شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 42 ...   

احتمال بارداری و حامله شدن!!!

1. سلام
    من یه چیزی برام درست جا نیفتاد و هرچی می گردم جوابم رو پیدا نمی کنم که بارداری در تست خون بتا دقیقا چند روز بعد از رابطه مشخص میشه 72 ساعت بعد 5 روز بعد یک هفته بعد  همه این زمانها بود در پستها. من اولین زمان که  بعد از گذشت از  رابطه مشخص میشه چند روزه کاری به عقب افتادن زمان پریود ندارم. واقعا متشکرم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. saeidejun نوشته است: سلام
    من یه چیزی برام درست جا نیفتاد و هرچی می گردم جوابم رو پیدا نمی کنم که بارداری در تست خون بتا دقیقا چند روز بعد از رابطه مشخص میشه 72 ساعت بعد 5 روز بعد یک هفته بعد همه این زمانها بود در پستها. من اولین زمان که بعد از گذشت از رابطه مشخص میشه چند روزه کاری به عقب افتادن زمان پریود ندارم. واقعا متشکرم

12 تا 20 روز بعد رابطه آزمایش خون مشخص میکند
    بارها به این سوال پاسخ داده شده

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. البته آقای دکتر گفتن 5 روز

4. ممنون سارا جون که جوابمو دادی!
    اینکه میگن عسل ضرر داره ایا راسته و نباید خورد؟
    واسه بیبی چک 10 روز بعد از نزدیکی کافیه؟
    در مورد ورزش منظورم بعد از اینکه اقدام کردم بود یعنی حالا که نمیدونم باردارم یا نه میتونم ورزش پر تحرک داشته باشم یا نه؟
    الان دوروزه که کمر درد دارم اما تا پریودیم 10 روز مونده، اما دردش مثل درد پریودیه اما خفیف تر! دلیلش چی میتونه باشه؟
    بازم ممنون

5. saeidejun نوشته است: سلام
    من یه چیزی برام درست جا نیفتاد و هرچی می گردم جوابم رو پیدا نمی کنم که بارداری در تست خون بتا دقیقا چند روز بعد از رابطه مشخص میشه 72 ساعت بعد 5 روز بعد یک هفته بعد  همه این زمانها بود در پستها. من اولین زمان که  بعد از گذشت از  رابطه مشخص میشه چند روزه کاری به عقب افتادن زمان پریود ندارم. واقعا متشکرم

سعیده  جون من خودم یک هفته بعد رفتم بهم جواب نداد بهتره برای اینکه مطمئن تر شی حداقل 12 تا 14 روز بعد بری بازم زیاد اطمینان نکن!

6. rahim13

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام عليكم      صبح بخير
    باتشكراؤراهنماي شما نتيجه أؤمايش اين است بشرح
    <if> <w> <w>Normal</w> <w>0</w> <w> <w> <w>false</w> <w>false</w> <w>false</w> <w>  <w>  <w>  <w>  <w>  <w> </w> <w>MicrosoftInternetExplorer4</w> </w><endif><if> <w> </w><endif><if><endif>

سلام <o></o>

نتيجه

اينست <o></o>

BETA.HCG---------1.725------U/L-----------<10>50-POSITIVE

7. sasaa نوشته است: ممنون سارا جون که جوابمو دادی!
    اینکه میگن عسل ضرر داره ایا راسته و نباید خورد؟
    واسه بیبی چک 10 روز بعد از نزدیکی کافیه؟
    در مورد ورزش منظورم بعد از اینکه اقدام کردم بود یعنی حالا که نمیدونم باردارم یا نه میتونم ورزش پر تحرک داشته باشم یا نه؟
    الان دوروزه که کمر درد دارم اما تا پریودیم 10 روز مونده، اما دردش مثل درد پریودیه اما خفیف تر! دلیلش چی میتونه باشه؟
    بازم ممنون

سلام ، خواهش مي كنم
    1- در مورد مصرف عسل منعي وجود نداره  : (سايت پزشكان بدون مرز)
    عوارض مرتبط با رژیم غذایی در دوران بارداری
    1) حالت تهوع

سه ماه اول بارداری، حالت تهوع واستفراغ بخصوص درهنگام صبح شایع تر است . استفراغ و تهوع شدید اوایل بارداری با كمبود حاد انرژی و پروتئین همراه می شود . راهكارهای مناسب برای برطرف كردن آن به قرار زیراست : تازه بودن هوای اتاق ، جلوگیری از هر نوع بو ، خوردن غذاهای سرد، آهسته بلند شدن از رختخواب ، گذاشتن كمی بیسكویت خشك د ردهان قبل از بر خواستن از رختخواب ، مصرف نمودن شش وعده غذا بجای سه وعده ، پرهیز از غذاهای پر چربی و ادویه دار و نفاخ و غذاهای برطرف كننده تهوع؛ آب میوه ، نوشابه گاز دار ، دوغ ، لواشك ، آلو یا آلبالو ، نان خشك و آبلیمو هستند. شما باید دراین مدت از گرسنگی اجتناب كنید و از مصرف آشامیدنی ها با غذا و غذاهای سرخ كرده پرهیز كنید.

2) ترش كردن یا سوزش معده

این حالت درماههای آخر پس از صرف غذا ایجاد می شود و راه حل آن افزایش تعداد وعده های غذا ، پوشیدن لباسهای گشاد و آهسته جویدن غذاست . زنان باردار درماههای آخرپس از صرف غذا نباید دراز بكشند.

3) یبوست

مشكلات دفعی دراواخر دوره بارداری مشاهده می شود و بیشتر به علت كاهش فعالیت فیزیكی و بزرگ شدن رحم وجنین است . از این رو مصرف مایعات زیاد ، غذاهای غنی از فیبر مثل سبزیجات خام ، میوه های خام و نانها ی سبوس دار (سنگك و جو) و همچنین مصرف آلو ، انجیر و دیگر خشكبار خیس خورده مفید است. همچنین پیاده روی برای برطرف كردن این حالت مؤثر است.

بیماری هایی مانند بیماری قند دوران بارداری و فشار خون دوران بارداری امكان دارد بوجود آید كه باید تحت نظر پزشك و متخصص درمان شوند.

برنامه غذایی یك مادر باردار :

یك مادر باردار باید از كلیه مواد غذایی به میزان مورد نیازش مصرف كند تاهم جنین رشد مناسبی داشته باشد و هم ذخائر بدن مادر تخلیه نشود. اگر مادر بیش از اندازه غذا مصرف كند، چربی های موجود در بدنش زیاد شده و زایمان او سخت تر خواهد بود. پس از زایمان نیز خیلی مشكل تر به وزن پیش از بارداری باز خواهد گشت ویا هیچ گاه به وزن قبل از بارداری باز نخواهد گشت.

نمونه برنامه غذایی مناسب یك مادر باردار:
    صبحانه : نان سنگك یا جو ( سبوس دار) 3 برش + پنیر 30 گرم + عسل یا مربا 2 قاشق مرباخوری + خامه 3 قاشق سو پخوری + شیر كم چربی 1 لیوان
    ساعت 10 : 2 عدد میوه مثل یك سیب ترجیحاً با پوست و یا یك عدد گلابی ، انار، یا یك برش طالبی یا هندوانه و ... + 4 قاشق سوپخوری مخلوط بادام ، بادام زمینی ، فندق ، گردو و ...
    عدس پلو: گوشت 120 گرم + كته 10 قاشق غذا خوری +
    نهار :عدس پخته یك سوم لیوان + كشمش 1 قاشق غذاخوری + سبزی خوردن یك پیش دستی + ماست كم چربی یك دوم لیوان و مجاز به استفاده از 2 قاشق غذا خوری روغن مایع د رغذا هستید
    2عصرانه : عدد میوه تازه یا یك پنجم لیوان آب میوه تازه

شام : كوكو سیب زمینی : تخم مرغ 1 عدد ( برای مادر باردار) + سیب زمینی 1 عدد متوسط + نان سبوس دار 2 برش+ روغن مایع یك و نیم قاشق غذا خوری برای پخت + ماست كم چربی 1 لیوان + سالاد فصل 1 كاسه (حاوی اسفناج و گوجه و فلفل سبز)

قبل از خواب : شیركم چربی 1 لیوان + عسل 4 قاشق مرباخوری

انچه مادر بادار نباید مصرف كند:
    1) كافئین : نوشیدنی های كافئین دار مانند چای ، قهوه ونوشابه های كوكا با ید به 2 لیوان درروز محدود شوند. زیرا می توانند موجب تولد نوزاد كم وزن تا نوزاد با عوارض عصبی شوند. دم كرده های گیاهی ( مانند چای نعناع و یا گل گاو زبان ) كه اغلب جانشین نوشیدنی های كافئین دار می شوند، گاهی اثرات جانبی مانند حالت تهوع و استفراغ بوجود می آورند كه درزنان باردار باید با احتیاط مصرف شوند. 2)

الكل : مصرف الكل درهنگام با رداری با افزایش خطر تولد نوازد كم وزن و یا بروز سندرم الكلی جنین همراه است.

3) شكلات : شكلات علاوه بر اینكه مقداری كمی كافئین دارد ، حاوی تئوبرومید نیز می باشد كه شبیه كافئین است . بنابراین مصرف شكلات باید محدود شود.

4) تركیبات حاوی قند ساده : مواد قندی ساده دراین دوران در حد اعتدال مصرف شوند .

2-در مورد ورزش :
    ورزش‌های آرام را جایگزین ورزش‌های سنگین کنیم: از بهترین ورزش‌ها می‌توان به پیاده‌روی، شنای ملایم و راه رفتن در آب ولرم، تریدمیل با دور آهسته و یوگا اشاره کرد.

قبل از شروع ورزش، با کمی نرمش، بدن را گرم کنیم: این کار باعث می‌شود ضربان قلب مادر به آهستگی افزایش یافته و اختلالی در اکسیژن‌رسانی به جنین ایجاد نشود.

آب بنوشیم: نوشیدن آب برای همه افراد پیش از ورزش توصیه می‌شود اما رعایت این نکته برای زنان باردار بسیار حائز اهمیت است. کمبود آب باعث افزایش دمای بدن شده و به جنین آسیب می‌رساند. مصرف یک لیوان آب پیش از شروع ورزش ضروری بوده و پس از آن نیز باید به ازای هر 20دقیقه ورزش، یک لیوان آب نوشید.

روی زمین دراز نکشیم: انجام ورزش‌هایی که نیاز به دراز کشیدن روی زمین دارد برای زنان باردار مناسب نیست چون با دراز کشیدن روی زمین، خون‌رسانی از طریق رگ خون‌رسان به مغز و اندام‌های بالایی، موسوم به «بزرگ سیاهرگ زیرین» (Vena Cova Superior) مختل می‌شود.این اختلال باعث قطع موقتی تنفس شده و به این ترتیب با اختلال در خون‌رسانی، به جنین آسیب می‌رسد.

تحرک ملايم: اما تحرك به صورت آرام و ملایم را در تمام مدت بارداری هیچ‌گاه فراموش نکنیم.
    خودکشی نکنیم: اگرچه ورزش یکی از نکات مهم در دوران بارداری است اما رعایت اعتدال در آن نيز بسیار حائز اهمیت است.

مانع از افزایش دمای بدن شویم: گرمای بیش از حد بدن مادر به شدت روی جنین تاثیرگذار است چرا که باعث قطع تنفس جنین شده و رسیدن اکسیژن به جنین را مختل می‌کند. پس با نوشیدن آب کافی و ورزش آرام مانع از بروز این حالت شویم.

تعريق را کنترل کنیم: تعريق نشان‌دهنده افزایش دمای بدن و سرعت گرفتن دفع آب بدن است؛ که هر دو عامل از عوامل آسیب‌رسان به جنین محسوب می‌شوند. از این رو، به محض مشاهده این حالت، ورزش را به تدریج آرام کرده و سپس متوقف کنید.

به جلو خم نشویم: وضعیت خاص مادر مرکز ثقل یا نقطه تعادل او را تغییر می‌دهد. به همین دلیل باید ورزش‌هایی انتخاب شوند که باعث گرایش بیشتر مادر به سمت جلو نشده و به جنین آسیب وارد نشود.

خنک شویم: دمای بدن را به دقت کنترل کنیم و به محض مشاهده تغییر در دمای بدن آرام‌تر ورزش کرده و سریعا آب بنوشیم.  

ورزش‌های کششی و استقامتی بر ورزش‌های پرتحرک‌ ترجیح دارند

3- در مورد بي بي چك 20 روز بعد از رابطه قابل استفادست ولي زياد مطمئن نيست و معمولا به مثبت بودنش بيشتر مي شه اعتماد كرد تا به جواب منفيش ، ولي آزمايش خون بهترين روش براي مطمئن شدنه .

4-دردتون احتمالا مال قاعدگي هست ، علتش تغييرات هورموني هست كه تغذيه و پياده روشي در شدت و كاهش علائم اين دوران تاثير بسزايي داره .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  8. ممنون عزیزم انقدر استرس دارم که بدونم باردار هستم یا نه؟
    لطف کردی از جواب کاملت ممنونم.

9. nafas55

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ببخشید می خواستم ببینم اگه 24 ساعت بعد یک رابطه سطحی که مطمئن باشی مایع منی با بدن تماس نداشته اما پیش اب را مطمئن نباشی از روش اورژانسی به صورت صحیح استفاده کرده باشی احتمال بارداری بازم وجود داره ؟این احنمال در چه حدی هست؟ آخه یه خورده زیردلم همان سمتی که ماه پیش زمان پریود درد گرفت درد می کنه می خوام بدونم علت به خاطر مصرف قرصها ست یا به علت بارداری است؟
    ودیگه اینکه اقای مسول ازمایشگاه گفتند که بعد 48 ساعت بارداری با تست خون قابل ردیابی است پس 12 تا 20 روز چه جریانی داره میشه به 48 ساعت بعد اعتماد کرد؟

می دونم سوالام تکراریه اما خواهش می کنم جواب بدبن خیلی خیلی نگرانم
    متشکرم

10. nafas55 نوشته است: سلام
    ببخشید می خواستم ببینم اگه 24 ساعت بعد یک رابطه سطحی که مطمئن باشی مایع منی با بدن تماس نداشته اما پیش اب را مطمئن نباشی از روش اورژانسی به صورت صحیح استفاده کرده باشی احتمال بارداری بازم وجود داره ؟این احنمال در چه حدی هست؟ آخه یه خورده زیردلم همان سمتی که ماه پیش زمان پریود درد گرفت درد می کنه می خوام بدونم علت به خاطر مصرف قرصها ست یا به علت بارداری است؟
    ودیگه اینکه اقای مسول ازمایشگاه گفتند که بعد 48 ساعت بارداری با تست خون قابل ردیابی است پس 12 تا 20 روز چه جریانی داره میشه به 48 ساعت بعد اعتماد کرد؟

می دونم سوالام تکراریه اما خواهش می کنم جواب بدبن خیلی خیلی نگرانم
    متشکرم

اگر صحیح از روش اورژانسی استفاده کرده باشین تا 98% این روش مطمئن هست !
    احتمال داره که دارید پریود میشید و البته روش اورژانسی مقداری هورمون ها رو بهم میریزه !
    48 ساعت بعد از لقاح تخمک و اسپرم ! که با تمام پیش فرض ها و احتمالات این 48 ساعت برای مطمئن تر شدن بعد از 3 روز حساب کنید و 5 روز بعد از رابطه فکر میکنم که قابل ردیابی است و سطح بتا تغییر میکنه

11. با سلام
    آیا امکان بارداری برای خانمی که باکره هست با ریختن منی در اطراف واژن وجود دارد؟

12. khoshkhabar نوشته است: با سلام
    آیا امکان بارداری برای خانمی که باکره هست با ریختن منی در اطراف واژن وجود دارد؟

اگر در دوران تخمک گذاری بوده باشه بله امکانش زیاده اما در حات معمول احتمالش کمه
    در ضمن برای بار 100000000000 مین بکارت ربطی به بارداری نداره آدم باکره هم میتونه باردار شه

13. maryamns

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.من این ماه برای بارداری اقدام کردم یعنی در روزهای تخمک گذاری 1 روز در میان رابطه داشتم.الان 4 روز مونده به وقت پریودی.الان 2 روز که خارش فقط در ناحیه واژن دارم البته نه خیلی زیاد  طوریکه دست نمی زنم .احساس خستگی هم دارم .ممنون میشم دلیلش رو بگین.

14. سلام
    من بعد 7 روز عقب افتادن پریودیم دو روز پیش بالاخره پریود شدم و الان وارد روز سوم شدم که حجم خونی که خارج میشه تقریبا 80 سی سی میشه.
    من تقریبا 13 یا 12 روز پیش با نامزدم رابطه داشتم .که البته دخول کامل نبوده و بصورت لاپایی و مشکوک از اب پیش منی به حاملگی هستم.
    آیا احتمال حاملگی میره ؟
    خون رقیق هستش و مثل همیشه هم حالت لختگی و نداره
    آیا نیاز هست به دکتر زنان مراجعه کنم؟

15. سلام
    میخواستم بدونم که چطور میشه که میگن پیشاب حاوی اسپرم هست ولی خیلیها از روش طبیعی استفاده کردن و باردار نشدن جز اینکه خودشون تصمیم به بارداری گرفتن!؟
    روزهای خطرناک از شروع پریود میشه روز 14 ؟2روز بعد و 2روز قبلش فقط خطرناکه؟
    مثلا" روز 11 نزدیکی حفاظت نشده اگه داشته باشیم و پیشاب هم نداشته باشه(یا 2قطره اونم اولین نزدیکی بعد مدتها!) و منی داخل ریخته نشه جای نگرانی نیست؟چون اصلا" انگار پیشاب نمیومد!
    خاله ی من میگه تا حالا نه از قرص ضد بارداری استفاده کرده نه کاندوم و 2تا بچه هم داره که هر 2 بزنامه ریزی شده به دنیا اومدن.و میگه فقط روش طبیعی جلوگیری میکردن که فقط منی داخل ریخته نمیشده!و تا حالا حتی از دکترشون هم نشدیدن که پیشاب خطرناکه!این واقعا" برای من جای سواله!!!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 42 از 49
رفتن به صفحه :    ... 42 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید