شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل صدا و سینوزیت

1. سلام آقای دکتر
    از لطف و عنایتی که به کلیه اعضاء این سایت مفید و ارزشمند دارید ممنونم.
    غرض از مزاحمت طرح سوالاتی بشرح ذیل بود.

1- بنده از دوران نوجوانی به قرائت قرآن می پردازم. در تیر ماه سال 1371 هم زمان با مسابقات کشوری دچار سرما خوردگی بسیار شدیدی شدم و بعلت واقع شدن در فصل گرما و در معرض کولر بودن ، درد بسیار شدیدی در گردنم بوجود آمد. بعد از آن جریان متوجه شدم که در هنگام تلاوت صدایم از حد خاصی بالاتر نمی رود و اگر بخواهم اوج بگیرم مثل آن است که کسی به حنجره و گلویم بشدت فشار می آورد در ضمن اگر از آن حد بالاتر بروم صدایم هم باصطلاح جیغ می شود همچنین با عرض معذرت هنگام آروغ زدن هوا بصورتی غیر عادی و با فشار از حلقم خارج می گردد.(هر چند نمی دانم که این مورد اخیر هم ارتباطی با مشکل صوتیم دارد یا نه).خوب می خواستم بدانم که این مشکل ناشی از چه عارضه ای می تواند باشد و راه درمان آن چیست؟
    اگر چه بنده به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی هم مراجعه نموده ام ولی ایشان بعد از معاینه حنجره ام گفت که ظاهرا هیچ مشکلی وجود ندارد!
    2- سینوزیت کهنه ای دارم که حدودا از بیست سال پیش مهمان من است . شاید در طول این مدت هزاران آنتی بیوتیک مختلف مثل پنی سیلین- جنتا مایسین و... مصرف نموده ام و علاوه بر این هم یکبار از مجرای بینی عمل کرده و دکتر عفونت سینوسهای صورتم را که حاد تر می باشد خارج نمود(چون سینوسهای پیشانیم بصورت مادر زادی رشدی نداشته و لذا عفونت کمتری در آنها موجود است) ولی مشکل همچنان بقوت خود باقی است.بعد از گذشت 5 سال از عمل اول به دکتر متخصص دیگری رجوع کرده ام که ایشان هم می گوید که دوباره باید عمل نمایم حالا بفرمایید تکلیف بنده چیست؟
    باز هم از اینکه مصدع اوقات عزیزتان گردیدم عذر بنده را بپذیرید.

با تشکر

2. ebsal نوشته است: سلام آقای دکتر
    از لطف و عنایتی که به کلیه اعضاء این سایت مفید و ارزشمند دارید ممنونم.
    غرض از مزاحمت طرح سوالاتی بشرح ذیل بود.

1- بنده از دوران نوجوانی به قرائت قرآن می پردازم. در تیر ماه سال 1371 هم زمان با مسابقات کشوری دچار سرما خوردگی بسیار شدیدی شدم و بعلت واقع شدن در فصل گرما و در معرض کولر بودن ، درد بسیار شدیدی در گردنم بوجود آمد. بعد از آن جریان متوجه شدم که در هنگام تلاوت صدایم از حد خاصی بالاتر نمی رود و اگر بخواهم اوج بگیرم مثل آن است که کسی به حنجره و گلویم بشدت فشار می آورد در ضمن اگر از آن حد بالاتر بروم صدایم هم باصطلاح جیغ می شود همچنین با عرض معذرت هنگام آروغ زدن هوا بصورتی غیر عادی و با فشار از حلقم خارج می گردد.(هر چند نمی دانم که این مورد اخیر هم ارتباطی با مشکل صوتیم دارد یا نه).خوب می خواستم بدانم که این مشکل ناشی از چه عارضه ای می تواند باشد و راه درمان آن چیست؟
    اگر چه بنده به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی هم مراجعه نموده ام ولی ایشان بعد از معاینه حنجره ام گفت که ظاهرا هیچ مشکلی وجود ندارد!
    2- سینوزیت کهنه ای دارم که حدودا از بیست سال پیش مهمان من است . شاید در طول این مدت هزاران آنتی بیوتیک مختلف مثل پنی سیلین- جنتا مایسین و... مصرف نموده ام و علاوه بر این هم یکبار از مجرای بینی عمل کرده و دکتر عفونت سینوسهای صورتم را که حاد تر می باشد خارج نمود(چون سینوسهای پیشانیم بصورت مادر زادی رشدی نداشته و لذا عفونت کمتری در آنها موجود است) ولی مشکل همچنان بقوت خود باقی است.بعد از گذشت 5 سال از عمل اول به دکتر متخصص دیگری رجوع کرده ام که ایشان هم می گوید که دوباره باید عمل نمایم حالا بفرمایید تکلیف بنده چیست؟
    باز هم از اینکه مصدع اوقات عزیزتان گردیدم عذر بنده را بپذیرید.
    با تشکر

سلام،
    آنطور که گفته اید، سال 71 این مشکل (سرما خوردگی و گرفتگی صدا) برای شما ایجاد شده است و با توجه به گذشت 15 سال، هنوز هم ادامه دارد. این مشکل اگر به این مدت ادامه داشته است، مربوط به آن سرماخوردگی نیست و برای ارزیابی بهتر است به متخصص ENT مراجعه نمایید.
    برای سینوزیت مزمن هم اگر به درمانهای دارویی رایج پاسخ مناسب ندهد، اقدام بعدی جراحی است که احتمال عود نیز وجود دارد. بهتر است که پزشک خود اطمینان نمایید زیرا با توجه به معاینه بالینی و ارزیابی شرایط شما توصیه های خود را کرده است.

3. آقای دکتر خیلی از راهنمایی شما متشکرم .
    اما اگر باز هم لطف فرموده و کمی توضیح بیشتری پیرامون این سوال بفرمایید خصوصا اینکه آیا این مورد به آن حالتی که عرض نمودم( یعنی اینکه هنگام آروغ زدن هوا بصورت غیر عادی و با فشار خارج می گردد) هم ارتباطی دارد یا نه ممنون می شوم.
    ضمنا لطف فرموده و در رابطه با متخصص ENT هم توضیحات بیشتری بفرمایید و اینکه در این مورد آیا شخص یا اشخاص متبحری را سراغ دارید و در این صورت آدرس یا تلفن آنها را می توانید ارسال نمایید.
    با تشکر و پوزش از اینکه مجددا مصدع اوقات عزیزتان گردیدم.

4. ebsal نوشته است: آقای دکتر خیلی از راهنمایی شما متشکرم .
    اما اگر باز هم لطف فرموده و کمی توضیح بیشتری پیرامون این سوال بفرمایید خصوصا اینکه آیا این مورد به آن حالتی که عرض نمودم( یعنی اینکه هنگام آروغ زدن هوا بصورت غیر عادی و با فشار خارج می گردد) هم ارتباطی دارد یا نه ممنون می شوم.

سلام،
    خیر، ارتباطی به سینوزیت ندارد.
    ebsal نوشته است: ضمنا لطف فرموده و در رابطه با متخصص ENT هم توضیحات بیشتری بفرمایید و اینکه در این مورد آیا شخص یا اشخاص متبحری را سراغ دارید و در این صورت آدرس یا تلفن آنها را می توانید ارسال نمایید.

متخصص ENT همان متخصص گوش و حلق و بینی است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید