شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احتمال انتقال بيماريهاي مقاربتي با بوس

1. aaraz

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خدمت آقاي دكتر،
    يه سوالي داشتم خدمتتون ممنون ميشم راهنمايي كنين. با توجه به اينكه در خيلي از كشورها مكانهاي خاصي براي ارضاء نيازهاي جنسي در نظر گرفته ميشه و اينكه افرادي كه اونجا مراجعه ميكنن در هنگام رابطه جنسی با خانمهايي كه هستن بعضا بوسهاي عميق ميگيرن و يا حتي خانما رابطه جنسی دهانی برقرار می کنند، آيا احتمال انتقال بيماريهاي مقاربتي و بخصوص ايدز با وجود آلودگي خانما هست يا نه. شايد گفته بشه كه معمولا خانما كارت بهداشت دارن ولي خوب علي رغم اين ممكنه كه آلوده باشن.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. aaraz نوشته است: سلام خدمت آقاي دكتر،
    يه سوالي داشتم خدمتتون ممنون ميشم راهنمايي كنين. با توجه به اينكه در خيلي از كشورها مكانهاي خاصي براي ارضاء نيازهاي جنسي در نظر گرفته ميشه و اينكه افرادي كه اونجا مراجعه ميكنن در هنگام رابطه جنسی با خانمهايي كه هستن بعضا بوسهاي عميق ميگيرن و يا حتي خانما رابطه جنسی دهانی برقرار می کنند، آيا احتمال انتقال بيماريهاي مقاربتي و بخصوص ايدز با وجود آلودگي خانما هست يا نه. شايد گفته بشه كه معمولا خانما كارت بهداشت دارن ولي خوب علي رغم اين ممكنه كه آلوده باشن.

سلام

با توجه به اینکه ایدز یه بیماری هست که تا وارد خون نشه خطرناک نیست.

بوسیدن : اگه در دهان و گلو و... هر دو طرف زخمی نباشد ویروس ایدز انتقال نمیابد.(به ریسک کار نمی ارزه)

رابطه جنسی دهانی: در این مورد هم روی بدنه آلت نباید زخمی باشد.

3. اگر مي خواهيد دچار بيماري هاي خطرناك مقاربتي نشويد در روابط جنسي خودتون خيلي دقت كنيد... سالمترين راه ازدواج با شخصي سالم است كه عمري در كنارش آرامش داشته باشيد. اگر امكان ازدواج نداريد تحمل كنيد... در روابط جنسي مشكوك از روش هاي پيشگيري استفاده كنيد...مثلا كاندوم... قبلا در كتابي خوانده بودم كه روابط دهاني بدون پوشش هم مي تواند بيماري مقاربتي منتقل كند.پس خيلي دقت كنيد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام
    ويروس HIV از طريق عمل جـنسي با در مـعـرض قـرار گـرفتـن غشـاءهـاي مـخـاطي آلت تناسلي مرد ، دهان ، مهبل و مقعد با مني مبتلا به ويرس ايدز ، پيش انزال ، ترشـح هـاي مـهبـلي يـا خـون انـتـقال مـييـابد . چنين راه انتقال ويروس HIV غير قابل پيش بــيـنـي ميباشد .

بعبارت ديگر شخصي ممكن است با يكبار عمل جنسي مبتلا شـود ، و شخص ديگري چندين بار روابط جنسي داشته باشد و هرگز مبتلا نگردد . به عـلاوه ، تعيين درصد احتمال ابتلا هنگام رفتارهاي جنسي خاص قابل برآورد نميباشد . فقط مي توان در مورد هر رفتار ، از واژه هاي پرخطر و كم خطر استفاده نمود .

اعمال كم خطر و پر خطر :

استمناء متقابل ، نوازش و بوسيدن پايين ترين خطر را دارا ميباشند . مقاربتهاي مـهبلي و مقعدي محافظت نشده , بدون كاندوم بطور واضح پر خطرترين اعمال جنسي هستند . پزشكان سعي نموده اند كج فهمي هاي متداول را برطرف نمايند , از قبيل اينكه مردان از طريق مقاربت مهبلي يا مقعدي دچار HIV نميشوند . اين واضح است كه صحيح نميباشد .

شايد بزرگترين محدوده خاكستري در ذهن افراد در خصوص انتقال جنسي HIV از طـريـق سـكس دهـانـي بـاشد . انـتقال ويروس ايدز بر اثر رابطه جنسی دهـانـي ثـابـت شـده و اطلاعات جديد نشان ميدهند كه رابطه جنسی دهاني بيشتر از آنچه كه قبلا تصور ميشد ميتواند خطرساز باشد . بنابراين ، با اينكه در گذشته مباحثاتي راجـع بـه مـيـزان خـطرات رابطه جنسی دهاني وجود داشته است ، موضوع استفاده مناسب از كاندوم در حين رابطه جنسی دهاني بسيار حائز اهميت ميباشد .

ويروس HIV بطور مؤثر از طريق شستشوي مناسب وسايل استعمال مواد بـا آب تميز از بين ميرود . بعد از آب كشيدن ، آن را حداقل به مدت يك دقيقه در يك مـايع ضـد عفوني كننده قوي بـايد خيـسانـد يا شستشو داد . در برخي كشورها محل هايي وجود دارد كه در معتادان تزريقي ميتـوانند سوزنهاي مستعمل و آلوده خود را با سوزنهاي استريل تعويض كنند . مطالعات نشان داده كه برنامه هاي تعويض سوزن انتقال بيماري را در بين معتادان تزريقي كاهش داده و يك ايده مفـيـد بـراي هـر بـرنامـه فـراگير پيـشگيري از ايـدز است.
    منبع :http://4zoj.blogfa.com

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 13 کاربر ديگر
  5. باسلام
    در تماس دهاني با آلت مردانه به شکل "نظري" خطر انتقال براي شريکي که تماس دهاني را انجام مي دهد (کسي که آلت را با دهان خود تحريک مي کند) وجود دارد. بدليل اينکه آلودگي از طريق ترشحات پيش ازمني و مني به دهان راه پيدا مي کند.
    براي شخصي که آلت وي بوسيله دهان شريک جنسي اش تحريک مي شود نيز، از نظر "نظري" خطر انتقال آلودگي وجود دارد به دليل آن که آلودگي مستقيماً از ترشحات دهان بوسيله خراش، بريدگي روي پنيس و همچنين از طريق مني با خون تماس پيدا مي کند. ضمناً ويروس اچ. آي. وي. مي تواند به شخص دريافت کننده انتقال پيدا کند حتي در مواقعي که انزال صورت نگرفته و مايع مني خارج نشده باشد."

پزشکان مواردي را گزارش کرده اند که ويروس اچ. آي. وي. از طريق تماس جنسي دهاني انتقال يافته است.
    خطر دريافت آلودگي به ويروس اچ. آي. وي. از طريق تماس جنسي دهاني را مي توان با استفاده از کاندوم هاي لاتکس کاهش داد.

منبع:
    ضروريات پزشکي قانوني ، دکتر مازيار اشرفيان بناب،انتشارات تيمورزاده ، چاپ اول 1380

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  6. من 22 ساله و مجرد هستم
    تا به حال رابطه جنسی نداشتم و رابطه ام در حد بوسه بوده
    اما مدت 8 ماهی هست که دچار ترشح شدید هستم و مدام احساس می کنم که در قسمت واژن دچار شهوت می شم بدون حتی عامل تحریک کننده ...
    درد کمی هم گاهی اوقات سراغم می یاد
    اگر ممکنه کمک کنید ...
    علت چیه ؟

7. miss_sabour نوشته است: من 22 ساله و مجرد هستم
    تا به حال رابطه جنسی نداشتم و رابطه ام در حد بوسه بوده
    اما مدت 8 ماهی هست که دچار ترشح شدید هستم و مدام احساس می کنم که در قسمت واژن دچار شهوت می شم بدون حتی عامل تحریک کننده ...
    درد کمی هم گاهی اوقات سراغم می یاد
    اگر ممکنه کمک کنید ...
    علت چیه ؟

اگر ترشحاتتون همراه با رنگ خاص و بوی بد همراه هست احتمال عفونت هست
    اما اگر ترشحاتتون فقط زیادی از حد ایجاد میشه مشکل خاصی نیست و بیشتر برمیگیرده به تحریک شدن بدنتون
    اگر ترشحاتتون سبز رنگ و با بوی بدی همراه هستش بهتره به جهت بررسی به متخصص مراجعه کنید

8. ممنون که جواب سوالم رو دادید
    اما می تونم بپرسم در چه حالتی از رابطه ی جنسی پرده ی بکارت پاره می شه ؟
    خیلی برام جالبه ، سرچ می کنم اما جواب دقیقی براش پیدا نمی کنم
    بازم ممنون

9. miss_sabour نوشته است: ممنون که جواب سوالم رو دادید
    بازم ممنون

سلام
    دوست عزيز پاره شدن پرده بكارت در اثر ورود هر شيء خارجي مثل انگشت ، آلت و هرچيز ديگه اي مي تونه اتفاق بيفته و در واقع ربطي به پوزيشن و حالت رابطه نداره .
    لذا از داخل كردن هرچيزي به داخل واژن جلوگيري كنيد تا باعث آسيب و يا پاره شدن بكارت كه در هر دو صورت قابل تشخيص خواهند بود نشيد .

10. aaraz

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    miss_sabour نوشته است: ممنون که جواب سوالم رو دادید
    بازم ممنون

دوست عزيز اگر شي خارجي وارد واژن نشده باشته احتمال پاره شدن پرده وجود نداره مگر اينكه در تصادف يا ... ضربه شديدي به ناحيه واژن وارد بشه

11. سلام

نمي دونم اينجا بايد مي پرسيدم يا نه اما خوب پرسيدم.

من آزمايش وي دي آر ال دادم و جواب آنرا نوشته " نان ري اكتيو" مي دونيد يعني چي؟ يعني بيماري ندارم؟
    دوم اينكه مي خواستم بدونم وقتي اين آزمايش رو مي ديم كدام بيماريهاي مقاربتي رو تحت پوشش قرار مي ده( منظورم اينكه كه نشون مي ده كدوم بيماري ها رو نداريم چون وقتي از آزمايشگاه پرسيدم چند تا اسم برد كه اصلا نمي دونستم منظورش چيه)

12. npashiman نوشته است: سلام

نمي دونم اينجا بايد مي پرسيدم يا نه اما خوب پرسيدم.

من آزمايش وي دي آر ال دادم و جواب آنرا نوشته " نان ري اكتيو" مي دونيد يعني چي؟ يعني بيماري ندارم؟
    دوم اينكه مي خواستم بدونم وقتي اين آزمايش رو مي ديم كدام بيماريهاي مقاربتي رو تحت پوشش قرار مي ده( منظورم اينكه كه نشون مي ده كدوم بيماري ها رو نداريم چون وقتي از آزمايشگاه پرسيدم چند تا اسم برد كه اصلا نمي دونستم منظورش چيه)

سلام
    دوست عزيز آزمايش VDRL به منظور تست سفليس صورت مي گيره و NONE REACTIVE يعني شما مبتلا نيستيد :
      آزمایش VDRL :
    سیفلیس یک بیماری مقاربتی عفونی است که عامل آن یک نوع باکتری به نام ترپونما پالیدوم می‌باشد.
    این باکتری به طور طبیعی فقط انسان را آلوده می‌کند و از آن‌جایی که بسیار حساس و ظریف است برای ایجاد بیماری در بیشتر موارد تماس مستقیم با منبع آلودگی لازم است. ترپونم از طریق خراش جزئی در پوست یا غشای مخاطی اندام تناسلی یا دهان و غیره وارد بدن می‌شود.
    ▪ سیر بیماری سیفلیس به ۳ دوره تقسیم می‌شود:
    ۱) دوره اول با ورود باکتری و ایجاد یک زخم نسبتاً سفت در ناحیه تناسلی به نام شانکر مشخص می‌شود، پایان این دوره همراه با بهبودی خود به خود این زخم است.
    ۲) پس از آن، دوره دوم شروع می‌شود که مشخصه بارزآن ایجاد یک عفونت فراگیر است، یعنی باکتری به‌طور وسیعی در بدن پخش می‌شود و سبب ایجاد ضایعاتی در مخاط‌ها، چشم‌ها، استخوان‌ها، مفاصل و سیستم قلبی- عروقی و عصبی مرکزی می‌شود

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  13. سلام

می خواستم بدونم آیا بیماریهای مقاربتی از طریق دیگری هم ایجاد می شه یعنی ممکن دو نفر سالم باشن اما وقتی با هم رابطه جنسی داشته باشند بیمار بشن؟ این سوال خیلی ذهنمو مشغول کرده که خوب از کجا یه دفعه یکی بیماری رو می گیره که بعدش می تونه به فرد دیگری انتقال بده.
    شاید این قضیه همون اول مرغ بوده یا تخم مرغ باشه!!!

14. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    بسیاری از عوامل بیماری زا (اکثرآنها )در محیط (آب و خاک و هوا)و یا حیوانات قابل انتقال به انسان هستند.برای ابتلا به یک بیماری همیشه  انتقال مستقیم انسان به انسان لازم نیست - بلکه انسان یا حیوان نقش میزبان واسط یا نهایی یا وکتور (انتقال دهنده) بسته به عامل و چرخه زیستی عامل بیماری زا را ایفا میکند.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  15. سلام
    يكي دو   بار كه با همسرم رابطه دهاني داشتم يكي دو روز بعدش ته گلوم روي لوزه ها از يك قشاء سفيد رنگ پوشيده ميشه البته درد نداره ولي بوي بدي ميده بار اول احتمال نميدادم براي چيه دكتر رفتم و نمونه برداري كردم دكتر گفت چيز خاصي نيست و احتياج به آنتي بيوتيك نداره ولي حدود يك هفته طول كشيد تا گلوم به حالت اول برگشت. بعد از اون وقتي دوباره رابطه برقرار كردم دوباره اين اتفاق تكرار شد كه ديگه بعدش اين كارو نكردم. دليلش چي ميتونه باشه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید