شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جراحی بواسیر

1. سلام، من مدت زیادی بود که موقع دفع (ببخشید) با مشکل مواجه بودم و این کار رو به سختی انجام می دادم. چند روز پیش به یه جراح عمومی مراجعه کردم و ایشون گفتن که بواسیر دارم. البته از نوع مزمن که نه درد داره و نه خونریزی. فقط تنگی شدید به وجود آورده. گفتن هم می تونم جراحی کنم و هم می تونم با لیزر ترمیم کنم. می خواستم اگه کسی این مسئله براش پیش اومده و در مورد نحوه عمل با لیزر آشناست (چون درد بعد از عملش کمتره، می خوام لیزر کنم.) کمکم کنه. خیلی می ترسم. تا حالا نه جراحی داشتم. نه با لیزر کردن خیلی آشنام. در ضمن به نظر شما یه جراح عمومی برای انجام این عمل مناسبه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. من پيشنهاد مي كنم به يه پزشك ديگه مراجعه كن بواسير با رژيم غذايي كنترل مي شه عمل بواسير در سن شما رو معمولاٌ پزشكها توصيه نمي كنند .

بهتره آلو - انجير - ميوه و سالاد را در رژيم غذايتون قرار بدين و يه ساعات خاصي در روز رو براي دفع در نظر بگيريد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام، ولی این خانم دکتر که متخصص جراحی عمومی بود، گفت که جز عمل هیچ راه دیگه ای ندارم. چون دهانه مقعد خیلی خیلی تنگ شده. منم شدیدا از عمل می ترسم.

4. nnnr نوشته است: سلام، ولی این خانم دکتر که متخصص جراحی عمومی بود، گفت که جز عمل هیچ راه دیگه ای ندارم. چون دهانه مقعد خیلی خیلی تنگ شده. منم شدیدا از عمل می ترسم.

شما حتما با يه متخصص يا فوق تخصص گوارش صحبت كنيد

( ساده ترين كار و بهترين كار براي دكتر ها عمل هست و سخت ترين كار و آخرين كار براي مريض ها .)

5. با سلام
    دوست عزیز ، تقریباً بیشتر متخصصین در این موارد عمل رو توصیه نمیکنن چون عوارض خودشو داره!! و سعی میکنن با ملین های طبیعی و دادن شیافها و یا پمادهای مربوطه ،نسبت به درمان اون اقدام کنن ،ولی چند پیشنهاد:
    1- حتی الامکان از فکر عمل خارج شوید.
    2- ضمن تایید اظهارات یکی از دوستان مواد خوراکی ملین را بیشتر استفاده کنید،مانند :کیوی،آلو،انگور،چغندر پخته(لبو)، سوپ و....
    3- از مصرف میوجات و غذاهائی که موجب یبوست میگردند جداً خودداری کنید مانند: انار،موز(بعضاً گفته شده که این میوه ،خود ملین است؟؟!!)،غذاهای چرب و سنگین و....
    4-  بر روی سطوح سفت و سرد  به هیچ وجه نشینید.
    5- در حمام و در یک لگن بزرگ که با آب گرم پر شده به مدت حداقل 15 دقیقه بنشینید.
    6- پس از اجابت مزاج،حتماً با آب گرم و یا ولرم (چه در تابستان و چه در زمستان) موضع را شستشو دهید.
    7- حتماً پس از شستشو ،مقعد را خشک نمائید.
    8- از نشستن به مدت طولانی و یکجا بپرهیزید.
    9- بنا به تجربه ،از پماد mg که گیاهی بوده و در درمان یبوست فوق العاده موثر است ،استفاده نمایید.
    10 از استفاده از البسه زیری که لای باسن قرار میگیرد خودداری نمایید.
    و.....
    انشالله بدون عمل بهبودی حاصل خواهد شد.
    موفق باشید.

6. سلام،
    با تشکر از همه دوستان.
    من تصمیم دارم به یه متخصص دیگه مراجعه کنم. ولی همانطوری که گفتم دهانه مقعد خیلی خیلی تنگ شده و منم فکر نمی کنم راهی غیر از عمل وجود داشته باشه. آخه تا آخر عمرم که نمی تونم با این مشکل دست و پنجه نرم کنم
    راستش من 2-1 سالی هم بود که نفخ داشتم. به چند متخصص داخلی و گوارش هم مراجعه کردم ولی هیچ کدومشون نتونستن کاری بکنن. ولی این پزشکی که  توصیه کرد عمل کنم، گفت که بواسیر باعث نفخ و برجسته شدن شکمم شده. چون راه خروج هوا از بدنم بسته شده.
    حالا با توصیه های شما دیگه واقعا گیج شدم. چون چیزی که تا قبل از خوندن جوابهای شما ذهنمو مشغول کرده بود نحوه عمل با لیزر و وضعیت بعد از عملم بود. ولی حالا اصلا نمی دونم عمل کنم یا نه؟! می ترسم با دست دست کردن وضعم بدتر بشه.

7. سلام دوست عزیز

چرا شما به آخرین راه فکر میکنین شاید به خاطر اینکه میخواهید یکی دیگه مشکل شما رو حل کنه

به هر حال تا جایی که من توی خانواده با این افراد زیاد مواجه بودم سالهای سال با رژیم های ملین و مراقبتهای  جانبی راحت زندگی کردند

شما اول یک برنامه ریزی درست باید داشته باشی به اندازه کافی مایعات بنوشی و تحرک زیاد داشته باشی سبزیجات و انواع ملین های طبیعی که خوشبختانه جزوء تنقلات سالم  هستند و اینکه سعی کن غذای چرب نخوری و هم چنین فست فود

نکته دیگه اینکه سعی کن زیاد به این مساله به عنوان مشکل لاینحل فکر نکنی

مسائلی مثل خواب  زیاد و زیاد نشستن روی صندلی و کم تحرکی به این مشکل دامن میزنند.

به نظر من اگر سعی کنی در روز هر حداقل هر دو ساعت یک چیزی بخوری خیلی خوبه  خصوصا میوه

و باز هم مایعات زیاد.

من تا همین حد میتونم کمک کنم.

8. سلام،
    با تشكر از همه دوستان خصوصا آقاي aliyan.
    همه دوستات نظرشون اين بود كه جراحي بواسير عوارض بدي به دنبال داره. ولي حقيقتش هيچ كس نگفت چه عوارضي؟
    چند ماه پيش يكي از اقوام جراحي بواسير انجام داد و بعد از استراحت كوتاه مدتي بهبود پيدا كرد. فقط چون ايشون مرد هستن، من نمي تونم ازشون راجع به مشكلشون بپرسم.
    براي همين از شما خواستم اگه در اين زمينه، خصوصا در مورد ترميم با ليزر، اطلاعاتي داريد، به من بگيد.
    با تشكر.

9. با سلام مجدد
    دوست عزیز ،یکی از اولین عوارض این عمل ،دوره تقریباً دراز مدت نقاهت اونه! چون محل نشیمنگاه انسانه خیلی به فرد سخت میگذره! و بعد از اون چون در این عمل --غیر لیزیک---(بنا به شنیده ها) بدلیل ،بیرون زدگی انتهای روده بزرگ ،قسمتی از اون ،میبایست خارج شود ،لذا بریدگی ناشی از اون و بخیه ها ،چون در محلی غیر بهداشتی صورت میگیرد! امکان عفونی شدن محل خواهد بود،و.....
    از طرفی دیگر ،شاید شنیده باشید که از قدیم گفته اند آدم عمل کرده مثل کاسه بند زده میشه!!  مثلاً عمل فتق در آقایون و یا سزارین در خانمها که عوارضش سالها ادامه داره!! و فرد با بلند کردن یک چیز سنگین دارای درد در اون ناحیه میشه! و ضمناً متخصصین هم بندرت به عمل در این ناحیه توصیه میکنن پس بهترین راه که خود بنده هم تجربه کردم! استفاده از دارو و یا پمادهای مربوطه و استفاده از غذاهای ملین هست.
    و اما در مورد عمل لیزر در این مورد ،باید بگم فقط یک مورد رو شنیدم که این عمل رو انجام داده و ابراز رضایت هم کرده ولی همون دوران نقاهت ،مورد اعتراض ایشون هم بوده و دیگر اینکه نمیدونم که آیا احتمال عود کردن بیماری در آن هست یانه؟ باید متخصصین امر بیشتر توضیح دهند.
    در پایان بازم توصیه میکنم تا زمانیکه واقعاً اجباری در انجام این عمل نیست، از انجام اون خودداری کنید.
    حال بر اساس مورد خودتون و توان جسمی و.... میتونید بازهم مشورت کرده و بهترین راه رو انتخاب کنید.
    همواره سلامت و موفق باشید.

10. pooran_2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من غمل کردم بعد از عمل تا 1ماه مشکل داری تا 1-2 هفته احابت مزاج خیلی درد ناکه.بعد خوب میشه ولی باید ورزشای کف لگن بکنی وگر نه باد بی اختیار خارح میشود

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید