شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 20 ...   

احتمال بارداری و حامله شدن!!!

1. negar_s22 نوشته است:
    Clooney نوشته است:
    negar_s22 نوشته است: سلام
    من و نامزدم روز 10 پریود نزدیکی داشتیم ، تاریخ پریود 26 آبان و تاریخ نزدیکی 6 آذر ، عمل دخولی انجام نگرفت و مایع منی روی کمر ریخته شد نامزدم می گه من سعی کردم تمامش رو با دستمال پاک کنم ولی اضطراب دارم که قطره ای چکیده باشه ولی من از هیچ قرصی هم استفاده نکردم به نظر شما احتمال بارداری وجود داره؟

امکان بارداری نیست نگران نباشید
    این نکته هم بگم نگرانی و استرس در دوره پریودتون تاثیر منفی میذاره و باعث تعویق آن میشه
    اصلا نگران نباشید مشکلی بابت بارداری ندارید و اتفاق نمیوفتد

ممنون از پاسختون ولی من 6 روز بعد از نزدیکی لکه بینی داشتم که خیلی کم بود و گاها قطع می شد و دوباره من لک رو می دیدم این قضیه هم من رو نگران کرد می تونید کمکو کنید

سلام
    چون خونریزی های غیر طبیعی مجرای رحمی و لكه بيني در خانمها مسئله شایعی است و باعث طرح سوال كاربران در موارد زيادي شده ، اجازه دهید برای آنکه اطلاعات اولیه ای داشته باشیم لیستی از علل شایع این مشکل را بنویسم  :

1-عوارض حاملگی:
    سقط خود بخود
    حاملگی خارج رحمی
    بیماریهای تروفوبلاستیک(مربوط به جفت)

2-اختلالات تخمدانی:
    کیست های فولیکولر(خوش خیم)
    کیست جسم زرد(خوش خیم)
    بیماری تخمدانهای با کیستهای متعدد(خوش خیم)
    سرطانهای خوش خیم موقتی
    بقیه سرطانها

3-به علل اختلالات رحمی:
    عفونت مزمن لایه های رحمی
    گوشت های اضافی خوش خیم در رحم
    سرطانهای بد خیم رحم
    وجود لایه های طبیعی بافت رحمی در جاهای غیر طبیعی لگن
    وجود جسم خارجی مثل IUD
    وجود جمع شدگی چرک و خون در یک قسمت رحم

4-به دلایل هورمونی
    مصرف عمدی هورمون( مثل قرص های جلوگیری ocp)
    تولید ناخود آگاه هورمون در بدن

5-خونریزی با منشاء خارج رحمی:
    ازدیواره مجرای رحم
    ازگردن دهانه رحم
    از مجرای ادرار
    ازمثانه
    ازمقعد

6-اختلالات لوله های رحمی:
    عفونت حاد و مزمن لوله های رحمی
    سرطانهای خوش خیم و بدخیم لوله هل رحمی

7-به دلائل غیر مسائل زنانه:
    اختلال خونی در بدن
    اختلال غددی در بدن
    اختلال متابولیک در بدن

8- بی دلیل:
    با پایه روانی
    با پایه عروقی

اگه مشكل لكه بيني 1 هفته قبل از پريود داشتيد خيلي هول نكنید چون ممكنه مربوط به تخمك گذاري باشه و به عبارتي طبيعي قلمداد ميشه (اگه 1 بار بود) بهر حال مربوط به بكارت نميشه

منبع : ايران سلامت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  2. خیلی ممنون از پاسخ تون خانم msety  اما من احساس میکنم قسمت بالای لباس زیرم کمی نمناک شده بود برای بارداری باید روی واژن ریخته شه یا اینکه اگه کمی نم هم برسه امکانش هست؟یا اصلا اینکه این زمانی که من در سوال قبلم ذکر کردم امکان بار داری هست؟من شنیدم که خیلی ها با وجود بارداری پریود هم میشن.مرسی از پاسخ تون.>
    msety نوشته است:
    yalda68 نوشته است: با سلام.من باکره هستم و در روز آخر پریود البته نمی دونم دقیقا روز آخر بوده یا خیر چون من معمولا روز 6ام و 7ام پریودم ترشحات قهوه ای رنگ دارم که روز 6ام زیاد و پر رنگ و روز 7ام خیلی کم و قهوهای روشن.منظورم اینجا روزه 7ام هستش با نامزدم رابطه داشتم با این صورت که من زیر بودم و شورت و شلوار لی پام بود ایشون هم شلوار باد گیر.ایشون ارضا شد و من احساس کردم بالای شورتم کمی نم ناک شد.البته مطمئن نیستم جزءترشحات خودم بوده یا خیر.ماه بعد از این حریان پریود شدم.اما با توجه به این که میگن همیشه پریود شدن دلیل قطعی مبنی بر باردار بودن نیست و قدرت جذب واژن و تحرک اسپرم من خیلی تگران هستم.همش احساس مس کنم شکمم بزرگ شده یه چیزی تو شکمم تکون می خوره.وقتی به یه غذای بد مزه فکر می کنم حالت تهوع دارم.البته این رو بگم که منی ایشون دقیقا روی واژن من نریخته.خیلی استرس دارم کمکم کنید.ترجیحا افای سامی پاشخ بدن ممنون میشم.

شما كه شلوار لي پوشيده بودي و اونم شلوار بادگير،پريود هم كه شدي پس ديگه نگراني نداره، اون حالات تهوع هم مال همين استرساست كه به خودت ميدي.
    سامي جونم چند ماهه نيستش، فكر كنم كم كم بايد بياد.جاش خاليه، هرجا هست خدا نگهدارش.

3. mangisoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.
    1-من بعد از نزدیکی اصلا تحمل ندارم و حتما باید استحمام کنم. همسر بنده اعتقاد دارد شستوی بدن بعد از نزدیکی احتمال بارداری را کاهش می دهد آیا این موضوع صحت دارد؟
    2- آیا در زمان بارداری هم تخمگ گذاری صورت می گیرد.؟
    ماه گذشته روز 14 پریود شدم اما این ماه روز 10 دمای بدنم از 36.3 به 36.8 رسید و همانطور باقی مانده. دلیل اینهمه فاصله چیست؟ امروز 15 ماه است و من هنوز پریود نشده ام.
    می توانم به بارداری امیدوار باشم.؟
    پاسخ بی بی چک منفی بود.(امروز صبح)

4. yalda68 نوشته است: خیلی ممنون از پاسخ تون خانم msety  اما من احساس میکنم قسمت بالای لباس زیرم کمی نمناک شده بود برای بارداری باید روی واژن ریخته شه یا اینکه اگه کمی نم هم برسه امکانش هست؟یا اصلا اینکه این زمانی که من در سوال قبلم ذکر کردم امکان بار داری هست؟من شنیدم که خیلی ها با وجود بارداری پریود هم میشن.مرسی از پاسخ تون.>
    msety نوشته است:
    yalda68 نوشته است: با سلام.من باکره هستم و در روز آخر پریود البته نمی دونم دقیقا روز آخر بوده یا خیر چون من معمولا روز 6ام و 7ام پریودم ترشحات قهوه ای رنگ دارم که روز 6ام زیاد و پر رنگ و روز 7ام خیلی کم و قهوهای روشن.منظورم اینجا روزه 7ام هستش با نامزدم رابطه داشتم با این صورت که من زیر بودم و شورت و شلوار لی پام بود ایشون هم شلوار باد گیر.ایشون ارضا شد و من احساس کردم بالای شورتم کمی نم ناک شد.البته مطمئن نیستم جزءترشحات خودم بوده یا خیر.ماه بعد از این حریان پریود شدم.اما با توجه به این که میگن همیشه پریود شدن دلیل قطعی مبنی بر باردار بودن نیست و قدرت جذب واژن و تحرک اسپرم من خیلی تگران هستم.همش احساس مس کنم شکمم بزرگ شده یه چیزی تو شکمم تکون می خوره.وقتی به یه غذای بد مزه فکر می کنم حالت تهوع دارم.البته این رو بگم که منی ایشون دقیقا روی واژن من نریخته.خیلی استرس دارم کمکم کنید.ترجیحا افای سامی پاشخ بدن ممنون میشم.

شما كه شلوار لي پوشيده بودي و اونم شلوار بادگير،پريود هم كه شدي پس ديگه نگراني نداره، اون حالات تهوع هم مال همين استرساست كه به خودت ميدي.
    سامي جونم چند ماهه نيستش، فكر كنم كم كم بايد بياد.جاش خاليه، هرجا هست خدا نگهدارش.

برای باردار شدن منی حتما باید وارد واژن بشه ..... با توجه به شرایطی که شما گفتید احتمال بارداریتون صفره ... و اون نمی هم که میگید به نظر من به احتمال بسیار زیاد ترشحات خودتون بوده چون منی اونقدر هم نمیتونه نفوذ کنه که از لباس های ایشون و شما بگذره و به واژن بخواد برسه!....

اون چیزایی هم که گفتید به خاطر اینه که استرس وارد میکنید به خودتون نسبت به این قضیه ...

پریود شدن هم نشونه ی باردار نبودنه ... این که خیلیا پریود میشن ولی باردارن اشتباهه! ...

نگران نباشید ...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. سلام
    مي خواستم بدونم در نزديكي طبيعي با دخول و ريختن مني در حدود يكي دو روز مانده به پريودي يا خود دوره پريودي چقدر احتمال بارداري داره ؟

6. rexi نوشته است: سلام
    مي خواستم بدونم در نزديكي طبيعي با دخول و ريختن مني در حدود يكي دو روز مانده به پريودي يا خود دوره پريودي چقدر احتمال بارداري داره ؟

در زمان پریودی اصلا رابطه ی واژنی توصیه نمیشه ... و اگر هم خواستید چنین رابطه ای داشته باشید استفاده از کاندوم فراموش نشه ... چون احتمال بروز بیماری خیلی بالاست ...
    به هر حال در صورتی که منی در زمان پریود داخل واژن ریخته بشه هم احتمال بارداری صفره .... در روزهای پایانی دوره و قبل از شروع خونریزی هم احتمال بارداری پایینه ....
    البته این مسئله زیاد قابل اتکا نیست و برای اطمینان از عدم بارداری روش های معمول جلوگیری رو که بهترینش استفاده از کاندوم هست به کار ببرید...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. mangisoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام جناب دکتر! خسته نباشید. ببخشید اگه موضوعی که مطرح می کنم به این قسمت مربوط نمی شه لطفا بفرمائید. من گاهی فقط به خاطر جواب شما connect می شم. من در شرایط زیاد جالبی نیستم. یعنی چون نمی خوام فعلا کسی از قصد بچه دار شدنم خبر دار بشه مجبورم مزاحم شما بشم. (نمی تونم به متخصص مراجعه کنم.) ممنون می شم به سوالم جوب بدین.

یکشنبه 15 آذر

سلام.
    1-من بعد از نزدیکی اصلا تحمل ندارم و حتما باید استحمام کنم. همسر بنده اعتقاد دارد شستوی بدن بلافاصله بعد از نزدیکی احتمال بارداری را کاهش می دهد آیا این موضوع صحت دارد؟
    ماه گذشته روز 14 پریود شدم اما این ماه روز 10 دمای بدنم از 36.3 به 36.8 رسید و همانطور باقی مانده. دلیل اینهمه فاصله چیست؟ امروز 15 ماه است و من هنوز پریود نشده ام.

8. mangisoo نوشته است: سلام جناب دکتر! خسته نباشید. ببخشید اگه موضوعی که مطرح می کنم به این قسمت مربوط نمی شه لطفا بفرمائید. من گاهی فقط به خاطر جواب شما connect می شم. من در شرایط زیاد جالبی نیستم. یعنی چون نمی خوام فعلا کسی از قصد بچه دار شدنم خبر دار بشه مجبورم مزاحم شما بشم. (نمی تونم به متخصص مراجعه کنم.) ممنون می شم به سوالم جوب بدین.

یکشنبه 15 آذر

سلام.
    1-من بعد از نزدیکی اصلا تحمل ندارم و حتما باید استحمام کنم. همسر بنده اعتقاد دارد شستوی بدن بلافاصله بعد از نزدیکی احتمال بارداری را کاهش می دهد آیا این موضوع صحت دارد؟

سلام دوست عزيز

1) بهترين حالت براي بارداري بعد از نزديكي اين است كه تا يك ساعت زير كمر و باسن را با بالش بالا نگه داريد تا اسپرم ها كاملا وارد لوله هاي رحمي شوند.با اين تفاصيل مشخص هستش كه استحمام به ويژه در بخش تناسلي اسپرم ها رو پاك ميكند.پس بهتر است با فاصله بعد از نزديكي به حمام برويد
    2)در زمان بارداري تخمك گذاري صورت نميگيرد چون قاعدگي اتفاق نميافتد و جنين از همين تخمك ها و مواد غذايي بدن مادر تغذيه ميكند
    3)0.6 درجه بالا رفتن دماي بدن نميتونه باردار بودن يا نبودن رو مشخص كند.قبل از قاعدگي(در زمان تخمک گذاری ) هم دماي بدن بالا ميرود.براي اطمينان از بارداري از تست خون استفاده كنيد و يا بي بي چك را 10-14 روز بعد از نزديكي امتحان كنيد.از چندين مارك مختلف استفاده كنيد تا بشود به جواب آن اعتماد كرد.حداكثر بايد 10 روز تاخير در قاعدگي باشه تا بتوان به باردار بودن مشكوك بود

موفق باشيد

9. rexi نوشته است: سلام

سلام
    آیا احتمال حاملگی در زمان قاعدگی وجود دارد؟
    این واقعه امکانپذیر است، اما نه با احتمال زیاد. نکته اینست که تشخیص دهید آیا خونریزی واقعا مربوط به قاعدگی است یا تنها خونریزی های خفیف (در حد لکه بینی) بین دو قاعدگی می باشد. بسیاری از زنان در زمان تخمک گذاری دچار خونریزی می شوند و اگر تصور کنید که مربوط به قاعدگی است، امکان حاملگی در این زمان وجود دارد. همچنین ممکن است در زمان نزدیک به انتهای قاعدگی، به دلیل آمیزش در محل رحم اسپرم باشد و دو یا سه روز بعد تخمک گذاری صورت بگیرد. در این حالت احتمال حاملگی زیاد خواهد بود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. [quote="lili_b"][quote="mangisoo"]سلام جناب دکتر! خسته نباشید. ببخشید اگه موضوعی که مطرح می کنم به این قسمت مربوط نمی شه لطفا بفرمائید. من گاهی فقط به خاطر جواب شما connect می شم. من در شرایط زیاد جالبی نیستم. یعنی چون نمی خوام فعلا کسی از قصد بچه دار شدنم خبر دار بشه مجبورم مزاحم شما بشم. (نمی تونم به متخصص مراجعه کنم.) ممنون می شم به سوالم جوب بدین.

یکشنبه 15 آذر

سلام.
    پاسخ بی بی چک منفی بود.(امروز صبح
    دوست عزیز برای اینکه بارداری اتفاق بیافتد بهترین روش نزدیکی ذر روزهای تخمکگذاری وبه صورت یک شب درمیان است ،سعی کنید بعد از نزدیکی تا یکربع پاها را بالا نگه دارید وبعد از آن تا صبح به پهلو بخوابید.تخمکگذاری در دوران بارداری صورت نمیگیرد.در صورتی که از تاریخ پریود شما گذشته است میتوانید یک تست خون انجام دهید.

11. سلام دوستان
    علت اصلی سوال بنده برآمدگی سریع شکم نامزدمه. ایشون به طور منظم پریود داره، باکره است، از آخرین روز پریودش هم تقریباً دو هفته میگذره. یک هفته هست که هم یک کیلو وزن اضافه کرده و هم شکمش از نظرخودش غیرطبیعی متورم شده. به غیر از رطوبت پیش از منی (میدونم که اسپرم میتونه داشته باشه) و یا انزال دور از بدن ایشون اتفاق دیگه ای نیفتاده.

نگرانی ایشون اینه که نکنه مثل یکی از اقوامشون باردار شده باشن و در دوره بارداری پریود هم داشته باشن. یعنی قبل از این پریود یا پریودهای قبلی باردار شده باشن.

ضمناً آیا بر فرض که باردار هم باشن این افزایش وزن میتونه ربطی داشته باشه و اصلاً یک کیلو افزایش وزن برای جنین ظرف دو هفته طبیعیه؟ نشونه قابل توجه دیگه ای از بارداری هم تا به حال دیده نشده. امروز هم رفتم نوار تست بارداری گرفتم که تست کنم.

پرحرفی کردم شرمنده.
    سپاسگزارم

12. ghaash نوشته است: سلام دوستان
    علت اصلی سوال بنده برآمدگی سریع شکم نامزدمه. ایشون به طور منظم پریود داره، باکره است، از آخرین روز پریودش هم تقریباً دو هفته میگذره. یک هفته هست که هم یک کیلو وزن اضافه کرده و هم شکمش از نظرخودش غیرطبیعی متورم شده. به غیر از رطوبت پیش از منی (میدونم که اسپرم میتونه داشته باشه) و یا انزال دور از بدن ایشون اتفاق دیگه ای نیفتاده.

نگرانی ایشون اینه که نکنه مثل یکی از اقوامشون باردار شده باشن و در دوره بارداری پریود هم داشته باشن. یعنی قبل از این پریود یا پریودهای قبلی باردار شده باشن.

ضمناً آیا بر فرض که باردار هم باشن این افزایش وزن میتونه ربطی داشته باشه و اصلاً یک کیلو افزایش وزن برای جنین ظرف دو هفته طبیعیه؟ نشونه قابل توجه دیگه ای از بارداری هم تا به حال دیده نشده. امروز هم رفتم نوار تست بارداری گرفتم که تست کنم.

پرحرفی کردم شرمنده.
    سپاسگزارم

اضافه وزنشون در این مدت کوتاه ربطی به بارداری نداره
    اگر بی بی چک منفی بود نگران نباشید
    برای بارداری رسیدن منی به واژن مهمه با پیش آب درصد بارداری پایینه

13. سلام من رابطه ای با نامزدم داشتم که دخولی انجام نگرفت ولی آب منی بین پاها و به روی آلت تناسلی ام ریخت آیا امکان بارداری وجود داره؟

14. elham62joon نوشته است: سلام من رابطه ای با نامزدم داشتم که دخولی انجام نگرفت ولی آب منی بین پاها و به روی آلت تناسلی ام ریخت آیا امکان بارداری وجود داره؟

اگر در دوران تخمک گذاری باشید احتمال بارداری هستش اگر نه که اصلا احتمالش نیست

15. سلام.من معمولا پریود هام 28 روزه است.ماه قبل 17 آبان پریود شدم و روز 14آذر یعنی یک روز قبل از زمان مورد انتظار برای شروع پریود رابطه داشتم.اما الان که سه روز گذشته هنوز پریود نشدم وحتی اصلا علایمش رو هم ندارم.امکان بارداری وجود داره؟
    (رابطه فقط در حد پیش اب بوده و اون هم از روی شورت)

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 20 از 49
رفتن به صفحه :    ... 20 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید