شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

صدمه روحی ناشی از "فکر میکنه قیافش زشته..."

1. سلام
    پسر داییم اسمش علی هستش و فکر میکنه قیافش زشته
    یعنی به نظر من که زشت نیست .فقط یکمی جوش و آکنه تو صورتش و پیشونیش داره و فقط همین
    اینقبل از دوسال واقعا آدم شوخ و باحالی بود و هیچ مجلسی بدون اون به دلنمیچسبید.هر مراسمی که بود اعم از دیدوبازدید و یا دور هم بودن تو شب یلداو از این چیزا (دور هم بودن فامیلها )، ایشون هم تاکید میکردیم و میکردنکه حضور داشته باشه(19 سال داره) تا موجب شادی مجلس بشه
    اما بعد از این یه سال و دوسال به کل عوض شده.همیشه فکرش یه جامتمرکز هستش.اخلاق خشکی پیدا کرده
    یعنی حالی نداره که بره یه جایی یا اصلا دیگه نمیخواد تو این دید و بازدیدهایی که قبلا داشتیم باشه و خجالت میکشه
    ازشم وقتی میپرسی هیچچی نمیگه و مثله اینکه یه ذره افسردس
    یهبار که تونستم از زیر زبونش بکشم ، گفت که تو دانشگاهشون یه پسر هست ازنظر قیافه خیلی زیباست و اینا که روش تاثیر گذاشته و میگه چرا من مثل اوننشدم؟
    چی میشد منم قیافم خوشگل بود و از این حرفا که باید درکش کرد تافهمید احساسشو و گفت که دلش فقط داره مثل سیر و سرکه میجوشه و ناراحتهاصلا عاشقهم نیست و خیلی حسرت میکشه

به نظرتون چیکار باید کرد؟
    واقعا دیگه داره گریم میگیره از بس این زیر رو رو شده که دیگه هیچ کس میل به زندگی هم نداره
    من از وضعیتش یکم اطلاعات دارم که اگه دوستان لطف کردن راهکاری ارائه دادن و اگه سوالی داشتن، من برطرف کنم
    ممنون

2. سلام
    به نظر من پسر دایی شما باید یه چیزی را خوب بفهمه و اون اینکه هیچ کس و هیچ کدوم از بنده های خدا زشت نیستند ببین باید اینو درک کنه باید به خودش بقبولونه که این یه واقعیته باید خودش خودشو دوست داشته باشه تا بتونه تو جامعه شرکت کنه  حتی باید شرایطی برای خودش فراهم کنه که دیگران اجازه پیدا نکنند که بگن زشت هستش  شما میگی که 2 سال اینجور شده خوب مگه ادم تو 2 سال چقدر تغییر قیافه میده  یعنی تو سالهای قبل تا حالا این پسر دایی شما کسی را ندیده بود که خوشکل باشه  به نظر من مشکل پسر دایی شما با دیدن یه پسر خوشکل ایجاد نشده این میتونه یه ریشه ی قبلی داشته باشه مثلا کسی بهش حرفی زده باشه که اونا خیلی ناراحت کرده باشه  و تاثیر زیادی روش گذاشته باشه در ضمن ادم باید خودشو همونجور که هست دوست داشته باشه نه اونجوری که دیگران دوست دارن پس بهش کمک کن تا خودشو دوست داشته باشه و از زندگی لذت ببره اگه نتونست این واقعیتها را درک کنه بهتره به یه مشاور مراجعه کنه این تنها راهشه مشاور خیلی راحت میتونه این موضوع را ریشه یابی کنه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. با سلام
    دوست من،ضمن تایید اظهارات دوستمون خانم صدای آشنا،فقط میتونم بگم :
    1- این قضیه گذراست و با سن ایشون طبیعی است و به مرور و گذر زمان حل خواهد شد.
    2- ایشونو نباید تنها گذاشت یعنی حتی به اجبار هم که شده ، در هر مجلس و مراسمی که البته باید شادی باشه، باید حضور پیدا کنن
    3- گه گاهی خوده شما با ایشون در خلوت صحبت کنید و همین موضوعی که خانم صدای آشنا، گفتند رو بهشون گوشزد نمایید.
    4- در صورت امکان ایشون به  یک مشاور خانواده مراجعه نمایند.
    5- بیشترین نقش رو خانواده ایشون دارن حتماً باید در این تنگنا با ایشون کنار آمده و تنهاشون نزارن.
    6- منهم معتقدم فردی به ایشون حرفی زده که موجبات ناراحتی رو فراهم کرده،احتمالاً ایشون عاشق کسی شده (عشق جوانی) و شخص یاد شده یه حرفی زده و ایشون رو افسرده کرده، در این وضعیت بهترین کار شناخت متن معضل و جلب اعتماد و کمک به برگشت به زندگی عادی ایشون میباشد.
    7- اگر کسی به ایشون نزدیکتر هست میتونه بهشون بیشتر یاری برسونه، لذا اون فرد رو پیدا کنید و موضوع را با ایشون در میون بزاریدو با کمک هم به فرد یاد شده کمک کنید.
    و.....
    نگران نباشید معضل بر طرف خواهد شد ولی با زمان دادن و صبر کردن
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. منم با دوست خوبمون آقاي عليان موافقم ممكنه كسي حرفي بهش زده شايدم تو همون دانشگاه اين اتفاق واسش افتاده،‌ قرار نيست همه آدما به خاطر زشتي و زيبائي زندگي كنن.به نظر من بهتره با خانواده مشورت كنين احتمالا اونا هم از حضور نداشتن توي محافل خانوادگي نارحت هستن پس بهتره اين موضوع رو با اونا هم در ميون بذاريد تا اين مشكلش حل شه.چون هر چه از شما دوري كنه دچار افسردگي بيشتري ميشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. دوستان

معمولا اقا پسرها در اين سن در گير مسائل دوست دختر يابي هستن كه البته الان اين مسئله كه در سالهاي 65تا 70يك غولي بود خيلي راحت شده . لازم نيست كه كسي به ايشون حرفي زده باشه همين كه در اين سن نتونسته باشه با دختر مورد علاقش ارتباط پيدا كنه كافيه تا دچار اين افكار بشه .در هر صورت ايشون بايد كمي در رفع مشكلات پوستي خودش از طريق مراجعه به پزشك كوشا باشه و تنها به فكر ارتباط با يك دختر خاص نباشه و مطمئن باشه كه هر پسري بالاخره مورد توجه يه دختر قرار ميگيره

به نظرم براي هر دختري يه چيزي مهمه: مثلا : قيافه - مردونگي و نر بودن - شوخ طبعي كه فاميل شما داره - و ..........
    پس بهش بگو خودش رو حبس نكنه چون فرصتهاشو از دست ميده

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام دوست خوبم
    من هم با نظرات دوستان دیگر موافقم زشتی یا زیبائی صورت به نظر من هیچ نقشی در شخصت بشر ندارد په بسا آدمهای هستند که صورت پری و سیرت شیطان را دارند .معمولا آدمهای کوتاه فکر و سطحی نگر فقط به ظاهر انسانها توجه دارند

7. amir6166

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به نظر شما بهش امیدواری بده من هم تقریبا مشکل پسر دایی شما را داشتم شاید به مراتب شدید تر با این تفاوت که رو قدم حساس بودم و احساس کوتاهی خیلی میکردم و خیلی ناراحت بودم ولی به جز 3 ترم مشروطی و افسردگی شدید و از دست رفتن 2 سال از عمرم فایده ای نداشت تا این که یکی آدرس یک روانپزشک را بهم داد و 2 هفته پیش رفتم پیشش خدا را شکر حالم خیلی بهتره از اون موقع به جای اینکه دقت کنم ببینم چه قدر از من بلندتر هست به کوتاهتر از خودم نگاه میکنم به طور مثال همین امروز یک پسر قد کوتاه را دیدم با قدی شاید حدود 4_173 که سر کلاس با چه اعتماد بنفسی درس را کنفراس میداد به عنوان حرف آخر به پسر داییت بگویید افراد زشتر از خودش رو نگاه کنه که در همه کار اعتماد بنفس دارند و تنها چیزی که براشون مهم نیست قد و قیافه این چیزاست موفق باشید

8. سلام
    دوست عزيز اميدوارم مطلب زير كمكتون كنه :
    چطور با زشت بودن خود سازش کنيم؟
    . لبخند بزنيد. چه باور کنيد يا نه، اين لبخند زدن يا نزدن افراد است که بخش اعظمي از جذابيت آنها را تشکيل مي دهد. اگر به فيلم هايي که تابه حال ديده ايد فکر کنيد، کدام هنرپيشه ها بودند که هميشه خوشتيپ ترين و جذابترين تلقي مي شدند؟ مطمئناً آنهايي که هميشه يک لبخند زيبا و جذاب براي بيننده ها روي لبانشان داشته اند. مغز ما طوري برنامه ريزي شده است که از نوزادي جذب لبخند ديگران مي شويم و لبخند زدن واقعاً مي تواند معجزه کند. مردم اگر حتي قيافه شما را به ياد نداشته باشند، هميشه آن لبخند زيبا و خنده از ته دلتان را به ياد خواهند آورد.
    2. خود را زيبا تصور کنيد. اکثر اوقات افراديکه احساس مي کنند زشت هستند خود را از ترس صدمه ديدن از جامعه دور مي کنند. به نظر آنها، عدم پذيرش جامعه که کاملاً قابل انتظار است واقعاً شايسته آنهاست. اما اينطور نيست. هيچکس حق ندارد درمورد ظاهر شما قضاوت کند، بجز خودتان و اگر تصميم بگيريد که خوش ظاهر باشيد، حتي اگر بيني شما بزرگ باشد يا شکم بزرگي داشته باشيد يا نصف صورتتان سرطاني باشد، آنچه به ديگران منعکس مي کنيد، فردي خوش ظاهر خواهد بود. اکثر اوقات مردم فقط به اين دليل مي گويند که يک نفر زشت است که خودش چنين تصوري از خود دارد.

3. جلوي آينه بايستيد، به آنچه مي بينيد طوري واکنش دهيد که انگار يک نفر ديگر است. شما شايستگي اين را داريد که حداقل با همان احترامي که با يک غريبه برخورد مي کنيد، با خودتان برخورد کنيد. مطمئناً هيچوقت بي مقدمه به يک غريبه نمي گوييد که "اه، چقدر تو زشتي!" پس با خودتان هم اينکار را نکنيد. با خودتان مودب باشيد و سعي کنيد به هر طريقي که ميتوانيد به آن فردي که جلوي آينه مي بينيد کمک کنيد تا زيباتر به نظر برسد و احساس بهتري نسبت به خود پيدا کند.

4. هر روز وقتي بيرون مي رويد، خوب لباس بپوشيد و به خودتان برسيد. اين يعني شلواري خوش قواره و پيراهني اتوکشيده تن کنيد و موهايتان را هم تا حد ممکن به زيباترين حالت خود درست کنيد. شايد در اول کار به نظرتان وقت تلف کردن باشد اما آنهايي که متقاعد شده اند که زشت هستند معمولاً سعي مي کنند که خود را در خانه پنهان کنند و هيچکس را نبينند. اما باز هم خودتان، خودتان را خواهيد ديد و اين است که واقعاً مهم مي باشد. وقتي عادت کنيد که تمام روز خوب به نظر برسيد، اتوماتيک وار تصور خواهيد کرد که فرد خوش ظاهري هستيد و به سايرين هم با همين تفکر واکنش خواهيد داد. و اين چرخه آنقدر ادامه پيدا ميکند که واقعاً زيبا مي شويد و متعجبانه خواهيد ديد که يک روز هر کس با ديدنتان، تحسينتان خواهد کرد.

5. تحمل کنيد. مهم نيست که اول کار چقدر احساس حماقت کنيد، اما اين مراحل را خوب به ياد داشته باشيد: لبخند، جذاب تصور کردن خود، محترمانه برخورد کردن با خود درست مثل يک غريبه، و زيبا کردن و رسيدن به خود. مهم نيست که تغيير طرز فکرتان چقدر طول بکشد، هيچوقت نبايد تسليم شويد. پيشرفت واقعي هميشه تدريجاً به وجود مي آيد.

6. از آرايشگرتان بخواهيد يک مدل موي جديد روي سرتان پياده کند، کمي آرايش کنيد، و با خودتان خوب برخورد کنيد. در خريد لباس بيشتر دقت کنيد و چيزي را بخريد که واقعاً برازنده تان باشد.

7. دريچه قلبتان را براي دوستي باز کنيد. خواهيد ديد که وقتي دوستان بيشتري داشته باشيد، اعتماد به نفستان تا جايي بالا مي رود که خودتان را واقعاً زيبا خواهيد ديد.

نکات:
    يادتان باشد، بعضي از افراد جذاب محبوب ما چندان هم زيبا نيستند. باربارا استرايساند و کارول برونت واقعاً نمونه بارز زيبايي به حساب نمي آيند اما ما آنها را به خاطر روحيه جذاب، دلپذير و پرانرژيشان دوست داريم. زيبايي خنده ماست؛ به شکل ابرو نيست بلکه در نحوه استفاده شما از آن ابرو است.
    زيبايي نيز به همان اندازه زشتي يک فريب است. آرايش صورت هنرپيشه محبوبتان را برداريد و آنوقت است که شوکه مي شويد که دقيقاً قيافه دوران دبيرستان شما را دارد. حتي اگر زشت هم نباشد، يک دست لباس زشت و بي قواره تن او کنيد و ببينيد که چقدر زشت به نظر خواهد رسيد.
    اعتماد به نفس از زيبايي ظاهر جذب کننده تر است. صاف بايستيد، سرتان را بالا نگه داريد و در چشمان مردم خيره شويد.
    يادتان باشد که همه جوانب ظاهر براي همه افراد زيبا نيست و خيلي اوقات ويژگي هايي که به نظر يک نفر زشت مي آيد براي ديگران زيبا است.
    اگر نمي دانيد که چطور بايد خوب لباس بپوشيد، کسي از اطرافيانتان را که به نظرتان فردي خوش لباس است که پيدا کنيد و ببينيد که چطور لباس مي پوشد و لباسهايي را در کمدتان پيدا کنيد که شبيه سبک لباس پوشيدن او باشد. راحت و کلاسيک لباس بپوشيد. اگر به نظرتان مي آيد که شکمتان از شلوار جينتان بيرون زده است مطمئن باشيد که آن شلوار هيچ زيبايي به شما نخواهد داد پس دور بريزيدش.
    يک مدل موي جديد براي خود انتخاب کنيد. شايد تعجب بکنيد که يک تغيير ساده در مدل مو چطور مي تواند ظاهر شما را از اين رو به آن رو کند.
    هميشه به خودتان بگوييد که زيباييد چون واقعاً هستيد.
    يادتان باشد، زيبايي مسئله اي کاملاً نسبي است. براي تحت تاثير قرار دادن يک نفر ظاهرتان را تغيير ندهيد. بهترين کار اين است که هميشه خودتان باشيد.
    به خاطر بسپاريد فقط خودتان بدترين منتقد خودتان هستيد
    وقتي اعتماد به نفس در شما ايجاد شد، مطمئناً ديگر خيلي به خودتان سخت نخواهيد گرفت.
    هشدارها:
    اول از همه اينکه، بدانيد که شما زشت نيستيد! همه فکر مي کنند که اشکالي دارند درحاليکه در واقعيت آن افراد زيباترين و جذاب ترين ها هستند.
    هيچوقت از مردم نپرسيد که آيا فکر مي کنند شما زشت هستيد يا نه. ممکن است واقعاً اذيتشان کند. از اين گذشته، مطمئناً اگر زشت هم باشيد، آنها مستقيم اين را به شما نخواهند گفت.
    آشکار است که شما زيبا هستيد. رمز موفقيت فقط در اعتماد به نفس است. و بهترين راه براي به دست آوردن اين است که دوستانه تر با مردم برخورد کنيد. براي شروع مکالمه پا پيش بگذاريد و از ديگران سوال کنيد، همين مکالمات آشنايي هايي به وجود مي آورد که اين آشنايي ها منجر به دوستي مي شوند. و آنوقت است که مردم واقعاً مي بينند که چقدر زيبا هستيد.
    منبع :http://amir02.parsiblog.com

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  9. سلام
    دوست خوبم این مسایل در این سنی که ایشان قرار دارند طبیعی می باشد
    هر دختر و یا پسری در این سن  علاقه دارد جذب جنس مخالف شود طبیعتا" اولین ملاک زیبایی ظاهری میباشد و اگر کسی از اطرافیان دارای ظاهری زیباتر باشد خوب مسلما" شخص خودش را دایم با او مقایسه میکند
    شما باید ایشان را متوجه کنید که خداوند بنا به حکمتی هر انسانی را آفریده و همه چیز زیبایی نیست ایشان دچار عدم اعتماد به نفس هستند باید به ایشان بقبولانید که به ظواهر اهمیت ندهد و به جای آن  فضایل انسانی را در خود بالا ببرد
    مطلبی را سالها پیش در یک مقاله پزشکی خواندم که نوشته بود: دانشمندان یکی از دانشگاههای مهم آمریکا ثابت کردند که نوع تنفس انسانها مطابق با شکل بینی آنهاست و شکل بینی انسان در هنگام تولد طوری طراحی شده که انسان راحت نفس بکشد و جراحی بینی باعث میشود که سیستم تنفس انسان به هم بخورد.
    و همین طور همه اعضاء بدن انسان را خداوند با حکمت و به بهترین شکل آفریده
    دوست خوبم حتما"اینها را به پسر دایی بگو
    خوب و موفق باشی

***غصه میخوردم که کفش ندارم یکی را دیدم که پا نداشت....***

10. سلام
    با توجه به اینکه منم خودم یه مدت این مشکل را داشتم شاید بتونم خیلی بهتر از بقیه دوستان این موضوع رو درک کنم ...
    برعکس تصور همه که فکر میکنند اگر این افراد در جمع باشند بهتره و به هر صورتی اونا رو باید توی جمع برد ، من واقعا میگم که اینکار نه تنها بهش کمک نمیکنه بلکه شاید مثل خود من مشکلشو بیشتر بکنه ... بلکه باید این افراد با افرادی که دوستش دارند باشه وچیز که موثره اینه که خیلی از زشتها موفقند مثل بعضی از بازیگرا ... دیدن عکس اونها و خوندن زندگینامشون خیلی بهش کمک میکنه و یا حتی نویسنده کتابای هری پاتر که قیافه زیاد جالبی نداره و تا چه حد در زندگیش مشکل داشته و کتاب بیوگرافیش هم هست که میتونی تهیه کنی و بهش بدی ...و آدمای زیبایی که خیلی مشکل دارند ... دیدن اون افراد هم میتونه کمکش کنه !
    مطمئن باش میفهمه که زیبایی امتیازی برای خوش بختی نیست !!!
    چیزی که میتونم به شما دوست خوبش بگم اینه که کمکش کن !!!!
    در مورد روانشناسی اطلاعات کسب کن و بهش بده ...
    اولین اثر افسردگی در حضور در جمع بیان میشه ...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید