شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1   

خارج شدن منی هنگام خواب (احتلام)

1. با سلام خدمت جناب آقای دکتر رهام
    مدتی است که از نزدیکی و ارتباط جنسی دست کشیده ام که باعث درد کمر و ... نشوم  اما بعد از گذشت 2 الی 3 روز با دیدن یک سری خوابهای رابطه جنسی.ی  در خواب ارضا, میشوم که این اتفاق
    الان حدود 4 روز پیاپی است که میافتد  ایا درمانی دارد  و ایا این یک نوع بیماری است

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  2. sina_zedehal نوشته است: با سلام خدمت جناب آقای دکتر رهام
    مدتی است که از نزدیکی و ارتباط جنسی دست کشیده ام که باعث درد کمر و ... نشوم  اما بعد از گذشت 2 الی 3 روز با دیدن یک سری خوابهای رابطه جنسی.ی  در خواب ارضا, میشوم که این اتفاق
    الان حدود 4 روز پیاپی است که میافتد  ایا درمانی دارد  و ایا این یک نوع بیماری است

سلام،
    احتلام یا خروج منی در هنگام خواب به معنی انزالی است که در هنگام خواب روی می دهد . به این اتفاق Nocturnal Emission یا Wet Dream نیز گفته می شود .
    nocturnal emission اکثر موارد در نوجوانان و یا در اوایل بلوغ روی می دهد . با این حال در هر زمان پس از بلوغ نیز امکان روی دادن آن وجود دارد . این اتفاق هم با و هم بدون وجود رویاهای تحریک کننده روی می دهد . ممکن است حین این عمل فرد از خواب بیدار شده و یا همچنان خواب بماند .
    عامل به وجود آمدن این اتفاق هنوز به طور کامل مشخص نشده است ، اما این حقیقت وجود دارد که در مردان و حین خواب، معمولا تحریک جنسی (Erection) به وقوع می پیوندد. یک تئوری که بر اساس تحقیقات ارائه شده است، علت را ، تحریک توسط دیدن رویاهای تحریک کننده و یا خاطرات روزانه (هنگام بیداری) می داند . در مورد این تئوری هنوز تحقیقات گسترده انجام نشده و مردانی وجود دارند که دچار انزال حین خواب بدون دیدن رویا می شوند .
    تئوری دیگر علت را خروج مایع منی ذخیره شده توسط بدن می داند . با این حال هنوز این تئوری به طور کامل اثبات نشده است . ارتباط یا تفاوتی بین انزال در خواب در افرادی که در حین بیداری مرتبا انزال داشته اند و کسانی که هرگز این اتفاق برایشان نیفتاده است، وجود نداشته است. و نیز در تحقیقی دیگر به این نتیجه رسیده اند که اسپرمهای تولید و ذخیره شده در بدن، در صورت عدم استفاده در لوله های اسپرمبر از بین رفته و جذب می شوند .
    تعداد وقوع این اتفاق بسیار متفاوت است . برخی نوجوانان هستند که به طور مکرر آن را تجربه می کنند و برخی در تمام طول عمر چنین تجربه ای نداشته اند . در ایالات متحده آمریکا حدود 83 درصد از مردان انزال در خواب را تجربه کرده اند در صورتی که در برخی کشورها که استمنا محدود می باشد این آمار به 98 درصد می رسد .
    مردانی که انزال شبانه دارند (کمتر یا بیشتر از دیگران) معمولا دچار بیماری یا مشکلی نیستند . برخی فقط در نوجوانی دچار می شوند و برخی در طول بلوغ و بعد از آن . تعداد وقوع انزال شبانه به تعداد انجام عمل استمنا ارتباطی ندارد . طبق نظر آلفرد کینزی (بیولوژیست و محقق مشهور در زمینه روابط جنسی انسانها) "ممکن است ارتباطی بین تعداد انجام عمل استمنا و انزال شبانه وجود داشته باشد . به طور کلی افرادی که تعداد عمل استمنا در آنها بالاتر است، انزالهای شبانه کمتری را تجربه می کنند. برخی انزالهای شبانه را به دلیل عدم انجام استمنا می دانند در صورتی که این ارتباط برعکس است ؛ یعنی این افراد به دلیل انزالهای شبانه است که رغبتی به استمنا ندارد."
    در زمان بلوغ 13 درصد از افراد اولین انزال خود را به صورت انزال شبانه تجربه می کنند . طبق تحقیقات کینزی کسانی که اولین انزال خود را به طور شبانه تجربه می کنند معمولا سن بالاتری از افرادی دارند که اولین انزال آنها به صورت استمنا بوده است . این تحقیقات نشان داده است که این انزال شبانه برای اولین بار، پس از یک سال از آمادگی فرد برای تحریک جنسی اتفاق می افتد. این اتفاق معمولا با افزایش سن و بالا رفتن تجربه جنسی در حین بیداری کاهش می یابد.در انزال به طور معمول ، پس از خروج منی معمولا Erection پایان می یابد در صورتی که در انزال شبانه Erection  ادامه می یابد .
    پس این اتفاق یک امر فیزیولوژیک بوده و به درمان نیاز ندارد.

تشکر شده توسط : 21 کاربر
  3. ضمن عرض سلام و سرحال باشید خدمت اقای دکتر صادقی
    من  3 سوال دارم
    38 ساله - مذکر  و  مجرد میباشم
    بعد از بلوغ بطور مرتب و منظم  هفته ای 1 بار محتلم ( خروج منی در خواب ) داشتم . تا چند سال پیش که فشار روانی شدیدی و  متعاقبا  یکدوره  افسردگی  رو  تجربه  کردم .  در  دوره  افسردگی  الگوی  همیشگی  احتلام من بهم ریخت ( 1 تا 2 ماه  کاملا  قطع شد  )  . ولی بعد از درمان کامل  بیماری دوباره  به  همون  سیکل  قبلی برگشت .
    سوال اول :  با علم به اینکه خانومها در فشار روانی دچار بهم خوردگی  سیکل  پریود  میشن ,  ایا تشابهی   یا  قیاسی  بین  احتلام مردان  و   پریود  خانوما   وجود  داره ؟؟
    ( سیکل  احتلام در مردان  خیلی  متنوعه   بعضی  از  دوستای  من  ماهی  1  بار  و  بعضی  بیشتر   میشن  )
    سوال  دوم : من بعضی مواقع   در  یک  شب در خواب  2  بار   تا  3  بار  ( البته  با  فاصله )  محتلم میشم  ( هر بار هم مقدار  زیادی  منی  خارج  میشه )  .  علت  این  چی  میتونه  باشه ؟؟   ایا  طبیعی هست  ؟؟؟
    سوال  سوم  : ایا  رابطه  ای  بین  افزایش تستسترون  خون  با  علایم  جسمی  وجود  داره ؟؟؟   ( من  حس  میکنم  وقتی  تستسترونم  بالا  میره    ,  بیخودی   بشدت  تحریک  جنسی  میشم  و   در  نواحی  جنسی  دچار  خارش   شدیدی میشم .   و   احساس  سنگینی  و  پر بودن  زیر  شکم  میکنم  .  این  علایم  در  شب احتلام  خیلی  زیاد  میشه  و  بعد  از  خروج  منی  از  بین  میره  )
    قبلا  از شما  سپا سگذارم

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  4. siroosazad نوشته است: ضمن عرض سلام و سرحال باشید خدمت اقای دکتر صادقی
    من  3 سوال دارم
    38 ساله - مذکر  و  مجرد میباشم
    بعد از بلوغ بطور مرتب و منظم  هفته ای 1 بار محتلم ( خروج منی در خواب ) داشتم . تا چند سال پیش که فشار روانی شدیدی و  متعاقبا  یکدوره  افسردگی  رو  تجربه  کردم .  در  دوره  افسردگی  الگوی  همیشگی  احتلام من بهم ریخت ( 1 تا 2 ماه  کاملا  قطع شد  )  . ولی بعد از درمان کامل  بیماری دوباره  به  همون  سیکل  قبلی برگشت .
    سوال اول :  با علم به اینکه خانومها در فشار روانی دچار بهم خوردگی  سیکل  پریود  میشن ,  ایا تشابهی   یا  قیاسی  بین  احتلام مردان  و   پریود  خانوما   وجود  داره ؟؟
    ( سیکل  احتلام در مردان  خیلی  متنوعه   بعضی  از  دوستای  من  ماهی  1  بار  و  بعضی  بیشتر   میشن  )

سلام،
    همانطور که می دانید، این تغییرات به واسطه تاثیر استرس بر سیستم هورمونی فرد می باشد. در زنان چون یک سیکل مشخص با تظاهرات معین در هر ماه قابل انتظار است، می توان تغییرات ناشی از به هم خوردن تعادل هورمونی را خوب مشاهده نمود ولی در مردان چون چنین سیکلی قابل تصور نیست(منظور از سیکل، اتفاقی است که در اکثر افراد و در فواصل معین تکرار شود) نمی توان مقایسه نمود. در ضمن من چیزی به نام سیکل احتلام در جایی مطالعه نکرده ام.

siroosazad نوشته است: سوال  دوم : من بعضی مواقع   در  یک  شب در خواب  2  بار   تا  3  بار  ( البته  با  فاصله )  محتلم میشم  ( هر بار هم مقدار  زیادی  منی  خارج  میشه )  .  علت  این  چی  میتونه  باشه ؟؟   ایا  طبیعی هست  ؟؟؟

همانطور که در بالا هم توضیح داده شده، این اتفاق در افراد مختلف متفاوت است، با این حال چندین بار در یک شب به نظر من طبیعی نیست با این حال بهتر است با یک اورولوژیست مشورت نمایید.
    siroosazad نوشته است: سوال  سوم  : ایا  رابطه  ای  بین  افزایش تستسترون  خون  با  علایم  جسمی  وجود  داره ؟؟؟   ( من  حس  میکنم  وقتی  تستسترونم  بالا  میره    ,  بیخودی   بشدت  تحریک  جنسی  میشم  و   در  نواحی  جنسی  دچار  خارش   شدیدی میشم .   و   احساس  سنگینی  و  پر بودن  زیر  شکم  میکنم  .  این  علایم  در  شب احتلام  خیلی  زیاد  میشه  و  بعد  از  خروج  منی  از  بین  میره  )
    قبلا  از شما  سپا سگذارم

به طور کلی اکثر رویدادهایی که در بدن اتفاق می افتد به نحوی با تنظیمات هورمونی و عصبی در ارتباط است. شاید شما بالا رفتن احساس جنسی را به بالا رفتن تستوسترون ارتباط می دهید، چون مسلما اندازه گیری هورمونی انجام نمی دهید.

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  5. سلام
    من پسری 22 ساله و مجرد هستم.
    مشکلم اینه که خیلی خیلی کم در خواب محتلم میشم.اصلا شاید بشه گفت نمیشم.
    آیا این مشکلی داره؟
    از طرفی چون گرایش مذهبی دارم از خود ارضایی بدم میاد.
    مشکل اصلیم اینه که به مرور زمان و با گذشت از زمان آخرین انزال طبیعتا میل جنسیم اروم اروم  زیاد می شه و اذیتم میکنه.مثلا گرایشم به رفتن به حالت نعوذ زیاد میشه. و بعد ازمدتی به وضوح احساس می کنم که انگار مایع جنسیم جمع شده و باید تخلیه بشه.اماهمان طور که گفتم توی خوب تخلیه نمیشه که راحت بشم. از طرفی به دلیل گرایش مذهبی اصلا نمی خواهم که با خود ارضایی مشکلم رو حل کنم.این حالت همین جور ادامه پیدا می کنه  اما هرچقدر هم زیاد بشه توی خواب خارج نمیشه.حتی اگر خواب رابطه جنسیی ببینم.
    اول اینکه ایا این محتلم نشدن بیماریه؟
    دوم اینک چه راه حلی برای من دارین؟دارویی هست که باعث بشه توی خواب خارج بشه؟یا حتی دارویی که میل جنسیم رو فعلا کم کنه تا اذیت نشم؟

ممنونم از راهنماییتون

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  6. some نوشته است: سلام
    آیا این مشکلی داره؟
    مشکل اصلیم اینه که به مرور زمان و با گذشت از زمان آخرین انزال طبیعتا میل جنسیم اروم اروم  زیاد می شه و اذیتم میکنه.مثلا گرایشم به رفتن به حالت نعوذ زیاد میشه. و بعد ازمدتی به وضوح احساس می کنم که انگار مایع جنسیم جمع شده و باید تخلیه بشه.اماهمان طور که گفتم توی خوب تخلیه نمیشه که راحت بشم. از طرفی به دلیل گرایش مذهبی اصلا نمی خواهم که با خود ارضایی مشکلم رو حل کنم.این حالت همین جور ادامه پیدا می کنه  اما هرچقدر هم زیاد بشه توی خواب خارج نمیشه.حتی اگر خواب رابطه جنسیی ببینم.

سلام،
    خیر بیماری نیست، همانطور که در بالا هم ذکر شده، دفعات وقوع این حالت متفاوت می باشد.
    some نوشته است: دوم اینک چه راه حلی برای من دارین؟دارویی هست که باعث بشه توی خواب خارج بشه؟یا حتی دارویی که میل جنسیم رو فعلا کم کنه تا اذیت نشم؟
    ممنونم از راهنماییتون

راه حل خاص پزشکی در این زمینه وجود ندارد.

7. ROHAM نوشته است:
    some نوشته است: سلام
    آیا این مشکلی داره؟

سلام،
    خیر بیماری نیست، همانطور که در بالا هم ذکر شده، دفعات وقوع این حالت متفاوت می باشد.
    some نوشته است: دوم اینک چه راه حلی برای من دارین؟دارویی هست که باعث بشه توی خواب خارج بشه؟یا حتی دارویی که میل جنسیم رو فعلا کم کنه تا اذیت نشم؟
    ممنونم از راهنماییتون

راه حل خاص پزشکی در این زمینه وجود ندارد.
    سلام
    من چند وقتی بعد از ادرار کردن مایعی شبیه مایع منی از من خارج میشه.؟؟
    مشکل چی میتونه باشه؟؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. باسلام واحترام خدمت شما ناجی دلسوز
    من متاسفانه درسن14_15 سالگی مرتکب عمل زشت و کثافت خودارضایی شدم وبعد از ان سالها به خودم امدم واین معصیت بزرگ راترک کردم ولی چه فایده ... که اثر مخربش بعد از4_5 سال بر من باقی ماند  تا حالا که 5/19 ساله هستم .ازجمله سیاهی دور چشم و ضعیف شدن چشم ولرزش دستانم ومهمتر ازهمه ازوقتی که اینکار را نکردم تا امروز چیزی که مرا بیشتر از هر چیزی ازار میدهد احتلام های شبانه است که اخیرا بیشتر شده بود برای همین پیش دکتر داخلی رفتم وان دکتربعد از معاینه بدون اینکه من بگم فهمید وبرای کم شدن این عارضه بدون ازمایش برای من یک بسته قرص30تایی سیپروترون50 با دستور شبی 1عدد تجویز کرد بعد از 1ماه استفاده  جنب نمیشدم تاحدودا1_2 ماهی . ولی از وقتی داروها تمام شد موهایم شروع به ریزش کرد  پیش دکتر پوست ومو رفتم او برایم یک شامپو و یک محلول ساختنی که هر شب باید روی کله سرم با سرنگ قطره قطره بریزم وماساژ بدم وهمچنین 2بسته قرص30 تایی فیناسترایدسها 1میلی گرمی با دستور روزی 1عدد تجویز کردند .        
    حالا من از محضرشما باعرض پوزش چندین سوال دارم:
    1.     ایا من با مصرف این داروهای دکترپوست ومو ریزش موهام متوقف میشه یا نه ؟ یا اینکه باید دوباره پیش دکتر داخلی برم وبا او مشورت کنم ؟
    2.     ایا دارویی یا عملی یاراهی وجود ندارد که من دیگر هیچ وقت جنب نشم ؟ در این مورد باید پیش چه دکتری برم ؟ اگر راهی وجود دارد چه عوارضی میتواند به دنبال داشته باشد ؟  لطفا بهم کمک کنید دیگه خسته شدم  من تا کی باید تاوان یک اشتباه رو پس بدم  خیلی وقت که نگاهم رو کنترل می کنم  خیلی وقت به خیلی چیزها فکر نمی کنم حتی ازدواج چون من در حال حاضر حتما دچار انزال زود رس هستم که در خواب جنب میشم  وبا این مشکل چرا باعث رنجش دیگری شوم . خیلی وقت که این میل رو در خودم کشتم  تنها ناراحتیم اینه که صبح بجای اینکه نماز اول وقت بخونم باید غسل بگیرم ونمازم قضا بشه ...دیگه خسته شدم... خیلی وقت که تو این فکرم که برای اخرین بار بجای اب با خون شاهرگم غسل داده شم تا اینقدر خفت نکشم پیش خدا ... عاجزانه ازشما در خواست کمک میکنم ... اخه این حرفها رو نمیشه چشم تو چشم دکتر گفت... کمکم کنید......

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    Question
    سوال 1 را جستجو کنید
    بسیاری از مواردی که ذکر کردید ربطی به اعمال 5 سال پیش شما ندارد
    با روانپزشک مشورت کنید

10. سلام
    هدف من ترویج و ترغیب استمنا ( خود ارضائی) نیست .
    دوست من  80  تا  90  % مردان  و 60  تا  70  %  دختران این کارو  ( حداقل 1 بار ) انجام  دادن !!
    این عمل  کثیف  و  ......  فقط  در  ذهن  خودته و  ربطی  به  انجام خود  ارضائی  نداره .فکر  و  ذهنت رو  عوض کن
    بله این عمل میتونه اعتماد به نفس رو کاهش بده ( زمانی که بخوای نکنی ولی این کارو انجام بدی )
    در باره سرعت انزال هم نگران نباش , مسئله تو نیست .   Wink
    برای درمان جنابت بیش از حد به بدنت فرصت بده , خودش ان رو تنظیم میکنه , معمولا 1 تا 2  ماه طول میکشه و بعدا مرتب و کم میشه .
    سعی نکن یک مشکل  رو با مشکل دیگه حل کنی ( مصرف دارو برای جلوگیری از جنابت و بعد ریزش مو و دوباره مصرف دارو برای ریزش مو و بعد  دوباره ..... )
    از این حلقه معیوب بیا بیرون , بدن انسان خودش میتونه از خودش محافظت کنه , فقط بهش فرصت بده و اعتماد داشته باش و  مواد مورد نیازش  رو  بهش  بده ( رژیم غذائی مقوئی داشته باش ).

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  11. sanam123

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    آیا این انزال و ارضا تو دخترا هم هست؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. با سلام
    يكي از دوستان من حدود 2 ماه است كه جُنُب نشده ، مشكل او چيست؟
    آيا جنب شدن مدت خاصي دارد ؟

13. ضمن سلام و خسته نباشید به اقای دکتر صادقی.من15 ساله هستم وازخودم بدم میاد که دچار این عمل زشت Rolling Eyes  شده ام ونمیدانم چه کار کنم  میخواستم مرا کمک کنید Sad  چون من معتاد به این عمل شده ام تو رو خدا منو کمک کنید .حداقل راهی یا پیشنهادی بگویید که من از شر این عمل زشت راحت بشم  یادتون باشه من هنوز پانزده سالمه, شما دلتون میاد من بدبخت وبیچاره بشم  ازخدامیترسم چون......... باید اون دنیا جواب پس بدم منتظر جوابتون هستم Confused  Neutral  Neutral  Question  Question  Question  Question  Sad

14. سلام.
    23ساله،مجرد
    با سلام و خسته نباشید به شما.
    من تا حالا تو خواب جنب نشدم!و همیشه برای ارضای خودم استمنا می کردم.
    من در هفته یکبار این عمل را انجام می دم.
    می خواستم در مورد ضرر و یا حتی فواید این کار بگید؟
    (البته یه مقاله از اینترنت برداشتم که جالب هستش نمی دونم چطور نمایش بدم ) Question

15. باسلام
    حالت عادی هفته ای یکبار جنب می شوم. اما گاهی اوقات وقتی چند روز از این مدت می گذرد ضعف می کنم وضربان قلبم افزایش پیدا می کند.( شبیه زمانی که می خواهم جنب شوم).این حالت چند بار در روز ودر طی چند روز اتفاق می افتد.وقتی که دوباره جنب شوم این حالت از من رفع می شودو حالم خوب می شود اما چند روز بعد(مثلا10روز)دوباره مثل قبل می شوم واین دوره ها عموما ادامه دارد.
    شما راهنمایی بفرمایید که دلیلش چیست ومن چه کنم؟
    18 سال دارم .حنسیت:مرد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 6
رفتن به صفحه : 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید