شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تنبلی تخمدان مدروکسی پروژسترون

1. سلام
    من تا چند ماه پیش مرتب پریود می شدم
    تا 20 شهریور و مهر که کلا پریود نشدم
    12 آبان با زدن 2 تا آمپول  پروژسترون  3 روز پریود بودم و آذر باز هم پریود نشدم
    از تست های حاملگی استفاده کردم که حامله نبودم و به دکتر مراجعه کردم
    بعد ار سونو از رحم و تخمدان گفتند که تنبلی تخمدان دارم
    10 تا مدروکسی پروژسترون تجویز کردند
    که من همه ی مدروکسی پروژسترون را مصرف کردم و بعد از1ماه هنوز پریود نشدم
    1:آیا امکان داره حامله شده باشم و توی سونو نشون نداده باشه ؟
    2:تست های خانگی چند در صد قابل اطمینان هستند ؟
    3:چرا با مصرف 10 تا مدروکسی پروژسترون هنوزپریود نشدم ؟
    4: با وجود این بیماری(تنبلی تخمدان)  در صورت ایجاد رابطه امکان حاملگی هست یا تا درمان کامل نمی توانم حامله بشم ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    دوست گرامی، غالباً بانوان از حسی که در زمان بارداری دارند، میتوانند بفهمند که آیا باردار هستند یا نه؟؟ مثلاً داشتن حالت تهوع!! از طرفی بهتر میبود که با انجام یک آزمایش از طریق پزشک زنان از بارداری خود آگاه میشدید!! و در خصوص تنبلی تخمدان هم قطعاً مداوای لازم در آن مورد وجود داشته و با مشاوره و معاینه از طریق متخصص زنان قابل دسترسی خواهد بود!لذا بهترین و معقولترین کار، مراجعه به متخصص مربوطه میباشد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام دوست عزیز

بیماری تنبلی تخمدان را pco مینامند و این بیماری رابطه مستقیمی با بارداری و همچنین سیکل ماهیانه دارد.
    از عوامل ایجاد ان میتوان به مشکلات هورمونی و اضافه وزن و جنبه ارثی ان اشاره کرد0
    وجود کیستهای زیاد و کوچک در سونوگرافی, پرمویی(افزایش موهای زائد) , کاهش موی سر
    ,اختلالات سیکل ماهیانه ,دردهای شدید به هنگام سیکل ,عدم باروری به طور طبیعی از علائم این بیماری میباشد
    در درجه اول در صورت داشتن این علائم باید به پزشک مراجعه نمود
    کاهش وزن تاثیر شگرفی در بهبود علائم دارد
    استفاده از داروهایی چون گلوکوفاژ ,مدروکسی پروژسترون و گاها اعمالی چون لاپاراسکپی در بهبود علائم سودمند است

شاد وسالم باشید

4. با سلام.من خودم تو یه پست در مورد مشکلم سوال کردم اما به جواب نرسیدم.منم مشکلم تنبل بودن تخم دانامه.دکتر من 2 تا آمپول مدوکسی تجویز کرد که من بعد از 5 روز پریود شدم.و همچنین قرص یاسمین....
    میشه در مورد این قرص و عوارضش بهم بگین.آیا درسته که باعث زیاد شدن موی زائد میشه؟؟

5. m655 نوشته است: با سلام.من خودم تو یه پست در مورد مشکلم سوال کردم اما به جواب نرسیدم.منم مشکلم تنبل بودن تخم دانامه.دکتر من 2 تا آمپول مدوکسی تجویز کرد که من بعد از 5 روز پریود شدم.و همچنین قرص یاسمین....
    میشه در مورد این قرص و عوارضش بهم بگین.آیا درسته که باعث زیاد شدن موی زائد میشه؟؟

قرص یاسمین هم مانند قرصهای دیگر عوارض خودشو داره
    اما نسبت به اچ دی و ال دی خیلی خیلی کمتر عوارض داره و یکی از بهترینها محسوب میشه
    و آنچنان که باید و شاید روی پوست عوارض آنچنان و خاصی نداره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  6. سلام به همه دوستان،
    منم چند سالیه که پریودهام نامنظم شده و هر دو سه ماه یکبار پریود میشم.
    هر بار هم برای اینکه مطمئن بشم کیستی در کار نیست و مشکل خاصی ندارم سونوگرافی انجام میدم که همه چیز رو نرمال نشون میده (اندازه تخمدانها و...).
    بعدش دو تا آمپول پروژسترون می زنم و دو ماه هم قرص ضد بارداری می خورم و تا سه چهار ماه پریودم منظم میشه.
    فقط بار آخری که سونوگرافی انجام دادم، سونوگرافی واژینال بود و پزشکم گفت که تخمدانهام خیلی بزرگ هستن. حتی بزرگتر از رحمم. گفت که تنبلی تخمدان دارم.
    حالا سئوال من اینه که این بزرگی تخمدان یعنی چی؟ و اینکه آیا مشکل خاصی برام به وجود میاره؟
    مرسی.

7. آدم تنبل چاقه
    این بهترین مثال برای حالت شماست
    حتما به صورت کامل درمان کنید خصوصا اگر در آینده بخواین باردار بشید
    موفق باشید

8. من هم تا حدود 6 ماه پیش مشکل پریود و مشکل هورمونی داشتم . که تو یه سایتی درباره عرق رازیانه خوندم و از 6 ماه پیش هر شب عرق رازیانه مصرف می کنم که از اون زمان نه تنها مشکل پریودم حل شده بلکه یه آزمایش هورمون کامل هم دادم که کاملا منظم و متعادل شده . البته من در مورد عرق رازیانه با یک دکتر متخصص داخلی صحبت کردم و ایشون در جوابم خندید .
    حالا موندم که آیا مشکل من با عرق رازیانه حل شده یا خود به خود حل شده . چون من هیچ دارویی رو مصرف نمی کردم . البته در خواص عرق رازیانه گفته شده که سرشار از هورمون زنانه و قاعده آور است .

9. دوست خوبم مطمین باش که مصرف عرق رلزیانه آنهم به مدت طولانی بی تاثیرنیست ولی دقیقا ننوشتین که مشکل پریودی وهورمونیتون چی بوده ولی عوامل زیادی روی سیستم بدن انسان تاثیر میگذارندبرخی اثرات عرق رازیانه عبارتندازمعطر کننده – محرک – بادشکن – مدروقاعده آور- درمان بواسیر ونقرس – ازدیاد شیر مادران ودافع سنگ کلیه ومناسب برای دردهای پهلو ضد اسپهاسم عضلات مقوی قلب مقوی معده درمان سوء هاضمه وخلط آورمیباشد

10. goleyas نوشته است: من هم تا حدود 6 ماه پیش مشکل پریود و مشکل هورمونی داشتم . که تو یه سایتی درباره عرق رازیانه خوندم و از 6 ماه پیش هر شب عرق رازیانه مصرف می کنم که از اون زمان نه تنها مشکل پریودم حل شده بلکه یه آزمایش هورمون کامل هم دادم که کاملا منظم و متعادل شده . البته من در مورد عرق رازیانه با یک دکتر متخصص داخلی صحبت کردم و ایشون در جوابم خندید .
    حالا موندم که آیا مشکل من با عرق رازیانه حل شده یا خود به خود حل شده . چون من هیچ دارویی رو مصرف نمی کردم . البته در خواص عرق رازیانه گفته شده که سرشار از هورمون زنانه و قاعده آور است .

برای اون دکتر متاسفم سالهاست که تمام دنیا مصرف مواد طبیعی رو به صورت مستقیم به بیمارانشون توصیه میکنند
    عرق رازیانه دقیقا خاصیتش رو در بدن شما نشون داده
    مواد طبیعی عوارضشون خیلی کمتر از شیمیایه

11. goleyas نوشته است: من هم تا حدود 6 ماه پیش مشکل پریود و مشکل هورمونی داشتم . که تو یه سایتی درباره عرق رازیانه خوندم و از 6 ماه پیش هر شب عرق رازیانه مصرف می کنم که از اون زمان نه تنها مشکل پریودم حل شده بلکه یه آزمایش هورمون کامل هم دادم که کاملا منظم و متعادل شده . البته من در مورد عرق رازیانه با یک دکتر متخصص داخلی صحبت کردم و ایشون در جوابم خندید .

دوست عزيز بعضى از پزشكا نظر كسى رو به جز خودشون قبول ندارن.ديگه چه برسه به دارو هاى گياهى كه هيچ ارتباطى به پزشكى نداره و دو مقوله ى كاملآ جدا هستن.مشخصه كه پزشك شما هم جزو همين دسته هست.
    عرق رازيانه چيزيه كه ديگه اثراتش  ثابت شده و خنديدن پزشكى كه با دونستن فوايد اون بازم سعى داره حرف خودشو بزنه و درمان خودشو انجام بده نبايد شما رو به شك بندازه.
    در هر صورت همونطور كه خودتون هم گفتيد عرق رازيانه سرشار از هورمون هاى زنانه هست و تخمدان ها رو فعال ميكنه واين چيزيه كه خيلى از پزشكا هم تائيدش كردن.
    به نظر من از اين به بعد با پزشك با تجربه ترى مشورت كنيد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید