شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

روش دو قلو باردار شدن

1. با سلام و خسته نباشید.من در قسمت جستجو جوهب سوالم رو نتو نستم پیدا کنم لطفنآ منو راهنمایی کنید.چگونه می توان دو قلو بار دار شد آیا این کار به روش طبیعی امکان پذیر است یا باید تحت نظر پزشک صورت گیرد؟آیا خطری برای جنین دارد یا نه؟با تشکر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. اتفاق باروری به صورت دوقلو و علت آن به دو دلیل میباشد
    یکی وجود دو تخمک و آمادگی آنها برای باروری که حاصل دوقلو غیر همسان خواهد بود
    و دیگری یک تخمک بارور شده هنگام تقسیم شدن سلولی به خاطر شرایط محیطی رحم از هم جدا شده و هر کدام جداگانه تکثیر می یابند که نتیجه دقلو همسان خواهد بود
    روش اول نوعی نقص در مادر محسوب میشه که همزمان دو تخمک آماده برای باروری داره
    روش دوم هم دقیقا نمیدون باید چیکار کرد تا محیط رحم چنین خاصیتی داشته باشه
    لطفا بقیه دوستان صحبتهای من را تکمیل کنند.
    تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. دوست من

به نظرم براي باردارشدن طبيعي دوقلو روش علمي اثبات شده اي وجود ندارد يكسري خرافات هست كه نبايد به اونها اهميت داد
    البته در در روشهاي ازمايشگاهي ميتوان شرايط لازم را مهيا كرد كه پزشكان  كشور ما نيز پيشرفت  چشمگيري در اين زمينه داشته اند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با سلام
    دوست عزیز ، بنده برای اولین باره که میبینم خانمی دوست داره دوقلو داشته باشه!! چون داشتن دو بچه شیر خوار همزمان برای زوجین و بخصوص برای زن ،بسیار مشکل و طاقت فرساست؟؟!! ولی با این وجود همونطور که دوستمون اشاره کرد اگه دو تخمدان زن هم زمان یک تخمک رها کنند و این دو تخمک در تماس با اسپرم بارور شده و لقاح یابند بدیهی است دو جنین در رحم شکل گرفته و رشد خواهند کرد  .لذا تحریک غیر طبیعی  تخمدان زن  که باید در هر دوره پریودی فقط یک تخمک آزاد کند ولی هر دو همزمان آزاد کرده اند، موجب رخ دادن این عمل خواهد شد.
    از طرفی دیگر شنیده ام ولی صحت آنرا بطور علمی نمیدانم ! گفته اند اگر بطور غیر طبیعی هم زمان دو اسپرم با تخمک لقاح داشته باشند(که این امر بندرت اتفاق می افتد چون تخمک فقط با یک اسپرم لقاح نموده و به محض تماس با آن، دیگر اجازه ورود اسپرم دیگری را نمیدهد) احتمال تکثیر سلولهای دو جنین در رحم خواهد بود!! البته متخصصین سایت ، بهتر میتوانند توضیح دهند.
    موفق باشید.

5. سلام .....معمولا هر خانم هر ماه یک تخمک ازاد میکنه ولی برخی قرصهای تقویت تخمدان باعث میشه هر ماه چن فولیکول ازاد بشن که باعث چند قولو زایی میشه ......که بهتره با پزشک مشورت کنین .....به نظر ممکنه ولی خیلی احتمالش کمه......

6. سلام دوست گرامی شما میتوانید بامراجعه به دکتر متخصص بهتر نتیجه بگیرید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. diba_2 نوشته است: با سلام و خسته نباشید.من در قسمت جستجو جوهب سوالم رو نتو نستم پیدا کنم لطفنآ منو راهنمایی کنید.چگونه می توان دو قلو بار دار شد آیا این کار به روش طبیعی امکان پذیر است یا باید تحت نظر پزشک صورت گیرد؟آیا خطری برای جنین دارد یا نه؟با تشکر

سلام،
    دو قلوهای یکسان که در نتیجه تقسیم یک تخم لقاح یافته ایجاد می شوند، یک پدیده تصادفی است و به سن، نژاد و وراثت بستگی ندارد. دو قلوهای غیر همسان که در نتیجه باروری دو تخمک ایجاد می شوند، علل مختلفی دارند که عبارتند از:
    - سابقه شخصی یا خانوادگی
    - سن مادر (افزایش سن)
    - درمان القای تخمک گذاری و تکنولوژی کمک باروری
    - نژاد مادر
    - تعداد حاملگی بالاتر
    - توده بدنی (BMI) بالا
    - قطع اخیر داروهای ضد بارداری هورمونی

تشکر شده توسط : 8 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید