شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پریود عقب افتاده 2ماه

1. دختری هستم 23 ساله با سابقه نامنظم بودن پریود حتی به ندرت ولی یک سیکل هم جا انداختم ولی اینبار حتی دومین سیکل هم جاافتاده و من نگرانم میگن ممکن هورمون ها بالانس نباشن یا کیست باشه

چیزی که برام جالبه و تا به حال اتفاق نیفتاده بود نوع و میزان ترشحات بود، موقع اولین پریود که جاافتاد زمانی که باید پریود میشدم به مدت 3 4 روز ترشح رقیق و زیادی داشتم و بعد از اون هم تا 4 5 روز ترشحات قهوه ای رنگ...الانم 1هفته از زمان پریودم گذشته و اینبار هیچ علائمی ندارم

نمیدونم که اینها مهمن یا نه؟ اصلا چرا قهوه ای ؟ یا چیزی شبیه خونابه؟؟

ممنون میشم کمکم کنین

2. با سلام
    سالومه عزيز نامنظم بودن پريود رو جدي بگيريد و حتما براي درمان به پزشك متخصص زنان مراجعه كنيد ، اگه مطالب سايت رو مطالعه كنيد بي نظمي پريود مي تونه بطور شايع از عوارض تنبلي تخمدان باشه كه اگه درمان نشه مي تونه براي آيندتون مشكل ساز بشه ، پس حتما و حتما به پزشك متخصص زنان مراجعه كنيد تا با چكاب كامل و تشخيص مسئله ، تحت درمان قرار بگيريد .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. سلام
    دوست عزیز مواردی که ذکر کردید نشاندهنده عدم تنظیم هورمونها میباشد واحتمال وجود کیست تخمدان،من توصیه ام به شما این است که خیلی زود اقدام به درمان کنید چون این مورد با گذشت زمان بدتر میشود وبعد از ازدواج موجب عدم بارداری میشود.با مراجعه به پزشک وانجام یک تست هورمونی وسونو گرافی مشکل مشخص خواهد شد وبا دارو خیلی زود برطرف خواهد شد.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. سلام دوست عزيز هر تغييري در ترشحات رنگ و بو و تنظيم نبودن پريود را جدي بگير حتما به متخصص زنان مراجعه كن
    موفق باشي

5. با سلام خدمت تمام دوستان عزیزم.
    من هم یک مشکلی شبیه مشکل سالومه خانم دارم حدود 2ماه پیش پریودم عقب افتاد حدود 20روز به دکتر مراجعه کردم یه سنوگرافی انجام داد گفت به کیست مشکوکم یک سری قرص دادن که با خوردن اونا پریودم شروع شود و گفتن که برای اطمینان بیشتر پیش یک دکتر دیگه یک نوع دیگه از سنوگرافی روانجام بدم بعد از انجام سنوگرافی دکتر دوم گفت که هیچ مشکلی وجود نداره و همه چیز خوبه و من کیست ندارم.
    حالا موعد قاعدگی بعدیم شده اما هنوز پریود نشدم حدود 7-8 روز تخیر داره نمیدونم الان چکار کنم.دوباره برم دکتر؟یا اینکه صبر کنم؟اصلا کسی میدونه ممکنه من چه مشکلی داشته باشم؟

6. سلام:
    وارد 24سالگی میشم اما هیچ موقع پریود منظم نداشتم در طول سال شاید 4 بار پریود بشم.از اخرین پریودم 3 4 ماهی می گذره.در طی 2 هفته ی اخیر 2 بار رابطه داشتم.می خواستم بدونم خروج اولیه ی مایع از پسر در حین تماس می تونه باعث حاملگی بشه؟؟؟ و اگر 15 دقیقه از خروج اسپرم گذشته باشه بدونه اینکه به داخل بدن ریخته بشه  بعد از اون اگه الت پسر تماس داشته باشه با  دختر احتمال باروری هست؟از هیچ راه پیشگیری هم استفاده نشده!(لطفا جواب بدید)

7. roshanai نوشته است: با سلام خدمت تمام دوستان عزیزم.
    من هم یک مشکلی شبیه مشکل سالومه خانم دارم حدود 2ماه پیش پریودم عقب افتاد حدود 20روز به دکتر مراجعه کردم یه سنوگرافی انجام داد گفت به کیست مشکوکم یک سری قرص دادن که با خوردن اونا پریودم شروع شود و گفتن که برای اطمینان بیشتر پیش یک دکتر دیگه یک نوع دیگه از سنوگرافی روانجام بدم بعد از انجام سنوگرافی دکتر دوم گفت که هیچ مشکلی وجود نداره و همه چیز خوبه و من کیست ندارم.
    حالا موعد قاعدگی بعدیم شده اما هنوز پریود نشدم حدود 7-8 روز تخیر داره نمیدونم الان چکار کنم.دوباره برم دکتر؟یا اینکه صبر کنم؟اصلا کسی میدونه ممکنه من چه مشکلی داشته باشم؟

سلام
    دوست عزيز آيا پريود شما هميشه منظم بوده و اين اولين باره كه پريودتون عقب مي افته ؟ آيا جديدا مشكلي از لحاظ روحي و استرسي و يا استفاده از قرصهاي هورموني داشتيد يا نه ؟
    از دكترت بخواه برات چكاب كامل بنويسه تا ببينه مشكل ديگه اي نداشته باشي ... اگه همه چيزت ok بود 2 حالت داره يا شما مبتلا به كيست هستيد يابه تنبلي تخمدان كه با دارو زير نظر دكتر بايد درمان رو شروع كنيد .

8. help نوشته است: سلام:
    وارد 24سالگی میشم اما هیچ موقع پریود منظم نداشتم در طول سال شاید 4 بار پریود بشم.از اخرین پریودم 3 4 ماهی می گذره.در طی 2 هفته ی اخیر 2 بار رابطه داشتم.می خواستم بدونم خروج اولیه ی مایع از پسر در حین تماس می تونه باعث حاملگی بشه؟؟؟ و اگر 15 دقیقه از خروج اسپرم گذشته باشه بدونه اینکه به داخل بدن ریخته بشه  بعد از اون اگه الت پسر تماس داشته باشه با  دختر احتمال باروری هست؟از هیچ راه پیشگیری هم استفاده نشده!(لطفا جواب بدید)

سلام
    دوست عزيز لطفا پست هاي قبلي رو مطالعه كنيد بعد پست جديد بزنيد ، جواب سوال شما تو همين تاپيك هست :
    اولا براي پريود نامنظمتون حتما به متخصص زنان مراجعه كنيد تا تحت درمان قرار بگيريد تا بعدا با مشكل ناباروري مواجه نشيد .
    خروج پيشاب مي تونه حاوي اسپرم باشه و احتمال حاملگي هست .
    بعد از انزال اگه دوباره هم رابطه محافظت نشده داشته باشيد به دليل وجود اسپرم در لوله هاي انتقال احتمال باروري بيشتر مي شه .
    توصيه : اگر از رابطتون بيشتر از 72 ساعت نگذشته سريعا 4قرص LD (يا 2 قرص HD)  بخوريد و 12 ساعت بعد مجددا اين كارو انجام بدين (با آب فراوان بخوريد كه حالتون بد نشده)
    تو روابطتون حتما از كاندوم استفاده كنيد تا بعد (مثل الان) دچار مشكل و اضطراب نشيد.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. سلام سارا جون باید بگم که من این ماه بار دومیه که پریودم نا منظم شده دفعه اول که رفتم دکتر این بار هنوز نرفتم من همیشه پریودم منظم بوده توی این دوماهم از قرصای هورمونی استفاده نکردم من اکثر اوقات استرس دارم ولی این مختص الان نیست که بگم بخاطر استرسه
    دکتر که رفتم سنوگرافی که انجام داد گفت کیست ندارم تخمدانهامم سالمن رحمم هیچ مشکلی نداره.با این وجود مشکلم چی میتونه باشه خیلی ناراحت ونگرانم.

10. سلام
    دوست عزیز استرس بیشتر از هر چیز روی این مسئله تاثیر گذار است سعی کنید آرام باشید در ضمن بهتر است یک تست کامل هرمونی انجام دهید.

11. roshanai نوشته است: سلام سارا جون باید بگم که من این ماه بار دومیه که پریودم نا منظم شده دفعه اول که رفتم دکتر این بار هنوز نرفتم من همیشه پریودم منظم بوده توی این دوماهم از قرصای هورمونی استفاده نکردم من اکثر اوقات استرس دارم ولی این مختص الان نیست که بگم بخاطر استرسه
    دکتر که رفتم سنوگرافی که انجام داد گفت کیست ندارم تخمدانهامم سالمن رحمم هیچ مشکلی نداره.با این وجود مشکلم چی میتونه باشه خیلی ناراحت ونگرانم.

سلام عزيزم
    بايد از دكترت بخواي تا برات آزمايش بنويسه تا چكاب كامل بشي ممكنه سطح هورمونهات بالا يا پائين شده باشه بعد از چكاب كامل دكتر مي تونه بگه كه علت چيه ، اگه همه آزمايشات نرمال بود ممكنه نامنظم شدن پريودت يا به خاطر استرس باشه يا تنبلي تخمدان (كيست هم كه گفتيد نداريد) ، ولي در هرصورت به دكتر مراجعه كن عزيزم تا خيالت راحت بشه و اگه خدايي نكرده مشكلي داشته باشه سريعا تشخيص داده بشه . نگران نباش

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام سارا جون از راهنمایت خیلی ممنونم من امروز با یک دکتر زنان تلفنی صحبت کردم که به من گفت ممکنه ماله غده تیروئیدم باشه نمیدونم این دو تا چه ربطی به هم دارن؟؟؟؟!!!!
    فقط امیدوارم چیز مهمی نباشه.
    مرسی از راهنماییات.

13. سلام عزيزم
    يكي از آزمايشاتي كه در اين زمينه انجام مي شه آزمايش TSH هست كه مربوط به تيروئيده ، افزايش پرولاكتين كه باعث اختلال در قائدگي مي شه (يكي از عوارض افزايش پرولاكتين ) مي تونه به دليل كم كاري تيروئيد باشه كه با تجويز دارو مي شه كنترلش كرد و سطح پرولاكتين هم طبيعي خواهد شد .....اما دلايل ديگه هم مي تونه داشته باشه...
    بهترين كار چكاب كامله ... منم اميدوارم چيز مهمي نباشه .

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید