شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حالت تهوء در دودان حاملگی

1. ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب اقای دکتر و همچنین تشکر فراوان برای راهنمایی های مفید جنابعالی:
    من در ماه  دوم حاملگی هستم و فقط 21 سال دارم .متاسفانه در شرایط جسمانی خیلی ضعیف هستم.
    .سردرد شدید،خستگی زیاد ،بی حوصلگی،زیاد از مشکلات من است.
    اما مشکل مهمتر این است که من هر چیزی که می خورم (ببخشید) بالا می اورم و معده من هیچ غذایی را نمی پذیرد  این مشکل بیشتر در صبحها صورت می گیرد یعنی از صبح تا بعد از ظهر من هیچ چیزی نمی تونم بخورم و در شبها هم که چیزی میخورم دایم حالت تهوء دارم  همه غذاهای من غذاهای باب میلم و مقوی هستند اما متاسفانه 5 دقیقه بعد از خوردن همه را بر میگردانم
    با این اوضاع فکر کنم نه من و نه بچه ام به 5 ماه دیگر برسیم . به پزشک که مراجعه کردم گفت حالت های عادی است و قرص های ضد تهوء به من دادند که هیچ فایده ای نداشت
    خواهش می کنم اگر شما درمانی مد نظر دارید و یا دارو های گیاهی خاصی میشناسید که به بیماری من کمک میکند منو راهنمایی کنید
    از کمک و راهنمایی شما بسیار متشکرم

2. سلام دوست عزیزم
    تهوع در 3 ماه ابتدای حاملگی امری طبیعی است و تقریبا 60-80 در صد از خانم های حامله اونو تجربه میکنند و بار داری را هم به پایان میرسانند .شما با استفاده از یکسری راه کار میتوانید ان را کاهش دهید.بنده تعدادی از انها را خدمتتون عرض میکنم
    1-از خوردن غذا های پر چرب و پر ادویه بپرهیزید
    2-حجم های وعده های غذایی را کم و تعداد وعده هارا زیاد کنید
    3-نوشیدن چای زنجبیلی مفید است
    4-در موارد شدید تر  داروهایی مانند متو کلو پرامید-پیریدوکسین و دیفن هیدرامین مفید است
    در ضمن استفراغ  جنین را در معرض خطر قرار نمیدهد
    موفق باشید

راستی فراموش کردم خوردن کمی بیسکوییت یا نان خشک صبح ها قبل از خروج از رختخواب مفید است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید