شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سپیروترون کامپاند و تاثیرات ان

1. سلام
    من خانمم نامنظمي پريود داره وقصد جلوگيري هم نداريم دكتر بهش 3 بسته قرص
    كنتراسپتيو
    تري فازيك داد كه به فاصله يك هفته آنها را مصرف كرد بعد از اتمام آنها بهشون3 بسته قرص سيپروترون كامپاند داد وتوصيه كرد كه بعداز اتمام هر بسته به فاصله يك شب بسته بعدي را شروع كند( چه پريود بشه چه نشه )سوال من از آقاي دكتر اينه كه مگه فاصله بين اين بسته ها نبايد يك هفته باشه ؟آيا با اين روش مصرف   نا منظمي را بدتر نمي كنه ؟  مي خواهيم هرچه زودتر بچه دارشيم ولي اين قرص جلوگيريه؟

2. maroonside نوشته است: سلام
    من خانمم نامنظمي پريود داره وقصد جلوگيري هم نداريم دكتر بهش 3 بسته قرص
    كنتراسپتيو
    تري فازيك داد كه به فاصله يك هفته آنها را مصرف كرد بعد از اتمام آنها بهشون3 بسته قرص سيپروترون كامپاند داد وتوصيه كرد كه بعداز اتمام هر بسته به فاصله يك شب بسته بعدي را شروع كند( چه پريود بشه چه نشه )سوال من از آقاي دكتر اينه كه مگه فاصله بين اين بسته ها نبايد يك هفته باشه ؟آيا با اين روش مصرف   نا منظمي را بدتر نمي كنه ؟  مي خواهيم هرچه زودتر بچه دارشيم ولي اين قرص جلوگيريه؟

سلام
    به دكترتون اعتماد كنيد با خوردن اين داروها خونريزي هاي نامنظم  ايشون بهبود پيدا مي كنند ، قرص ها رو طبق تجويز پزشك مصرف كنند . براي درمان نامنظم بودن پريود از قرص پروژسترون هم استفاده مي شه كرد .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام.
    من 17 سالمه و 1ماه پيش فهميدم كه مشكل pco دارم.
    تو سونوگرافي تو هر دو تخمدانم تصاوير ريز كيستيك حاشيه اي كمتر از 5 ميليمتر و بيشتر از 10عدد نشون داده. از قرص سيپروترون كامپاند استفاده مي كنم. مي خواستم بدونم:
    1. احتمالش هست كه من در آينده نتونم حامله شم؟ يا مشكلي براي بچه پيش بياد؟
    2. درمان قطعي و كامل داره يا فقط كنترل مي شه؟
    3.علت pco  چي هست؟ راه پيشگيري داره؟

4. sercha نوشته است: با سلام.
    من 17 سالمه و 1ماه پيش فهميدم كه مشكل pco دارم.
    تو سونوگرافي تو هر دو تخمدانم تصاوير ريز كيستيك حاشيه اي كمتر از 5 ميليمتر و بيشتر از 10عدد نشون داده. از قرص سيپروترون كامپاند استفاده مي كنم. مي خواستم بدونم:
    1. احتمالش هست كه من در آينده نتونم حامله شم؟ يا مشكلي براي بچه پيش بياد؟
    2. درمان قطعي و كامل داره يا فقط كنترل مي شه؟
    3.علت pco  چي هست؟ راه پيشگيري داره؟

سلام
    دوست عزيز در اين مورد بحث هاي مفصلي صورت گرفته كافيه در نوار جستجو " تنبلي تخمدان" رو جستجو كنيد ، حتما جواب سوال هاتون رو پيدا مي كنيد . من چند لينك رو در زير قرار مي دم:
    http://www.roham.ws/web/ftopict-5826.html
    http://www.roham.ws/web/ftopict-2227.html
    http://www.roham.ws/web/ftopict-5375.html
    http://www.roham.ws/web/ftopict-926.html

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. azxcv نوشته است: باسلام آیا با مصرف قرص سیپروترون کامپاند واسپیرونولاکتون- آر موهای زائد بطورکامل برطرف میشه یا بازهم نیاز به لیزر داره ؟

ممكنه نازكتر كنه ولي كامل از بين نميره.

6. azxcv نوشته است: باسلام آیا با مصرف قرص سیپروترون کامپاند واسپیرونولاکتون- آر موهای زائد بطورکامل برطرف میشه یا بازهم نیاز به لیزر داره ؟

سلام
    داروهايي وجود دارند كه تاثير هورمون‌هاي مردانه را در بدن كاهش مي‌دهند. البته 3 تا 6 ماه طول مي‌كشد تا اين داروها اثر كنند. ضمن اين كه اين داروها در كاهش رشد موهاي زايد جديدتان موثرند. يعني براي رفع موهاي زايد قبلي‌تان، نمي‌توانند كار چنداني انجام بدهند. داروي خاصي نيز وجود دارد كه مشخصا براي كم كردن رشد موهاي زايد صورت ساخته شده است. اين دارو به شكل كرم عرضه شده و روي صورت و چانه ماليده مي‌شود. اين كرم بين 4 تا 8 هفته پس از مصرف اثر مي‌كند، هر چند كه گه گاه ممكن است مدت زمان بيشتري طول بكشد. دو داروي خوراكي هم داريم كه هر دو جلوي تاثير هورمون‌هاي مردانه را مي گيرند:
    1ـ سيپروترون استات 100( ميلي گرم در هر روز) كه به صورت قرص‌هاي ضد حاملگي <ديان> هم تجويز مي‌شود.
    2ـ اسپيرونالاكتون 200( ميلي گرم در هر روز) كه معمولا با يك قرص ضدحاملگي همراه مي شود تا جلوي قاعدگي‌هاي نامنظم كه يكي از عوارض همين داروست، گرفته شود. به دليل عوارض دارويي اين دو دارو، به خانم‌هايي كه از اين دو دارو استفاده مي‌كنند، اكيدا توصيه مي‌شود كه در حين مصرف اين داروها باردار نشوند چرا كه در غير اين صورت، عوارض خطرناكي را به جنين‌شان تحميل خواهند كرد
    بهتره برای رفع موهای قبلی از یک روش فیزیکی هم استفاده کنید که البته بهترین اون الکترولیز هست. توجه داشته باشید الکترولیز رو پیش کسی برید که جواز این کار رو داشته باشه و مطمئن باشید تجربه لازم رو برای اینکار داشته باشه

7. آیا با مصرف قرص هایی مثل یاسمین احتمال بارداری  0 است؟
    یعنی اگر منی در اطراف واژن ریخته بشه، اما یاسمین مرتب مصرف بشه باز هم احتمال بارداری هست؟

8. khoshkhabar نوشته است: آیا با مصرف قرص هایی مثل یاسمین احتمال بارداری 0 است؟
    یعنی اگر منی در اطراف واژن ریخته بشه، اما یاسمین مرتب مصرف بشه باز هم احتمال بارداری هست؟

قرص یاسمین یکی از انواع قرصهای جلوگیری محسوب میشه و خیلی عوارض کمی داره و اگر مرتب مصرف بشه برای جلوگیری از بارداری موثر خواهد بود

9. khoshkhabar نوشته است: آیا با مصرف قرص هایی مثل یاسمین احتمال بارداری  0 است؟

سلام
    دوست عزيز بايد بدونيد درصد موفقيت هيچ يك از روشهاي بارداري 100% نيست و بودند كساني كه با مصرف قرص و استفاده از IUD و مابقي روشها باز هم حامله شدند .

10. sarajoonjooni نوشته است:
    khoshkhabar نوشته است: آیا با مصرف قرص هایی مثل یاسمین احتمال بارداری  0 است؟

سلام
    دوست عزيز بايد بدونيد درصد موفقيت هيچ يك از روشهاي بارداري 100% نيست و بودند كساني كه با مصرف قرص و استفاده از IUD و مابقي روشها باز هم حامله شدند .

بله ولي از هر 100 نفر ممكنه 1 نفر با قرص يا iud باردار بشه.

11. باسلام من پس از مصرف قرص سپیروترون کامپاند به مدت 21 روز بعد از اتمام قرص در روزششم پریود شدم که درخون دفعی چیزی شبیه یک لایه پوست دیده شد آیا چیز خاصی بوده یا نه ؟

12. azxcv نوشته است: باسلام من پس از مصرف قرص سپیروترون کامپاند به مدت 21 روز بعد از اتمام قرص در روزششم پریود شدم که درخون دفعی چیزی شبیه یک لایه پوست دیده شد آیا چیز خاصی بوده یا نه ؟

منظورتون رو متوجه نشدم.لايه پوست يا لخته خون؟

13. باسلام توی اون لخته خونی چیزی بود که با انگشت وقتی می کشیدمش شبیه لایه پوست نازک وسفید رنگ بود

14. سلام 8 روز پیش سیپروترون کامپاند رو قطع کردم اما هنوز پریود نشدم....قبل از مصرف قرص پریود منظمی داشتم اما الان بدتر شده...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید