شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زياد شدن آب رحم در دوران بارداري

1. دوست من در اولين بارداري كه داشت درماه ششم به دليل زياد شدن آب رحم دچار زايمان زود رس شد
    و متاسفانه جنين هم بعد از چند ساعت فوت كرد
    در تمام دوران بارداري هم هيچ گونه مشكلي نداشت و مرتب تحت پزشك بود كه يكدفعه اين مشكل بوجود آ'مد
    علتهاي زياد شدن آب رحم چيه
    اگر بخواهن دوباره باردار بشن ممكنه  باز اين مشكل پيش بياد و چطوري ميتونن پيشگيري كنند
    در ضمن دوست من و همسرش فاميلي خيلي دور هم با هم دارن
    ممنون

2. لطفا جواب بدين

3. سلام.
    يعنى كيسه ى اب پاره شد؟

4. نه كيسه آب پاره نشده آّب رحم زياد از حد معمول شده بود طوري كه در شش ماهگي شكم يه باردار نه ماهه رو داشت و زماني كه در بيمارستان خوابيد سعي كردن با دارو آّب رحم رو كاهش بدن كه دچار زايمان زود رس شد
    اگه علت هاي اين رو بگين ممنون ميشم

5. سلام
    ببین این مشکل که شما میگی اب رحم زیاد شده میتونه بر اثر یکسری از داروهایی باشه که قبل از بارداری استفاده میشه مثلا بعضی از افراد به خاطر اینکه تخمدانها کم کار هستن پزشک یکسری دارو براشون تجویز میکنه که این داروها میتونه خطر ناک باشه و این مشکل را  که میگین به وجود بیاره در مورد اینکه میگید امکان داره تو بارداری دومش این اتفاق بافته دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم که اینجور نباشه یعنی یکی از دوستای من این مشکل را داشت ولی در بارداری دومش دیگه اینجور نبود اون حتی 2 بار اب رحم زیاد شد و دوبار اب رحم را کشیدن چون با دارو رفع نمیشه دیگه بیشتر از این نمیدونم امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم
    موفق باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام عزیزم
    زیاد شدن آب داخل کیسه آب به دو صورت حاد و مزمن ، صورت می گیرد . در موارد حاد میزان این مایع (مایع آمنیون ) یک باره و شدید صورت می گیرد اما در موارد مزمن افزایش حجم مایع با آرامی انجام می شود . به هر صورت عوارض نوع حاد بیشتر از نوع مزمن است . تعدادی از عوامل ایجاد این مسئله شناخته شده و در مواردی نیز هیچ کدام از این علت ها یافت نمی شود و به عبارت دیگر علت آن ناشناخته باقی می ماند . عللی که معمولا ذکر می شود عبارتند از :
    دیابت مادر - ناهنجاری های جنینی مانند ناهنجاری های گوارشی و عصبی ، چند قلویی ، درشت بودن جنین نسبت به سن حاملگی ، عفونت داخل رحمی ، کم خونی شدید جنین و ...
    جهت پیشگیری بهتر است با متخصصین پره ناتولوژی مشورت شده و اقدامات لازم انجام شود .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید