شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تشخیص کم کاری تیروئید و نوسانTSH

1. سلام

من این سوال رو توی انجمن غدد هم پرسیدم اما یه جواب کلی گرفتم که نفهمیدم در مورد سوال خودم باید چی کار کنم.

من حدود یک ساله که پشت بازوهام بالای ارنج و پشت شانه چپم رنگدانه های پوستم پر رنگ شده بود (مایل به قهوه ای تیره )اما دکتر گفت چون فعال نیستند درمان نمیخاد. الان یه لکه  مشابه روی سینه ام زده البته خیلی متراکم نیست.براش که رفتم دکتر ازمایش خون داد که در صبح ناشتا:

TSH: 5.91                reference range: 0.4-4.5
    Triglycerides:230           referance range:<150>46
    قدم 162 و وزنم 138 پوند است. دکتر گفت تیروئیدم یه کم کوچیک شده.  سر درد حدود 6 ماه (که شاید از استرس باشه) + خستگی یه کم بیش از حد اما مختل کننده نیست. ازمایش دوم که در بعد ازظهر سه روز بعد دادم
    T4 (THYROXINE), TOTAL     9.5                      4.5-12.5 mcg/dL
    T3, TOTAL                 162                      97-219 ng/dL     
    TSH, 3RD GENERATION       2.36                      mIU/L          
    REFERENCE RANGE:

> OR = 20 YEARS: 0.40-4.50

یعنی نرمال!!! ایا میتونه TSHنوسان داشته باشه؟دکترم میگه 3 ماه دیگه بیا چون دومی نرماله اما اگه واقعاکم کار شده باشه(از روی سایزش) این سه ماه کار را خرابتر نمی کنه؟ لکه ایا ربطی داره به کم کاری؟ جدیدا یه لکه هم روی سینه راستم زده که کم رنگه.پریودم هم منظمه. مرسی از جواب

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. felfel نوشته است: سلام

من این سوال رو توی انجمن غدد هم پرسیدم اما یه جواب کلی گرفتم که نفهمیدم در مورد سوال خودم باید چی کار کنم.

من حدود یک ساله که پشت بازوهام بالای ارنج و پشت شانه چپم رنگدانه های پوستم پر رنگ شده بود (مایل به قهوه ای تیره )اما دکتر گفت چون فعال نیستند درمان نمیخاد. الان یه لکه  مشابه روی سینه ام زده البته خیلی متراکم نیست.براش که رفتم دکتر ازمایش خون داد که در صبح ناشتا:

TSH: 5.91                reference range: 0.4-4.5
    Triglycerides:230           referance range:<150>46
    قدم 162 و وزنم 138 پوند است. دکتر گفت تیروئیدم یه کم کوچیک شده.  سر درد حدود 6 ماه (که شاید از استرس باشه) + خستگی یه کم بیش از حد اما مختل کننده نیست. ازمایش دوم که در بعد ازظهر سه روز بعد دادم
    T4 (THYROXINE), TOTAL     9.5                      4.5-12.5 mcg/dL
    T3, TOTAL                 162                      97-219 ng/dL     
    TSH, 3RD GENERATION       2.36                      mIU/L          
    REFERENCE RANGE:

> OR = 20 YEARS: 0.40-4.50

یعنی نرمال!!! ایا میتونه TSHنوسان داشته باشه؟دکترم میگه 3 ماه دیگه بیا چون دومی نرماله اما اگه واقعاکم کار شده باشه(از روی سایزش) این سه ماه کار را خرابتر نمی کنه؟ لکه ایا ربطی داره به کم کاری؟ جدیدا یه لکه هم روی سینه راستم زده که کم رنگه.پریودم هم منظمه. مرسی از جواب

سلام،
    در مورد لکه های نمی توان نظر دقیقی داد و پزشکی که شما را معاینه کرده بهتر می تواند نظر بدهد. اما در مورد آزمایشها، تغییر و نوسان در این مدت کوتاه غیر طبیعی است؛ اگر مکان انجام آزمایش یکی بوده، تکرار آزمایش منطقی است.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید