شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افزایش قد به طور طبیعی

1. amir6166

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من 22 سالمه قدم 180 هستش هیچوقت برای قدم ناراحت نبودم تا 2 سال پیش که دانشگاه رفتم فهمیدم افراد قد بلند بخصوص در نسل جدید خیلی زیادن در این 2 سال همه راهای طبیعی رفتم ولی به بنبست رسیدم من 3 تا سوال دارم
    1_ آیا راه طبیعی برای افزایش قد در این سن وجود دارد 2_ آیا با برطرف گودی کمر و افتادگی شانه قد افزایش میابد3_من خودم در مورد جراحی قد نسبتا اطلاعاتی دارم اگر اطلاعات بیشتر دارید لطفا برایم مطرح کنید با تشکر

2. سلام

شما با قد 180 از متوسط قد در مردان  که حدود 175 است(در ایران)

بلندتر هستید افراد بلند قد تر از شما هستند ولی شما کوتاه قدنیستید

ورزش کمی باعث افزایش قد میشود (چند سانت)

روش جراحی همان طور که گفتید وجود دارد ولی جراحی عوارض زیادی دارد

در این تاپیک هم به سوالی مانند شما پاسخ داده شده

http://www.roham.ws/web/ftopict-10245.html#32929

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. amir6166

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسی از راهنماییتون ولی در مورد گودی کمر و افتادگی شانه مطلبی ندیدم

4. سلام  
    این مطالب را هم بخوانید

افتادگی شانه
    علت به وجود آمدن ناهنجاری:
    در خیلی از مواقع ما در وضعیت های غلط از نشستن ایستادن خوابیدن و راه رفتن های طولانی قرار داریم که در طولانی مدت بدن ما رو در وضعیت غیر نرمالیی شکل می ده همچنین فعالیت بیش از حد با یک طرف از بدن ( مثلا در انواع ورزشها مثلا بدمینتون یا در حمل یکطرفه وسایل ) بدن ما رو به سمت افتادگی شانه سوق می ده
    همینطور ضعف عضلات یک سمت بدن که به علت کشیدگی بیش از حد رخ میده در به وجود آمدن این عارضه همکاری میکنه
    معمولا کسانی که دچار کج گردنی یا کج پشتی هستند نیز افتادگی شانه هم وجود داره

شما با انجام تمرینات ورزشی (ساده)زیر میتوانید در درمان ناهنجاری و جلوگیری از پیشرفت آن کمک شایانی به خود بکنید.

تمرینات کششی و قدرتی در رفع افتادگی شانه

* در حالت ایستاده قرار بگیرید. با دست راست مچ دست چپ را پشت تنه بگیرید. حال سعی کنید دستها را به سمت عقب بکشید. این حرکت موجب کشش بافتهای نرم اطراف شانه می گردد. هر تمرین به مدت یک دقیقه انجام می شود، سپس استراحت نموده و تمرین را بادست دیگر انجام دهید.

* در حالت ایستاده هر دو دست رو از پهلو به بالای سرببرید و در هم قفل کنید( تا جایی که میتونید به سمت بالا کشش بدهید طوری که کشش عضلات زیر بغل رو احساس کنید)

* همین تمرین رو در حالت خوابیده به پشت هم انجام بدید سعی کنید بدون اینکه آرنج خم بشه پشت دستها رو به زمین برسونید

* در صورت داشتن بارفیکس از آن آویزان بشید و چند ثانیه نگهدارید تا کاملا کشش صورت بگیرد

* با دستی که دچار افتادگی است از بارفیکس آویزان بشید.

* در وضعیت ایستاده سعی کنید در سمتی که شانه افتادگی داره کتف رو بالا بیارید و حدود ده تا پانزده ثانیه نگه دارید ( این حرکت رو به حالت پرتاب شانه افتاده به سمت بالا به طور پی در پی انجام بدید)

* در حالت ایستاده قرار بگیرد و سعی کنید شانه ها را به سمت بالا ببرید. سپس سعی کنید شانه ها را پایین تر از حد طبیعی بیاورید. تمرین بعدی جلو و عقب بردن شانه هاست . بطوریکه باید کتفها را از هم دور یا به هم نزدیک کنید. این تمرین سبب تقویت عضلات بالا برنده کتف و همچنین عضلات دور کننده شانه ها از یکدیگر می شود.

* در حالت نشسته قرار بگیرید و دو وزنه در دستهایتان بگیرید. حال شانه ها را بالا ببرید و برای لحظاتی در این وضعیت نگه می دارید . سپس پایین می آورید این تمرین موجب بهبود قدرت عضلات بالابرنده کتف و وضعیت شانه ها می شود. وزنه می تواند از 5/2 تا 14 کیلوگرم باشد.

نکته: تلاش كنید هنگام كار، استراحت، راه رفتن و نوشتن, شانه ها را در یك سطح نگه دارید.
    هرگز طی یك مسیر كیف و كتاب خود را فقط با یك دست حمل نكنید، بلكه سعی كنید این كار را به صورت متناوب با هر دو دست انجام دهید.
    يادگيری وضعيت صحيح راه رفتن وايستادن و حفظ نمودن آن ( حفظ وضعيت صحيح).
    ---------------------
    در رابطه با ناهنجاری پشت گود

عوامل ایجاد :ضعف عضلات شکمی: ضعف عضله های شکم سبب میشود تاکننده های مفصل ران و راست کننده های ناحیه لگن را به سمت پایین بچرخاند و به این طریق به انحنای کمری بیفزاید.
    سنگین شدن حفره شکمی,کوتاه بودن تاندون آشیل,عواملی مانند نشستن نادرست,استفاده از صندلیهای غیر استاندارد.استفاده از صندلیهای پایه بلند در دراز مدت نیز باعث افزایش قوس کمر میشود,منظور صندلیهای است که در هنگام نشستن کف پا به طور کامل روی زمین قرار نمیگیرد.

اگر ضعف عضلات شکم عامل اصلی گودی کمر باشد باید عضلات شکم را تقویت کرد.

حرکات زیر را انجام بدهید :

*به پشت بخوابید و سرتان را از زمین بلند کنید. در این حالت، عضلات شکم منقبض می شود.

*به پشت بخوابید و عضلات شکم و باسن را منقبض کنید و کمر را به زمین فشار دهید و چند لحظه این حالت را حفظ کنید. بعد از چند ثانیه استراحت دوباره این کار را تکرار کنید.

*باز هم به پشت بخوابید و زانوها و ران ها را خم کنید. در حالی که دست ها را روی سینه قرار داده اید، حرکت بلند شدن را انجام دهید تا جایی که زاویه تحتانی کتف، از زمین بلند شود.

اما اگر کوتاهی عضلات خم کننده ران عامل تغییر شکل کمر باشند، باید

حرکات اصلاحی ورزش از نوع کششی انجام بدهید :

*به پشت روی تخت بخوابید، طوری که زانوها از تخت آویزان باشد. یکپا را از ران به تخت ببندید یا این که پا را در تماس با تخت نگاه دارید. این حرکت باعث می شود عضلات خم کننده ران در پای مخالف کشیده شود. اینحرکت باید به صورت متناوب انجام شود تا عضلات خم کننده هر دو ران کشیده شوند.

*رو به شکم بخوابید. زانوی یک پا را خم کنید و سپس بالا بیاورید. در این حرکت عضلات جلوی ران کشیده می شود. در صورتی که عضله راست رانی که قسمتی از چهار سر است کوتاه شده باشد، زانو باید حتما خم باشد تا عضله مزبور کشیده شود.

*اما اگر کمر گود مادر زادی باشد با حرکات اصلا نمی توان آن را درمان کرد.

در افرایش گودی کمر در خانم ها به دلیل زایمان های مکرر باید عضلات شکم را تقویت کرد.

مورد توجه خانم ها، استفاده از کفش های پاشنه بلند یکی از عوامل بوجود آمدن گودی کمر می باشد.

منبع:  http://www.daneshju.ir/forum/f335/t62961.html
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. amir6166 نوشته است: من 22 سالمه قدم 180 هستش هیچوقت برای قدم ناراحت نبودم تا 2 سال پیش که دانشگاه رفتم فهمیدم افراد قد بلند بخصوص در نسل جدید خیلی زیادن در این 2 سال همه راهای طبیعی رفتم ولی به بنبست رسیدم من 3 تا سوال دارم
    1_ آیا راه طبیعی برای افزایش قد در این سن وجود دارد 2_ آیا با برطرف گودی کمر و افتادگی شانه قد افزایش میابد3_من خودم در مورد جراحی قد نسبتا اطلاعاتی دارم اگر اطلاعات بیشتر دارید لطفا برایم مطرح کنید با تشکر

سلام
    بابا خوش بحالت !
    قد 180 كمته رفيق ؟!
    پس من چي بگم كه قدم به زور به 165 ميرسه...
    برو خدارو شكر كن...
    البته ناگفته نماند كه منم بايد خدارو شكر كنم ، چرا ؟
    چون حتما به صلاحم بوده كه قدم كوتاه باشه...
    و به صلاح شما هم اينه كه قد نسبتا بلند يا مناسبي داشته باشي كه داري...
    بهرحال جا داره كه اين نكته رو يادآوري كنم كه سپاسگزاري از پروردگار هميشه لازمه...
    شاد و پيروز باشيد...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. amir6166

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آقای biriya حرف شما درسته شاید من افسوس میخورم که فاصله چندانی با قد بلند نداشتم و شما دوست داری بلندتر باشی ولی به نظر من مهم این که آدم قدش هر چی باشه راضی باشه من خودم یک دوستی داشتم تقریبا اندازه شما بود (167) ولی به دلیل بدن خوش استیلی داشت اصلا به چشم نمیامد و جالبه حتی 1 بار من ندیدم تمایل به بلندتر شدن داشته باشه ولی من بدیلیل افتادگی شانه و گودی کمر عدم تناسب اعضا یک مقدار کوتاهتر دیده میشم که امیدوارم با راهنمایی این سایت بتوانم تا حدودی آنها را بر طرف کنم

8. سلام
    واقعاً اگر راه  بی خطری برای افزایش قد سراغ دارید تمایل دارم بدانم!

9. amir6166

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خانم baaraan ظاهرا هیچ راه بی خطری در سن من و شما و جود  ندارد و تنها راه جراحی است که بعضی میگویند پر خطر است ولی بعضی از دکتر ها معتقدند اگر این جراحی درست انجام شود خطر زیادی ندارد و تازه استخوانهای ساخته شده بسیار مستحکم تر از استخوانهای دیگر بدن است ولی من چون از نزدیک کسیرا که این جراحی را انجام داده باشه ندیدم هیچ اظهاره نظری در این مورد نمیکنم حالا نمیدانم قد شما چقدره ولی من شنیدم متخصین واقعی این عمل حتی افراد قد کوتاه را هم به راحتی  عمل نمیکنند چه برسه به افراد با قد متوسط یا بلند و صرفا این کار را روی افرادی که دارای کوتاهه قد نانیسمی (کوتولگی) هستند انجام میدهند به هر حال امیدوارم هم من و هم شما قدمون هر چه هست بپذیریم و به موفقیت های دیگر زندگی بیندیشیم

10. amir6166 نوشته است: آقای biriya حرف شما درسته شاید من افسوس میخورم که فاصله چندانی با قد بلند نداشتم و شما دوست داری بلندتر باشی ولی به نظر من مهم این که آدم قدش هر چی باشه راضی باشه من خودم یک دوستی داشتم تقریبا اندازه شما بود (167) ولی به دلیل بدن خوش استیلی داشت اصلا به چشم نمیامد و جالبه حتی 1 بار من ندیدم تمایل به بلندتر شدن داشته باشه ولی من بدیلیل افتادگی شانه و گودی کمر عدم تناسب اعضا یک مقدار کوتاهتر دیده میشم که امیدوارم با راهنمایی این سایت بتوانم تا حدودی آنها را بر طرف کنم

سلام
    شما براي برطرف كردن مشكلاتي همچون افتادگي شانه ها و گودي كمرتون(در صورت ساختاري نبودن) با مراجعه به ارتوپد و انجام حركات اصلاحي مي توانيد به برطرف كردن مشكلات خودتون اميدوار باشيد، اما اين كه چقدر از اين مشكلات برطرف بشه اولا بستگي به اراده شما توي انجام تمرينات حركات اصلاحي داره (چون اين حركات به سرعت جواب نميدند و بايد فرد هم ممارست كافي داشته باشه و هم صبور باشه به قولي انتظار نداشته باشه سر يكماه  تمام مشكلاتش برطرف بشه) و دوم اين كه مشكلات شما چقدر پيشرفته هستند و يا به چه دليلي بوجود اومدند( كه اينو بايد ارتوپد تشخيص بده).

موفق باشيد.

11. amir6166

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ضمن تشکر از همه دوستانی که به این سوال جواب دادن به هر حال امیدوارم از این مشکل بزرگی که برام پیش آمده که به نظر من بیشتر از این که به کوتاهی قدم مربوط بشه  به مشکلات روحی و روانی مربوط میشه به همین جهت قصد دارم یک سوال روانپزشکی هم در آینده مطرح کنم که امیدوام دوستان در آنجا هم شرکت کنند در پایان از اعضا میخوام اگه هر کس عکس های جراحی قد (الیزاروف) را داره برام بفرسته چون خودم چیز خاصی در سایتها پیدا نکردم        آرزوهای بزرگ دست نیافتنی نیستند

12. amir6166

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام مجدد من یک سوال دیگه برام پیش آمده خواستم ببینم دلیل تفاوت اندازه قد در روز و شب چیست البته شاید خیلی افراد از این سوال من تعجب کنند ولی اگر در طی روز 5_4 بار قدتون را اندازه بگیرید متوجه اختلاف قابل توجه قد در صبح زود و آخر شب میشوید خود من اول صبح 181 هستم ولی در بعضی مواقع تا 179 هم کاهش قد دارم خواستم دلیل این موضوع را بدانم و چگونه میتوان جلوی این اتفاق را گرفت

13. amir6166 نوشته است: با سلام مجدد من یک سوال دیگه برام پیش آمده خواستم ببینم دلیل تفاوت اندازه قد در روز و شب چیست البته شاید خیلی افراد از این سوال من تعجب کنند ولی اگر در طی روز 5_4 بار قدتون را اندازه بگیرید متوجه اختلاف قابل توجه قد در صبح زود و آخر شب میشوید خود من اول صبح 181 هستم ولی در بعضی مواقع تا 179 هم کاهش قد دارم خواستم دلیل این موضوع را بدانم و چگونه میتوان جلوی این اتفاق را گرفت

سلام

احتمالا بدلیل جاذبه ماه باشه . یک چیزی شبیه جذر و مد
    و اگر از شوخی بگذریم
    در طول روز بدلیل خستگی و فشار کار و فعالیت ، افراد فرمهای مختلفی می ایستند که عمده ای تغییرات به وضعیت ماهیچه ها و عضلات در راست نگه داشتن قامت یا خمیده تر شدن شانه ها و عضلات کتف و پشت بر می گرده
    و در نتیجه مطلب عجیبی نیست اگر در طول روز شما 1-2 سانتی افزایش یا کاهش قد داشته باشید
    در حقیقت از قدتون کم یا به قدتون اضافه نمیشه  فقط در حالت ایستادنتون بدلایلی که گفتم اختلالاتی ایجاد میشه که ممکنه برای خودتون خیلی محسوس نباشه اما برای متر و خطکش محسوس هست .

موفق باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید