شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لکه بینی بین پریود

1. با سلام من دختری ۲۶ ساله هستم ،۳ ماهه که من به امریکا مهاجرت

کردم .۱ ماه قبل از اومدنم به اینجا من پریودم قطع نمیشد،در حقیقت گاهی

لکه بینی بود و گاهی خونریزی پریود بود که قطع نمیشود.که با مراجعه به

پزشک ایشون آزمایش و سونوگرافی  دادند  که هیچ مشکلی وجود

نداشت.اما ایشون به من قرص LD  دادند.و من دو ماه اونو مصرف کردم  و

دیگه خوردنشو ادامه ندادم در واقع دکترم برای دوماه دستور داده بود و به

من گفت بخاطره استرس هست.بعد از دوماه از قطع قرص من دوباره دچاره همون حالت

شدم و الان تقریبا یک ماهه که من بعد پریودم  لکه بینی دارم .بنظر شما مصرف قرص رو ادامه بدم ؟اگه اره تا چند ماه باید این قرص رو مصرف کنم؟ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام

لکه بینی میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد ممکن است علت لکه بینی شما مشکل

در هورمونها باشد بهترین کار مراجعه به پزشک است و من به شما توصیه خوردن دارو سر

خود را نمی کنم شما در امریکا دارو بدون نسخه هم پیدا نمکنید بهتر است به متخصص

مراجعه کنید تا مشکلتان بررسی شود

فرق بين لکه بيني و خونريزي چيست؟

لکه بيني خونريزي خفيفي است مشابه آن چيزي که احتمالا در اوايل يا اواخر قاعدگي مشاهده مي کنيد. رنگ آن مي تواند از صورتي تا قرمز مايل به قهوه اي تغيير کند (رنگ خون خشک شده).

علل لکه بيني چيست؟

به دليل افزايش ميزان جريان خون دهانه رحم و بافت هاي اطراف، شما ممکن است بعد از پاپ اسمير (آزمايش سرطان دهانه رحم)، معاينه داخلي و يا رابطه جنسي لکه بيني داشته باشيد. علل ديگر شامل:

خونريزي مربوط به لانه گزيني: ممکن است شما خونريزي کم و خفيفي مربوط به لانه گزيني که احتمالا 11 تا 12 روز بعد از باروري اتفاق مي افتد داشته باشيد (نزديک به زماني که شما متوجه رخ ندادن سيکل قاعدگي مي شويد). ممکن است که علت آن لانه گزيني تخم بارور شده در ديواره رحم باشد، پديده اي که معمولا 6 روز بعد از قاعدگي اتفاق مي افتد اما نمي توان به طور قطع مطمئن بود که خونريزي ناشي از لانه گزيني است. خونريزي خيلي خفيف بوده، در عرض 1 تا 2 روز تمام شده، و فقط تعداد کمي از زنان حامله اين نوع از لکه بيني را دارند.

سقط خود به خودي يا حاملگي نابجا: لکه بيني مي تواند جز علائم اوليه يک سقط خود به خودي يا حاملگي نابجا باشد به خصوص اگر با درد يا انقباضات ( کرامپ) شکمي همراه باشد. در حدود يک چهارم زنان حامله در اوايل حاملگي خونريزي يا لکه بيني دارند و در حدود نيمي از اين افراد دچار سقط خود به خودي مي شوند. اما اگر سونوگرافي که از جنين شما در حدود هفته هاي 7 تا 11 انجام مي شود نشان دهنده ضربان قلب باشد، شانس ادامه حاملگي شما بيشتر از 90% است.

عفونتها: لکه بيني ممکن است به دلايل غير مرتبط با حاملگي باشد. عفونتهاي واژينال ( مانند عفونتهاي قارچي يا باکتريال) يا عفونتهاي منتقله از راه مقاربت ( مانند تريکومونا، گنوره ، کلاميديا و يا هرپس) ممکن است باعث تحريک و يا التهاب دهانه رحم شوند. دهانه ملتهب رحم، مستعد خونريزي بعد از پاپ اسمير يا رابطه جنسي است. همچنين ممکن است به دليل وجود پوليپ (يک نوع توده خوش خيم)، شما بعد از پاپ اسمير يا نزديکي جنسي خونريزي يا لکه بيني داشته باشيد.

مشکلات جفت يا زايمان زود رس: در سه ماهه دوم و سوم حاملگي، خونريزي يا لکه بيني مي تواند نشانه يک مشکل جدي مثل جفت سر راهي، جداشدن جفت (که در اين پديده جفت از رحم جدا مي شود) و سقط خود به خودي ديررس (بين 13 هفتگي و اواسط حاملگي) يا زايمان زودرس (بين نيمه حاملگي و 37 هفتگي) باشد.

زايمان طبيعي: ترشح موکوسي که بر اثر وجود خون تغيير رنگ يافته بعد از 37 هفتگي به احتمال زياد نشانه جدا شدن يک پلاک موکوسي در اثر نرم و گشاد شدن دهانه رحم و آماده شدن آن براي مراحل زايمان مي باشد.در اين مرحله نيز شما هر لکه بيني و يا خونريزي را بايد به پزشک خود اطلاع دهيد.

علل ناشناخته: در بعضي از موارد علت لکه بيني در نهايت نيز مشخص نمي شود. تنها کاري که پزشک در اين موقع مي کند تجويز دستورات احتياطي شامل ورزش نکردن، خودداري از نزديکي و خودداري از بلند کردن اشياء سنگين و موارد ديگر است.

دکتر وحيد پورمجيد

موفق باشید

(بهتر بود بجای ارسال پست جدید سوالتان را در پست مشکل در پریود شدن مطرح میکردید

تا حق کسی به علت محدودیت ارسال ضایع نشود)

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. تغییرات آب و هوایی هم میتواند در ایجاد چنین تغییری در بدن دخیل باشد
    چون شما از یک قاره به قاره دیگر سفر کرده اید تغییرات آب و هوایی باعث بروز چنین میشود و به احتمال زیاد به مرور رفع خواهد شد
    فقط تحت نظر پزشک باشید و از مصرف بی مورد یا قطع بی مورد دارو خودداری کنید

4. لکه بینی دلایل متفاوتی داردباتوجه به شرایط شمادلیل اصلیش همون تغییرآب وهواییه ودلیل دیگه هم میتونه استرس ورود به کشور دیگه است ودلیل جسمیش میتونه تغییرات هورمونی باشه زیر نظر پزشک باشین وصبر پیشه کنید تا سیستم بدنتون باشرایط آب وهوایی اونجا تطبیق پیدا کنه موفق باشید/

5. با سلام ممنون از توجه و پاسخهاتون،من جدید اینجا عضو شدم و فکر میکردم باید تو پسته جدید بنویسم از این بباد دقت بیشتری میکنم .اما ساله دیگم اینه که پزشکم به من ۵ بسته قرص داده و دستوره مصرف برای 2

mah

داد اما دادن بسته ازفرو مزه احتیاط داده،با توجه به اینکه من اینجا نمیتونم فعلا برم دکتر مشکلی نیست بسته باقی مانده رو مصرف کنم ؟

6. sasa8345 نوشته است: با سلام ممنون از توجه و پاسخهاتون،من جدید اینجا عضو شدم و فکر میکردم باید تو پسته جدید بنویسم از این به بعد دقت بیشتری میکنم .اما سوال دیگم اینه که پزشکم به من ۵ بسته قرص داده و دستوره مصرف برای 2
    ماه داد اما دادن بسته اضافه محظ احتیاط داده،با توجه به اینکه من اینجا نمیتونم فعلا برم دکتر مشکلی نیست بسته باقی مانده رو مصرف کنم ؟

سلام

ممکن است بامصرف این یک بسته هم مشکل شما حل نشود

این را بدانید در هر صورت مراجعه به دکتر در اولویت است سعی کنید پیش پزشک بروید

تا مشکل شما بررسی شود و درمان مناسب را دریافت کنید

موفق باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید