شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نحوه معاینه پرده بکارت

1. سلام اقای دکتر صادقی
    1)پزشک چطور پرده بکارت را معاینه میکنه؟ در مورد نحوه خوابیدن-تکنیک معاینه توضیح بدیدلطفا 2)ایا معاینه میتونه باعث اسیب پرده بشه؟
    3)اگر معاینه مکرر انجام بشه میتونه باعث اسیب تدریجی پرده بشه؟
    4)ایا معاینه دردناک هست؟
    5)میشه یه روشی بگین که من بتونم پرده بکارتم را با کمک اینه مشاهده کنم؟
    متشکرم

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. فرد چگونه متوجه می شود پرده بکارتش پاره شده

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام خوبید منم همین  سوال رو داشتم  نمیدونم  کاش راهی به ما یاد میدادید  که خودمونو معاینه  کنیم از دکتر رفتن میترسم  کمک میخوام خواهش میکنم راست میگن که با طربه خوردن پرده از بین میره

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. kamelia2007 نوشته است: سلام اقای دکتر صادقی
    1)پزشک چطور پرده بکارت را معاینه میکنه؟ در مورد نحوه خوابیدن-تکنیک معاینه توضیح بدیدلطفا

سلام،
    معاینات زنان معمولا روی یک صندلی مخصوص و در حالتی که به وضعیت لیتوتومی معروف است انجام می شود. در این حالت معاینه کننده به دستگاه تناسلی معاینه شونده تسلط کامل دارد و با استفاده از ابزار مخصوص می تواند معاینه خود را انجام دهد. معاینه باید توسط شخص دیگری انجام شود و خود فرد قادر به انجام این معاینه نیست.

kamelia2007 نوشته است: 2)ایا معاینه میتونه باعث اسیب پرده بشه؟

خیر
    kamelia2007 نوشته است: 3)اگر معاینه مکرر انجام بشه میتونه باعث اسیب تدریجی پرده بشه؟

خیر
    kamelia2007 نوشته است: 4)ایا معاینه دردناک هست؟

چون این معاینه معمولا در افرادی انجام می شود که چنین تجربه ای ندارند ممکن است به دلیل حساسیت منطقه مورد معاینه درد و اسپاسم ایجاد شود.
    kamelia2007 نوشته است: 5)میشه یه روشی بگین که من بتونم پرده بکارتم را با کمک اینه مشاهده کنم؟

خود فرد قادر نیست که به درستی این مشاهده را انجام دهد و دیگر اینکه معاینه می بایست توسط معاینه کننده ماهر انجام شود.

5. asal4u نوشته است: فرد چگونه متوجه می شود پرده بکارتش پاره شده

سلام،
    پرده بکارت، خودبخود آسیب نمی بیند. اگر رفتار پرخطری انجام نداده اید که اصلا جای نگرانی وجود ندارد، در غیر این صورت یعنی به هر نحو وسیله ای را وارد واژن شما شده است (آلت مرد، انگشت و ...) امکان آسیب به پرده وجود دارد. اطلاع از اینکه آیا به دنبال رفتار پرخطر آسیبی به پرده وارد شده است یا فقط با معاینه توسط فرد متبحر انجام پذیر می باشد و خوده فرد نمی تواند از این موضوع آگاهی یابد.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. سلام دوستان
    با توجه به این که پرده بکارت یک قسمت از دستگاه تناسلی خارجی محسوب میشود خود فرد هم میتواند ان را مشاهده کند اما قضاوت در مورد سلامت یا عدم سلامت پرده به مهارت و تبحر نیاز دارد و در حیطه تخصص پزشکی قانونی است
    برای مشاهده پرده بکارت میتوانید جلوی یک اینه بزرگ که به دیوار تکیه داده شده است بنشینید و کف پاها را در دو طرف اینه به دیوار بچسبانید و دستان خود را از زیر ران داخل برده و به ارامی لبهای کوچک را از هم باز کنید .در این حالت پرده قابل مشاهده است.دقت کنید که چیزی را داخل نبرید.
    دوستانی که در مورد علایم پارگی سوال کرده بودند:
    معمولا هنگام پارگی درد و خونریزی وجود دارد.البته مواردی که پرده خیلی نازک باشه ممکنه هیچ دردی نباشه
    اما در مرد میزان خونریزی بسته به میزان پارگی و میزان خونرسانی ناحیه طیف وسیعی وجود داره از 1یا 2 قطره تا حد اکثر در حد اغشته شدن یک نوار بهداشتی
    میزان متوسط خونریزی حدود 2-3 سی سی میباشد

7. سلام .دختری 19 ساله هستم که بارها از روی کنجکاوی پردمو معاینه کردم و هر بار در حمام با آینه پردمو می بینم و لب های کوچک آلتم را باز می کنم و پردمو می بینم . حالا فوقالعاده نگرانم که معاینه من باعث آسیب به پردم شده باشه . تو رو خدا بهم بگید آیا باز کردن لبهای کوچک می تونه باعث آسیب به پرده شده باشه؟ خواهش می کنم کمکم کنید تورو خدا یکی جواب منو بده دارم میمیرم از نگرانی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. bita111 نوشته است: سلام .دختری 19 ساله هستم که بارها از روی کنجکاوی پردمو معاینه کردم و هر بار در حمام با آینه پردمو می بینم و لب های کوچک آلتم را باز می کنم و پردمو می بینم . حالا فوقالعاده نگرانم که معاینه من باعث آسیب به پردم شده باشه . تو رو خدا بهم بگید آیا باز کردن لبهای کوچک می تونه باعث آسیب به پرده شده باشه؟ خواهش می کنم کمکم کنید تورو خدا یکی جواب منو بده دارم میمیرم از نگرانی

سلام
    ببین دوست عزیز
    همیشه گفته شده معاینه بکارت توسط غیرمتخصص می تونه همراه با آسیب به بکارت باشه پس بهتره در این مورد انقدر کنجکاوی به خرج ندید و بقول خودتون بارها خودتون رو معاینه نکنید .
    ولی در مورد سوالتون
    ببینید صرف باز کردن لبهای کوچک نمی تونه باعث آسیب به بکارت بشه . تا چیزی داخل نکنید مشکل خاصی هم پیش نمیاد اما توصیه می کنم همین کار رو هم دیگه تکرار نکنید . یکبار معاینه کردید دیگه لازم نیست 100 بار اینکار رو بکنید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید