شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آيا واقعا راهي براي افزايش قد وجود دارد ؟

1. با سلام خدمت همه خصوصا آقاي دكتر
    من توي اين سايت تازه واردم
    راستش ازبس توي سايت گشتم ديگه خسته شدم و كم كم ميخواستم برم بيرون از سايت چون خيلي سايت تو در توييه و خيلي پيچيدس
    من تو انجمنهاي زيادي عضو هستم و اونجا براحتي ميتونم فعاليت كنم ولي اينجا هركاري ميخوام انجام بدم سايت ميگه اجازه نداري يا ميگه امتياز نداري و از اينجور حرفا...
    از مديريت خواهش ميكنم براي بهبود سايت و رضايت بيشتر اعضا اين محدوديتهارو برداره...
    و اما سوالم :
    ميخواستم بدونم آيا راهي هست كه من بدون صدمه ديدن اميدوار باشم كه قدم حداقل 5 سانت بلندتر بشه ؟
    مثلا يه تبليغي تو همين سايت ديدم كه نوشته بود يه cd و يه كتاب هست كه توش روشي جديد و موثر و بدون خطر توضيح داده شده كه ميشه تا 10 سانت قد رو بلند كرد !
    آيا حقيقت داره ؟
    اگه من بخرمش و طبق راهي كه گفته عمل كنم صدمه نميبينم ؟
    راستي سنم تقريبا 21 ساله و قدم حدود 163 سانته...
    ببخشيد مطالب طولاني شد...
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد چون اين مشكل قد توي روحيه و روانم هم تاثير بدي گذاشته...

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  2. سلام دوست عزيز

اول در مورد مشكلت درباره فعاليتت توي سايت بايد بگم1- كه به مرور با افزايش فعاليت شما(مطابق قواين سايت) مشكل محدوديت شما مثل محدوديت ارسال چند تايپيك در روز حل ميشه  2- اگه مي خواي هر نوع پيشنهاد يا انتقادي رو مطرح كني جاش تو انجمن انتقاداته نه اينجا چون جوابي دريافت نمي كني.

اما در مورد تبليغاتي كه همه جا از تو اينترنت گرفته تا پوستر و ماهوار و ... همه جا مي بينيد؛ رو لطفا اينقدر سريع باور نكنيد. من نمي گم اينها دروغ مي گند اما باور كن تمام حقايق رو هم نمي گند. مثلا درباره تمام اين كمربندهاي لاغري ... اگه واقعا اين كمربندها آدم رو كمر باريك مي كردند كه همه آدمها بايد كمرشون مي شد مثل باربي!
    نمي دونم تبليغي كه ديدي در مورد چي بوده جراحي، قرص يا ... چي؟
    ببين درسته كه روشهايي براي افزايش قد وجود داره اما تمامشون عوارض خاص خودشون رو دارند.

ببين دوست عزيز؛ رشد قد آدمها بشتر از هر چيزي تابع ژنتيك اونها است و در درجه هاي بعدي تغذيه درست از زمان كودكي تا بزرگسالي كه با توجه به نيازهاي مختلف بدن در سنين متفاوت بايد تغيير كنه و البته در كنارش فعاليت درست با شدت و فشار مناسب با توجه به سن فرد.

شما 21 سالته و اين سنيه كه ديگه آدمها دوره رشد قدي خودشون رو تموم كردند يا از اوج رشد قدي خارج شدند(بيشتر آدمها نه همه) پس 1- واقع بين باش 2- اگه واقعا فكر مي كني قدت كوتاهه برو پيش يك متخصص 3- (اما اگر راضي نشدي و خواستي به كارت ادامه بدي) ترجيحا سعي كن از روشها طبيعي براي چيزي كه مي خواي بهش برسي استفاده كني مثل ورزش و تغذيه مناسب، كه البته هر دوي اينها رو بايد زير نظر متخصص خودشون انجام بدي، يك مربي مجرب و متخصص تغذيه.

فقط لطفا لطفا به سلامتي كه ارزش واقعا بالايي داره بيشتر از هر چيزي توجه كنيد كارتون نشه حكم همون ضرب المثلي كه مي گه اومد ابروش رو برداره زد چشمش رو هم كور كرد.

موفق باشيد.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  3. amir6166

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    در سن شما عمل الیزاروف 8 تا 12 سانت جواب میده و دستگاه حدود 12 تا 14 ماه در زانوی شما میمونه ببین دوست عزیز سعی خودت تصمیم بگیری چون الان تبلیغات منفی زیادی در مورد این جراحی وجود داره ولی تحقیقات نشان داده اگر این عمل توسط دکتر متخصص که  در ایران فلا 2 نفر میتوانند این عمل را دقیق و بهتر از دیگران انجام دهند و اگه چیزی اشتباه نکنم چیزی حدود 1500 نفرفقط یک دکتر مورد جراحی قرار گرفتند که البته همه آنها افزایش قد نبوده بلکه عده ای دچار کوتاهی یک پا و یک دست بودن ولی عده ای هم دچار کوتاهه قد نانیسمی(کوتولگی) بودند و 25 نفر هم در این بین این عمل را برای زیبایی انجام دادند به هر حال این اطلعات من بود در ضمن یک خاطره بگم یادمه یک نفر میگفت هنوز جراحی بینی در ایران جا نیفتاده بود و مردم بشدت از این عمل میهراسیدند ولی میگفت من بینیم رو در سال 61 در ایران عمل کردم و الان جراحی بینی بسیار  در بین مردم جا افتاده و مطمئنا جراحی زیبایی قد هم در آینده کاملا امری عادی خواهد بود

4. roya26 نوشته است: سلام دوست عزيز
    .
    .
    .
    موفق باشيد.

با تشكر از راهنمايي شما دوست عزيز بايد بگم كه من تو فكر سلامتيم هستم كه اين سوال رو مطرح كردم وگرنه بدون بررسي ميرفتم و از روشهاي موجود استفاده ميكردم...
    بهرحال بازهم ممنون...
    راستي اون روشي هم كه گفتم توي يكي از تبليغهاي همين سايت ديدم كه نوشته با نرمش و ورزشهاي خاص قد رو افزايش دهيد و از اين جور حرفا...
    توي ليست تبليغات نگاه كنيد حتما ميبينيدش...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام  دوست عزیز
    به نظر من امکان افزایش قد بعد از دوران بلوغ غیر ممکن است . قد هر انسانی به عوامل وراثتی , نحوه تغذیه  و وضعیت جسمی او   در دوران بلوغ بستگی دارد  یعنی اگر در دوران بلوغ دچار بیماریهای  جدی شود امکان ایجاد اختلال در رشد وی وجد دارد . پس نگران نباش خداوند عادل است و مطمئن باش که اگر شما دچار کوتاهی قد هستی دارای امتیازات بزرکتری هستی که دیگران حسرت آن را می خورند

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. b_i_r_i_y_a نوشته است:
    roya26 نوشته است: سلام دوست عزيز
    .
    .
    .
    موفق باشيد.

با تشكر از راهنمايي شما دوست عزيز بايد بگم كه من تو فكر سلامتيم هستم كه اين سوال رو مطرح كردم وگرنه بدون بررسي ميرفتم و از روشهاي موجود استفاده ميكردم...
    بهرحال بازهم ممنون...
    راستي اون روشي هم كه گفتم توي يكي از تبليغهاي همين سايت ديدم كه نوشته با نرمش و ورزشهاي خاص قد رو افزايش دهيد و از اين جور حرفا...
    توي ليست تبليغات نگاه كنيد حتما ميبينيدش...

سلام

خب من خيلي خوشحالم كه به فكر سلامتيت هستي و با تحقيق داري جلو ميري. اما در مورد مواردي كه قبلا برات نوشتم دوباره روش تاكيد مي كنم كه بايد حواست به اونها باشه؛ مثل سنت كه تقريبا به اواخر رشد قديت رسيدي(باز هم ميگم تو آدمها متفاوته) دوم اينكه هر راهي هم كه براي افزايش قد وجود داره اولا بايد در سن مناسب انجام بشه تا نتيجه بگيري و دوم اينكه از طرف يه پزشك برات تجويز بشه. و البته نه من نه هيچ كس ديگه نمي تونه بهت بگه كه آيا راهي براي افزايش قد شما وجود داره يا نه و يا اصلا روي شما اين راهها جواب ميدند يا خير ...
    خيلي اوقات آدمها قدشون مناسبه اما خودشون فكر مي كنند كه قدشون كوتاهه ... بايد مشخص بشه اصلا شما مشكلي به اسم كوتاهي قد داري يا اين فقط بخشي از تصورات شما از خودتونه.
    باز هم بهت پيشنهاد ميدم به جاي دست دست كردن از دست دادن زمانت برو پيش يه پزشك چون اگه راهي هم وجود داشته و رشد قدي شما كاملا متوقف نشده باشه ممكنه بشه براي شما كاري انجام داد. پس به جاي اينكه تو كامپيوتر و سايتهاي متفاوت دنبال جواب بگردي برو توي دنياي واقعي جوابت رو پيدا كن.

موفق باشي.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  7. [quote="roya26"][quote="b_i_r_i_y_a"]
    roya26 نوشته است:
    سلام

خب من خيلي خوشحالم كه به فكر سلامتيت هستي و با تحقيق داري جلو ميري. اما در مورد مواردي كه قبلا برات نوشتم دوباره روش تاكيد مي كنم كه بايد حواست به اونها باشه؛ مثل سنت كه تقريبا به اواخر رشد قديت رسيدي(باز هم ميگم تو آدمها متفاوته) دوم اينكه هر راهي هم كه براي افزايش قد وجود داره اولا بايد در سن مناسب انجام بشه تا نتيجه بگيري و دوم اينكه از طرف يه پزشك برات تجويز بشه. و البته نه من نه هيچ كس ديگه نمي تونه بهت بگه كه آيا راهي براي افزايش قد شما وجود داره يا نه و يا اصلا روي شما اين راهها جواب ميدند يا خير ...
    خيلي اوقات آدمها قدشون مناسبه اما خودشون فكر مي كنند كه قدشون كوتاهه ... بايد مشخص بشه اصلا شما مشكلي به اسم كوتاهي قد داري يا اين فقط بخشي از تصورات شما از خودتونه.
    باز هم بهت پيشنهاد ميدم به جاي دست دست كردن از دست دادن زمانت برو پيش يه پزشك چون اگه راهي هم وجود داشته و رشد قدي شما كاملا متوقف نشده باشه ممكنه بشه براي شما كاري انجام داد. پس به جاي اينكه تو كامپيوتر و سايتهاي متفاوت دنبال جواب بگردي برو توي دنياي واقعي جوابت رو پيدا كن.

موفق باشي.

سلام دوست من ؛
    بازهم به خاطر راهنماييت ممنون ، ولي يه سوال برام پيش اومد :
    پيش چه متخصصي بايد برم ؟
    آخه من اطلاعات پزشكيم در اين زمينه ضعيفه...
    مر30 كه جواب ميدي...

8. سلام
    متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون ریز  میتواند به شما در این زمینه کمک کند

این مطلب را هم بخوانید

رشد قدی یک فرد:
    مهمترین قسمت رشد قد مربوط به استخوانهای پا میباشد. این استخوانها دارای صفحات رشدی هستند که تحت تاثیر هورمونها باعث رشد قد یک فرد میشوند.
    عوامل مختلف نظیر ژنتیک و تغذیه در رشد یک فرد موثرند. معمولا قد پسرها کمی بلند تر از قد دخترها است و رشد قدی دختران زودتر از پسران متوقف میشود.
    انواع کوتاه قدی:
    1- ژنتیکی: این افراد از نظر ژنتیکی هم قد پدر و مادر خود هستند به عبارت دیگر قد خود را از پدر و مادر خود به ارٍث برده اند!
    درمان: برای این گروه راههای درمانی زیادی وجود ندارد. جراحی در بعضی موارد موثر بوده است.
    2- بیماری: بیماریهای مختلف نظیر سوء تغذیه و بیماریهای ریوی، خونی، استخوانی و ...موجب کوتاهی قد میشوند.
    درمان: درمان بیماری زمینه ای تا قبل از بسته شدن صفحات رشدی
    3- اختلالات هورمونی: اختلال در ترشح هورمونهای موثر در رشد باعث کوتاهی قد میشود.
    درمان: تجویز هورمون مربوطه
    روشهایی برای بلند قدتر شدن:
    1- ورزش ها مناسب: این ورزشها بخصوص در دوران بلوغ بسیار موثر بوده و نتایج خوبی میدهند.
    2- تغذیه مناسب
    3- تزریق هورمون رشد
    4- جراحی
    شانس افزایش قد:
    شانس بسیار بالا: دختران تا زیر 12 سال و پسران زیر 14 سال
    شانس متوسط: دختران زیر 18 سال و پسران زیر 20 سال
    شانس کم: دختران بالای 20 و پسران بالای 23 سال
    یا بخت و یا اقبال!: دختران بالای 25 و پسران بالای 28 سال
    بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون ریز است.
    حوصله داشته باشید. بهترین روشهای افزایش قد حتی برای افراد با شانس بسیار بالا نیاز به زمان دارد. این راه را یک شبه نمیتوان طی کرد.
    از ورزش غافل نشوید. ورزش علاوه بر اینکه هزینه زیادی ندارد، اگر هم به افزایش وزنتان کمک نکرد به سلامتی شما کمک زیادی میکند.و نهایتا اینکه منطقی باشید..
    رشد قدی
    قد انسان، ارتفاع یک انسان است. قد بسیار متغیر است، اما عموما در یک محدوده خاص قرار دارد ( منحنی بل ). بیشتر بزرگسالان، تا پیش از بیست سالگی به حداکثر قد خود می رسند. اما بلند قد شدن به عوامل متعددی بستگی دارد. سایز بدن افراد نتیجه ای از تداخل عوامل داخلی و محیطی در طول دوران رشد است. عوامل داخلی تعیین کننده قد ، فاکتورهای ژنتیکی است که فرد از والدینش دریافت می کند و قابل تغییر نیست ، عوامل محیطی تاثیر گذار نیز عبارتند از : تغذیه ، آب و هوا ، اقلیم و بیماریها و .... مثلاً شواهد موجود نشان می دهد نزدیکی یا دوری به خط استوا در اندازه بدن افراد موثر است .اگر چه نمی توان عوامل محیطی و ژنتیکی را به راحتی جدا کرد ولی با بررسی ملل مختلف ، نژادها و سرزمینهای گوناگون این نتیجه به دست می آید که عوامل محیطی بسیار مهم اند . ضمنا افراد نیز می توانند رژیم غذایی مناسبی را انتخاب کنند تارشدی آرام و طولانی تر داشته باشند. از لحاظ فیزیولوژیک، یک مادر بلند قد ، نوزادی با وزن گیری بهتر خواهد داشت زیرا فضای لگن مادر بیشتر است و جنین رشد بهتری در رحم دارد . در میان مواد مغذی مورد نیاز برای رشد قدی ، مصرف به اندازه پروتئین ها و املاح از اهمیت ویژه ای برخوردار است .بیشتر رشد قدی با افزایش طول استخوانهای دراز بدن صورت می گیرد بدین ترتیب که در سنین کودکی در انتهای استخوانهای دراز بدن مثل استخوان ران و ساق پا ، منطقه ای بنام اپی فیز موجود است که هنوز استخوانی نشده و از جنس غضروف است. این بخش مولد با تکثیر سلولی موجب افزایش قد استخوانها می شود و در انتهای سنین بلوغ ، این بخش استخوانی شده و در این مرحله رشد قدی فرد متوقف می شود ، لذا قد فرد بلندتر نخواهد شد.
    در بدن ، هورمونی به نام هورمون رشد موجود است که در سنین کودکی و نوجوانی تکثیر سلولی ، در این مناطق غضروفی را تحریک و موجب افزایش استخوان سازی می شود. استخوان سازی تا پایان سنین بلوغ ، ادامه دارد یعنی تا اوایل 20 سالگی هنوز امکان افزایش قد وجود دارد.یکی از عوامل تاثیرگذار بر رشد قدی تغذیه است . ژاپنی ها توانسته اند با تغذیه سالم ، متوسط قد جوانانشان را افزایش دهند. در میان مواد مغذی مصرف به اندازه ی پروتئین ها و املاح بسیار اهمیت دارد. یک نوجوان باید پروتئین مورد نیازش را هر روز و به خصوص چند مرحله در طول روز دریافت کند. بهتر است پروتئین مصرفی از منابع پروتئین حیوانی باشد مثل گوشت گوسفند و گاو ، مرغ و ماهی ، تخم مرغ و شیر. در میان املاحی که برای رشد قدی لازم اند کلسیم، فسفر ، منیزیم ، روی و فلوئور از اهمیت ویژه برخوردار هستند. منابع کلسیم: لبنیات مثل شیر ، ماست ، پنیر خامه و بستنی است . فسفر و منیزیم در گوشت و دیگر منابع پروتئین و حبوبات فراوان است. فلوئور نیز در آب موجود است

گروه اینترنتی نیک صالحی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 7 کاربر ديگر
  9. [quote="b_i_r_i_y_a"][quote="roya26"]
    b_i_r_i_y_a نوشته است:
    roya26 نوشته است:
    سلام
    .
    .
    .
    به جاي دست دست كردن از دست دادن زمانت برو پيش يه پزشك چون اگه راهي هم وجود داشته و رشد قدي شما كاملا متوقف نشده باشه ممكنه بشه براي شما كاري انجام داد. پس به جاي اينكه تو كامپيوتر و سايتهاي متفاوت دنبال جواب بگردي برو توي دنياي واقعي جوابت رو پيدا كن.

موفق باشي.

سلام دوست من ؛
    بازهم به خاطر راهنماييت ممنون ، ولي يه سوال برام پيش اومد :
    پيش چه متخصصي بايد برم ؟
    آخه من اطلاعات پزشكيم در اين زمينه ضعيفه...
    مر30 كه جواب ميدي...

راستي يه سوال :
    به دكتر متخصصي كه ميخوام برم پيشش چي بگم ؟
    بگم "ميخوام ببينم امكانش هست كه قدم بلندتر بشه يا نه؟"
    بعد دكتره با چي اينو ميفهمه ؟
    با دستگاهي چيزي چك ميكنه يا همينطوري تجربي ميگه ؟
    لطفا راهنماييم كنيد...

10. دوست خوبم سلام
    به نظر من شما باتوجه به سنی که دارید قدتان زیاد کوتاه نیست
    روشهای تبلیغی باور کنید که دروغ و فریبی بیش نیستند
    بهتره به فکر سلامتی خودتان و پرورش استعدادهای درونی خود باشید
    به فرض هم که یکی از روش های تبلیغی جواب بده آیا میدونید که چه اثراتی بدی روی سلامتی شما میگذارد من در یک مقاله پزشکی خواندم افزایش قد امکان پذیر نیست مگر اینکه یکی دیگر از اعضای بدن ناقص بشه و سلامتی کل بدن به خطر بیفته
    دوست خوبم مطمئن باشید که خداوند همانگونه که به صلاح شما بوده شما را آفریده در حکمت خدا شک نکن
    خوب و موفق باشید

11. zxc1121 نوشته است: دوست خوبم سلام
    به فرض هم که یکی از روش های تبلیغی جواب بده آیا میدونید که چه اثراتی بدی روی سلامتی شما میگذارد من در یک مقاله پزشکی خواندم افزایش قد امکان پذیر نیست مگر اینکه یکی دیگر از اعضای بدن ناقص بشه و سلامتی کل بدن به خطر بیفته
    دوست خوبم مطمئن باشید که خداوند همانگونه که به صلاح شما بوده شما را آفریده در حکمت خدا شک نکن
    خوب و موفق باشید

دوست عزيزم سلام و درود من و پروردگارم بر شما...
    از يادآوري نكته اي كه خودم ميدونم بسيار سپاسگزارم ؛
    من نه به حكمت خدا شك دارم و نه حاضرم براي افزايش قد سلامتيمو به خطر بندازم...
    مساله اينجاست كه جرياناتي بر من گذشته كه باعث شده من بيشتر به قدم توجه كنم كه مهمترينشون...
    بيخيال...
    ممنون از راهنمايياتون ولي من در آخرين پستم تو اين بخش سوالي پرسيدم كه پاسخ داده نشده هنوز...
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام دوست خوبم.به نظر من قدتواصلاکوتاه نیست وکاملاطبیعی است پس همیشه شکر خدارابه جابیاروبه خاطرسلامتی که خدا به تو محبت فرموده ناسپاسی وناشکری نکن.امیدوارم همیشه شاد باشی.

13. b_i_r_i_y_a نوشته است:
    zxc1121 نوشته است: دوست خوبم سلام
    خوب و موفق باشید

دوست عزيزم سلام و درود من و پروردگارم بر شما...
    از يادآوري نكته اي كه خودم ميدونم بسيار سپاسگزارم ؛
    من نه به حكمت خدا شك دارم و نه حاضرم براي افزايش قد سلامتيمو به خطر بندازم...
    مساله اينجاست كه جرياناتي بر من گذشته كه باعث شده من بيشتر به قدم توجه كنم كه مهمترينشون...
    بيخيال...
    ممنون از راهنمايياتون ولي من در آخرين پستم تو اين بخش سوالي پرسيدم كه پاسخ داده نشده هنوز...
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد...

سلام

تا اونجايي كه من مي دونم اول بايد مشخص كنند آيا صفحات رشد استخواني شما بسته شده يا نه كه بر اساس اون براتون توضيح مي دند آيا براي شما امكان رشد قدي هست يا خير و اگر هست حدودا تا چند سانتيمتر شما امكان بلندتر شدن رو داريد كه تا اونجايي كه مي دونم بايد از استخوانهاي شما عكس برداري كنند (درباره اين جمله اخر مطمئن نيستم چقدرش رو درست گفتم اما فكر كنم اگه با يك مركز تشخيص پوكي استخوان تماس بگيريد يا با ارتوپد صحبت كنيد مي تونند كاملا در اين مورد به شما توضيح بدند.)

موفق باشيد.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  14. سلام دوست خوبم، مطالبی که دوستان گفتند جامع بود، منم دوستی دارم که با  مشکل کوتاهی قد مواجه بود، البته در مورد شما فکر نمی کنم 163 ساتتیمتر مشکل باشه،پیش یه دکتر غدد درون ریز رفت و با تزریق هورمون افزایش قد داشت.
    اینم بگم که ایشون برای این کار مشکلی نداشتند و تزریق هورمون هم به عنوان یه راه برای افرادی بکار میره که به تشخیص پزشک نیاز به این کار دارند. به نظر من میتونید با حفظ تناسب اندام و همزمان استفاده از پوشش مناسب ظاهر متناسبی داشته باشید.اعتماد به نفس داشته باشید و به انتقادات دیگران در این مورذ کمتر اهمیت نشان بدهید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید