شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پاسخ به سوالات در مورد احتمال بارداری

1. maryen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. 23 سال دارم. پریودم منظم بوده 28 روز و 5روز خون ریزی داشتم 26 آبان نزدیکی داشتم وباردار شدم در 30 آذرخونریزی کردم و چیزی مثل یه تیکه گوشت کوچک به همراه مقدار فراوانی لخته خونی دفع کردم و به مدت15 روز خون ریزی داشتم. دچار افسردگی شدید شده ام و اصلا هم دکتر نرفتم. حال با گذشت یک ماه و نیم هنوز پریود نشده ام از بی بی چک استفاده کردم مثبت بود ولی خط به صورت واضح نبود ایا ممکن است من باردار باشم از تاریخ ذکر شده به بعد اصلا نزدیکی نداشتم..

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. maryen نوشته است: سلام. 23 سال دارم. پریودم منظم بوده 28 روز و 5روز خون ریزی داشتم 26 آبان نزدیکی داشتم وباردار شدم در 30 آذرخونریزی کردم و چیزی مثل یه تیکه گوشت کوچک به همراه مقدار فراوانی لخته خونی دفع کردم و به مدت15 روز خون ریزی داشتم. دچار افسردگی شدید شده ام و اصلا هم دکتر نرفتم. حال با گذشت یک ماه و نیم هنوز پریود نشده ام از بی بی چک استفاده کردم مثبت بود ولی خط به صورت واضح نبود ایا ممکن است من باردار باشم از تاریخ ذکر شده به بعد اصلا نزدیکی نداشتم..

سلام

شما احتمالا دچار سقط شدید اما نمیشود بدون معاینه و آزمایش نظر داد

حتما برای سلامتی خود و احتمالا جنین به پزشک متخصص مراجعه کنید

چون احتمال ناهنجاری های بارداری وجود دارد و ممکن است بخشی از بارداری در رحم شما باقی مانده باشد

که پزشک بنا بر شرایط تجویز مناسب را خواهد کرد

برای افسردگی بعد از مراجعه به متخصص به یک مشاور مراجعه کنید

و توجه به این نکته ضروری است که شما اولین نفری نیستید که دچار این مشکل شده اید

و سقط برای خیلی از خانم های باردار اتفاق می افتد

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. hh1322 نوشته است: سلام.

اگه یه خانوم یه دفعه از روش اورژانسی استفاده کنه و پریود بشه بعد از اون ، تاریخ پریود بعدیش چیجوری می شه؟ اگه پریود هاش قبلا منظم بوده آیا ممکنه به علت مصرف زیاد قرص توی روش اورژانسی پریود دومش هم دچار بی نظمی بشه؟ یا اثر داروها از بین می رن بعد از چند مدتی و تاثیری روی تاریخ پریود دومشون نداره؟

سلام

استفاده اورژانسی از قرصهای بارداری میتواند پریود را نا منظم کند

نمی توان تاریخ دقیقی برای پریود بعدی در نظر گرفت و این به میزان مصرف ربط دارد

و همچنین در افراد مختلف نمودهای مختلفی دارد میتواند باعث جلو افتادن پریود شود یا آنرا عقب بیندازد

تا جای ممکن از روشهای اورژانسی استفاده نکنید

اثر قرصها در نامنظم کردن بعد از یک دوره ماهیانه ازبین میرود

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. soledad نوشته است: با سلام خدمت دوستان
    من در تاريخ 9 بهمن يك پست داشتم به مضمون زير:
    "
    نامزد من 27 سال سنش هست و 2،3 ماه بود كه قائدگيمنظم داشت و 5 ام هر ماه پريودش شروع مي شد.دوره هاي پريودش هم 30 روزهبود. آخرين بار پريودش 5 دي شروع شد و ما در روز آخر كه فكر مي كرديمپريودش شروع شده رابطه داشتيم كاملا حفاظت شده و از كاندوم اسپرم كش كدكسهم هميشه استفاده مي كنيم البته تو اون رابطه من انگشتم وارد واژن ايشون كردم البته قبلش شسته بودم. از اون شب دوباره خونريزي ايشون كه مشابهخونريزي پريودي بود شروع شد و بايد بگم كه در طول پريود  هم رابطه داشتيم كه محافظت شده بود ولي ايشون سرخود 2 قرص hd  مصرف كردند و ما فكر كرديم شروع خونريزي دوباره يا به خاطر قرصهاست يا اينكه اصلا قبليه هنوز تمومنشده بود .در حال ايشون به طور كل حدود 10-14 طول كشيد تا پاك شن و پريودتموم بشه. متاسفانه دقيق نمي دونم چند روز. رابطه بعدي ما 30 دي بود بازاز كاندوم كدكس استفاده شد و آلت بر روي واژن مالونده شد و در رابطهلاپايي كاندوم پاره شد كه البته واژن بسته بود و دخولي صورت نگرفت. شايدلبه هاي خارجي واژن به پيشاب خورده باشه كه سريعا شسته شد و مني جاي ديگه تخليه شد و خوب روش اورژانسي انجام نشد. الان 4 روز از 5 بهمن ميگزره ونامزدم هنوز پريود نشده و علائم اون رو هم نداره.بايستي بگم ايشون بعضي ماهها از يك هفته قبل از شروع پريود شكم درد دارن البته بعضي ماهها. آياامكان حاملگي وجود داره؟ نگران شدم. تا كي باید صبر كنيم كه اگر پريد نشد تست بيبي چك بده يا بريم دكتر؟ لطفا كمكم كنين. ممنون.
    امروز 15 بهمن هست و خانمم هنوز پريود نشدن و هيچ علامتي هم مثل درد قبل پريود ندارن. آخرين رابطه ما 30 دي ماه بودكه خدمتتون نوشتم و رابطه قبل اون هم در انتهاي دوره پريود اول طبق پست قبليم كه 11 يا 12 دي بود كه دوباره خونريزي ها ادامه داشت و  3 تا 4 روزادامه پيدا كرد. نگرانم فردا مي خوام برم تست بيبي چك  بگيرم اگر مثبت بودراهي داروي براي دفع وجود داره؟ ما تو دوران نامزدي هستيم و خيلي واسممهممه كه اتفاقي نيفته راهي هست اگه خداي نكرده چيزي باشه؟ ممنون ميشمدوستان مثل پست قبلي جوابم رو بدن. مرسي

سلام

با توجه به اینکه شما همیشه هنگام رابطه از کاندوم استفاده میکردید احتمال حاملگی وجود ندارد

چون وقتی کاندوم پاره شده رابطه از نوع واژینال نبوده بازهم احتمال حاملگی کم است

اما اگر باز هم کاندوم پاره شد از روش اورژانسی استفاده کنید برای جلوگیری از پاره شدن از مواد لوبرکانت پایه آبی استفاده کنید

جهت آزمایش خون Bhcg از یک هفته بعد از رابطه بارداری را نشان میدهد و تستهای خانگی هم از حدود 10 تا 15 روز بعد از

رابطه بارداری را نشان میدهند بیشتر در سایت جستجو کنید مطالب مفیدی در این زمینه وجود دارد

(سعی کنید سوالتان را مختصر و مفید بنویسید اما دقیق نیازی به شرح حال و مارک کاندوم و... نیست)

موفق باشید

5. سلام و خسته نباشید
    من و همسرم تغریبا 10/30 با هم رابطه بدون محافظت داشتیم
    ایشون دوره هاشون منظم هست و 28 روزه هستش و 10/11 پریود شده بودن و طبق مدت دوره باید در تاریخ 9 یا 10 این ماه پریود میشدن
    ولی نشدن و علائمش را هم نداشتن و البته از حامله شدن هم استرس زیادی داستن چون واقعا امادگیشو نداریم
    تا این که 3 روز پیش در ناحیه رحمشون درد داشتن و صبح ها وقتی از خواببیدار می شدن سرگیجه و حالت تهوع داشتن که البته با خوردن صبحانه بهتر میشدن
    تا اینکه درد شدید تر شد و دیروز یه لخته خونی تغریبا بزرگتر از یهگردو که رگه های خونی هم داخلش بود از ایشون خارج شد و از او به بعد دیگهدرد نداشتن و حالت تهوع هم نداشتن
    ولی دیگه خونی هم مثل دوره پریود از ایشون نیومد
    حالا می خواستم بدونم ممکنه همسرم باردار باشه
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید

6. doosst نوشته است: سلام و خسته نباشید
    من و همسرم تغریبا 10/30 با هم رابطه بدون محافظت داشتیم
    ایشون دوره هاشون منظم هست و 28 روزه هستش و 10/11 پریود شده بودن و طبق مدت دوره باید در تاریخ 9 یا 10 این ماه پریود میشدن
    ولی نشدن و علائمش را هم نداشتن و البته از حامله شدن هم استرس زیادی داستن چون واقعا امادگیشو نداریم
    تا این که 3 روز پیش در ناحیه رحمشون درد داشتن و صبح ها وقتی از خواببیدار می شدن سرگیجه و حالت تهوع داشتن که البته با خوردن صبحانه بهتر میشدن
    تا اینکه درد شدید تر شد و دیروز یه لخته خونی تغریبا بزرگتر از یهگردو که رگه های خونی هم داخلش بود از ایشون خارج شد و از او به بعد دیگهدرد نداشتن و حالت تهوع هم نداشتن
    ولی دیگه خونی هم مثل دوره پریود از ایشون نیومد
    حالا می خواستم بدونم ممکنه همسرم باردار باشه
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید

رابطه بدون محافظت؟ يعني مني كاملا داخل تخليه شده ديگه؟ از قرصهاي ضدبارداري هم استفاده نميكنن.چطور امادگي ازدواج ندارين ولي اينقدر با شجاعت رابطه محافظ نشده برقرار ميكنين.پريود نشدن ايشون به خاطر استرس بيش از اندازه است.من فكر ميكنم اون لخته خوني مربوط به پريود بوده ولي خوب احتمال بارداري هم صفر نيست.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. سلام،
    من 25 سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 27-28 روز است. 3 - دوره خونریزی 5-7 روز است. 4 - آخرین بار 5-11-88 خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 9-11-88  دو بار رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی با کاندوم بود  و ماه قبل از ال-دی استفاده کرده بودم. روز بعد از نزدیکی بسته دوم قرص را طبق معمول شروع کردم. با توجه به این که در هنگام نزدیکی به علت بودن در فاصله بین دو بسته، قرص را مصرف نمی کردم،
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

بیشتر بخوانید: http://www.roham.ws/web/ftopict-10516.html#34564#ixzz0ekQFi4Vt

8. سلام

با توجه به اینکه از کاندوم استفاده کرده اید احتمال بارداری وجود ندارد

شما وقتی در دوره مصرف قرص هستید احتمال باردار شدن وجود ندارد چون قرص طبق دستور مصرف شده

در واقع شما از دو روش پیشگیری همزمان استفاده کرده اید که احتمال بارداری را حقیقتا پایین می آورند

نگران نباشید

9. سلام
    پریود منظمی دارم.هر 21 رو یکبار بعد از پنجمین روز پریود میشم که البته مدتی است که به 18 روز یکبار رسیده.من 9 ماهی هست که ازدواج کردم و قصد بچه دار شدن هم ندارم.من و همسرم نزدیکی حفاظت شده نداریم و معمولاً هر 2 شب یکبار نزدیکی می کنیم البته قبل از ارضا شدن ایشون، آلتش رو خارج می کنه.الان 7 روز ازموعد پریودم گذشته و من هنوز نشدم.احتمال حاملگی هست؟

10. marjankhanom نوشته است: سلام
    پریود منظمی دارم.هر 21 رو یکبار بعد از پنجمین روز پریود میشم که البته مدتی است که به 18 روز یکبار رسیده.من 9 ماهی هست که ازدواج کردم و قصد بچه دار شدن هم ندارم.من و همسرم نزدیکی حفاظت شده نداریم و معمولاً هر 2 شب یکبار نزدیکی می کنیم البته قبل از ارضا شدن ایشون، آلتش رو خارج می کنه.الان 7 روز ازموعد پریودم گذشته و من هنوز نشدم.احتمال حاملگی هست؟

سلام

روشی که شما از آن برای پیشگیری از بارداری استفاده میکنید به روش طبیعی معروف است

و قابل اطمینان نیست ممکن است شما با پیش آب حامله شوید یا تاخیر در خارج کردن آلت باعث ورود منی به واژن شما شود

برای پیشگیری از یکی از روشها مثل قرص کاندوم و.......... استفاده کنید که ضریب اطمینان بالایی دارند

برای اطمینان از حامله نبودن میتوانید آزمایش خون بدهید یا از تستهای خانگی استفاده کنید

موفق باشید

11. doktor نوشته است:
    hh1322 نوشته است: سلام.

اگه یه خانوم یه دفعه از روش اورژانسی استفاده کنه و پریود بشه بعد از اون ، تاریخ پریود بعدیش چیجوری می شه؟ اگه پریود هاش قبلا منظم بوده آیا ممکنه به علت مصرف زیاد قرص توی روش اورژانسی پریود دومش هم دچار بی نظمی بشه؟ یا اثر داروها از بین می رن بعد از چند مدتی و تاثیری روی تاریخ پریود دومشون نداره؟

سلام

و همچنین در افراد مختلف نمودهای مختلفی دارد میتواند باعث جلو افتادن پریود شود یا آنرا عقب بیندازد

خوب ببینین من توی سیکل پریود قبلیم از روش اورژانسی استفاده کردم و 5 روز بعدش پریود شدم. ولی الان پریودم 2 روز عقب افتاده در صورتیکه پریودم منظم بوده. البته باید بگم که چند روز پیش سونو کردم و پزشک تشخیص یه کیست 2.5 سانتی رو داد. دلیل این عقب افتادن پریودم به چه دلیل می تونه باشه؟
    بعضی از دوستان کیست و استرس و یا مصرف قرص ها دلیل این عقب افتادن می دونن. دلیلش همین هاست؟

12. marjankhanom نوشته است: سلام

بلی دوست عزیز

رو طبیعی احتمال شکستش بالاست مخصوصا در روزهای تخمک گذاری
    بهتره ازمایش خون بدید تا مطمئن شید
    موفق باشید

13. hh1322 نوشته است:
    doktor نوشته است:
    hh1322 نوشته است: سلام.

سلام

خوب ببینین من توی سیکل پریود قبلیم از روش اورژانسی استفاده کردم و 5 روز بعدش پریود شدم. ولی الان پریودم 2 روز عقب افتاده در صورتیکه پریودم منظم بوده. البته باید بگم که چند روز پیش سونو کردم و پزشک تشخیص یه کیست 2.5 سانتی رو داد. دلیل این عقب افتادن پریودم به چه دلیل می تونه باشه؟
    بعضی از دوستان کیست و استرس و یا مصرف قرص ها دلیل این عقب افتادن می دونن. دلیلش همین هاست؟

بودن کسانی که حتی تا 20 روز عادتشون عقب افتاده دو روز چیزی نیست
    احتمال بارداری در شما نیست بی خودی نگرانید
    این تعویقم بازم داستان تکراری بر هم خوردن بالانس هورمونی به خاطر مصرف قرص است و بس

14. بازم سلام.من همون پریشب از بیبی تست استفاده کردم جواب منفی شد.امروزم صبح تا که از خواب پا شدم استفاده کردم بازم منفی بود.فکر می کنید باید کمی صبر کنم یا نه امروز برم آزمایش بدم؟یعنی نمیشه به این تستها اعتماد کرد؟البته کمی هم دل درد دارم همراه با ترشح زیاد اما خبری نیست.از ترس دارم قبض روح میشم .در مورد جلوگیری هم، من به کاندوم یه جور حساسیت دارم به این معنی که حتی در حالی که در اوج باشم و کاملاً خیس،به محض ورود کاندوم دچار خشکی و درد میشم.قرص هم نه تنها دچار تهوع میشم بلکه لاغر هم میشم.مضاف بر اینکه بازده و میل جنسیم هم تا حد قابل توجهی کاهش پیدا میکنه.حالا میگید باید چیکار کنم؟ما تازه هم ازدواج کردیم و از آیودی هم نمیتونیم استفاده کنیم.توی اینترنت دیدم چسبهای ضد بارداری اومده.آیا توی ایرانم هست؟

15. marjankhanom نوشته است:

سلام

بازم سلام.من همون پریشب از بیبی تست استفاده کردم جواب منفی شد.امروزم صبح تا که از خواب پا شدم استفاده کردم بازم منفی بود.فکر می کنید باید کمی صبر کنم یا نه امروز برم آزمایش بدم؟یعنی نمیشه به این تستها اعتماد کرد؟البته کمی هم دل درد دارم همراه با ترشح زیاد اما خبری نیست.از ترس دارم قبض روح میشم .در مورد جلوگیری هم، من به کاندوم یه جور حساسیت دارم به این معنی که حتی در حالی که در اوج باشم و کاملاً خیس،به محض ورود کاندوم دچار خشکی و درد میشم.قرص هم نه تنها دچار تهوع میشم بلکه لاغر هم میشم.مضاف بر اینکه بازده و میل جنسیم هم تا حد قابل توجهی کاهش پیدا میکنه.حالا میگید باید چیکار کنم؟ما تازه هم ازدواج کردیم و از آیودی هم نمیتونیم استفاده کنیم.توی اینترنت دیدم چسبهای ضد بارداری اومده.آیا توی ایرانم هست؟

سلام

نتیجه منفی بیبی چک قطعی نیست بهتر است اگر حدود 10 روز از آخرین رابطه میگذرد آزمایش خون بدهید

خیلی خودتان را نگران نکنید این روشی که شما برای پیشگیری استفاده میکردید موثر است

اما شانس شکست آن نسبت به قرص یا کاندوم و دیگر روشها بیشتر است

ممکن است شما به لاتکس حساسیت داشته باشید کاندوم هایی در بازار وجود دارد که فاقد لاتکس(از جنس پلی اورتان)هستند

از آنها استفاده کنید به احتمال زیاد مشکلتان حل خواهد شد

احتمالا شما از قرص LD یا HD استفاده میکنید قرصهایی نظیر یاسمین یا مارلون ممکن است عوارض کمتری را در شما ایجاد کنند

همچنین تعداد قرصهای ضد بارداری خیلی زیاد است به پزشک مراجعه کنید

ایشان میتواند قرصی را به شما بدهد که کمترین عارضه را برای شما داشته باشد

همچنین کاندوم زنانه هم میتواند مفید واقع شود (از جنس پلی اورتان است)

نوریلانت یا کپسول های کاشتنی هم از بارداری جلوگیری میکنند

یکی دیگر از رایج ترین روشها استفاده از آمپول است

چسب ضد بارداری حاوی همان مقدار استروژن و پروژستوژن است که در قرص های ضد بارداری با دوز پایین موجود می باشد. هورمون ها از طریق پوست وارد بدن می شوند. چسب ها طی سه هفته متوالی همان روز هفته تعویض می شود. بعد از آنکه طی سه هفته متوالی از سه وصله استفاده کردید، قبل از استفاده از یک چسب جدید در همان روز هفته، یک هفته وقفه بیاندازید. وصله مانع از تخمک گذاری می شود و می توان آن را با تجویز پزشک از داروخانه ها خریداری کرد. آنها درست به اندازه قرص های ضد بارداری قابل اطمینان هستند.

همچنین استفاده از روش تقویمی شانس باردار شدن شما را کم میکند هرچند به اندازه روشهای بالا مطمئن نیست.

این پست هم در این زمینه است مطالعه کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 19
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید