شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سایز بیضه

1. باسلام
               سوال بنده در مورد سایز طبیعی بیضه میباشد.
    آیا اگر بیضه چپ به طور فبل ملاحظه ای از راست بزرگتر باشد این دلیل بیماری میباشد؟
    (راست=4×6 سانتیمتر وچپ 8×6 سانتیمتر)
    البته سوال بنده فقط در مورد بیماری است و راجب به امکان باروری مشکلی ندارم.
    در ضمن بنده در حدود 10 سال پیش مورد عمل جراحی واریکوسل قرار گرفته ام.

با تشکر فریــــبرز

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. farid نوشته است: باسلام
               سوال بنده در مورد سایز طبیعی بیضه میباشد.
    آیا اگر بیضه چپ به طور فبل ملاحظه ای از راست بزرگتر باشد این دلیل بیماری میباشد؟
    (راست=4×6 سانتیمتر وچپ 8×6 سانتیمتر)
    البته سوال بنده فقط در مورد بیماری است و راجب به امکان باروری مشکلی ندارم.
    در ضمن بنده در حدود 10 سال پیش مورد عمل جراحی واریکوسل قرار گرفته ام.
    با تشکر فریــــبرز

سلام،
    اندازه بیضه ها به مشخصات فیزیکی فرد (ژنتیک) و نژاد بستگی زیادی دارد. در یک فرد بالغ اندازه بیضه بین 14 سانتیمتر مکعب تا 35 سانتی متر مکعب می باشد. برای اندازه گیری دو راه وجود دارد:
    - مقایسه بیضه با یک شکل سبیه که اندازه آن از قبل مشخص است
    - اندازه گیری طول، عرض و عمق بیضه و قرار دادن آن در فرمول زیر:

کد:
    4/3 π × (طول/2) × (عرض/2) × (عمق/2)

توجه داشته باشید که بیضه چپ معمولا کمی بزرگتر می باشد.

3. با تشکر از جواب شما اما بنده به جواب خود نرسیده ام.
    سایزبیضه راست:30سانتیمتر مکعب
    سایز بیضه چپ:153 سانتیمتر مکعب
    آیا نیاز دارم به پزشک مراجعه کنم؟
    متشکرم
                 فریبرز

4. farid نوشته است: با تشکر از جواب شما اما بنده به جواب خود نرسیده ام.
    سایزبیضه راست:30سانتیمتر مکعب
    سایز بیضه چپ:153 سانتیمتر مکعب
    آیا نیاز دارم به پزشک مراجعه کنم؟
    متشکرم
                 فریبرز

سلام،
    نمی دانم چرا به جواب نرسیدید! وقتی اندازه نرمال بین 14-35 سانتیمتر مکعب است، اندازه هایی خارج از محدوده نرمال ، غیر طبیعی است. با توجه به اینکه این اختلال اندازه در شما بسیار زیاد است (153) به نظر من بهتر است جهت معاینه در اسرع وقت به پزشک مراجعه نمایید.

5. با سلام
    سوال من در مورد اندازه بیضه است.
    من چند ماه پیش به دکتر مجاری ادراری مراجعه کردم.ابهامی که داشتم در مورد آلت تناسلی بود که خوشبختانه حل شد.در پایانه معالجه دکتر از من خواست که به صورت ایستاده بیضه های من را مورد معاینه قرار دهد(از من خواست که نفسم را حبس کنم).
    دکتر به من گفت که ممکن است واریکوسل داشته باشم.بنابراین آزمایش اسپرم و سنوگرافی داپلر رنگی تجویز شد.
    سوال من در مورد اندازه بیضه ها است که بر اساس داپلر رنگی به صورت زیر است:
    بیضه راست:2.6-3.9 سانتیمتر
    بیضه چپ:2.3-3.6 سانتیمتر
    براساس فرمولی که شما در اینجا ارائه داده بودید حجم هر یک از بیضه ها کمتر از 15 سی سی است.
    سوالی که داشتم این است که آیا من مشکلی دارم؟
    البته اندازه گیری بیضه ها از طریق چشمی و با خط کش با اندازه های بالا کمی فرق می کند و انذازه بزرگتری را نشان می دهد.
    در ضمن براساس نتیجه سونوگرافی در بیضه چپ واریکوسل خفیف(گرید 1) مشاهده شده است.
    سوال دیگر من در مورد استمناست.آیا استمنا می تواند باعث کوچکی بیضه ها شود.
    در ضمن می خواستم بدونم که آیا امکان تشدید واریکوسل وجود دارد؟
    خواهشمند م به سوالات من به صورت دقیق جواب بدهید.
    ممنون

6. goodboy1358 نوشته است: با سلام
    سوال من در مورد اندازه بیضه است.
    من چند ماه پیش به دکتر مجاری ادراری مراجعه کردم.ابهامی که داشتم در مورد آلت تناسلی بود که خوشبختانه حل شد.در پایانه معالجه دکتر از من خواست که به صورت ایستاده بیضه های من را مورد معاینه قرار دهد(از من خواست که نفسم را حبس کنم).
    دکتر به من گفت که ممکن است واریکوسل داشته باشم.بنابراین آزمایش اسپرم و سنوگرافی داپلر رنگی تجویز شد.
    سوال من در مورد اندازه بیضه ها است که بر اساس داپلر رنگی به صورت زیر است:
    بیضه راست:2.6-3.9 سانتیمتر
    بیضه چپ:2.3-3.6 سانتیمتر
    براساس فرمولی که شما در اینجا ارائه داده بودید حجم هر یک از بیضه ها کمتر از 15 سی سی است.
    سوالی که داشتم این است که آیا من مشکلی دارم؟
    البته اندازه گیری بیضه ها از طریق چشمی و با خط کش با اندازه های بالا کمی فرق می کند و انذازه بزرگتری را نشان می دهد.
    در ضمن براساس نتیجه سونوگرافی در بیضه چپ واریکوسل خفیف(گرید 1) مشاهده شده است.
    سوال دیگر من در مورد استمناست.آیا استمنا می تواند باعث کوچکی بیضه ها شود.
    در ضمن می خواستم بدونم که آیا امکان تشدید واریکوسل وجود دارد؟
    خواهشمند م به سوالات من به صورت دقیق جواب بدهید.
    ممنون

سلام،
    اندازه بیضه های شما در حداقل نرمال است، نتایج بررسی منی اطلاعات بهتری درباره کیفیت اسپرمها در اختیار قرار خواهد داد که با آن می توان نظر دقیقتری داد.
    استمنا با کوچکی بیضه ارتباطی ندارد.
    واریکوسل در صورت عدم درمان پیشرفت خواهد نمود.

7. با تشکر از شما آقای دکتر
    آیا منظور شما از کوچک بودن هر دو بیضه بود یا بیضه چپ یا راست؟
    آیا اینکه اندازه حداقل نرمال است نگران کننده است.من در استانه ازدواج هستم و اصلا دوست ندارم این موضوع در آینده برام دردسری تولید کنه.اصولا تاثیر کوچک بودن بیضه ها در روابط جنسی چقدر است؟
    در ضمن نتایج آزمایش اسپرم هم در دفعه اول چندان مناسب نبو د که به  تشخیص دکتر از مناسب نبودن  مرکز انجام دهنده آزمایش بود.با تکرار آزمایش در یک مرکز معتبر نتایج خوبی حاصل شد و فقط مدت زمان  Liquefaction    بیشتر از زمان استاندارد بود.
    آیا راهی برای افزایش اندازه بیضه وجود دارد؟از طریق تغدیه؟دارو؟
    سوال دیگری داشتم در مورد اندازه گیری حجم بیضه ها است.
    در مقاله (http://www.scielo.br/pdf/ibju/v33n1/v33n1a23.pdf) ذکر شده است که سایز باید از رابطه 0.71*عرض*طول*ارتفاع اندازه گیری شود.
    با استفاده از این روش و همچنین با استفاده از  Orchidometer(که من از اینترنت آن را گرفتم) نتایج متفاوت وبهتری برای اندازه بیضه ها به دست می آد.
    خواهشنا اظهار نظر فرمایید.و بگید من الان دقیقا باید چه کار کنم.در مورد پیشگیری از رشد واریکوسل چه کار باید انجام بدم.آیا ورزش باعث رشد آن می شود؟

8. با سلام مجدد
    حقیقتش از روزی که آزمایش سنوگرافی رنگی اندازه بیضه هارو اینقدر نشون داده حالم اصلا خوب نیست.
    قیل از اون فکرنمیکردم بیضه هام کوچک باشه.
    به هر حال امروز بعد از اینکه فهمیدم متخصصان اورولوژی برای اندازه گیری بیضه ها از Orchidometer استفاده می کنند تصمیم گرفتم با استفاده از یک شابلون بیضوی اندازه بیضه ها ر مشخص کنم.چیزی که دیدم برام عجیب بود.بیضه ها(هم چپ و هم راست) دارای اندازه بزرگتر از یک بیضی با اندازه 4.8 *2.8 سانتیمتر بود چون از این شابلئن عبور نمی کردند..آیا این اندازه مناسب است؟حقیقتش نمی تونم این تناقض بین نتایج رو توجیح کنم.لطفا بهم بگین آیا ممکنه اشتباهی در اندازه گزارش شده بوسیله دستگاه سنوگرافی دپلررنگی یا در گزارش نتایج پیش اومده باشه.
    به هرحال فکرنمی کنم اینقدر اختلاف بین اندازه گیری به وسیله سونوگرافی و شابلون منطقی باشه.

9. goodboy1358 نوشته است: با سلام مجدد
    حقیقتش از روزی که آزمایش سنوگرافی رنگی اندازه بیضه هارو اینقدر نشون داده حالم اصلا خوب نیست.
    قیل از اون فکرنمیکردم بیضه هام کوچک باشه.
    به هر حال امروز بعد از اینکه فهمیدم متخصصان اورولوژی برای اندازه گیری بیضه ها از Orchidometer استفاده می کنند تصمیم گرفتم با استفاده از یک شابلون بیضوی اندازه بیضه ها ر مشخص کنم.چیزی که دیدم برام عجیب بود.بیضه ها(هم چپ و هم راست) دارای اندازه بزرگتر از یک بیضی با اندازه 4.8 *2.8 سانتیمتر بود چون از این شابلئن عبور نمی کردند..آیا این اندازه مناسب است؟حقیقتش نمی تونم این تناقض بین نتایج رو توجیح کنم.لطفا بهم بگین آیا ممکنه اشتباهی در اندازه گزارش شده بوسیله دستگاه سنوگرافی دپلررنگی یا در گزارش نتایج پیش اومده باشه.
    به هرحال فکرنمی کنم اینقدر اختلاف بین اندازه گیری به وسیله سونوگرافی و شابلون منطقی باشه.

سلام،
    سونوگرافی ، روشی دلیل دقیق برای اندازه گیری است ولی تنها حالتی که ممکن است باعث اشتباه شود عدم دقیق فردی است که سونوگرافی را انجام داده ، پس اگر فکر می کنید که اندازه های متفاوت است بهتر است سونوگرافی را تکرار کنید و یا در این مورد با ایک اورولوژیست مشورت نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام دكتر
    من چند سال پيش واريكوسل عمل كردم  ايا امكان داره دوباره عود كنه يا نه اگر امكان داره توضيح بديد

11. kambiz نوشته است: سلام دكتر
    من چند سال پيش واريكوسل عمل كردم  ايا امكان داره دوباره عود كنه يا نه اگر امكان داره توضيح بديد

سلام،
    اگر عمل جراحی به درستی انجام شده باشد، معمولا عود رخ نمی دهد.

12. سلام: من یه پسر 21 ساله مجرد هستم.4ماهه پیش واریکوسله گرید3 داشتم که عمل کردم.قبل از اونم بدنسازی کار میکردم در حد حرفه ای .بعد از عمل دکتر به من
    گفت که میتونم بعد یک ماه دوباره ورزش کنم البته بجز ورزشهای رزمی.الان 10 روزه که احساس میکنم دوباره واریکوسلم عود کرده .در ضمن من در سن 14 سالگی اوریون گرفتم که تبدبل به اورکیت شد و بیضه راستم الان خیلی خیلی کوچیک شده .(دیگه کار نمیکنه)
    1:آیا من به ورزشم ادامه بدم؟میتونم شرته تنگ بپوشم و از گسترش واریکوسل جلوگیری کنم؟
    2: با مشکل اورکیت که داشتم چی کار کنم؟میشه بیضه راستم به حالت اول بر گردوند؟
    3:در ضمن من انزال زود رس هم دارم.تقریبا هفته ای 1 بار  استمنا میکنم .البته بعضی وقتا به 3هفته 1 بار میرسه .با مشکل زود انزالی چیکار کنم .
       من واقعا از لحاظ روانی دارم دیووونه میشم آخه با این همه مشکل چیکار کنم/ خواهشا به من کمک کنید با تشکر فراوان.

13. سلام

1- خب روی نظر متخصص که نمیشه نظر داد اما من فکر می کنم یکماه بعد از جراحی برای شروع ورزش بدنسازی اونهم در حدی  که شما می گی زوده و در کل شما باید تا جایی که میشه از پرداختن به ورزشهای سنگین پرهیز کنی . برای جلوگیزی از عود مجدد رعایت این نکات موثره .. البته گاهی هم واقعا جراحی درست صورت نمی گیره و یا براثر بی مبالاتی بیماری دوباره عود می کنه ولی اغلب بیماران درد و گرفتگی ناشی از جراحی رو که طبیعتا مدتی بعد از عمل با بیمار خواهد بود به حساب عود مجدد می گذارند . اگر احساس می کنید دوباره عود کرده اول ورزشتون رو قطع کنید و بعدش به متخصص مراجعه کنید

2- خیر بیضه که به حالت اولش بر نمی گرده ولی فکر می کنم اگر اونجوری که شما می فرمایید دیگه اصلا کار نمی کرد احتمالا دکتر با جراخی خارجش می کرد . در نهایت شما بعد از جراحی واریکوسل حتما تست اسپرم دادید و در اون آزمایش مشخص میشه که آیا مشکلی از لحاظ باروری دارید یا نه . اینو گفتم چون فکر می کنم نگران این داستان هستید .

3- درمورد انزال زودرس در این سایت بارها و بارها مطالبی نوشته شده . در نوار جستجوی گوگل ( بالای همین صفحه ) عبارت " زود انزالی " رو تایپ کنید و جستجو رو آغاز کنید . حتما پاسختون رو خواهید یافت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید