شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

در پریود نامنظم که علت آن هورمونی می باشد ازدواج با فامیل نزدیک مشکل ساز است؟

1. دختر دایی من 20 سالشه و 3 ساله که پریود نامنظم داره و از اون موقع تحت درمانه اما هنوزه پریودش به حالت طبیعی برنگشته دکتر علت اونو هورمونی تشخیص داده و الان از آمپول پروزسترون و استروژن استفاده می کنه ما میخواستیم با هم ازدواج کنیم اما دکتر تازگیها بهش گفته نباید با فامیل نزدیک ازدواج کنی می خواست بدونم این تشخیص چقدر اعتبار داره و آیا واقعا ما نمی تونیم با هم ازدواج کنیم؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    بهتر است به یک مشاوره ژنتیک مراجعه کنید (شما و دختر دایی تان)

ازدواج با افراد فامیل میتواند خطر ایجاد اختلات ژنتیکی در فرزندان را زیاد کند

اما فکر نمیکنم در پریود ایشان دخالتی داشته باشد.

این لینک در مورد مشاوره ژنتیک است

http://www.roham.ws/web/ftopict-7354.html

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام
    دوست من، شما باید این مورد را  با دکتر های متخصص اعم از زنان و ژنتیک ،در میان گذاشته و با تستهای مربوطه نسبت به آگاهی یافتن از چند و چوند قضیه اقدام نمایید .زیرا مورد شما در حیطه تخصص متخصصین امر بوده و از راهی دور نمیتوان برای آن نسخه ای مدون تجویز نمود.
    پیشنهاد میکنم حتماً قبل از ازدواج با متخصصین فوق مشاوره ای داشته باشید تا در آینده به معضلی دچار نگردید.
    موفق و شاد باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. لطفا می تونید بطور صریح بگین آیا بیماری امنوره ثانویه یا پریود نامنظم ارتباطی با ازدواج فامیلی داره یا نه

5. سلام
    ضمن تایید صحبت های اقای Aaliyan
    دوست عزیز صریح یا غیر صریح نداره که !!!نمیشه به طور دقیق گفت ...اینجا یه فضای مجازیه!! شما باید در این ازدواج مشاوره ژنتیک هم بشین (به علت فامیلی بودن ازدواج) مشاوره ژنتیک ربطی به پریود نامنظم و منظم نداره و در ازدواج فامیلی افراد مشاوره ژنتیک میشن
    بسپارش به خودش
    خودش میدونه چی به صلاحه چی به صلاح نیست
    انشالله خوشبخت بشین
    موفق باشید

6. دوستان فکر کنم نتونستم منظورمو روشن برسونم ما از لحاظ ژنتیک مشکلی نداریم اینو دکتر اعلام کرده اما دکتر زنان گفته بخاطر بیماری پریود نامنظم که بعد از 2 سال درمان نشده ازدواج فامیلی مشکل دارد

7. با سلام مجدد
    دوست گرامی،بنده تا کنون نشنیدم که نامنظمی پریود بیماری خاص و حادی باشه!!(چون در بیشتر بانوان این قضیه عادیه!! )ودر ضمن این موضوع ربطی به ازدواج هم داشته باشه!!؟ ولی پیشنهاد میکنم به یک متخصص دیگر زنان،مراجعه کنند و بازهم تاکید میکنم حتماً قبل از ازدواج مشاوره ای با متخصص ژنتیک و انجام تستهای لازم ،مد نظرتان قرار گیرد.
    موفق باشید.

8. mehdi5428 نوشته است: دوستان فکر کنم نتونستم منظورمو روشن برسونم ما از لحاظ ژنتیک مشکلی نداریم اینو دکتر اعلام کرده
    اما دکتر زنان گفته بخاطر بیماری پریود نامنظم که بعد از 2 سال درمان نشده ازدواج فامیلی مشکل دارد

سلام
    دوست عزيز اگه از لحاظ ژنتيك مشكلي نداشته باشيد ، بايد بگم اين موضوع (نامنظم بودن پريود) هيچ ربطي به احتمال اختلالات ژنتيكي ناشي از ازدواج فاميلي بر روي جنين نداره !
    نامنظم بودن پريود محض اطلاع شما حتي جنبه ارثي هم نداره ، و فقط باعث كم شدن احتمال باروري و تنبلي تخمدان مي شه كه قابل درمانه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  9. سلام

ایا روز بعد از دوره ماهانه خانمها حاملگی صورت میگیرد

10. سلام
    دوست خوب وقتی دکتر ژنتیک گفته مشکلی ندارین حتما از تمام جهات بررسی کرده و این نظر رو داده. اما پزشک زنان با اینکه یک پزشک متخصص هستن نمی تونن در این مورد نظر بدن. شاید منظور ایشون این بوده که ممکنه این مشکل بعدا به فرزند شما منتقل بشه. به هر حال نگران نباشید توی کشور ما به این دلیل که ازدواج های فامیلی موفق ترین ازدواج ها هستند، حتی اگه از لحاظ ژنتیکی هم مشکلی باشه هیچ پزشکی این ازدواج رو منع نمی کنه.
    من و همسرم هم همین نسبت شما رو داریم. دختر دایی و پسر عمه هستیم علاوه بر این پدر و مادر همسرم هم با هم دختر عمو و پسر عمو هستن. می دونید که این ریسک رو بالاتر می بره. ولی وقتی به دکتر ژنتیک مراجعه کردیم علی رغم ریسک بالا ما رو از ازدواج منع نکردن. ما هم به خدا توکل کردیم و می دونیم اگه خدا بخواد مشکلی پیش نمیاد. اما اگر هم قسمت اینه که بچه دار نشیم بازم خدا رو شکر می کنیم و هیچ وقت از ازدواج با هم پشیمون نمی شیم. البته آزمایشاتی هست که قبل از بارداری و در حین بارداری می شه مشکلات جنین رو پیش بینی کرد و از تولد اون جلوگیری کرد.
    شما هم اگه همدیگه رو دوست دارین و می تونین به خاطر هم احتمالا قید بچه رو بزنین لحظه ای شک نکنین. درسته که ممکنه از نعمت فرزند بی نصیب بمونین اما در عوض قدر همو می دونین و زندگی آرومی خواهید داشت.
    شاد و خوشبخت باشین.

11. من الان عقد پسر خاله ام هستم پريوديمم نامنظم فكر نكنم مشكلي باشد از چند متخصص پرسيدم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید