شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد شست دست راست

1. با سلام
    خانمي 62 ساله هستم كه مدتي است شست دست راستم در هنگام باز و بسته كردن با در د شديد همراه است به عبارتي اگه بخوام ساده تر توضيح بدم  موقع باز و بسته كردن گير مي كند و به شدت درد مي گيرد، به دكتر مراجعه كردم و آمپول كورتون در شست دستم زدند كه مدتي دستم خوب بود اما دوباره درد انگشتم  شروع شد و مجددا به دكتر مراجعه كردم و قرص Naproxin 250 برايم تجويز كردند (روزي سه عدد) اما بعد از مدتي استفاده از اين قرص همچنان درد شست دستم به قوت خودش باقي است . در صورت امكان اگر راهنمايي بفرماييد ممنون مي شم.
    در ضمن از قرص فشار و قرص قند هم استفاده مي كنم.
    با تشكر

2. Queen26

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت جناب دکتر صادقی. می خواستم من هم عرض کنم که مدتیه انگشت سبابه سمت چپ دستم درد می کنه و این درد هم اول صبح که از خواب بیدار میشم شدیدتره. هنوز به دکتر مراجعه نکردم چون جدی نگرفتمش. نظر شما چیه؟
    ممنون می شم اگر جواب بدید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    داروهای کورتن دار عوارض زیادی دارند
    و مانند نوعی مسکن عمل میکنند همانطور که گفتید بعد از چند وقت نیز اثرش میرود
    عوارض داروهای کورتونی به دوز و مدت مصرف آنها بستگی دارد و بالتبع هرچه مقدار و مدت درمان بیشتر باشد عوارض آن بیشتر خواهد بود. از جمله عوارض مصرف دوز بالا و طولانی مدت کورتون ها عوارض استخوانی آن می باشد . این تاثیر از طریق دو مکانیسم رخ می دهد:
    1) ممانعت مستقیم از فعالیت استئو بلاستها ( این سلولها در استخوان سازی و رسوب کلسیم در استخوانها نقش دارند) .
    2) جلوگیری از جذب کلسیم در روده که می تواند سبب هیپوپاراتیروئیدی شده و در نتیجه فعالیت استئوکلاستها می شود . در نتیجه کلسیم از استخوانها برداشته می شود به درون خون راه می یابد .
    در افرادی که از این داروها استفاده می کنند لازم است برای پیشگیر از بروز عوارض ، مصرف لبنیات در رژیم غذایی وجود داشته باشد و در صورت نیاز از مکمل های کلسیم هم استفاده شود
    .

شما باید برای حل مشکلتان پیش یک دکتر ارتوپد یا متخصص
    روماتولوژی بروید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. bird13 نوشته است: با سلام
    خانمي 62 ساله هستم كه مدتي است شست دست راستم در هنگام باز و بسته كردن با در د شديد همراه است به عبارتي اگه بخوام ساده تر توضيح بدم  موقع باز و بسته كردن گير مي كند و به شدت درد مي گيرد، به دكتر مراجعه كردم و آمپول كورتون در شست دستم زدند كه مدتي دستم خوب بود اما دوباره درد انگشتم  شروع شد و مجددا به دكتر مراجعه كردم و قرص Naproxin 250 برايم تجويز كردند (روزي سه عدد) اما بعد از مدتي استفاده از اين قرص همچنان درد شست دستم به قوت خودش باقي است . در صورت امكان اگر راهنمايي بفرماييد ممنون مي شم.
    در ضمن از قرص فشار و قرص قند هم استفاده مي كنم.
    با تشكر

سلام،
    اگر هنوز مشکل گیر کردن در انگشت را دارید؛شاید دچار گانگلیون و یا برجستگی در تاندونهای این انگشت شده اید که درمانش همان استفاده از داروهای کورتیکو استروئید به صورت موضعی است. اگر هم فقط درد در این ناحیه دارید احتمال به وجود آمدن استئو آرتریت (آرتروز) در مفاصل انگشت شست تان وجود دارد که معمولا با داروهای ضد التهابی غیر استروئید با دوز مناسب نظیر همین دارویی که برای شما تجویز شده است، بهبودی نسبی حاصل می شود. درمان را زیر نظر پزشکتان پیگیری نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. Queen26 نوشته است: با سلام خدمت جناب دکتر صادقی. می خواستم من هم عرض کنم که مدتیه انگشت سبابه سمت چپ دستم درد می کنه و این درد هم اول صبح که از خواب بیدار میشم شدیدتره. هنوز به دکتر مراجعه نکردم چون جدی نگرفتمش. نظر شما چیه؟
    ممنون می شم اگر جواب بدید.

سلام،
    با توجه به سن تان بعید به نظر می رسد که مشکلی در ناحیه مفصلی انگشت تان وجود داشته باشد، اگر مشکلی در عصب دهی این ناحیه وجود نداشته باشد (که با معاینه مضخص می شود) می توان انتظار داشت که مشکلی وجود ندارد. اگر دید شدید یا طولانی تر شد به پزشک مراجعه نمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید