای ضد بارداری عمل میکنه و اگر منظم و طبق روش صحیح مصرف بشه امکان بارداری به هیچ عنوان نیست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام دوست عزیز
    نام علمی چسبندگی رحم ، سندرم آشرمن میباشد ، که معمولا به علت از بین رفتن لایه ای از رحم به وجود آمده که علت ان میتواند سزارین ، عفونت ، و یا پارگی ، کورتا ژ و ... باشد .
    غالبا موجب اختلال قائدگی و تولید مثلی میشود ،از علایم بارز آن : 1 _آمنوره ( عدم وجود خونریزی قائدگی در 37 % مواقع .
    2 _ هیپومنوره ( کاهش خونریزی قائدگی در 31 % موارد
    3 _ دیسمنوره ( درد هنگام قادگی )
    4 _ منو مترو راژی ( یا خونریزی بین فاصله دو قائدگی )
    5 _ نازایی
    6 _ سقط های مکرر ( که این سقط های مکرر به اختلال تشکیل عروق و رشد ناقص لایه آندومتر نزدیک محل لانه گزینی رویان و اندازه کمتر حفره رحم نسبت داده میشود
    در بیماران مبتلا به این سندرم حاملگی میتواند عوارضی از قبیل : زایمان زود رس ، چسبندگی جفت و خونریزی پس از زایمان را در حد برداشتن رحم ( هیسترکتومی ) را داشته باشد .
    درمان :
    ابتدا چسبندگی رحم را در طی یک جراحی برداشته و از تشکیل مجدد آن جلو گیری میکنند ، روش های جراحی متعددی برای از بین بردن چسبندگی وجود دارد که بهترین انها هیستروسکوپی است ، قبل از این عمل به فرد آنتی بیوتیک داده میشود تا دچار عفونت نشود و بعد از از بین بردن چسبندگی وسیله ای در داخل رحم جایگذاری میشود تا از چسبندگی مجدد لایه های رحم جلوگیری شود ، مثل آی یو دی و یا سوند فولی، معمولا این شئ داخل رحم 7-5 روز داخل رحم گذاشته میشود .
    همچنین اغلب پس از عمل ، تجویز استروژن با دوز بالا و سپس پروژسترون ، موجب تسهیل تکثیر اندومتر در نواحی اسکار ( زخم ، برش ) قبلی میشود .
    گاهی اوقات از آنتی بیوتیک و داروهای استروئیدی برای پیشگیری از چسبندگی داخل رحمی متعاقب عمل استفاده میشود . بیش از 80 % بیماران با این روش درمان میشوند و نیمی از آنها حاملگی را به خوبی به پایان میرسانند ، ولی بقیه دچار عوارض حاملگی نظیر زایمان زود رس و جداشدگی جفت میشوند .برای اطلاعات بیشتر میتونی به سایتهای زیرمراجعه کنی

http://zananzayemannazaei.blogsky.com/1387/09/24/post-53/

http://www.roham.ws/web/ftopict-4365.html
    http://www.2rnaz.com/view/001385.php

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. سلام
    من به این صورت از دزوسپتیو استفاده کردم:
    هر شب ساعت 12 یک قرص مصرف کردم، بعد از تمام شدن یک بسته 4 روز بعد پرید شدم و 8 روز بعد از مصرف آخرین قرص بسته جدید را شروع کردم که معمولا روز چهارم پریدم بوده.این روش صحیحه؟ این ماه احساس تورم و سنگینی در سینه دارم که هنوز از قرص هام 7 عدد مونده،به نظر شما این اثرات قرص است یا نشانه بارداری مثلامن خیلی نگرانم. این روش مصرف من درسته؟استفاده از روش جلوگیری دیگه لازم نیست؟
    با تشکر بسیار از زاهنماییتون

6. خانم عزيز شما پريود شديد!!حاملگى وجود نداره ديگه.نخوريد،بسه.

7. با تشکر از جواب شما دوستان خوبم
    آیا استفاده از iudممکنه باعث چسبندگی رحم بشه؟ وآیا غیر از جراحی راه درمان دیگری هست؟
    ممنون

8. سلام
    من دزوسپتیو را برای کاهش خونریزی و درد که هنگام پرید داشتم و جوش های صورت شروع کردم به خوردن، منظم خوردم همونطور که گفتم هر شب یکی ساعت 12 و..،توی این مدت  ارتباط جنسی هم داشتم،بدون کاندوم و خوب احتمال اینکه مایع منی داخل ریخته باشه هم بوده این ماه که ماه آخر مصرف قرص است احساس تورم توی سینه دارم یعنی احساس میکنم سینه ها از حد معمول بزرگترند،به نظر شما علت چیست؟  هنوز یک هفته به تموم شدن قرص هام مونده.یک کم نگرانم

9. bitaoo نوشته است: سلام
    من دزوسپتیو را برای کاهش خونریزی و درد که هنگام پرید داشتم و جوش های صورت شروع کردم به خوردن، منظم خوردم همونطور که گفتم هر شب یکی ساعت 12 و..،توی این مدت  ارتباط جنسی هم داشتم،بدون کاندوم و خوب احتمال اینکه مایع منی داخل ریخته باشه هم بوده این ماه که ماه آخر مصرف قرص است احساس تورم توی سینه دارم یعنی احساس میکنم سینه ها از حد معمول بزرگترند،به نظر شما علت چیست؟  هنوز یک هفته به تموم شدن قرص هام مونده.یک کم نگرانم

دوست عزیز
    این موضوع بخاطر تغییرات هورمونی در شما رخ داده
    گرچه که اگه اولین دوره مصرف شما بوده باید ماه اول از کاندوم هم استفاده می کردید برای اطمینان بیشتر
    نگران نباشید

10. سلام
    نه ماه اول مصرفم نبوده، ششمین ماه بود،من ماه های اول مصرف قرص هیچ مشکلی نداشتم،مثلا دل دردم موقعه ی پرید خیلی کم شد اصلا دل درد نداشتم،اما ماه پیش دل درد داشتم بعد از 4 ماه خوردن دزوسپتیو!! این ماه یک قرص از قرص هام مونده اما یک کم احساس درد در شکمم دارم مثل زمانی که پرید میشم ،من همیشه 4 روز بعد از تموم شدن قرص پرید میشم،یعنی حدود 4 یا 5 روز به پرید مونده،به نظر شما ممکنه مشکلی باشه،اگر زودتر از 5 شنبه پرید بشم با توجه  به اینکه پریدم تو این ماه ها کاملا منظم بوده؟
    سوال بعدی که دارم اینه که ممکنه این دارو(دروسپتیو)3 ماه اول عوارض نداشته باشه بعد از ماه 4 یا پنجم مصرف عوارض نشون بده؟ و اینکه گفتم که سینه ها م فکر میکنم متورم اند میتونه مربوط به احتباس مایعات در اثر پروژسترون باشه؟
    و اینکه دزوسپتیو با این توضیح که راجع به مدت مصرفم دادم که شش ماهه مصرف میکنم 100% جلوی بارداری رو میگیره با توجه به اینکه کاملا منظم مصرف کردم؟

11. من تازه نامزد كردم  به دليل استرس زياد مراسم  بعد از گذشت 7 روز از اتمام پريودم باز خونريزي پيدا كردم. و بين اين دوره خونريزي  با نامزدم رابطه شدم البته دخول نداشتيم چون هنوز بكارت دارم حالا10روز  بعد از اون 7 روز خون ريزي دوم دوباره خونريزي پيدا كردم اينبار خون تيره تقريبا قهوه اي. ميخواستم بدونم:1. ممكنه به پرده آسيبي رسيده باشه و ودر اثر اونه؟ 2.احتمال بارداري ممكنه وجود داشته باشه با اينكه خون ريزي داشتم؟ يا حتي بارداري خارج از رحم؟

12. باسلام
    دوست عزیز، با توجه به توضیحات شما و وجود خونریزی ، احتمال بارداری بسیار بسیار کمه و شاید هم صفره!؟ در ضمن اگر دخولی نداشتید،قاعدتاً پرده هم آسیبی ندیده ، از طرفی این خونریزیها احتمالاً به علت استرس زیاد شما ست ،به هرحال مراجعه به دکتر زنان رو پیشنهاد میکنم تا از نگرانی در بیاید
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  13. سلام دوستان عزیز
    من  برای بارداری اقدام کردم پریودم 5 روز عقب افتاده بود که بیبی چک استفاده کردم و  نتیجه مثبت بود . دقیقا روز قبل  آزمایش خون (10 روز   بعد از تاخیر ) پریود شدم . به نظر شما مشکل چیست؟ خیلی عصبی هستم چون از حاملگی هم خودم و هم شوهرم خیلی خوشحل بودیم آخه 5/1 است که اقدام برای بارداری کرده ایم . لطفا مرا راهنمایی کنید

14. با سلام
    دوست عزیز، سرکار آیدا خانم، اصولاً بی بی چک راه صد در صد قابل اطمینانی نیست!!؟ بهترین راه انجام آزمایشات و تستهای لازمه جهت بارداریست،که با نظر پزشک انجام و قطیعت باروری مشخص میگردد! از طرفی امکان بارداری اولیه هم  برای شمامیرود ! که عدم تداوم و یا معضلات بوجود آمده برای تخمک و اسپرم را متخصص زنان ضمن معاینات مشخص کرده  و در این راستا درمان آنرا آغاز مینمایند!؟ به هرحال بهترین و موثرترین راه مراجعه به پزشک متخصص مذکور و انجام آزمایشات مربوطه میباشد.
    موفق و شاد و سلامت باشید.

15. </icon><message>
    هیستروسالپنگوگرافی روشی هست که بوسیله اون میخوان ببین چه مشکلی در رحم و دهانه رحم و لوله های رحم وجود داره... که مخصوصا باعث سقط شده...در رحم برای دیدن توده های خوش خیم و در لوله های رحمی برای دیدن تنگی ها و چسبندگی ها
    و احیانا برای رفع چسبندگی و یا حتی برگشت لوله های عقیم شده با جراحی قبلی...

این روش باید در زمانی انجام بشه که این اطمینان وجود داشته باشه که هیچ احتمال بارداری نباشه. اگر هر گونه عفونت و التهابی
    در دستگاه تناسلی وجود داشته باشه این کار نباید صورت بگیره...

قبل از انجام این تست به شما مسهل داده میشه تا روده ها کاملا تخلیه بشن...برای اینکه اگر اینطور نباشه مشکلاتی ایجاد میشه
    و همینطور قبل از تست بهتره در شرایط آرامی باشید و اضطراب نداشته باشید..شاید بد نباشه از آرامش بخش استفاده کنید.. بعضی از پزشکان , قبل از انجام این تست از آنتی بیوتیک استفاده می کنند

اگه شما, مشکل طبی دارید باید به اطلاع پزشک رادیولوژیستتون برسونید.. مثل وجود هرگونه حساسیت و آلرژی مخصوصا به داروهای حاجب رادیو لوژی

روش کار به این صورت هست که در روی تخت دراز میکشید اسپکولوم وارد رحم شما شده تا اجازه بده که وسیله فلوروسکوپی وارد مجرای رحم بشه...باید 30 دقیقه در این حالت قرار بگیرید...از طریق اون ماده حاجب رادیو لوژی وارد رحم و ضمائم میشود و بعد عکسی مثل همه عکس های رادیو لوژی گرفته میشه.بعد از انجام تست باید منتظر بشید ببینید که نظر پزشک مربوطه
    و یا تکنسین مربوطه مبنی بر کیفیت خوب عکس...چه هست... گاهی لازم میشه دوباره اقدام به اینکار بشه...

این تست فقط مختصری ایجاد ناراحتی میکنه . این ناراحتی مخصوصا وقتی وسیله فلوروسکوپی وارد میشه و ماده حاجب از طریق اون وارد رحم میشه... ایجاد میشود... اما زیاد طول نمیکشه..ممکنه درد مختصری در انتهای شکم احساس بشه... اما زیادطول نمیکشه

این لینک های انگلیسی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار میدن
    http://www.radiologyinfo.org/en/info...erosalp&bhcp=1
    http://www.healthatoz.com/healthatoz...ingography.jsp
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/e...cle/003404.htm

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید