شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل پریود نشدن

1. با سلام.دختری هستم 23 ساله.هنوز هم ازدواج نکردم.من پریود هام نا منظمه.از اول همین طور بودم.حتی تا 6 ماه هم شده که پریود نشم.من موهای زائد هم دارم.4 ماه پیش به متخصص زنان مراجعه کردم و بعد از نتیجه ی سونوگرافی معلوم شد کیست دارم.دکتر قرص و آمپول مدوکسی پروژسترون تجویز کرد (برای 3 ماه).تو این 3 ماه مشکلی نداشتم اما با قطع قرص دوباره به مشکل برخوردم.چند روز پیش باز پیش دکترم رفتم و بعد از نتیجه ی سونو .. مشخص شد کیستم بر طرف شده.و اینطور احساس شد که مشکل پریود نشدنم یا هورمونیه یا تیروئیدم مشکل داره.اما تو آزمایشات هورمونی که دادم هیچ کدوم مشکلی نداشت و دکتر گفت که مشکل از تخمک گذاری تو من هست .که تخمک گذاری در من به سختی صورت مگیره و ممکنه در آینده برای باردار شدنم هم به مشکل بر بخورم.دکتر دوباره امپول مدوکسی پروژسترون تجویز کرده به اضافه ی قرص یاسمین.
    حالا من می خوام بدونم با مصرف قرص یاسمین مشکل پریودم حل میشه..؟؟؟؟
    یا مشکل موهای زائدم که واقعآ ازش رنج می برم؟؟؟
    فرق یاسمین با دیان چیه؟؟؟کدوم بهتره؟؟؟
    با تشکر فراوان

2. سلام.
    ببخشيد كه اينجا سوالمو مطرح مى كنم.
    من از دكتر خودم و بعضى از پزشكايى كه تا حالا بهشون مراجعه كردم شنيدم كه براى رفع عفونت،استفاده از محلول اب و سركه خيلى تاثير گذاره.ابته پزشكم اينو در كنار  تجويز دارو بهم پيشنهاد كرد.به اين صورت كه روزى 10 دقيقه تو اين محلول بشينم.البته از اين استفاده نكردم چون نگران بودم كه مشكلم بيشتر بشه(يكي دوبار استفاده كردم كه چون يكم سوزش داشتم ديگه ازش استفاده نكردم) اينم بگم كه تا حالا رابطه ى جنسى نداشتم و خود ارضايى هم نكردم.
    اخيرآ شنيدم كه اب و سركه اصلآ خوب نيست و استفاده ازش اشتباهه.تا قبلش فكر مى كردم كه بخاطر استفاده نكردن ازش مشكلم حل نشده.چون تا حالا 3 دوره از داروهام استفاده كردم و به جز پزشك خودم پيش 3 تا پزشك هم رفتم اما نتيجه اى نگرفتم.
    در ضمن پزشكم گفته كه اگه اين عفونت درمان نشه به بكارتم اسيب ميزنه و كم كم ازبين ميره.
    و چون مربى شنا هستم بيشتر روزا استخر بودم اما از موقعى كه اين مشكل شروع شده نميتونم برم .اوايل هم بخاطر كلرى كه هميشه با بدنم در تماس بود از سركه استفاده نمى كردم كه مداخلشون مشكل ساز نشه.مشكلم خيلى تو روحيمو ورزشم تاثير بدى گذاشته.
    من بايد چيكار كنم؟اب و سركه واقعآ مؤثره يا خطرناك؟
    ببخشيد توضيحاتم زياد شد.
    ممنون ميشم كمكم كنيد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. saghar15 نوشته است: سلام.
    من از دكتر خودم و بعضى از پزشكايى كه تا حالا بهشون مراجعه كردم شنيدم كه براى رفع عفونت،استفاده از محلول اب و سركه خيلى تاثير گذاره.ابته پزشكم اينو در كنار  تجويز دارو بهم پيشنهاد كرد.به اين صورت كه روزى 10 دقيقه تو اين محلول بشينم.البته از اين استفاده نكردم چون نگران بودم كه مشكلم بيشتر بشه(يكي دوبار استفاده كردم كه چون يكم سوزش داشتم ديگه ازش استفاده نكردم) اينم بگم كه تا حالا رابطه ى جنسى نداشتم و خود ارضايى هم نكردم.
    اخيرآ شنيدم كه اب و سركه اصلآ خوب نيست و استفاده ازش اشتباهه.تا قبلش فكر مى كردم كه بخاطر استفاده نكردن ازش مشكلم حل نشده.چون تا حالا 3 دوره از داروهام استفاده كردم و به جز پزشك خودم پيش 3 تا پزشك هم رفتم اما نتيجه اى نگرفتم.
    در ضمن پزشكم گفته كه اگه اين عفونت درمان نشه به بكارتم اسيب ميزنه و كم كم ازبين ميره.
    و چون مربى شنا هستم بيشتر روزا استخر بودم اما از موقعى كه اين مشكل شروع شده نميتونم برم .اوايل هم بخاطر كلرى كه هميشه با بدنم در تماس بود از سركه استفاده نمى كردم كه مداخلشون مشكل ساز نشه.مشكلم خيلى تو روحيمو ورزشم تاثير بدى گذاشته.
    ببخشيد توضيحاتم زياد شد.
    ممنون ميشم كمكم كنيد.

نه عزيزم چرابايد خطرناك باشه همه خانوما معمولا ازش استفاده ميكنن خيلي هم كارسازه.جالبه كه پزشكتون گفته به بكارت آسيب ميزنه واقعا نبايد اسم ايشون رو گذاشت دكتر چون فقط قصد ترسوندن بيمارا رو دارن.به نظر من در كنار قرصهات از همون محلول استفاده كن.اصلا اگه ميترسي به جا سركه از بتادين استفاده كن خيلي عاليه.چون خودش خاصيت ضدعفوني داره.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. m655 نوشته است: با سلام.دختری هستم 23 ساله.هنوز هم ازدواج نکردم.من پریود هام نا منظمه.از اول همین طور بودم.حتی تا 6 ماه هم شده که پریود نشم.من موهای زائد هم دارم.4 ماه پیش به متخصص زنان مراجعه کردم و بعد از نتیجه ی سونوگرافی معلوم شد کیست دارم.دکتر قرص و آمپول مدوکسی پروژسترون تجویز کرد (برای 3 ماه).تو این 3 ماه مشکلی نداشتم اما با قطع قرص دوباره به مشکل برخوردم.چند روز پیش باز پیش دکترم رفتم و بعد از نتیجه ی سونو .. مشخص شد کیستم بر طرف شده.و اینطور احساس شد که مشکل پریود نشدنم یا هورمونیه یا تیروئیدم مشکل داره.اما تو آزمایشات هورمونی که دادم هیچ کدوم مشکلی نداشت و دکتر گفت که مشکل از تخمک گذاری تو من هست .که تخمک گذاری در من به سختی صورت مگیره و ممکنه در آینده برای باردار شدنم هم به مشکل بر بخورم.دکتر دوباره امپول مدوکسی پروژسترون تجویز کرده به اضافه ی قرص یاسمین.
    حالا من می خوام بدونم با مصرف قرص یاسمین مشکل پریودم حل میشه..؟؟؟؟
    یا مشکل موهای زائدم که واقعآ ازش رنج می برم؟؟؟
    فرق یاسمین با دیان چیه؟؟؟کدوم بهتره؟؟؟
    با تشکر فراوان

مشكل شما با يه ماه و 2 ماه حل نميشه حداقل 6 ماه الي 1 سال بايد تحت درمان باشي.هردو قرص خوبه ولي هرچي دكتر بهت داده استفاده كن ياسمين يه كم قيمتش بالاست ولي عوارض كمتري داره.موهاي زائدتم كه هورمونيه نگران نباش تا حدودي با ياسمين حل ميشه.ولي بايد تحت درمان باشي.چيز خاصي نيست نگرانش نباش فقط درمانت رو پشت گوش ننداز.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. سلام عزيزم.مرسى از جوابت.
    البته دكتر من نگفت كه اب و سركه به بكارت اسيب ميرسونه.ببخشيد  انگار من بد توضيح دادم.
    گفت اگه عفونت درمان نشه به بكارت اسيب ميرسونه.
    مشكلم خيلى حاده؟البته پزشكم گفت كه اگرم اين اتفاق بيفته با نامه ى پزشكى قانونى ترميمش ميكنه.ميخواستم بدونم به جز اين خطر ديگه اى نداره؟تو اينده دچار مشكل ديگه اى نميشم؟

6. آب سرکه با خاصیت اسیدی که داره میتونه اسیدیت آن ناحیه رو افزایش بده در نتیجه موجب کاهش عفونت میشه این اتفاق موقعی صورت میگیرد که اون سرکه ای که استفاده میکنید واقعا اصل باشه در ضمن تمام سرکه های که در بازار هستند قلابی هستند و تاثیر چندانی ندارند و همچنین از صابون و شامپو استفاده نکنید زیرا با خاصیت قلیایی که دارند موجب رشد مکروب در ناحیه میشود .

7. سلام عزیزم.
    محلول سرکه و آب جهت کنترل عفونت خصوصا عفونت قارچی استفاده میشه.حدود یک لیوان سرکه به 5 لیتر آب جوشیده ولرم شده اضافه کن و حتما 20 دقیقه داخل اون بشین.سعی کن لگنی که استفاده میکنی استیل باشه که آب هم تو همون بجوشونی.به احتمال خیلی زیاد با توجه به اینکه استخر میرین عفونت قارچی دارین.که البته مشکلات هورمونی و همچنین استرس این نوع عفونت رو تشدید میکنه.اگر هم از شیو برای ناحیه تناسلی استفاده میکنی بعدش ناحیه رو مرطوب کن.لباس زیرت رو هم قبل ازپوشیدن اتو کن.محلول سرکه رو حداقل 10 روز پشت سر هم استفاده کن.

8. با سلام،

آقای دکتر من 29 ساله هستم و 5 سال است که ازدواج کردم و به دلیل ضعیف بودن و تعداد کم اسپرم همسرم بصورت طبیعی باردار نمی شوم و تا حالا 3 بار میکرواینجکشن کردم که بار دوم باردار شدم و در ماه سوم جنین مرد و کورتاژ کردم ولی در بار سوم 31 عدی HMG زدم و میکرواینجکشن کردم که منفی شد و بعد از آن پریود شدم.

ماه دوم بعد از میکرو من پریود نشدم یعنی آخرین پریود من 13 دی بوده و تا حالا که 2 اسفند است من پریود نشدم.

من تا حالا همیشه 28 روز یکبار پریود میشدم برای همین فکر کردم شاید معجزه شده و باردار شدم ولی تست بتا هاش س ج منفی بود پس دکتر به من گفت باید دو تا آمپول پروژسترون 50 بزنم روزی یک عدد و تا یک هفته پریود میشم.

حال سوال من این است که ممکن است که تخمدانهای من بخاطر تزریقهایی که برای لقاح مصنوعی کردم مشکل پیدا کردند؟

ممکن است در این سن یائسه شده باشم؟

آیا ممکن است دیگر نتوانم میکرواینجکشن کنم؟

آقای دکتر می حتی سونوگرافی هم کردم و هیچ مشکل یا کیست یا فیبرومی نداشتم و حتی رحمم آماده پریود شدن نبود.

با سپاس فراوان

9. چرا در اثر استرس زیاد عادت ماهانه عقب می افتد؟؟؟؟؟؟؟؟

چه ربطی به کجا داره؟!

10. دوست خوبم
    کلا استرس با عث میشه تا میزان ترشح هورمونهای بدن تغییر کنه این اختلال عوارض مختلفی رو روی بدن افرادمتفاوت نشون میده که یکی از اونها تغییر در زمان پریوده

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  11. با سلام
    دوست گرامی سرکار خانم زارع، اگر دقت کرده باشید زمانی که انسان  دارای استرس  میشود حتی در خورد و خوراک وی این استرس ، تاثیر بسزائی داشته و بعضاً میل به خوراکی نیز بشدت کم میشود واز این دست امثال بسیار است!! که یکی از آنها همین قضایای عادات ماهانه بانوان بوده که چون هم زمان با احساسات و عواطف و مکانیزم بدن و ترشحات هورمونی آنان در ارتباط است لذا استرس در آن بسیار نقش اساسی داشته و دارد.در نتیجه بهترین کار در این مواقع صبر و حوصله به خرج دادن و کنترل استرس بوده تا به چنین عواقبی دچار نگشت.
    موفق باشید.

12. ممنون از دوستان، اما خب چه هورمونی؟؟ چرا انقدر این قضیه رو من تاثیر میذاره؟
    من خدای استرسم! حالت تهوع می گیرم وقتی بابت چیزی مضطرب بشم!
    نمی دونم چیکار کنم؟! آخرین بار 2 ماه پریودم عقب افتاد همه هورمونهام هم به هم ریخته بود. البته تنبلی تخمدان هم دارم. اما این دیگه قوز بالاقوز شده....Sad

13. برای تنظیم هورمون زنانه هیچ چیز جای عرق رازیانه رو نمیگیره (شدیدا بهت توصیه میکنم)
    عرق هل روزانه 2 نصفه لیوان بعد از ناهار وشام
    دم کرده گل گاو زبان شبها
    و عرق بهار نارنج
    برای از بین بردن استرس بسیار موثر خواهد بود
    یادتون باشه که استرس نه تنها به حل مشکلات کمک نمیکنه بلکه سلامتی و فکر درست رو از ما میگیره
    موفق باشی

14. با سلام
    دوست عزیز ، با تایید اظهارات سرکار خانم رومینا، چند نکته رو جهت اطلاع شما بازگو مینمایم:
    1- از مواد لبنی مانند دوغ و ماست بیشتر استفاده کنید چون در آرامش اعصاب و کاهش استرس موثرند.
    2- از حجم خوراکیهای گرم و تند بکاهید چون تشدید کننده این قضیه میباشند.
    3- تا حد ممکن از رویاروی با مسائل استرس زا حذر کنید. حتی دیدن فیلمهایی از این دست مانند جنایی و ترسناک و....
    و....
    ودر نهایت برای استرسهای زیاد داروهایی وجود دارد که در امر کاهش آن بسیار موثر بوده، ولی باید تحت نظر پزشک مربوطه که همانا روانپزشک هست، مورد استفاده قرار گیرد.
    ولی پیشنهاد میکنم نخست از مواد و خوراکیهای طبیعی استفاده نموده و در صورت نیاز ،در آخرین مرحله به پزشک و دارو مراجعه کنید زیرا معضل شما ،مشکلی نیست که زیاد حاد باشد با کمی تمرین و کنترل خورد و خوراک امکان رفع آن خواهد بود.
    موفق باشید.

15. saghar15 نوشته است: سلام.
    ببخشيد توضيحاتم زياد شد.
    ممنون ميشم كمكم كنيد.
    با سلام خدمت شما دوست گرامی و همه کاربران .از اینکه کامل و بدون پرده مشکلتون رو شرح دادید ممنون.ببینید این موردی که خانوم ها مطرح کردید یعنی محلول سرکه و بتادین کاملا" موثرند.البته به شرطی که حتما" با داروهای کمکی مصرف شوند.استفاده تنها از محلول های ضد عفونی کننده برای افراد با فعالیت نرمال و عادی هستش ولی علت اینکه یه خورده مشکل شما پیچیده شده دقیقا" همون استخری هستش که اشاره کردید.که من هم به خاطر استخر رفتن به قارچ و عفونت پا مبتلا شدم که خوب شدم.ببینید داروهای تجویز شده را تا انتها مصرف کنید و همیشه زیر نظر پزشک باشید.احتمالا" شما باید تا موقعی که استخر میرید از داروها استفاده کنید.در مورد محلولهای خیلی علمی تر نسبت به آب سرکه و همینطور قوی تر و موثر تر به یک پزشک پوست و مو هم بد نیست مراجعه کنید.به امید بهبودی.در پناه حق.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید