شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

شرایط آزمایش پرولاکتین

1. سلام
    برای آرمایش های هورمونی که پرولاکتین هم جزشونه1. باید ناشتا بود؟
                                                                      2.نباید رابطه جنسی داشت؟برای چند ساعت؟
                                                                      3.باید پریود بود؟

2. noor67

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزيز ...........من تا جاى كه تجربه دارم ...انجام ازمايش بايد صبح وناشتا باشى و ازمايش دادن در شرايطى كه از وقت خوابت دو ساعت كزشته باشه.......

3. raha250 نوشته است: سلام
                                                                      3.باید پریود بود؟

با سلام
    دوست عزيز براي اينگونه آزمايشات بايد ناشتا باشيد ، تا 24 ساعت قبل از آزمايش نبايد نزديكي نداشته باشيد و پاك باشيد يعني پريود نباشيد .

4. سلام
    پریود بودن یا نبودن تاثیری در آزمایش ندارد چون در بعضی افراد این تست در روز 2یا 3 پریود انجام میشود.ولی از 24 ساعت قبل نباید نزدیکی ویا لمس سینه ها صورت گرفته باشد.

5. shima110 نوشته است: سلام
    پریود بودن یا نبودن تاثیری در آزمایش ندارد چون در بعضی افراد این تست در روز 2یا 3 پریود انجام میشود.ولی از 24 ساعت قبل نباید نزدیکی ویا لمس سینه ها صورت گرفته باشد.

با سلام
    شيما جون من تازگي (حدود يك هفته) اين آزمايش رو دادم و پزشكم كه فوق تخصص هستن گفتن كه نبايد پريود باشي .
    بعضي آزمايشات هم (هورموني )روز 5 پريود گرفته مي شه .

6. سلام
    من آزمایش رو توی آزمایشگاه تهران کلینیک انجام دادم و نیاز به ناشتا بودن  نبود و باید پریود میبودم و حرفی از رابطه جنسی به من نزدند.و ابنم بگم که آزمایشهای (هورمون)دیگه هم بودن که پرولاکتین هم یکیشون  بود

7. raha250 نوشته است: سلام
                                                                      3.باید پریود بود؟

سلام،
    انجام این آزمایش (پرولاکتین*) نیازی به ناشتا بودن ندارد، محدودیتی برای انجام آن در طول سیکل قاعدگی نیست. مقدار آن با رابطه جنسی ارتباطی ندارد.

توصیه ها برای انجام این آزمایش:
    - آزمایش معمولا 2 - 3 ساعت پس از بیدار شدن از خواب انجام می شود.
    - قبل از نمونه گیری حدود 30 دقیقه استراحت لازم است.
    - 24 - 48 ساعت قبل تحریک نوک پستان انجام نشود.
    - قبل از آزمایش از استرس شدید روانی و فیزیکی پرهیز شود.

* موارد بالا برای انجام آزمایش پرولاکتین به تنهایی صدق می کند و اگر این آزمایش با آزمونهای دیگری همراه باشد سایر شرایط را باید در نظر گرفت، مثلا اگر همراه با این آزمایش آزمایش قند خون هم درخواست شده باشد می بایست فرد ناشتا باشد!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید