شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اندازه گیری دمای بدن

1. baran_1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام و تشکر از سایت بسیار خوب شما
    دکتر زنان به من گفته که در دو دوره عادت ماهانه صبح قبل از بلند شدن از تخت دمای بدنم را اندازه بگیرم و در جدول و نموداری که به من داده یادداشت کنم
    1 - می خواستم بدونم با این کار چه چیزهایی برای دکتر  مشخص می شود ؟ ومن و شوهرم  هر روز با این اندازه گیری دما به چه نکاتی باید بیشتر توجه کنیم تا احتمال بارداری من زیادشود؟

2- ماه قبل من درست زمان 13-14-15 دمای بدنم پایین بود و از16 تا 19عادت دما کمی بالا رفت این نشانه چی می تونه باشه ؟

3- در ضمن من  همیشه عادت هایم منظم بوده و دلدرد قبل از آن هم دارم  آیا با این توصیف ممکنه که بدن من اصلا تخمک گذاری نمی کنه؟ و اگر جواب مثبته راه حلی داره؟
    خیلی ممنونم  منتظر جوابهایم هستم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. baran_1 نوشته است: با عرض سلام و تشکر از سایت بسیار خوب شما
    دکتر زنان به من گفته که در دو دوره عادت ماهانه صبح قبل از بلند شدن از تخت دمای بدنم را اندازه بگیرم و در جدول و نموداری که به من داده یادداشت کنم
    1 - می خواستم بدونم با این کار چه چیزهایی برای دکتر  مشخص می شود ؟ ومن و شوهرم  هر روز با این اندازه گیری دما به چه نکاتی باید بیشتر توجه کنیم تا احتمال بارداری من زیادشود؟

سلام،
    همانطور که می دانید، برای بارداری و ایجاد لقاح می بایست اسپرم (مرد) و تخمک (زن) به هم برسند. اسپرم که هر زمان قابل دسترسی است ولی تخمک در زمان های مشخصی در دستگاه تناسلی زن حضور می یابد. یکی از روش هایی که می توان این زمان را پیدا کرد، همین اندازه گیری دمای بدن می باشد چون پس از تخمک گذاری، دمای بدن زن کمی بالاتر می رود(حدود نیم درجه سانتیگراد). پس زمان هایی که این افزایش دما وجود دارد، احتمال بارداری هم بالاتر است.

baran_1 نوشته است: 2- ماه قبل من درست زمان 13-14-15 دمای بدنم پایین بود و از16 تا 19عادت دما کمی بالا رفت این نشانه چی می تونه باشه ؟

نشاندهنده این است که تاریخهای 16 الی 19 ، روزهای پس از تخمک گذاری است و احتمال بارداری در این روزها بیشتر می باشد و بهتر است در این زمانها نزدیکی انجام شود تا اسپرم در معرض تخمک قرار گرفته و لقاح صورت گیرد.

baran_1 نوشته است: 3- در ضمن من  همیشه عادت هایم منظم بوده و دلدرد قبل از آن هم دارم  آیا با این توصیف ممکنه که بدن من اصلا تخمک گذاری نمی کنه؟ و اگر جواب مثبته راه حلی داره؟
    خیلی ممنونم  منتظر جوابهایم هستم

با توجه به تغییرات دما و نظم در دوره های قاعدگی، به احتمال زیاد تخمک گذاری در شما انجام می شود. ارزیابی های دقیق تر هورمونی نیز می تواند این مساله را دقیقتر به اثبات برساند. اگر هم تخمک گذاری اصلا روی ندهد با درمان های مناسب می توان مشکل را برطرف نمود.

3. baran_1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام و تشکر از سایت پربار و خوبتان
    من طبق گفته دکتر 2ماه باید دمای بدنم را هرروز صبح اندازه بگیرم ماه اول (خرداد) را نوشتم که متاسفانه هم عادت شدم  و ماه دوم را که الان داخلش هستیم (تیر) را شروع کردم تا دیروز که روز 24 عادتم بود دمای بدنم 37 درجه بود ولی امروز که 25 عادتم می باشد دمای بدنم 36.5شده بود می خواستم بدانم که چون دمای بدنم اومده پایین امکان نداره که من حامله باشم ؟
    چون ماه پیش روزی که دمای بدنم اومد پایین من عادت شدم
    آقای دکتر اگه می شه بفرمایید که من یعنی این ماه هم ناامید باشم ؟ و حتما چون دمای بدنم اومده پایین خونریزی می کنم ؟ و امکان نداره که من باردارباشم؟
    خیلی دلم شور می زنه خواهشا زود جوابمو بدهید
                                                                                 ممنونم

4. baran_1 نوشته است: باسلام و تشکر از سایت پربار و خوبتان
    من طبق گفته دکتر 2ماه باید دمای بدنم را هرروز صبح اندازه بگیرم ماه اول (خرداد) را نوشتم که متاسفانه هم عادت شدم  و ماه دوم را که الان داخلش هستیم (تیر) را شروع کردم تا دیروز که روز 24 عادتم بود دمای بدنم 37 درجه بود ولی امروز که 25 عادتم می باشد دمای بدنم 36.5شده بود می خواستم بدانم که چون دمای بدنم اومده پایین امکان نداره که من حامله باشم ؟
    چون ماه پیش روزی که دمای بدنم اومد پایین من عادت شدم
    آقای دکتر اگه می شه بفرمایید که من یعنی این ماه هم ناامید باشم ؟ و حتما چون دمای بدنم اومده پایین خونریزی می کنم ؟ و امکان نداره که من باردارباشم؟
    خیلی دلم شور می زنه خواهشا زود جوابمو بدهید . ممنونم

سلام،
    تغییرات دمای بدن - همانطور که در بالا هم توضیح داده شد - جهت ارزیابی زمان تخمک گذاری انجام می شود. این تغییرات به بارداری بودن یا نبودن ارتباطی نخواهد داشت. ارزیابی نهایی می بایست توسط پزشک شما انجام شود ولی اگر تخمک گذاری انجام شود، احتمال بارداری وجود دارد. در صورتی که تخمک گذاری در شما رخ دهد ولی باز هم بارداری به وجود نیاید، همسر شما هم می بایست ارزیابی شود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید