شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پاسخ به سوالات در مورد احتمال بارداری

1. maltafi2 نوشته است: سلام دوستان.
    من یه مشکلی برام پیش اومده که به راهنمایی شما نیاز دارم .
    دوست من پریودش کمی دردناک بود و بهش پیشنهاد کردم که ار قرص LD استفاده کنه . یه دوره استفاده کرد ولی دوره بعد گفت سخته و بدم میاد و ... و نخورد . چون رابطه نداشتیم ( ما از هم دوریم ) مخالفت نکردم . خوشبختانه یا بد بختانه ما این ماه پیش هم بودیم و سه بار رابطه داشتیم . روز پریود دوستم 18/10/88 بود و ما در تاریخ های 11/11/88 و 12/11/88 و 15/11/88 رابطه داشتیم . به این صورت که بعد از معاشقه من کاندوم کشیدم و به صورت لای پایی ارضا شدم و آبم ریخت توی کاندوم . ( در هر سه روز ) از نظر پیشاب هم اینو بگم که مواظب بودم به لبهاش واژنش نرسه . ( دوستم باکره هست و رابطه جنسی کامل نداریم و میدونم باکرگی دلیلی بر باردار نشدن نیست .) یه نکته هم بگم که روز 11/11/88 که اولین رابطمون بود روز 23 پریود دوستم میشد .هفته دوم قاعدگی فامیلشون فوت کرد و کمی ناراحتش بود . استرس هم که معلومه الان داره چون پریود نشده . دوستم پریود نمیشه با اینکه 6 روز از روزی که باید میشده گذشته . پریودشم 28 تا 33 روز تعییرات داره .
    سوالات :
    1 . احتمال تخمک گذاری در روز 23 قاعدگی چقدره ؟ ( با توجه به اینکه برای اولین بار در ماه قبل قرص LD مصرف کرد )
    2 . این قرصی که برای اولین بار مصرف کرد و این ماه مصرف نکرد ممکنه پریودشو خیلی عقب بندازه . به خاطر به هم ریختن بالانس هورمونی ؟ مثلا تا چند روز .

میدونم که احتمال بارداری کمه ولی وقتی پریود عقب میفته آدم اسمشم فراموش میکنه چه برسه به اینکه بخواد منطقی فکر کنه .
    ممنونم میشم از راهنماییتون . ای کاش میشد جوونا زود ازدواج کنن که به این مشکلات نخورن . دوستتون دارم به خاطر سایت خوبتون .

دوست عزیز
    شما خدا رو شکر سایت رو گشتید و جواب سوالاتتون رو پیدا کردید
    اما برای اطمینان اینکه سوال اولتون امکانش هست که 23 تخمک گزاری بشه
    2.در مورد سوال دوم هم اینکه بهتر بود زیر نظر پزشک صورت میگرفت و امکان بهم ریختگی بالانس پریودیشون هست و فوت فامیل خیلی تاثیر میزاره
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. maltafi2 نوشته است: سلام دوستان.
    من یه مشکلی برام پیش اومده که به راهنمایی شما نیاز دارم .
    دوست من پریودش کمی دردناک بود و بهش پیشنهاد کردم که ار قرص LD استفاده کنه . یه دوره استفاده کرد ولی دوره بعد گفت سخته و بدم میاد و ... و نخورد . چون رابطه نداشتیم ( ما از هم دوریم ) مخالفت نکردم . خوشبختانه یا بد بختانه ما این ماه پیش هم بودیم و سه بار رابطه داشتیم . روز پریود دوستم 18/10/88 بود و ما در تاریخ های 11/11/88 و 12/11/88 و 15/11/88 رابطه داشتیم . به این صورت که بعد از معاشقه من کاندوم کشیدم و به صورت لای پایی ارضا شدم و آبم ریخت توی کاندوم . ( در هر سه روز ) از نظر پیشاب هم اینو بگم که مواظب بودم به لبهاش واژنش نرسه . ( دوستم باکره هست و رابطه جنسی کامل نداریم و میدونم باکرگی دلیلی بر باردار نشدن نیست .) یه نکته هم بگم که روز 11/11/88 که اولین رابطمون بود روز 23 پریود دوستم میشد .هفته دوم قاعدگی فامیلشون فوت کرد و کمی ناراحتش بود . استرس هم که معلومه الان داره چون پریود نشده . دوستم پریود نمیشه با اینکه 6 روز از روزی که باید میشده گذشته . پریودشم 28 تا 33 روز تعییرات داره .
    سوالات :
    1 . احتمال تخمک گذاری در روز 23 قاعدگی چقدره ؟ ( با توجه به اینکه برای اولین بار در ماه قبل قرص LD مصرف کرد )
    2 . این قرصی که برای اولین بار مصرف کرد و این ماه مصرف نکرد ممکنه پریودشو خیلی عقب بندازه . به خاطر به هم ریختن بالانس هورمونی ؟ مثلا تا چند روز .

میدونم که احتمال بارداری کمه ولی وقتی پریود عقب میفته آدم اسمشم فراموش میکنه چه برسه به اینکه بخواد منطقی فکر کنه .
    ممنونم میشم از راهنماییتون . ای کاش میشد جوونا زود ازدواج کنن که به این مشکلات نخورن . دوستتون دارم به خاطر سایت خوبتون .

سلام

با توجه به اینکه رابطه از راه واژن نبوده و منی هم در کاندوم تخلیه شده احتمال بارداری واقعا ناچیز است

اگر رابطه کامل و از راه واژن انجام میشد و منی هم بیرون تخلیه شده بود احتمال بارداری را

در روزهای تخمک گذاری حدود 20% در نظر میگیرند اما شما نباید نگران بارداری باشید

همان طور که خودتان فهمیدید علت مصرف قرص و برهم خوردن بالانس هورمونی است

استرس هم مزید بر علت شده و پریود را عقب انداخته است

روزهای 14 تا 16 یک دوره 28 روزه را روزهای تخمک گذاری در نظر میگیرند

احتمال تخمک گذاری در روز 23 وجود دارد ولی شما نگران نباشید

نمیشه گفت چند روز پریود عقب می افتد اگر مشکل ادامه داشت بهتر است به دکتر مراجعه کند تا با قرص یا آمپول پریود را

جلو انداخته و تنظیم نمایند در ضمن سرخود به دوستتان تجویز خوردن دارو را نکنید

شما خودتان اطلاعات خوبی دارید نیاز به نگرانی نیست

امین

موفق باشیییییییییییییید

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. سلام
    من و دوستم با  هم نزديكي بدون دخول داشتيم و دست آلوده به اسپرم من چندين با با آلت دوستم بر خورد طولاني داشت .
    دوستم شب اون روز پريودش شروع شد .
    دوره هاش 28 - 32 است
    احتمال بارداري وجود داره ؟؟؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. slayer نوشته است: سلام
    من و دوستم با هم نزديكي بدون دخول داشتيم و دست آلوده به اسپرم من چندين با با آلت دوستم بر خورد طولاني داشت .
    دوستم شب اون روز پريودش شروع شد .
    دوره هاش 28 - 32 است
    احتمال بارداري وجود داره ؟؟؟؟

پیام تکراری : قبل ارسال سوالتون یه جستجوی کوچک در سایت شما رو به پاسختون میرسونه
    با توجه به پریود شدنشون و به احتمال هم در دوره تخمک گذاری نبودند احتمال بارداری نیست این 10000 بار

5. با سلام مجدد .<xml><o></o>
    از شما دوستان تشکر میکنم . با خوندن جوابتون خیالم راحت شد . <o></o>
    سه تا سوال تازه دارم . <o></o>
    1 .  اگر ورودی واژن به پیشاب آلوده بشه ، مثلا شخصی آلتشو بین آلت دختر خانمی بماله ، اگر در زمان تخمک گذاری باشه ، شما چند درصد احتمال میدید که اسپرمی که توی پیشابه که میشه گفت تعدادشون خیلی هم نیست ( نسبت به منی ) خودشو به تخمک برسونه ؟ اینو به این دلیل پرسیدم که واژن برای یه اسپرم راه طولانی به حساب میاد . اون کجا که منی داخل واژن جلوی دهانه رحم خالی بشه و این کجا که پیشاب روی لبه واژن مالیده بشه ! به نظرتون احتمالش چند درصده . آخه میگن در این صورت هم احتمال بارداری هست و نمیشه نادیده گرفت ولی در چه حد ؟<o></o>
    2 . بعد از تخمک گذاری و 14 روز بعد خانم ها پریود میشن . اگر خانمی روز 31 پریود بشه یعنی روز 17 تخمک گذرای شده ؟ یا ممکنه همون روز 14 تخمک گذرای شده باشه ولی به دلیل دیگه ای سه روز دیرتر پریود شده ؟ منظورم اینه که این 14 روز ضروریه که 14 روز باشه نه بیشتر نه کمتر ؟<o></o>
    <o> </o>
    3. جناب " doctor

" ، اینکه شما فرمودید : اگر رابطه کامل و از راه واژن انجام میشد و منی هم بیرون تخلیه شده بود احتمال بارداری را در روزهای تخمک گذاری 20 درصد در نظر میگیرند ، منظورتون از تخلیه شدن بیرون ، روی آلت زنانه بود یا منظورتون روش پیشگیری طبیعیه ؟<o></o>

<o> </o>
    پیشاپیش ممنونم .  <o></o>

6. maltafi2 نوشته است:
    با سلام مجدد
    از شما دوستان تشکر میکنم . با خوندن جوابتون خیالم راحت شد . سه تا سوال تازه دارم .

1 .  اگر ورودی واژن به پیشاب آلوده بشه ، مثلا شخصی آلتشو بین آلت دختر خانمی بماله ، اگر در زمان تخمک گذاری باشه ، شما چند درصد احتمال میدید که اسپرمی که توی پیشابه که میشه گفت تعدادشون خیلی هم نیست ( نسبت به منی ) خودشو به تخمک برسونه ؟ اینو به این دلیل پرسیدم که واژن برای یه اسپرم راه طولانی به حساب میاد . اون کجا که منی داخل واژن جلوی دهانه رحم خالی بشه و این کجا که پیشاب روی لبه واژن مالیده بشه ! به نظرتون احتمالش چند درصده . آخه میگن در این صورت هم احتمال بارداری هست و نمیشه نادیده گرفت ولی در چه حد ؟
    2 . بعد از تخمک گذاری و 14 روز بعد خانم ها پریود میشن . اگر خانمی روز 31 پریود بشه یعنی روز 17 تخمک گذرای شده ؟ یا ممکنه همون روز 14 تخمک گذرای شده باشه ولی به دلیل دیگه ای سه روز دیرتر پریود شده ؟ منظورم اینه که این 14 روز ضروریه که 14 روز باشه نه بیشتر نه کمتر ؟

3. جناب " doctor " ، اینکه شما فرمودید : اگر رابطه کامل و از راه واژن انجام میشد و منی هم بیرون تخلیه شده بود احتمال بارداری را در روزهای تخمک گذاری 20 درصد در نظر میگیرند ، منظورتون از تخلیه شدن بیرون ، روی آلت زنانه بود یا منظورتون روش پیشگیری طبیعیه ؟
    پیشاپیش ممنونم .

سلام

اگر آلت آغشته به مایع پیش آب در روزهای پرخطر وارد واژن شده باشد احتمال بارداری را 20% در نظر میگیرند

اما توجه کنید این احتمال زیاد دقیق نیست و مانند احتمال در ریاضیات نیست و به عوامل دیگری هم وابسته است

اما در زمانی که آلت داخل واژن نشده باشد احتمال خیلی از 20% کمتر است من تا به حال درصدی را در جایی ندیدم

ولی واقعا شانس بارداری به این طریق ناچیزه ولی بازهم اگر رعایت شود بهتر است و از نگرانی های بعد از رابطه میکاهد

به این درصدها توجه کنید این درصد برای وقتی است که زن و مرد سالم بوده و در زمان پرخطر رابطه کامل داشته اند

رابطه « مدت زمان مقاربت مکرر » و « شانس وقوع حاملگي » در زوج ها به شرح زير است :

اگر زمان تماس ۳ ماه باشد ، شانس حاملگي ۵۷ درصد است .

اگر زمان تماس ۵ ماه باشد ، شانس حاملگي ۷۲ درصد است .

اگر زمان تماس ۱ سال باشد ، شانس حاملگي ۸۵ درصد است .

اگر زمان تماس ۲ سال باشد ،‌ شانس حاملگي ۹۳ درصد است .

زوجها بايد بدانند که وقوع حاملگي نياز به زمان دارد و در هر دوره تخمک گذاري ۳۰ درصد شانس حاملگي وجود دارد .

در جواب سوال دوم شما را به مطالعه این مطلی که توسط دکتر صادقی در مورد تخمک گذاری نوشته شده است تشویق

میکنم در این مقاله همه چیز در رابطه با تخمک گذاری عنوان شده است

تخمک گذاری چیست؟
    تخمک گذاری به آزاد شدن یک تخمک بالغ از تخمدانها اطلاق می شود. این اتفاق در کسی که دوره های وی 28 روز طول می کشد معمولا در روز 14 دوره قاعدگی (14 روز پس از شروع پریود) به وقوع می پیوندد. این تخمک پس از آزادسازی حدود 12 تا 48 ساعت قابلیت باروری دارد و پس از آن این قابلیت را از دست داده و دفع می شود. در این محدوده زمانی بیشترین احتمال باروری وجود دارد.

چه زمانی تخمک گذاری انجام می شود؟
    تخمک گذاری به طور معمول 14 روز پس از شروع پریود انجام می شود. زمان تخمک گذاری به طول « دوره لوتئال » بستگی دارد. دوره لوتئال که به آن «روزهای بعد از تخمک گذاری» هم گفته می شود از زمان تخمکگذاری شروع شده و درست قبل از شروع دوره بعدی تمام می شود. هر فرد می تواند با کم کردن طول این دوره از مدت زمان کل دوره قاعدگی، زمان تخمک گذاری خود را پیدا کند. مثلا اگر در فردی دوره قاعدگی 28 روز  باشد و طول دوره لوتئال وی 12 روز، 16=12-28 به عبارت دیگر این فرد در روز 16 قاعدگی تخمک گذاری خواهد داشت البته باید توجه داشت که عواملی مثل استرس، فعالیت فیزیکی یا داروها می توانند بر زمان تخمک گذاری تاثیر بگذارند. محاسبه دقیق دوره لوتئال تنها با آزمایشات هورمونی امکان پذیر است ولی به طور معمول و در اکثر افراد این دوره 14 روز طول می کشد.

چگونه زمان تخمک گذاری، مدت زمان باروری فرد را نشان می دهد؟
    یک فرد 4 تا 5 روز قبل از تخمک گذاری تا 48-12 ساعت پس از آن قابلیت باروری دارد و این زمان به این دلیل است که اسپرم حدود 5-4 روز در بدن زن زنده می ماند و تخمک نیز 48-12 ساعت قابلیت بارور شدن دارد. بیشترین احتمال باروری در روز قبل از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری وجود دارد. با دانستن این زمانها می توان برای بارداری و یا جلوگیری از آن برنامه ریزی نمود.

آیا در زمان تخمک گذاری فرد چیزی احساس می کند؟
    فرد ممکن است درد در قسمت پایین شکم، افزایش دمای بدن یا تغییر در نوع ترشحات واژن را تجربه نماید.

هر فرد می تواند با یادداشت این زمانها در یک تقویم تخمینی از زمانهای باروری خود داشته باشد. اما شما می توانید با استفاده از نرم افزار « تقویم تخمک گذاری » به راحتی این زمانها را برای خود داشته باشید. (این نرم افزار در قسمت دریافت فایل همین سایت موجود می باشد (اینجا کلیک کنید).

از این نرم افزار چگونه استفاده کنیم؟
    پس از دریافت فایل، آن را از حالت فشرده خارج کنید. در پوشه جدید دو فایل وجود دارد. یکی برای نصب برنامه و دیگری سریال که برای ثبت نرم افزار استفاده می شود . ایتدا برنامه نصب را اجرا کنید. پس از نصب دکمه Show Calendar را فشار دهید. در صفحه جدید دکمه Register Now را فشار دهید. حال فایل SeRiAL.txt را باز نموده و محتویات آن را کپی نموده و در مربع سفید رنگ قرار دهید و دکمه OK را فشار دهید. حال نرم افزار ثبت شده و شما می توانید به مدت نامحدود از آن استفاده نمایید.
    اولین اقدام برای استفاده از این تقویم تنظیم اطلاعات مربوط به دوره قاعدگی خودتان در این نرم افزار است. دکمه Edit را فشار دهید (شکل زیر):

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

پس از فشردن دکمه ویرایش، صفحه زیر باز می شود که شما می بایست اطلاعات خواسته شده را با توجه به شکل زیر وارد نمایید. در قسمت شماره 1 می بایست تاریخ «اولین روز آخرین قاعدگی» خود را وارد کنید (یعنی آخرین بار چه تاریخی پریود شما شروع شده است). در قسمت 2 می بایست طول دوره های قاعدگی خود را وارد نمایید (مثلا 28 روزه ... 30 روزه یا ...). و در قسمت 3 می بایست طول دوره لوتئال (که در بالا مفصلا توضیح داده شد) را وارد نمایید. اگر از طول دوره لوتئال خود اطمینان ندارید آن را همان 14 قرار دهید.

حال تقویم شما آماده است . با توجه به شکل زیر از امکانات آن استفاده نمایید:

روزهایی که قرمز هستند نشاندهنده روزهای خونریزی در شما هستند.
    روزهای سفید روزهایی هستند که احتمال بارداری در شما بسیار پایین می باشد.
    روزهای سبز نشاندهنده روزهایی هستند که احتمال بارداری در آنها زیاد است. روزی که سبز رنگ بوده و یک دایره سبز دیگر هم داخل آن وجود دارد نشاندهنده روز تخمک گذاری شما می باشد.
    حال با انتخاب هدف خود از استفاده از این تقویم می توانید اطلاعات مربوط به شیوه نزدیکی را کسب نمایید. اگر گزینه یک را انتخاب کنید (جلوگیری از بارداری) در تقویم روزهایی که می بایست در آنها نزدیکی نکنید یا از یک روش مطمئن جلوگیری استفاده کنید با علامت ورود ممنوع مشخص می شوند. اگر گزینه دو را انتخاب کنید (بارداری پسر یا دختر) روزهایی که می بایست در آنها نزدیکی کنید تا باردار شوید با علامت قلب مشخص می شوند. اگر گزینه 3 را انتخاب کنید بارداری برای صاحب فرزند دختر شدن و اگر گزینه 4 را انتخاب کنید بارداری برای صاحب فرزند پسر شدن با علامت قلب برای شما نمایش داده خواهد شد.
    استفاده از این تقویم روشی 100% مطمئن نیست ولی اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار خواهد داد.

و اما در جواب سوال سوم منظورم همان روش طبیعی است که قبل از انزال آلت از واژن خارج شده و منی بیرون تخلیه میشود

نه روی آلت زنانه

موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  7. doktor نوشته است:
    garoon نوشته است: سلام خسته نباشین

من نمیدونم چه جوری بگم با یه دختر نزدیکی کردم البته اینطور که آلت خودم را روی آلت ایشان گذاشتم  و زمان انزال جدا کرده و در بیرون ریختم. ایشان 2 روز از پریودشان گذشته و پریود نشده اند . البته بعد از انزال (روی آلت اون نبود . بیرون بود) ایشان با آب و دستمال آلت خود را شستند. آیا  احتمال حاملگی وجود دارد؟ ایشان باکره هستند و در ضمن دخولی صورت نگرفته است فقط آلت روی آلت بوده است

این عمل 3 بار در دوره 2 هفته صورت گرفته است.
    لطفا زود جواب بدین

سلام

به طور کلی اگر دخول صورت نگرفته باشد و منی روی آلت زن ریخته شود احتمال بارداری کم است

شما میگویید که دخول انجام ندادید و منی هم روی آلت ریخته نشده بازهم این احتمال کمتر میشود

ولی نباید از این احتمال کم گذشت همچنین پیش آب هم میتواند حاوی منی باشد با وجود باکرگی

هم امکان بارداری منتفی نیست

اگر در روزهای تخمک گذاری این کار صورت بگیرد باید کمی نگران شد(روزهای میانی دوره پریود)

توصیه من به شما استفاده از کاندوم یا قرص یا یکی دیگر از روشهای پیشگیری از بارداری است

2 هفته از زمان نزدیکی میگذره و 1 هفته از زمان خونریزی پریود(که نشده است) . اگر احتمال بار داری وجود داشته باشه چند درصده؟ و در ضمن چگونه میتوان از آن جلوگیری کرد؟ (تا چند هفته؟) آمپول؟ پیشگیری اضطراری با قرص؟ و اگه چنین باشد باکرگی از بین میرود؟

تشکر از تمام جوابهای خوبتون

اگه زحمت نیست یه کم بیشتر توضیح دهید
    مرسی

8. garoon نوشته است:
    doktor نوشته است:

من نمیدونم چه جوری بگم با یه دختر نزدیکی کردم البته اینطور که آلت خودم را روی آلت ایشان گذاشتم  و زمان انزال جدا کرده و در بیرون ریختم. ایشان 2 روز از پریودشان گذشته و پریود نشده اند . البته بعد از انزال (روی آلت اون نبود . بیرون بود) ایشان با آب و دستمال آلت خود را شستند. آیا  احتمال حاملگی وجود دارد؟ ایشان باکره هستند و در ضمن دخولی صورت نگرفته است فقط آلت روی آلت بوده است

لطفا زود جواب بدین

سلام

به طور کلی اگر دخول صورت نگرفته باشد و منی روی آلت زن ریخته شود احتمال بارداری کم است

شما میگویید که دخول انجام ندادید و منی هم روی آلت ریخته نشده بازهم این احتمال کمتر میشود

ولی نباید از این احتمال کم گذشت همچنین پیش آب هم میتواند حاوی منی باشد با وجود باکرگی

اگر در روزهای تخمک گذاری این کار صورت بگیرد باید کمی نگران شد(روزهای میانی دوره پریود)

توصیه من به شما استفاده از کاندوم یا قرص یا یکی دیگر از روشهای پیشگیری از بارداری است

2 هفته از زمان نزدیکی میگذره و 1 هفته از زمان خونریزی پریود(که نشده) . اگر احتمال بار داری وجود داشته باشه چند درصده؟ و در ضمن چگونه میتوان از آن جلوگیری کرد؟ (تا چند هفته؟) آمپول؟ پیشگیری اضطراری با قرص؟ و اگه چنین باشد باکرگی از بین میرود؟

مرسی

سلام

نمیشه گفت چند درصده در پست بالا هم یک دوستی مشابه مشکل شما را داشتند

من گفتم نمی شود به دقت یک درصدی را معین کرد ولی حتما این عدد از 20% خیلی کمتر است زیرا

اگر آلت آغشته به مایع پیش آب در روزهای پرخطر وارد واژن شده باشد احتمال بارداری را 20% در نظر میگیرند

اما توجه کنید این احتمال زیاد دقیق نیست و مانند احتمال در ریاضیات نیست و به عوامل دیگری هم وابسته است

اما در زمانی که آلت داخل واژن نشده باشد احتمال خیلی از 20% کمتر است من تا به حال درصدی را در جایی ندیدم

ولی واقعا شانس بارداری به این طریق ناچیزه ولی بازهم اگر رعایت شود بهتر است و از نگرانی های بعد از رابطه میکاهد

به این درصدها توجه کنید این درصد برای وقتی است که زن و مرد سالم بوده و در زمان پرخطر رابطه کامل داشته اند

رابطه « مدت زمان مقاربت مکرر » و « شانس وقوع حاملگي » در زوج ها به شرح زير است :

اگر زمان تماس ۳ ماه باشد ، شانس حاملگي ۵۷ درصد است .

اگر زمان تماس ۵ ماه باشد ، شانس حاملگي ۷۲ درصد است .

اگر زمان تماس ۱ سال باشد ، شانس حاملگي ۸۵ درصد است .

اگر زمان تماس ۲ سال باشد ،‌ شانس حاملگي ۹۳ درصد است .

زوجها بايد بدانند که وقوع حاملگي نياز به زمان دارد و در هر دوره تخمک گذاري ۳۰ درصد شانس حاملگي وجود دارد .

اگر به فرض حاملگی رخ دهد از قرص بعد از دو هفته کاری نمی آید روش دیگری که وجود دارد iud است که تا 10

روز بعد از رابطه به عنوان روش اورژانسی استفاده میشود آنهم به علت باکره بودن به درد نامزد شما نمی خورد

بهتر است در صورت پریود نشدن( که علت آن به احتمال قوی برای استرس است و خود به خود رفع میشود)

به پزشک مراجعه کنید تا شما را در ایجاد پریود کمک کند و اگر مشکل دیگری هم بود با پزشک مطرح کنید

به امید اینکه مشکلی برای شما پیش نیاید

فقط بعد از این بیشتر احتیاط کنید که دچار استرس و نگرانی نشوید

موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. garoon نوشته است:
    doktor نوشته است:

لطفا زود جواب بدین

سلام

2 هفته از زمان نزدیکی میگذره و 1 هفته از زمان خونریزی پریود(که نشده است) . اگر احتمال بار داری وجود داشته باشه چند درصده؟ و در ضمن چگونه میتوان از آن جلوگیری کرد؟ (تا چند هفته؟) آمپول؟ پیشگیری اضطراری با قرص؟ و اگه چنین باشد باکرگی از بین میرود؟

مرسی

من قارون هستم    اشتباه زدم   ایشان پریود نشده اند     چیکار کنیم ؟ منظورم اینه

10. boboji

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من 25 ساله هستم . با عادتهای مرتب 28و29 روزه .دوره عادت 4 روز.
    من اين ماه براي بارداری از قرص لتروزول استفاده کردم 5 عدد و عکس رنگی هم در روز 11 پریود گرفتم که مشکلی نداشت و سونوگرافی روز 13 .یک فولیکول 14 میلی داشتم دکتر آمپول  اچ سی جی  برای روز 15 نوشت اما در روز 14 مجبور به خوردن 2 عدد ال دی شدم ولی در روز 15 آمپول را زدم و صبح و شب نزدیکی داشتم آیا احتمال بارداری من هست؟چقدر؟ البته 5 روز از مصرف قرص  ال دی گذشته عادت نشده ام ولی علائم آن را دارم. (در گذشته هر بار که قرص  ال دی  خوردم تا حداکثر 3 روز عادت میشدم) ممنونم . احتیاج به جواب سریع دارم

11. سلام
    من 21سالمه و حدودا 6 ماهه که پریودهام با دارو منظم شده ، تاریخ اخرین پریودم 30/10/88 بوده و از تاریخ 6/9/88 دو دوره سیترون کامپاند مصرف کردم ودر تاریخ 24/11/88 با همسرم رابطه ی بدون محافظت داشتم و چند ساعت بعد از رابطه 2 تا قرص ld خوردم و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه احتمال بارداری ام چقدر می تونه باشه؟
    و مصرف این قرص ها چقدر پریودمو عقب می اندازه؟
    مرسی از راهنماییتون

12. lale12345 نوشته است: سلام
    من 21سالمه و حدودا 6 ماهه که پریودهام با دارو منظم شده ، تاریخ اخرین پریودم 30/10/88 بوده و از تاریخ 6/9/88 دو دوره سیترون کامپاند مصرف کردم ودر تاریخ 24/11/88 رابطه ی بدون محافظت داشتم و چند ساعت بعد از رابطه 2 تا قرص ld خوردم و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه احتمال بارداری ام چقدر می تونه باشه؟
    مرسی از راهنماییتون

اولا نیاز به استفاده سری سوم از قرصها نبود
    با توجه به مصرف اورژانسی احتمال بارداری اصلا نیست
    بالانس هورمونیتون بهم میریزه و امکان داره حتی شاید تا 20 روز هم تعویق داشته باشید دیر یا زود شدن عادت بستگی به شرایط هورمونی و جسمی و روحی خودتون داره

13. lale12345 نوشته است: سلام
    من 21سالمه و حدودا 6 ماهه که پریودهام با دارو منظم شده ، تاریخ اخرین پریودم 30/10/88 بوده و از تاریخ 6/9/88 دو دوره سیترون کامپاند مصرف کردم ودر تاریخ 24/11/88 با همسرم رابطه ی بدون محافظت داشتم و چند ساعت بعد از رابطه 2 تا قرص ld خوردم و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه احتمال بارداری ام چقدر می تونه باشه؟
    مرسی از راهنماییتون

سلام
    شما روش اورژانسی رو اشتباه انجام دادید....و بالانس هورمونیتون شدیدا به هم میریزه ....
    روش اورژانسی می بایست حداکثر تا 72 ساعت پس از یک نزدیکی محاظت نشده انجام شود. ......اونم در هر دوره یک بار
    روش استفاده:
    استفاده از 4 قرص LD و سپس 12 ساعت بعد استفاده از 4 قرص LD
    استفاده از 2 قرص HD و سپس 12 ساعت بعد استفاده از 2 قرص HD
    همچنین می توان طی 10 روز پس از نزدیکی محافظت نشده از IUD استفاده نمود این روش کمی گرانتر است ولی از خوردن قرص موثر تر می باشد.
    همون روش اورژانسی رو اگه درست پی بگیرید مشکلی از بابت بارداری پیش نمیاد
    موفق باشید

14. بازم سلام.من رفتم آزمایش خون دادم واسه بارداری.جوابش منفی بود.دکتر 2 تا آمپول استروژن بهم داد.زدم اما هنوز پریود نشدم!یعنی ممکنه 10 روز از آخرین نزدیکی نگذشته بوده و جواب خطا داشته(البته ما نزدیکیمون کامل نیست و جلوگیری طبیعیه)حالا باید چکار کنم؟امروز 17 روزه که عقب انداختم!

15. marjankhanom نوشته است: بازم سلام.من رفتم آزمایش خون دادم واسه بارداری.جوابش منفی بود.دکتر 2 تا آمپول استروژن بهم داد.زدم اما هنوز پریود نشدم!یعنی ممکنه 10 روز از آخرین نزدیکی نگذشته بوده و جواب خطا داشته(البته ما نزدیکیمون کامل نیست و جلوگیری طبیعیه)حالا باید چکار کنم؟امروز 17 روزه که عقب انداختم!

سلام
    زمانی که جواب ازمایش بتا منفیه یعنی اینکه فرد باردار نیست .......... از ازمایش بتا دقیقتر وجود نداره ............ این تاخیر میتونه به دلیل استرس ناشی از بارداری باشه .......
    تست خون بتا در کمترین فاصله از رابطه می تونه بخوبی بارداری رو مشخص کنه و پاسخ تست خون کاملا قطعی هست.........................
    48 ساعت پس از لقاح تخمك آزمايش بتا HCG  در خون مثبت ميشود.
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 19
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید