شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پرولاکتین و احتمال نازایی

1. با سلام ، می خواستم لطف کنید بهم بگید پرولاکتین 63 ng /ml با یک دوره درمان قرص 10 تایی داستینکس ، کاملا رفع می شه ، یا اینکه در آینده احتمال نازایی خواهد داشت و باید تحت نظر باشم؟ من ازین بابت خیلی نگرانم چون نامزد دارم و قصد داریم ازدواج کنیم می خواستم اگه ممکنه بهم بگید که در آینده مشکل بچه دار شدن خواهم داشت؟ تا با عذاب وجدان ازدواج نکنم و همه چی رو بهم بزنم Sad

از مدیریت سایت و دوستان گرامی خواهش می کنم راهنمایی کنند

با تشکر

2. سلام
    دوست عزيز براي مداوا حتما بايد زير نظر پزشك متخصص زنان قرار بگيريد تا با بررسي علت نسبت به درمان اقدام كنند ، تاپيك زير را مطالعه كنيد :
    http://www.roham.ws/web/ftopict-790.html

برای سنجش پرولاکتین واحد های مختلفی مورد استفاده قرار میگیره :
    اگر واحد ng/dl باشه:
    مقادیر بالای 200 بر وجود پرولاکتین بالا دلالت دارد

اگر واحد mIU/l باشه:
    مقادیر بین 600-30 طبیعی است.

عللی که میتواند ترشح طبیعی پرولاکتین را افزایش دهند این عوامل هستند: حاملگی, استرس, تحریک نوک پستان, بعضی داروها, فنوتیازین ها, متیل دوپا, سایمتیدین, متوکلوپرامید, کم کاری تیروئید , نارسائی مزمن کلیه , ضایعات قفسه سینه. داروی لوتیروکسین باعث افزایش پرولاکتین نمیشه.. بلکه بر عکس کم هم میکنه..

منبع : ايران سلامت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  3. با سلام خدمت شما دوست عزیز
    من خودم هم مثل شما به همین مشکل دچار شدم و پرولاکتین خون من هم بالاست و با پزشک متخصص زنان مشورت کردم و آزمایشاتم رو هم بهش نشون دادم. ایشون برای من از همین قرصها تجویز کرده و الان هم دارم مصرفشون میکنم.
    باید خدمت شما عرض کنم که ایشون به من اطمینان خاطر دادن که این مشکل لاینحل نیست و با مصرف همین قرصها به امید خدا برطرف میشه فقط تنها چیزی که در رابطه با مصرف قرصها به من گفت در مورد مدت زمان مصرفش بود که اون هم به من توصیه کردن حتما MRI بدم و براشون ببرم تا ببینه اندازه غده ی هیپوفیز من چقدره . دکتر به من گفت بین 6ماه تا یکسال قرصها برای درمان کامل تجویز میشه که اگه اندازه غده هیپوفیز از 1 کمتر باشه 6ماه و اگه بیشتر باشه 1سال باید قرصهارو مصرف کرد.
    به شما توصیه میکنم حتما با یک پزشک خوب مشورت کنین. در ضمن نگران هم نباشین ، امیدوارم خوشبخت باشی عزیزم.
    اگه بازم سوالی داشتی در خدمتیم خانمی.
    در سایه سار حق موفق و موید و سلامت باشی گلم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام
    من کیست تخمدان pco  دارم و دو ساله تحت درمانم که تغییری هم نکرده . اندازه فولیکول ها هم  7 میلی متره . جدیدا دکترم رو عوض کردم و ایشون بهم یه سری ازمایش کامل جدید داده .
    توی ازمایش
    پرولاکتینم 28  ( 6-30 )  دکترم گفت بالاست و باید مجددا چک بشه !
    کرتیزل  35.7 ( 6.2 - 19.4)
      oh progesterone 17 هم 2 ( 0.15-1.1)
    البته من قرص سیپروترون کامپاند و اسپرنولاکتون هم مصرف می کنم واسه همین بقیه هورمونا مشکلی نداره . اما اینا خیلی نگرانم کرده . دکتر آزمایش دومی هم داده واسه اطمینان و تاکید کرده سر ساعت 8 صبح انجام بشه و گفته اگه تغییر نکنه باید مشاوره ی غدد بشم !

متاسفانه دکترا تو ایران انقدر سرشون شلوغه اصلا برای مریض وقت نمی زارن 2 کلمه توضیح بدن که ادم بفهمه چه مرضی داره !

اگه ممکنه برام توضیح بدید که این هورمونها چی هستن اصلا ؟
    آیا با کنترل اینا ممکنه کیست خوب بشه ؟
    یعنی ممکنه ریشه کیست از همین پرولاکتین باشه ؟
    ممنون

5. سلام ملینا جان من فقط می دونم پرولاکتین چیه چون مشکل خودم هم هست
    پرولاکتین هورمونی است که موقع شیر دهی زیاد می شه اما اگه کسی مجرد باشه و حامله نباشه میزان زیادش باعث اختلال در نظم قاعدگی و بعضا میزان بالای 100ng/ml آن باعث نازایی می شه این هورمون از هیپوفیز در مغز ترشح می شه در مواقعی که میزانش حتی با قرصهای داستینکس پایین نیاد مشاوره غدد لازمه راستش خود منم خیلی نگرانم اما تحقیق کردم مشکلی نیست که برطرف نشه به یک متخصص زبردست مراجعه کنید تا تحت درمان بهتری قرار بگیرید

6. melinaa نوشته است: سلام
    من کیست تخمدان pco  دارم و دو ساله تحت درمانم که تغییری هم نکرده . اندازه فولیکول ها هم  7 میلی متره . جدیدا دکترم رو عوض کردم و ایشون بهم یه سری ازمایش کامل جدید داده .
    توی ازمایش
    پرولاکتینم 28  ( 6-30 )  دکترم گفت بالاست و باید مجددا چک بشه !
    کرتیزل  35.7 ( 6.2 - 19.4)
      oh progesterone 17 هم 2 ( 0.15-1.1)
    البته من قرص سیپروترون کامپاند و اسپرنولاکتون هم مصرف می کنم واسه همین بقیه هورمونا مشکلی نداره . اما اینا خیلی نگرانم کرده . دکتر آزمایش دومی هم داده واسه اطمینان و تاکید کرده سر ساعت 8 صبح انجام بشه و گفته اگه تغییر نکنه باید مشاوره ی غدد بشم !

متاسفانه دکترا تو ایران انقدر سرشون شلوغه اصلا برای مریض وقت نمی زارن 2 کلمه توضیح بدن که ادم بفهمه چه مرضی داره !

اگه ممکنه برام توضیح بدید که این هورمونها چی هستن اصلا ؟
    آیا با کنترل اینا ممکنه کیست خوب بشه ؟
    یعنی ممکنه ریشه کیست از همین پرولاکتین باشه ؟
    ممنون

سلام،
    شما به بالا بودن سطح آندروژنها مبتلا هستید و پزشکتان با آزمایشهایی که ذکر کردید می خواهد علت این بالا بودن را پیدا کند تا با درمان مناسب مشکل برطرف شود، بهتر است به پزشک خود  اطمینان کنید و اقدامت تشخیص و درمانی را پیگیری نمایید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام از همگی کمک ممی خوام
    شوهر من واریکوسل داشت که عمل کرد و الان خوب شده ولی الان هر چه تلاش می کنیم باردار نمیشم من پرولاکتینم بالا بود که با دارو به 10 رسید والان پایینه ولی الان دو روزه که سمت چپ زیر دلم درد میگیره و سینه هام هم خیلی درد میکنه من تازه پریودیم تموم شده و الان دو سه روزه اشتهام کم شده و حالت تهوع هم دارم

8. sahar_jojo نوشته است: سلام از همگی کمک ممی خوام
    شوهر من واریکوسل داشت که عمل کرد و الان خوب شده ولی الان هر چه تلاش می کنیم باردار نمیشم من پرولاکتینم بالا بود که با دارو به 10 رسید والان پایینه ولی الان دو روزه که سمت چپ زیر دلم درد میگیره و سینه هام هم خیلی درد میکنه من تازه پریودیم تموم شده و الان دو سه روزه اشتهام کم شده و حالت تهوع هم دارم

سلام
    دوست عزیز شما باید با نظر پزشکتان عکس رنگی یا HSG و تست نزدیکی(PCT)انجام دهید تا از نظر داخلی(تخمدان ورحم ) و بررسی حرکت اسپرمها در داخل رحم چک شوید، چون علاوه بر پرولاکتین بالا عوامل دیگری تاثیر گذار می باشد.

9. با سلام

من تا حالا 2 بار دچار PCO شدم و هر بار با خوردن قرص ضد بارداری رفع شده و حالا با گذشت 6 ماه  از آخرین باری که سونو دادم و دکترم گفت مشکلی ندارم 2 ماهه که دوباره ماهگیر  (پریود)!!!! نشدم!!! -- من روم نمی شه بگم پریود می گم ماهگیر!!!----
    خلاصه اینکه دقیقا علائم دوره های قبلی که کیست داشتم از قبیل ریزش مو و زیاد شدن اشتها رو دارم!!
    یکبار نتیجه ازمایشم بالا بودن پرولاکتین رو نشون داد که بعد با خوردن قرص مارولون(ضدبارداری) و از بین رفتن کیست پایین اومد. اما سطح هورمون مردانه (تستسترون) در آزمایشهای هورمونیم همیشه بالاست خیلی نه اما از مرز بالاتره
    پدیگه خسته شدم!! ماهگیر مه نمی شم تغییرات خلق و خو پیدا می کنم!!
    یکی منو راهنمایی کنه!!

10. سلام ، سوالی در مورد مصرف قرصهای داستینکس جهت کاهش پرولاکتین داشتم چون به نظرم اشتباه مصرف کردمSad
    این قرصها برای من هر سه شب 1/2تجویز شد .ومن آنها را با فاصله زیاد خوردم
    یعنی مثلا 1/2 شنبه ، 1/2 بعدی چهارشنبه ،می خواستم ببینم درست مصرف کردم؟
    آخه توی بروشور نوشته بودmonday &tursday دوشنبه و پنج شنبه خب اگه اینجوری باشه هفته بعدش می شه یک شنبه و چهارشنبه و در هفته سوم میشه شنبه و سه شنبه و جمعه که قاعده هفته ای یکی خوردن بهم میریزه
    من کلا قاطی کردمSad

لطفا راهنمایی ام کنید
    ممنون

11. با سلام
    آقای دکتر
    من یک دختر مجرد 27 ساله هستم که به دلیل مشکلات پوستی و جوشهای تقریبا کم اما دائمی که داشتم چندین بار به پزشک پوست مراجعه کرده بودم اما تقریبا بی نتیجه بود با وجودیکه یکبار یک سری آزمایشات هورمونی در روز سوم پریودم انجام داده بودم ، اما ظاهرا چیزی را نشان نداده بود.
    اینبار به یک پزشک زنان مراجعه کردم چون بعضا اختلالات پریودی و نامنظمی هم داشتم که البته باید بگویم که این اواخر تقریبا منظم تر شده بود. دو بار تست LH یکی 14 روز پس از پریود ( 0.5 از 4 ) و یکی 18 روز پس از پریود که 1.5 را نشان داد انجام شد حالا یک دوره قرص مدروکسی و دیان باید مصرف کنم و دوباره مراجعه کنم
    سوالم این بود که آیا مشکل تخمک گذاری من خیلی حاده و باید چیکار کنم؟ البته سونولوژیستی که پیشش رفتم (14 روز پس از پریود)گفت تخمدانها هیچ مشکلی ندارند و اماده بارداری هستی
    ممنون می شم اگه راهنمایم کنید که باید چه کار کنم؟؟

12. سلام
    من 16 سالم هست و امروز بعد از سونوگرافی به علت درد در اطراف نافم متوجه شدم که کیستی در ابعاد 35 در 58 میلیمتر در تخمدان سمت راستم هست که حاوی اینترنال اکوی ظریف مطرح کننده خونریزی خفیف داخل کیست هست

چند تا سوال داشتم
    چه باید ها و نباید هایی برای من وجود داره تا از پیشرفتش جلوگیری کنم همچنین نیاز به جراحی با توجه به سنم هست یا خیر؟و ایا در اینده برای بچه دار شدن مشکلی خواهم داشت یا نه؟

ممنون میشم پاسخم رو بدید

13. خوب من رفتم دکتر نمیدونم ایرادی داره بگم یا نه ولی فکر میکنم به افرادی مثل من کمک میکنه

خوب دکتر گفت 2 خطر وجود داره یکی چرخش کیست و تخمدان که موجب از بین رفتن تخمدان میشه و یکی خونریزی داخلی

برای 2 هفته دیگه سونوگرافی داد گفت اگه اندازش تغیی نکنه مادر زاده و اگر کوچک بشه جذب میشه و اگر هم بزرگتر بشه بهم قرص های ضد بارداری میده

14. سلام. من يه سوال داشتم . من29 سالمه و  از 7 ماه پيش تصميم به بارداري گرفتم و قبل از اون هم از كاندوم براي جلوگيري استفاده مي كردم. اما در اين مدت حاملگي رخ نداده است. همه آزمايشهاي من و شوهرم هم نرمال بوده. فقط من ميزان پرولاكتينم بالا بود كه دكتر قرص داستينكس تجويز كرد (براي يك ماه يعني تعداد 4 قرص).الان يك ماه از مصرف داستينكس مي گذره اما هنوز حاملگي اتفاق نيفتاده و من باز پريود شدم.سوالم اينه كه چند وقت بعد از مصرف قرص داستينكس بايد حاملگي اتفاق بيفته؟ و اگر اين ماه هم حاملگي رخ نداد با وجود داشتن رابطه منظم جنسي و نرمال بودن همه فاكتورهاي آزمايش خون و همچنين نرمال بودن HSGبايد چكار كنم؟

15. yavarkhan نوشته است: سلام. من يه سوال داشتم . من29 سالمه و  از 7 ماه پيش تصميم به بارداري گرفتم و قبل از اون هم از كاندوم براي جلوگيري استفاده مي كردم. اما در اين مدت حاملگي رخ نداده است. همه آزمايشهاي من و شوهرم هم نرمال بوده. فقط من ميزان پرولاكتينم بالا بود كه دكتر قرص داستينكس تجويز كرد (براي يك ماه يعني تعداد 4 قرص).الان يك ماه از مصرف داستينكس مي گذره اما هنوز حاملگي اتفاق نيفتاده و من باز پريود شدم.سوالم اينه كه چند وقت بعد از مصرف قرص داستينكس بايد حاملگي اتفاق بيفته؟ و اگر اين ماه هم حاملگي رخ نداد با وجود داشتن رابطه منظم جنسي و نرمال بودن همه فاكتورهاي آزمايش خون و همچنين نرمال بودن HSGبايد چكار كنم؟

دوست عزیز.شما باید ابتدا همه دوره درمانتون رو کامل کنید.صرف اینکه فقط 1 ماه از خوردن این قرص ها گذشته دلیلی برای این نمیشه که شما فوراً باردار بشید.بسته به میزان پرولاکتین خون و در صورت نداشتن هیچ عارضه هیپوفیزی شما لااقل باید 2 تا 6 ماه این دارو رو مصرف کنید.وقتی که هورمون پرولاکتین به اندازه نرمال رسید اونوقت میتونید برای بارداری اقدام کنید.اگر در صورت نرمال شدن همه هورمونهاتون باز هم باردار نشدید باید هر دو مجدداً به پزشک متخصص مراجعه کنید.موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید