شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سن ازدواج (با دختر بزرگتر)

1. با سلام . من 22 سالمه ولی چه از لحاظ ظاهر و چه باطن مثل یه پسر 26 یا 27 ساله هستم. الان چند وقته که قصد دارم با یکی از همکلاسیام که دختره و حدودا 2 سال بزرگتر از منه پیشنهاد ازدواج بدم ولی به شدت ترس دارمو نمیدونم چیکار کنم . اینم بگم تو روابط با دخترا اصلا آماتور نیستم ولی خوب اینبار قضیه ی زندگیو ازدواجه. نمی دونم با این اختلاف سن این کار درسته یا نه . ایشون هم از هیچ نظری نمیخوره که بزرگتر از من باشه و نمیدونه که بزرگتره . لطفا راهنماییم کنید .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. IkioSun نوشته است: با سلام . من 22 سالمه ولی چه از لحاظ ظاهر و چه باطن مثل یه پسر 26 یا 27 ساله هستم. الان چند وقته که قصد دارم با یکی از همکلاسیام که دختره و حدودا 2 سال بزرگتر از منه پیشنهاد ازدواج بدم ولی به شدت ترس دارمو نمیدونم چیکار کنم . اینم بگم تو روابط با دخترا اصلا آماتور نیستم ولی خوب اینبار قضیه ی زندگیو ازدواجه. نمی دونم با این اختلاف سن این کار درسته یا نه . ایشون هم از هیچ نظری نمیخوره که بزرگتر از من باشه و نمیدونه که بزرگتره . لطفا راهنماییم کنید .

با سلام
    دوست عزیز هر چند توصیه نمیشه که سن خانم بیشتر ازاقا در امر ازدواج باشه  اما شرط لازم نیست
    پس شما اول ببینید شرایط خودتون کاملا مهیا هست امادگی ازدواج دارید و ملاکهاتون چیه بعد به خانم پیشنهاد بدید و خواستتون را از همه بعد براش توضیح بدید و فرصت بدهید ایشون هم فکر کنند
    و اونموقع میتونید با سبک سنگین کردن شرایطتون تصمیم بهتری بگیرید در کنارش از مشورت هم استفاده کنید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. سلام
    دوست عزيز معمولا توصيه مي شه كه براي ازدواج يكي از معيارها بزرگتر بودن سن مرد باشه چون معمولا دختران نسبت به پسران هم سن و سالشون پخته تر هستن و هم اينكه مسائلي مثل زايمان و اين حرفا باعث مي شه زنا زودتر از مردان شكسته بشن ، اگه قرار باشه زن بزرگتر از مرد باشه بعد از يك سني اين اختلاف به چشم مي آد و باعث بروز اختلاف مي شه .
    مورد بعدي اينكه آيا ساير ملاك هاي شما در وجود ايشون هست ؟ فرهنگ ، ارزشها ، ماديات ،
    تفاهم و ....
    آيا همه چيز ok  هست و تنها مورد همين اختلاف سنه ؟
    اگه تنها مورد همين موضوع باشه ، مي شه روش فكر كرد به شرط اينكه بهشون بگيد ازشون كوچكتريد و نذاريد واسه عقد !

4. metman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بنام خدا
    بهتره ي ليست از اهداف ازدواجتون بنويسيد و چك كنيد چند درصد از اونها رو با اون خانم مي تونيد داشته باشد-همچنين ويژگيهاي  خانم مناسب براي زندگيتون و ميزان درصدي كه اون خانم ميآره

در كل حسابي سبك سنگين كنيد
    البته زياد سختگير نباشيد
    به خونواده طرف هم اهميت بدهيد كه روي زندگيتون تاثير ميذاره

من يه فاميل ديپلم زير 30 سال دارم كه با يك ليسانس مهندس كامپيوتر بالاي 30 ازدواج كرده الحمدالله هم وضع زدنگيشون خوبه از نظر روابط-همچنين ي استاد دانشكاه دكتر رو ميشنايم كه با دانشجوي آقاي خودش ازدواج كرد و الآن هم با هم دارن ادامه تحصيل ميدهند

در آخر سر توكل بخدا كنيد و پيش برويد

5. با سلام
    دوست عزیز ،بنظرم اصل قضیه ،اینه که بطور معمول باید سن زن کمتر از مرد باشه!!(که بحثی مفصل داره و در سایت اگه بگردی خیلی مطالب جالب و پر محتوایی رو میتونید در این رابطه پیدا کنید)ولی میشه استثناءهم وجود داشته باشه!! ،و این به علاقه زوجین نسبت به هم و درکشون از هم  و فرهنگ خانواده ها و دید زوجین از زندگی مشترک و منطق حاکم بر دو طرف و... برمیگرده،و دیگه اینکه باید این عشق و علاقه طوری باشه که در آینده این مطلب ،موجبات شروع معضل نباشه !!! ولی به هر حال فقط میتونم  پیشنهاد کنم در صورت امکان ،همسر آینده اتونو ،متناسب با سن تون انتخاب کنید،زیرا بنا به تجربه کمتر زوجی با این اوصاف بوده اند که به مشکل بر نخورده اند!!!  
    حال بر اساس خواست و علاقه و خواسته خانواده ها و مطالبی که در بالا گفته شد ،میتونید انتخاب کنید.
    بهروز باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. دوست من

يكي از اساسي ترين مسائل اقايون در ازدواج مسئله رابطه جنسی اونهاست . اقايون در ابتدا در انتخاب خود خيلي به توانايي دختر مورد علاقه خود در زمينه براورده كردن  نياز جنسي همسر (يعني اقايون)ندارند . البته تا سن 35سالگي خانم خيلي مشكلي پيش نمياد تازه اگه دختر خيلي رابطه جنسی.ي باشه ولي در نظر داشته زماني رو كه مرد در اوج زمان رابطه جنسی هست ولي خانم بدليل بالاتر بودن سن وافت ميل جنسي تحرك زيادي در براورده كردن نياز جنسي مرد نداره وبعد نتيجه اين ميشه كه اينجور مردها معمولا ادمهاي چشم چراني ميشند
    پس به خودت مراجعه كن اگه رابطه جنسی برات خيلي مهمه احتياط كن

7. سلام من کسانی رو میشناسم تو فامیل که با همین شرایط زندگی خوبی دارن اعتماد به نفس داشته باش و روراست

8. فاصله سنی چقدر باشد؟

بیشترین آمار ها رقمی بین 4 تا 7 سال را نشان میدهند.ولی این ارقام گاهی میتواند بین 2 تا 10 سال هم در نوسان باشد. دلایل مهم
    آن به قرار زیر است:
    1- زن..زودتر به بلوغ عقلی و فکری میرسد.. در نتیجه پختگی روانی لازم را زودتر پیدا میکند.
    2- زن, زودتر به بلوغ جسمی میرسد .. بنا براین به نیاز های جنسی او زودتر پاسخ داده میشود.
    3- زن..به علت زایمان.. زودتر طراوت جسمی خود را از دست میدهد. در نتیجه اختلاف سن باعث توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی و اندامها میشود.
    4- نیاز های جنسی در زنان.. زودتر فروکش میکند.. بعبارت دیگر زنان پس از 50 سالگی نیاززیادی به روابط جنسی ندارند.
    در عوض مرداني بوده اند که پس از 80 سالگی و ندرتا بیشتر هم بچه دار شده اند.
    5- زن..زودتر وارد مرحله بلوغ اجتماعی شده و آماده برای ازدواج میشود.

دلایل بالا و سایر ادله ای که در اینجا نیامده.. نشان داده اند که فاصله سنی بین 4 تا 7 سال بهترین زمانی است که میتوان پیشنهاد کرد. این فاصله موجب میشود که زن و شوهر از تظر عقلی.. تجربی.. فیزیکی.. و حتی هیجانات جوانی.. جنسی و بالاخره در بیشتر رفتار های اجتماعی و اخلاقی نزدیک و هماهنگ باشند. این عوامل باعث میشوند تا سایر اختلافات فکری.. کمتر امکان بروز پیدا کنند. چنین زن و شوهری قادر خواهند بود که مسائل خود را بهتر حل کنند و در حقیقت.. زندگی خود را از این نظر بیمه نمایند. حال اگر سایر شرایط موثر در ازدواج.. مثل اختلاف سطح تحصیلات.. تفاوت های دید گاه های دو خانواده.. اختلاف طبقاتی.. و غیره.. وجود نداشته باشند.. احتمال زناشوئی به میزان فاحشی کاهش یافته و به حداقل میرسد.
    همچنین.. تحت چنین شرایط مناسبی.. مرد که باید اقتصاد خانواده را اداره نماید.. خود به قابلیتهای لازم رسیده است و دیگر مجبور نیست که از پدر و مادرش کمک مالی بگیرد. زیرا کمک مستقیم خانواده پسر به اداره یک زندگی.. به نوعی دخالت ناخواسته می انجامد که معمولا برای خانمها خوشایند نیست و از آن دوری میکنند. علاوه بر همه, حالا دیگر دختر ها نیز آن رشد فکری و به اصطلاح پختگی لازم را برای اداره یک زندگی زناشوئی موفق.. در چنین سن و سالی پیدا کرده اند.
    از کتاب: جوانان و ازدواج- نوشته ا.کیهان نیا. صفحه 52

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  9. اگه بخوام برات کامل توضیح بدم خیلی مفصل و طولانی میشه
    خودم که حال و حوصله تایپ کردن را ندارم و مطلب قابل کپی هم ندارم
    خیلی کوتاه براتون بگم این موضوع از نظر روانشناسان چه داخلی چه خارجی تایید نمیشه
    دلایل بسیار منطقی وجود داره که نباید سن دختر از پسر بیشتر باشه
    البته بعضی از دوستان از نظر جسمی موضوع را برسی کردند که در اون مورد اطلاع زیادی ندارم
    اما از نظر روانی اگه شما سن کمتری داشته باشید و از نظر خودتون هم پخته تر از سن خودتون باشید اما این موضوع سن از نظر روحی تاثیر خودش را میزاره و در برخورد با هم و رفتار شما کاملا مشخص خواهد بود و ایجاد مشکل خواهد کرد
    در مورد استثنا هم در همه چیز وجود داره و تشخیص اون با خودتون
    و موضوع دیگه
    فکر نمیکنم سن شما مناسب ازدواج باشه
    البته تلقین کردن یا صحیح بودن مطالب شما با خودت و برای من و بقیه دوستان از پشت کامپیوتر قابل تشخیص نخواهد بود
    اما معمولا جوانها وقتی میخوان یه کاری را انجام بدن خودشون دلیل برای خودشون میارن و فکر میکنن منطقی هم فکر میکنن
    موفق باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام
    بهتره قبل از اينكه به تفاوت سني خودت با اون خانم و اينكه اون از شما بزرگتره فكر كني يا كوچكتره فكر كني  .... به اين فكر كني كه آيا الان تو سن 22 سالگي آماده ازدواج هستي؟ فكر نمي كني يه كم براي ازدواج داري زود تصميم مي گيري؟ گفتي دانشجويي، از نظر مالي مستقل هستي يا براي شهريت هم هنوز به خانوادت وابسته اي؟  
    پيشنهاد من به شما اينه كه قبل از فكر كردن به تفاوت سني شما و اون خانم، به چيزهاي ديگه اي مثل آمادگي شغلي و مالي، روحي و اجتماعي خودت فكر كني و سر آخر از همين اولش خانوادت رو در جريان بذار و خودت به تنهايي جلو نرو.
    موفق باشي.

11. ممنونم از راهنمایی همه ی دوستان . هدف من تو زندگی رسیدن به اکثر چیزهای خوب و کمالاته و غیر از پسند ظاهر اولیه به مسائل جنسی و اینکه حالا همسرم چند سال دیگه قراره چجوری باشه و من چشم چران بشم! و ... چیزهاییه که اصلا بهشون فکر هم نمیکنم چول برام حل شدست واینکه تاحالا نتونستم حتی با هم سن خودم هم کنار بیامو همیشه دوستانم چندسال از خودم بزرگتر بودن .یعنی شک نکنید که هیچ تناسبی با سن شناسنامه ایم ندارم! در رابطه با آمادگی ازدواج ، در حال حاظر مسلما قصد مستقل شدن ندارم ولی شخص ایده آل افکار من هم خیلی زیاد نیست و خوب حالا که احتمالا ایشون ایده آل هستن باید ساده گذشت؟!  در رابطه با ایشون شناخت زیادی جزچیزهایی که میشه از ظاهر و سلام علیک کردن فهمید مثل نجابت و وقار و بعضی از شباهت های اولیه ... ندارم .راستش قصد دارم تا پیشنهاد انجام مشترک پروژه پایانی کارشناسی که انجامش تا تابستون دیگه طول میکشه رو بهشون بدم تا از این طریق بیشتر آشنا بشیم که احتمالا قبول میکنن . فقط مشکل اینه که من کی حرفامو بزنم ؟! اولش ؟ بزارم وسطای راه ؟ آخرش ؟ نکنه آخرش خراب بشه ؟! یا اگه اولش بگم خراب بشه ؟؟

12. سلام مجدد

خب اينكه براي شناخت اين خانم مي خواي كار پايان نامت رو با اون خانوم انجام بدي فكر خوبيه ... مي تونه راهي باشه كه بيشتر بشناسيش از رفتارش گرفته تا خيلي چيزهاي ديگه رو ... اما بايد حواست باشه اين دوران كار مشترك بايد زماني براي شناخت بيشتر باشه نه احيانا وابستگي
    اما چيز ديگه اي كه اينجا مهمه و ظاهرا فراموشش كردي، خودتي ... اينكه شما چقدر خودت رو ، روحيات رو و خواسته هات رو مي شناسي ... حالا كه به فكر شناخت بيشتر از اين خانوم افتادي بد نيست تا با يه نفر ديگه هم درباره خودت صحبت كني تا بيشتر خودت رو و خواسته هات رو بشناسي منظورم يه متخصصه يه روانشناس يا مشاور.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. IkioSun نوشته است: ممنونم از راهنمایی همه ی دوستان . هدف من تو زندگی رسیدن به اکثر چیزهای خوب و کمالاته و غیر از پسند ظاهر اولیه به مسائل جنسی و اینکه حالا همسرم چند سال دیگه قراره چجوری باشه و من چشم چران بشم! و ... چیزهاییه که اصلا بهشون فکر هم نمیکنم چول برام حل شدست واینکه تاحالا نتونستم حتی با هم سن خودم هم کنار بیامو همیشه دوستانم چندسال از خودم بزرگتر بودن .یعنی شک نکنید که هیچ تناسبی با سن شناسنامه ایم ندارم! در رابطه با آمادگی ازدواج ، در حال حاظر مسلما قصد مستقل شدن ندارم ولی شخص ایده آل افکار من هم خیلی زیاد نیست و خوب حالا که احتمالا ایشون ایده آل هستن باید ساده گذشت؟!  در رابطه با ایشون شناخت زیادی جزچیزهایی که میشه از ظاهر و سلام علیک کردن فهمید مثل نجابت و وقار و بعضی از شباهت های اولیه ... ندارم .راستش قصد دارم تا پیشنهاد انجام مشترک پروژه پایانی کارشناسی که انجامش تا تابستون دیگه طول میکشه رو بهشون بدم تا از این طریق بیشتر آشنا بشیم که احتمالا قبول میکنن . فقط مشکل اینه که من کی حرفامو بزنم ؟! اولش ؟ بزارم وسطای راه ؟ آخرش ؟ نکنه آخرش خراب بشه ؟! یا اگه اولش بگم خراب بشه ؟؟

با سلام
    دوست عزیز مهم این نیست که کی پیشنهاد رو بدید مهم اینه که شما شناختتون میق باشه
    پیشنهاد برای شناخت و ازدواج حتما نباید کلاسیک باشه میتونید ابتدا با گذراندن طرحتون با هم شروع به شناخت بکنید و بد کم کم رفتارش رو پسند کردید با نگاه توجه و حمایت میتونید بهش بفهمونید دوسش داریدو اگر ایشون هم رضایتی در رفتارش نشان داد مستقیما پیشنهاد رو بدید ببینید نمیگم بی خیال باش که از دستش بدهی اما برای گفتن همیشه فرصت هست پس مطمئن باش از گفتنت پشیمان نشی
    موفق باشی

14. باسلام خدمت دوست عزیز سن موقعی مهم نمیشه که هدف مشخصی در زندگی داشته باشید دختر خاله خودم با پسری ازدواج کرده که 4سال کوچکتر است ام چون معیار شوهرش از زندگی سن همسرش نبود الان آنهایک دختر 7ساله دارند واز زندگیشان راضی هستند ودرضمن هرچه در ازدواج محکم واستوار پیش بری موفق تر خواهی شد

15. باسلام خدمت دوست عزیز سن موقعی مهم نمیشه که هدف مشخصی در زندگی داشته باشید دختر خاله خودم با پسری ازدواج کرده که 4سال کوچکتر است ام چون معیار شوهرش از زندگی سن همسرش نبود الان آنهایک دختر 7ساله دارند واز زندگیشان راضی هستند ودرضمن هرچه در ازدواج محکم واستوار پیش بری موفق تر خواهی شد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید