شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

احتمال بارداری و حامله شدن!!!

1. سلام

روش اورژانسي ناقص انجام شده اما بي تاثير نيست
    بارداري با پيشاب با احتمال كمي همرا هستش اما بازهم اتفاقه ديگه ديدي يك دفعه شد!!!
    اگر چه هنوز 12 ساعت وقت هست اما ديگه نبايد قرصي مصرف كنند چون نزديك قاعدگي اين ماه هستش احتمال بارداري نزديك به صفره!به احتمال 90% قاعدگي اين ماه با تاخير همراه هستش و دل درد و درد در ناحيه سينه و حالت تهوع خواهند داشت
    استرس نداشته باشند و اگر تا 10 روز قاعدگي رخ نداد به پزشك مراجعه كنند

موفق باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام من یه سوال داشتم  من 2تا 3روز مانده به پریدیم ولی نزدیکی طبیعی داشتم ومایع منی داخل واژن ریخته شد و صبح یک عدد قرص کنتراسیتیو ال-دی مصرف کردم ایا امکان بارداری وجود دارد تورو خدا کمکم کنید

3. سلام خانم هستي

اين ديگه چه روش پيشگيري بوده؟!

امكان بارداري وجود داره اگرچه نزديك بودن به قاعدگي فقط اين احتمال رو كم ميكنه.6 روز بعد از رابطه تست خون بدهيد كه اگر خدايي نكرده چيزي شده باشه پزشك بتونه راهنماييتون كنه

موفق باشيد

4. pantea_p

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام:
    از طریق پاسخ سئوال قبلم متوجه شدم که از پشت هم ممکنه که آلت مرد وارد واژن بشه من فکر میکردم از پشت فقط در حالتی وارد میشه که زن به حالت سجده باشه.شما گفتید اگه وارد واژن بشه زن متوجه می شه.یعنی از کجا متوجه میشه که وارد واژن شده یا نه؟لطفا راهنمایی کنید.
    آیا واقعا بعد از گذشت 10 روز از رابطه میشه رو جواب آزمایش حساب کرد؟یا 10 روز زوده؟

منتظرم.با تشکر

5. سلام دوست عزیز

واژن هم مانند دیگر اعضای بدن دارای عصب هست و بر خورد یا ورود آلت رو میشه حس کرد

اگه چیزی حس نکردید نگران نباشید وارد واژن نشده

6. یه سوال داشتم
    اگر دختری قاعدگی منظمی داشته باشه و در روز 22 نزدیکی صورت بگیره چند در صد احتمال بارداری وجود دارد؟
    سوال دیگه اینکه مثلا اگر 7-8 روز از نزدیکی گذشته باشه و الان زمان پریودی باشد و پریود صورت نگیره و بارداری اتفاق افتاده باشه، هنوز راهی برای جلوگیری توسط قرص یا چیز دیگه وجود دارد یا نه؟

7. سلام
    یه چیزی که اعصابم رو بهم ریخته اینه که یکی اینجا گفت که میشه طرف هم پریود بشه هم حامله باشه ! این چقدر صحت داره ؟
    من نامزدم بعد از رابطه مشکوک که 1 ماه پیش بود تا الان 2 بار پریود کامل شده ! ولی همش دل درد داره که سونو کردند و دکتر گفت مشکل روده است ! من نمیدونم که رحم هم چک کردند یا نه !؟
    چقدر احتمال حاملگی هست ؟؟؟
    ممنون دوستان

8. solin نوشته است: سلام
    یه چیزی که اعصابم رو بهم ریخته اینه که یکی اینجا گفت که میشه طرف هم پریود بشه هم حامله باشه ! این چقدر صحت داره ؟
    من نامزدم بعد از رابطه مشکوک که 1 ماه پیش بود تا الان 2 بار پریود کامل شده ! ولی همش دل درد داره که سونو کردند و دکتر گفت مشکل روده است ! من نمیدونم که رحم هم چک کردند یا نه !؟
    چقدر احتمال حاملگی هست ؟؟؟
    ممنون دوستان

سلام دوست عزیز
    این موضوع صحت دارد اما بسیار بسیار کم پیش امده،یعنی نادر است.
    با توجه به اینکه نامزدتان از یک ماه پیش دو بار پریود شده اند و در سونو گرافی هم احتمالا چک شده نگران نباشید.احتمال حاملگی ایشان صفر است.
    موفق باشید.

9. alialijoon نوشته است: یه سوال داشتم
    اگر دختری قاعدگی منظمی داشته باشه و در روز 22 نزدیکی صورت بگیره چند در صد احتمال بارداری وجود دارد؟
    سوال دیگه اینکه مثلا اگر 7-8 روز از نزدیکی گذشته باشه و الان زمان پریودی باشد و پریود صورت نگیره و بارداری اتفاق افتاده باشه، هنوز راهی برای جلوگیری توسط قرص یا چیز دیگه وجود دارد یا نه؟

سلام دوست عزیز
    اگر نزدیکی به صورت کامل و با ریختن منی در واژن و بدون استفاده از روش اورژانسی بوده،احتمال بارداری کم نیست و بهتر است برای دادن آزمایش خون و اطمینان مراجعه شود.
    بعد از 8-7 روز و با اتفاق افتادن بارداری راهی برای جلوگیری وجود ندارد.یعنی دیگر جلوگیری نمی باشد اگر بارداری اتفاق افتاده و جنین تشکیل شده باشد سقط جنین نام میگیرد که خلاف شرع،عرف،قانون و اخلاق و وجدان است.و از صحبت در این سایت نیز درباره ان معزوریم.
    البته انشالله برای شما پیش نیامده.
    به هر حال بهترین راه اگر پریود صورت نگرفت دادن ازمایش و مطمئن شدن از صحت آن است.
    موفق باشید.

10. pantea_p نوشته است: با سلام:
    از طریق پاسخ سئوال قبلم متوجه شدم که از پشت هم ممکنه که آلت مرد وارد واژن بشه من فکر میکردم از پشت فقط در حالتی وارد میشه که زن به حالت سجده باشه.شما گفتید اگه وارد واژن بشه زن متوجه می شه.یعنی از کجا متوجه میشه که وارد واژن شده یا نه؟لطفا راهنمایی کنید.
    آیا واقعا بعد از گذشت 10 روز از رابطه میشه رو جواب آزمایش حساب کرد؟یا 10 روز زوده؟

منتظرم.با تشکر

حرفتون مثل این می مونه که یکی دستشو توی دهان شما فرو کنه و شما متوجه نشین

11. سلام
    می خواستم بدونم این لانه گزینی پس از تشکیل جنین که می گن تو رحم انجام میشه البته اگر درست بگم چند روز پس از عمل نزدیکی اتفاق می افته معمولا؟
    بعدش اینکه این عمل باعث ایجاد خونریزی می شه و علایم ان مثل پریود شدن هست؟ یعنی همون دل درد و کمر درد داره؟
    سوال مهمتر اینکه برای یک دختر این خونریزی با پریود معمولی که ماهی یک بار اتفاق می افته قابل تشخیص هست یا نه ؟
    منظورم اینه که نوع خونریزی فرق داره که بشه فهمید پریود شده یا لقاح صورت گرفته؟
    ممنون میشم اگر زود جواب بدید

12. سلام خدمت دکتر رهام

من یه جای صحبت شما رو خوب متوجه نشدم نامزدم داره سیپروترون کامپاند و اسپیرولاکتون میخوره و قطره ای که داروخانه ساخته و شامپوی ضد ریزش مو این دارو ها رو داره واسه ریزش موی خودش مصرف میکنه که البته دکتر تجویز کردند راستش ما برای جلوگیری از سیپروترون کامپاند که دکتر تجویز کرده واسیه نامنظمی قاعدگیش استفاده میکنیم حالا سوال من اینه آقای دکتر ایشون قرص ها رو از 5 قاعدگی شروع و تا 21 روز ادامه تا اتمام بسته و 7 روز استراحت یعنی دوره جدید از 5 قاعدگی ماه دیگه شروع میشود؟؟؟و روش اورژانسی این قرص سیپروترون چیه؟؟؟و در موقعی که این قرص مرتب استفاده میشود اگه رابطه جنسی حفاطت نشده انجام بشه و منی هم کاملا تویه واژن ریخته شود میشه چه قدر به قرص اطمینان داشت؟؟؟
    ممنونم

13. با سلام    خسته نباشید
    شرمنده یه سوال دارم احتمال اینکه جوابش توی سایت باشه خیلی زیاد هستش و چون من اصلا وقت ندارم نتونستم سایت رو بگردم و جواب سوالم رو بگیرم خواهشم این هست که دوستان راهنمایی کنن.... ممنون میشم
    بعد از تخمکگذاری گفته شده که خونریزی صورت میگیره که نشان از تخمکگذاری هست میخواستم بدونم مقدار خونی که دیده میشود چه مقدار خواهد بود ؟؟؟؟؟؟  یعنی در حد یه پریود معمولی یا !!!!!!!!!!

14. golinasibeh نوشته است: سلام آقای دکتر خسته نباشید ممنون که برای سئوال قبلم منو راهنمایی کردید.
    1 سئوال دیگه من بعد از پریودم زیر دلم به شدت درد میگیره و پاهام سست می شه دکتر بهم گفت زمان تخمک گذاری این اتفاق می افته در صورتی که بعضی وقتها بعد از نزدیکی هم این اتفاق برام می یوفته دلیلش چی می تونه باشه

سلام
    دوست عزيز بضي خانومها در اوايل روزهاي پريودشون و يا حتي قبل از شروع خونريزي دچار دردهاي شديد در ناحيه شكم و كمر مي شوند به همراه حالت تهوع شديد ، به اين حالت ديسمنوره (قاعدگي دردناك) گفته مي شه كه مي تونين با مصرف قرصهاي مسكن مثل ايبوپروفن از اين حالت و شدتش جلوگيري كنيد .
    در مورد نزديكي در بعضي پوزيشنها (نمي دونم چه جوري توضيح بدم يعني نمي شه توضيح بدم) اگه حالتتون مناسب نباشه مي تونه باعث درد بشه ، ولي مشكلي نيست .
    دیسمنوره یا قاعدگی دردناک از شایع ترین مشکلات زنان است . به صورتی که ۵۰  تا ۷۰   درصد زنان به آن مبتلا می باشند . دیسمنوره یک درد خاص همراه با قاعدگی است که دلیل عمده غیبت از مدرسه و محل کار در زنان می باشد . این مشکل در اکثر موارد ، با پریودهای ماهانه همراه با تخمک گذاری دیده می شود و براساس سن شروع و دلایل بوجود آورنده ،‌به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می شود .

* دیسمنوره اولیه : این حالت معمولاً قبل از سن ۲۰ سالگی و تقریباً همیشه ۶ تا ۱۲ ماه بعد از اولین قاعدگی شروع می شود . اگر دردها ۳ سال بعد از اولین قاعدگی ( منارک )‌شروع شود و یا اگر دیسمنوره همراه با دوره های بدون تخمک گذاری باشد ، باید به فکر علل ثانویه بود .

معمولاً درد چند ساعت قبل یا همزمان با خونریزی قاعدگی شروع شده و حداکثر دو تا سه روز طول می کشد . دردها بیشتر در زیر ناف است . دردها گاه به کمر ، کشاله ران و رانها نیز انتشار می یابد . علائم دیگری مثل تهوع ، استفراغ ، بی اشتهایی ،‌ اسهال ، خستگی ، تحریک پذیری و گاه سردرد ، می تواند وجود داشته باشد . دیسمنوره اولیه با افزایش سن و زایمان طبیعی ممکن است بهبود یابد . این بیماری احتمالاً در زنانی که مادران آنها نیز دچار این ناراحتی بوده اند شایعتر است . در این بیماری پروستاگلاندین ها نقش دارند که سبب انقباضات رحمی و دیگر علائم عمومی می شوند .

درمان : فعالیت های فیزیکی ملایم می تواند به تخفیف شکایات بیمار کمک کند . توجه به رژیم غذایی ( مثل خوردن غلات سبوس نگرفته ، حبوبات ، سبزیجات و میوه جات بیشتر و کم خوردن یا نخوردن نمک ، کافئین و شکر ) نیز در برخی زنان مفید است . استراحت و ماساژ و تکنیک های بیوفیدبک نیز در برخی موارد در تخفیف درد مؤثر است .

اگر بیمار از نظر جنسی فعال است ، استفاده ازقرصهای پیشگیری از حاملگی (OCP)‌با استروژن کم در نود درصد موارد مؤثر خواهد بود که درمان انتخابی می باشد .

درمانهای دارویی تحت نظر متخصص زنان و زایمان انجام شده و در صورتی که ۳ تا ۶ ماه پس از درمانهای مذکور پاسخی مشاهده نشد ، باید به دنبال علل ثانویه بوده و کلیه اقدامات تشخیصی را به کار بست . ( خصوصاً در دیسمنورای که پس از ۲۰ سالگی ظاهر شود که تقریباً همیشه از نوع ثانویه است )

* دیسمنوره ثانویه :

این حالت معمولاً بعد از سن ۲۰ سالگی رخ می دهد هر چند که میتواند در اولین عادت ماهیانه و در هر سنی شروع شود . درد دراینها معمولاً ۵ تا ۷ روز تداوم می یابد . دیسمنوره ثانویه در زنان دارای بیماریهای لگنی مثل ( آندومتریوز ، آدنومیوز ، توده های زیرمخاطی رحم  ، تنگی شدید گردن رحم ، عفونت های لگنی مزمن ، چسبندگی ها لگنی  و هیپرمنوره یا افزایش خونریزی ماهانه ) رخ می دهد . در این بیماران معاینات کامل لگن و نیز آزمایش های روتین ، تصویربرداری از رحم و ضمائم آن ، سونوگرافی و ...  ممکن است برای تشخیص لازم باشد اما دستیابی به یک تشخیص دقیق همیشه امکان پذیر نیست و اشتباه در تشخیص و افتراق دیسمنوره اولیه و ثانویه فراوان دیده می شود .

درمان : درمان اصلی در دیسمنوره ثانویه ، تشخیص و رفع عامل زمینه ای است اما برخی از انواع ثانویه به درمانهای دارویی با OCP (‌قرصهای ضد حاملگی ) یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی ( NSAIDS ) نیز پاسخ نسبی می دهند .

15. somaieh_m نوشته است: با سلام    خسته نباشید
    شرمنده یه سوال دارم احتمال اینکه جوابش توی سایت باشه خیلی زیاد هستش و چون من اصلا وقت ندارم نتونستم سایت رو بگردم و جواب سوالم رو بگیرم خواهشم این هست که دوستان راهنمایی کنن.... ممنون میشم
    بعد از تخمکگذاری گفته شده که خونریزی صورت میگیره که نشان از تخمکگذاری هست میخواستم بدونم مقدار خونی که دیده میشود چه مقدار خواهد بود ؟؟؟؟؟؟  یعنی در حد یه پریود معمولی یا !!!!!!!!!!

سلام
    تخمدانها حاوی هزاران تخمک هستند که بعد از بلوغ و شروع قاعدگی ، هر ماه یک تخمک آزاد می‌کنند. این تخمک از طریق لوله‌های فالوپ به سمت رحم حرکت می‌کند. در صورتیکه در این مسیر با اسپرم مردانه برخورد کند تخم تشکیل می‌شود که می‌تواند باعث حاملگی و تولید جنین شود، در غیر اینصورت تخمک به همراه بافتهای رحمی در هنگام خونریزی قاعدگی از بدن خارج می‌شود.
    دوست عزيز بنابراين خود تخمك گذاري باعث ايجاد خونريزي نمي شه بلكه در صورتي كه لقاح صورت نگيره ديواره رحم شروع به تخريب مي كنه و باعث خونريزي (بدليل پاره شدم مويرگ هاي رحم) مي شه تا تخمك از بدن دفع بشه .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 49
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید