شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نحوه استفاده دارو جهت بالا بردن احتمال بارداری

1. با سلام

اول از دکتر رهام عزیز ممنونم بخاطر سایت خوبشون

سوالی که از دکتر داشتم اینه که من در  پریود ماه قبل به دستور متخصص زنان شبی سه عدد قرص کلومیفن و یک عدد استرادیول مصرف کردم و دو عدد امپول choriomon تجویز کرده بودند که بخاطر اشتباه در محاسبه ی اولین روز پریودم امپولها را نزدم  و در واقع قرصها را هم 2 روز زودتر استفاده کردم تا اینکه پریود این ماه یک هفته زودتر شروع شد و سه روز بیشتر طول نکشید(دوره های من هفت روزه است)وقتی به دکترم موضوع را گفتم دستور سونو گرافی دادند که در سونوگرافی که روز 5 پریودم انجام شد سه فولیکول به اندازه های 16،17،20 در تخمدان راستم مشاهده شدکه دستور دادند فقط متفورمین مصرف کنم الان که روز 12 سیکلم هست مدت یک هفته است که زیر دلم سمت راست درد دارم ممکنه این درد مربوط به تخمکگذاری باشه؟اگر این طور است اینکه یک هفته است این درد را دارم چیز طبیعی است؟ سیکل من در حدود 30-35 روز است که دوران تخمکگذاری بین 12-23 دوره میشود ولی این ماه باید چگونه این دوران را محاسبه کنم؟ ایا نیازی هست این ماه امپولها را استفاده کنم؟ ضمنا من از شب 5 دوره ام به دستور پزشک نزدیکی داشتم ولی نمیدانم باید تا روز چندم ادامه دهم؟

باز هم از راهنمایی تان ممنونم من ساکن جایی هستم که دسترسی به متخصص برایم سخت است ممنون میشوم پاسخ دهید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. Queen26

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام . من می خواستم توصیه های قبل از باردار شدن رو بدونم. یعنب قبل از اینکه اقدام کنم برای باردار شدن باید چه اعمالی انجام ندم چه اعمالی رو انجام بدم؟
    ممنون می شم لگر راهنماییم کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. Queen26 نوشته است: با سلام . من می خواستم توصیه های قبل از باردار شدن رو بدونم. یعنب قبل از اینکه اقدام کنم برای باردار شدن باید چه اعمالی انجام ندم چه اعمالی رو انجام بدم؟
    ممنون می شم لگر راهنماییم کنید

با سلام
    خوب بهترین کارها این هست
    1- پیدا کردن یک متخصص زنان خوب که برای مراجعینش وقت داشته باشه و با حوصله باشه و پولکی نباشه
    2-یک تست خون قبل از بارداری که چک بشی تا اگر بیماری خاصی داری یا کمبود ویتامینی برطرف بشه و نیز نسبت به سرخک و سرخجه ایمن باشی
    3- بهتر هست واکسن هپاتیت رو بزنی که چون سه دوره ایی هست وزمان میبره چند که بایدزمانش رو با زمان بارداریت کنترل کنی تداخل پیدا نکنه هر چند در دوران بارداری میشه واکسن زد اما خوب بهتر هست نزنی و قبل از ان زده باشی
    4- سه ماه قبل از بارداری هر چیزی که میتونی بخور البته منظورم خوراکی هست ها چون باعث میشه ذاعقه ات عادت کنه و بد ویار نشی و بچه هم ذاعقه اش خوب میشه
    5-باید تونسته باشی خودت رو و اعصاب و احساست رو کنترل کنی تا رو بچه تاثیر خوبی بذاری و انشالله مشکلی با همسرت نداشته باشی
    اگر زبونم لال داری بی خیال شو تا خودتون بزرگ شید بعد کسی رو دعوت کنید
    6-یک تست پاپ اسمیرم بدی بد نیست میتونی از داخل رحمت هم مطمئن بشی
    7- در کل توصیه من این هست که جسمت رو به پزشک بسپار روحت رو به خدا تا بتونی باروری خوبی داشته باشی
    تغذیه هم مهم هست و همه چیز بخور مخصوصا اجیل خام مثل پیسته بادام و فندوق که سرشار از فولیک اسید هست
    8-هویت جنینت رو از زمانی که جلوگیریت رو میذاری کنار جدی بگیر و حسابش کن
    9- در اخر هم تا میتونی در زمانی که جلوگیری رو به قصد بارداری گذاشتی کنار، هیبچ قرصی رو مصرف نکن
    10- اهان ورزش های محکم نکن مثل دویدن یا پریدن شنا خوبه و یوگا اگه دل بدی بهش
    موفق باشی

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  4. Queen26

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسی از جوابتون. می خواستم بدونم چند وقت قبل از اقدام به باردار شدن نباید سیگار کشید؟

5. Queen26 نوشته است: مرسی از جوابتون. می خواستم بدونم چند وقت قبل از اقدام به باردار شدن نباید سیگار کشید؟

سلام،
    بهتر است قبل از لقاح تا پایان بارداری از کشیدن سیگار اجتناب کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. roksanna نوشته است: با سلام

اول از دکتر رهام عزیز ممنونم بخاطر سایت خوبشون

سوالی که از دکتر داشتم اینه که من در  پریود ماه قبل به دستور متخصص زنان شبی سه عدد قرص کلومیفن و یک عدد استرادیول مصرف کردم و دو عدد امپول choriomon تجویز کرده بودند که بخاطر اشتباه در محاسبه ی اولین روز پریودم امپولها را نزدم  و در واقع قرصها را هم 2 روز زودتر استفاده کردم تا اینکه پریود این ماه یک هفته زودتر شروع شد و سه روز بیشتر طول نکشید(دوره های من هفت روزه است)وقتی به دکترم موضوع را گفتم دستور سونو گرافی دادند که در سونوگرافی که روز 5 پریودم انجام شد سه فولیکول به اندازه های 16،17،20 در تخمدان راستم مشاهده شدکه دستور دادند فقط متفورمین مصرف کنم الان که روز 12 سیکلم هست مدت یک هفته است که زیر دلم سمت راست درد دارم ممکنه این درد مربوط به تخمکگذاری باشه؟اگر این طور است اینکه یک هفته است این درد را دارم چیز طبیعی است؟ سیکل من در حدود 30-35 روز است که دوران تخمکگذاری بین 12-23 دوره میشود ولی این ماه باید چگونه این دوران را محاسبه کنم؟ ایا نیازی هست این ماه امپولها را استفاده کنم؟ ضمنا من از شب 5 دوره ام به دستور پزشک نزدیکی داشتم ولی نمیدانم باید تا روز چندم ادامه دهم؟

باز هم از راهنمایی تان ممنونم من ساکن جایی هستم که دسترسی به متخصص برایم سخت است ممنون میشوم پاسخ دهید

سلام،
    با توجه به درمانهای دارویی که انجام شده است نمی توان زمان مشخصی را برای وقوع تخمک گذاری پیش بینی کرد، درد تخمک گذاری یک هفته طول نمی کشد و احتمالا دردها به دلیل مصرف دارو و یا علل دیگر بوده است؛ مت فورمین هم احتمال تخمک گذاری طبیعی را افزایش می دهد. نزدیکی بهتر است در حوالی تخمک گذاری و یک شب درمیان انجام شود ولی در مورد شما چون زمان تخمک گذاری مشخص نیست، بهتر است با زمان مصرف دارو هماهنگ شود.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید