شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد بیضه و واریکوسل

1. با سلام و خسته نباشید...

طی یک سالی که بنده ازدواج (در واقع عقد) کردم گاهی اوقات بیضه هام درد میگرفت ... بیشتر زمان هایی بود که امکان نزدیکی نبود ولی تحریک جنسی زیاد بود و آلتم توی یه مدت چندین بار به حالت نعوظ میرسید و بعد دوباره برمیگشت و دوباره.... که تعداد زیاد این اتفاق باعث میشد که کلا توی کیسه بیضه ام احساس درد کنم ... گاهی اوقات هم با دو سه بار نعوظ هم این درد ایجاد میشد..

البته که این حالت به نظرم کاملا طبیعی بود ...

چند روزه که بعضی اوقات بیضه ی چپم درد میگیره .. دردهای کوتاه .. در واقع تیر میکشه .. بیشتر هم مواقعی بوده که نشسته بودم و فکر میکردم که به خاطر اینه که وقتی نشستم شلوارم یه خورده به بالا کشیده شده و به بیضه ام فشار اومده ... ولی دیشب شدت دردش زیاد شد ... اینجا یه جستجو کردم و به واریکوسل مشکوک شدم ... خودم که با دست بررسی کردم و یه مقدار بالاتر از بیضه ی چپم یه برجستگی احساس کردم ... که با توجه به اطلاعاتی که در مورد واریکوسل دارم فکر میکنم که واریکوسل دارم ....

قطعا به پزشک مراجعه خواهم کرد .. ولی شاید تا زمانی که بتونم برم طول بکشه چند تا سوال اینجا مطرح میکنم امیدوارم جواب بگیرم ...

- اون دردی که قبلا حس میکردم به علت وجود واریکوسل بوده یا خود اون حالت به تنهایی باعث درد میشه و واریکوسل باعث بیشتر شدنش میشده یا اصلا تاثیری نداشته و کاملا طبیعیه؟

- درجه بندی واریکوسل به اندازه ی برجستگی بستگی داره؟ .. یعنی باید بزرگ باشه که به عمل نیاز داشته باشه ؟

- مدت  زمانی که واریکوسل ایجاد شده روی میزان تاثیری که روی باروری داره موثره؟ .. یعنی اگه از خیلی وقت پیش بوده باشه تاثیرش زیاد بوده ؟

- انزال یا عدم انزال روی میزان دردی که توی بیضه احساس میشه موثره یا افزایش شدت بیماری باعث افزایش درد شده ؟

- رابطه ی جنسی روی شدت بیماری تاثیر میذاره؟ .. یعنی ممکنه به خاطر داشتن رابطه ی زیاد و یا نداشتن رابطه شدت بیماری زیاد شه؟

- چون ممکنه دکتر آزمایش اسپرموگرام بخواد میخواستم بدونم نمونه گیری این آزمایش چطوریه؟ .. باید در محل آزمایشگاه باشه؟ یا میشه نمونه رو توی خونه تهیه کرد و به آزمایشگاه برد؟

ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام دوست عزیز
    با استفاده از گزینه جستجو عبارت وارکوسل را جستجو بفرمایید.
    با کمی حوصله قطعا به جواب سوالاتتان خواهید رسید.
    در ضمن حتما به پزشک متخصص مراجعه بفرمایید.
    هر چه قدر اطلاعاتتان تکمیل باشد اما مهم تشخیص پزشک میباشد.

واريكوسل چیست؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. دوست عزیز ... ممنون از پاسختون ...

ولی شما هم لطف میکردید حوصله به خرج میدادید کامل حرف های بنده رو مطالعه می کردید متوجه میشدید که من قبلا جستجو کرده ام و توی تاپیکی هم که شما لینک دادین جز یکی از 6 سوال من پاسخش پیدا نمیشد...

ضمنا خودم گفتم که قطعا به پزشک مراجعه خواهم کرد...

به هر حال ممنون از لطفتون ..

4. دوست گرامی سلام :
    (درمورد عمل این بیماری من خود سوال کرده بودم که به دوصورت انجام میگرد بیشتر در مورد نحوه عمل اطلاعات جمع آوری کن )
    تعدادسوال هایتان زیاد است برای همین بطور خلاصه جواب می دهم
    1- این موضوع بستکی دارد که در هنگام نعوظ به بیضه ضربه وارد بشه چون در هنگام داشتن این بیماری با کوچکترین ضربه درد شدیدی را خواهید احساس کرد 2-خیر بعد از تشخیص بیماری به درمان  می پردازند 3-با یک متخصص مشورت کن (چون امکان خوب شدن نیز هست می ترسم گمراه بشی در جواب ) 4- فکر نکنم که انزال به درد منجر بشه این بیماری باعث کاهش رشد بیضه و ...است.... بیشتر افزایش رشد بیماری است 5- جواب آن تقریبا در گزینه های بالا گفته شده 6-در محل آزمایشگاه چون عمر مفید اسپرم کمتر از آن است که شما در خانه انجام بدهید بیاورید *موفق و پیروز باشید وبا امید اینکه بیماریتان برطرف بشه *

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. جناب 1200 ممنونم ...

در مورد سوال اول خیر ضربه ای وارد نمیشه ...
    در مورد سوال سوم باقی دوستان اگه میدونن پاسخ بدن ممنون میشم ...
    سوال 5 هم تفاوت داشت با این سوال البته .. منظورم شدت بیماری بود .. و در سوال سوم شدت درد .... یعنی اینکه ممکنه اگه مدت زیاد انزال صورت نگیره درد زیاد بشه ؟ .. یا برعکس انزال پیاپی زیاد باشه این حالت به وجود بیاد ؟
    ولی توی اون یکی سوال بیشتر منظورم شدت بیماریه .. نه الزاما درد ...

6. srp_nami نوشته است:
    - اون دردی که قبلا حس میکردم به علت وجود واریکوسل بوده یا خود اون حالت به تنهایی باعث درد میشه و واریکوسل باعث بیشتر شدنش میشده یا اصلا تاثیری نداشته و کاملا طبیعیه؟

دردی که قبلا داشتید طبیعی بوده و ارتباطی با واریکوسل احتمالی فعلی ندارد.

srp_nami نوشته است: - درجه بندی واریکوسل به اندازه ی برجستگی بستگی داره؟ .. یعنی باید بزرگ باشه که به عمل نیاز داشته باشه ؟

خیر، درجه بندی و تعیین میزان شدت تنها با معاینه بالینی انجام می شود و پزشک در هنگام معاینه به درجه واریکوسل پی می برد.

srp_nami نوشته است: - مدت  زمانی که واریکوسل ایجاد شده روی میزان تاثیری که روی باروری داره موثره؟ .. یعنی اگه از خیلی وقت پیش بوده باشه تاثیرش زیاد بوده ؟

خیر، ناباروری در صورت ایجاد با طول مدت بیماری ارتباط مستقیم دارد. ولی با ترمیم جراجی معمولا بهبود حاصل می شود.

srp_nami نوشته است: - انزال یا عدم انزال روی میزان دردی که توی بیضه احساس میشه موثره یا افزایش شدت بیماری باعث افزایش درد شده ؟

ابتدا باید تشخیص این بیماری داده شود تا بتوان ارتباط آن با سایر علایم را مشخص نمود.

srp_nami نوشته است: - رابطه ی جنسی روی شدت بیماری تاثیر میذاره؟ .. یعنی ممکنه به خاطر داشتن رابطه ی زیاد و یا نداشتن رابطه شدت بیماری زیاد شه؟

خیر

srp_nami نوشته است: - چون ممکنه دکتر آزمایش اسپرموگرام بخواد میخواستم بدونم نمونه گیری این آزمایش چطوریه؟ .. باید در محل آزمایشگاه باشه؟ یا میشه نمونه رو توی خونه تهیه کرد و به آزمایشگاه برد؟

بله، ولی باید شرایط نگهداری را رعایت کنید و حداکثر تا 30 دقیقه آن را به آزمایشگاه برسانید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید