شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش سر

1. با سلام
    من میخواستم بدونم سوزش  قسمتهای مختلف سر میتونه به چه علت باشه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    دوست عزیز، علل مختلفی از قبیل: سرماخوردگی، فشار بالا، خراش به وسیله وسائل شانه کردن مو مانند برس ،استنشاق موادی که بوی تندی دارند! مانند نشادر!،بی خوابی ،ضعف بینایی و.... که باید خوده فرد تا حد ممکن دلیلشو پیدا کنه! در غیر اینصورت باید به پزشک متخصص داخلی مراجعه نمود!
    شاد باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. sedayeashena نوشته است: با سلام
    من میخواستم بدونم سوزش  قسمتهای مختلف سر میتونه به چه علت باشه؟

سلام

پوست سرتون خارش نداره ؟ احساس قرمز شدن روی پوست سر ندارید ؟ ریزش پوست سر ( چیزی شبیه شوره ) ندارید ؟
    برخی از بیماریهای قارچی می تونن سوزش پوست سر رو باعث بشن
    البته خشکی بیش از حد پوست سر هم می تونه دلیل این مورد باشه
    همچنین که اگر سوزن سوزن شد در پوست سر حس می کنید می تونه علتش مشکلات عروقی و فشار خون هم باشه

در وهله نخست بهتره به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. haniye1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام منم این مشکل رو دارم البته من هر دو روز یه باز میرم حموم و شب اول فقط وقتی سرمو می ذارم رو بالش سوزش داره به همین دلیل همیشه رو شکمم می خوابم که سوزش نداشته باشه ولی روز دوم هیچ مشکلی ندارم . اصلا ً . تا حالا دکترم نرفتم چون اوایل این مشکل رو با پوست بدنم داشتم که خود به خود خوب شد . امکانش هست مشکل پوستی داشته باشم ؟

5. با توجه به مواردی که دوستان گفتند مشکل میتواند از شامپو یا صابون مورداستفاده هم باشد در ضمن مصرف غذا های سرخ کرده به علت این که طبیعت گرموخشک دارند میتوانند این عامل را تقویت کند .

6. haniye1 نوشته است: سلام منم این مشکل رو دارم البته من هر دو روز یه باز میرم حموم و شب اول فقط وقتی سرمو می ذارم رو بالش سوزش داره به همین دلیل همیشه رو شکمم می خوابم که سوزش نداشته باشه ولی روز دوم هیچ مشکلی ندارم . اصلا ً . تا حالا دکترم نرفتم چون اوایل این مشکل رو با پوست بدنم داشتم که خود به خود خوب شد . امکانش هست مشکل پوستی داشته باشم ؟

ببینید این حالت حتی گاهی زمینه عصبی هم داره
    اما محتمل ترین حالتش خشکی بیش از حد پوست ( سر یا بدن ) و وجود بیماریهای پوستی هست هرچند که دلایل دیگری که قبلا گفتم منتفی نخواهد بود
    خدا رو شکر 10 تا هم سوال ازتون می پرسم یکدونشو جواب نمی دید که آیا پوستتون سرخ میشه ؟ آیا حالت شوره دارید یا نه و ...

اگر به هیچ عنوان قصد دکتر رفتن ندارید و هیچ نشونه ای مبنی بر راش و شوره در سرتون نیست . می تونید شامپوتون رو موقتا عوض کنید و از شامپو بچه یا شامپوی موهای خشک استفاده کنید ( شامپو بچه بهتره ) و در آخر حمام نرم کننده استفاده کنید . بخصوص شما که فردای استحمام مشکلی ندارید احتمالا مشکلتون خشک شدن پوست بعلت شستشو هست که به مرور با فعالیت غدد چربی پوست سر مشکل برطرف میشه

اگر شوره هم دارید باید به متخصص مراجعه کنید . شامپوی کتوکنازول هم بد نیست اما زیرنظر پزشک

استرس رو هم بذارید کنار .

پ.ن : آخی . چقدر دلم تنگ شده بود برای پاسخ دادن به سوالا ( اسمایلی بغض )

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  7. سلام
    ببینید من نه شوره ی سر دارم نه خارش نه حتی سوزش بعد از حمام هیچی فکر نمیکنم هم مشکل از پوست یا شامپو باشه ببینید این سوزش داخل سرم هستش من خودم فکر میکنم علت عصبی داشته باشه ولی باز مطمئن نیستم این سوزش گاهی اوقات تو بدنم هم حس میکنم یعنی قسمتهای مختلف بدنم این سوزش یا حتی درد خفیف حس میکنم البته گاهی اوقات بدتر میشم و همین گاهی اوقات هم که این مشکل برام پیش میاد از نظر عصبی تو وضعیت تقریبا خوبی نیستم و وقتی که قرص اعصاب میخورم یه کم بهتر میشم دیگه نمیدونم مشکل من عصبی هستش یا نه و من باید چکار کنم

8. سلام
    دوست عزيز استرس مي تونه باعث تشديد خارش پوست سر بشه چون با ايجاد اختلال در سيستم دفاعي بدن و هورمون ها بر روي غدد چربي تاثير گذاره ، البته يك اختلال التهابي هم وجود داره كه قسمت هاي سر و بدن رو تحت تاثير قرار مي ده و علت هم تجمع سموم در بدن هست كه بدن سعي مي كنه اونها رو دفع كنه .
    در هرصورت براي تشخيص بيماري و درمان حتما بايد به پزشك متخصص مراجعه كنيد .

9. haniye1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ببخشید من به سوالای شما دقت نکردم . من موهام خیلی چربه واسه همین از شامپو موهای چرب استفاده می کنم . اگه ایراد از شامپو باشه من چی بزنم که مشکلی برام پیش نیاد ؟ چون نه قرمزی دارم نه شوره ولی سرم شب اول که سوزش داره محل سوزش خارشم پیدا می کنه البته دقیقا همون قسمتی که روی بالش میزارم . موهامم همیشه با سشوار خشک می کنم حتی پوست سرمو چون احساس می کنم وقتی خیسه و خودش خشک میشه این حالت بیشتر میشه

10. haniye1 نوشته است: سلام
    ببخشید من به سوالای شما دقت نکردم . من موهام خیلی چربه واسه همین از شامپو موهای چرب استفاده می کنم . اگه ایراد از شامپو باشه من چی بزنم که مشکلی برام پیش نیاد ؟ چون نه قرمزی دارم نه شوره ولی سرم شب اول که سوزش داره محل سوزش خارشم پیدا می کنه البته دقیقا همون قسمتی که روی بالش میزارم . موهامم همیشه با سشوار خشک می کنم حتی پوست سرمو چون احساس می کنم وقتی خیسه و خودش خشک میشه این حالت بیشتر میشه

سلام
    دوست عزيز در وهله اول توصيه مي كنم حتما به متخصص مو و پوست مراجعه كنيد ، ريشه چرب بودن موهاي شما ممكنه دلايل هورموني داشته باشه كه در صورت درمان بهبود پيدا مي كنه ، سشوار هم خودش باعث خشك شدن بيش از حد پوست سر و ايجاد شوره و سوزش خواهد شد ، بهتره حتي الامكان از سشوار استفاده نكنيد يا حداقل با فاصله موهاتون رو خشك كنيد تا كمتر به موهاتون و پوست آسيب برسونه .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید