شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لاپاراسکوپی برای نازایی

1. سلام.   خواهر من 7 ساله که ازدواج کرده و بصورت طبیعی جلوگیری میکرده. یکساله که تصمیم به بارداری گرفته که متاسفانه هنوز باردار نشده. پزشکان از وضعیت تخمک گذاری و رحمش راضی هستند اما چون باردار نشده براش میخوان لاپاراسکوپی کنند. ایا با توجه به اینکه شوهرش هنوز ازمایش نشده انجام لاپاراسکوپی لزومی داره؟
    در ضمن ایشون 26 ساله و شوهرش 35 ساله هست.

2. ladyinred نوشته است: سلام.   خواهر من 7 ساله که ازدواج کرده و بصورت طبیعی جلوگیری میکرده. یکساله که تصمیم به بارداری گرفته که متاسفانه هنوز باردار نشده. پزشکان از وضعیت تخمک گذاری و رحمش راضی هستند اما چون باردار نشده براش میخوان لاپاراسکوپی کنند. ایا با توجه به اینکه شوهرش هنوز ازمایش نشده انجام لاپاراسکوپی لزومی داره؟
    در ضمن ایشون 26 ساله و شوهرش 35 ساله هست.

سلام دوست عزیز
    البته خیلی بهتره که ابتدا همسر ایشون نیز آزمایش بدن تا خیالشون راحت بشه زیرا ممکن تعداد اسپرم ایشون کم باشه.
    به هر حال پزشک متخصص دارای تجربه بیشتری است و بهتر است با خود پزشک در میان بگذارید و مشورت کنید.انشالله که هیچ مشکلی نیست چون هم خواهرتان و هم همسر ایشان در سن خوبی هستند.
    موفق باشید.

3. سلام
    دوست عزیز به نظر من یکسال آنچنان مدت طولانی نیست که ایشان اقدام به لاپراسکوپی کند در ضمن قبل از هر کاری همسر ایشان باید تست شود ودر ابتدای راههای تشخیصی hsg یا همان عکس رنگی بهتر است انجام شود وسپس راههای درمانی محرک تخمدان واگر این راهها هم به نتیجه نرسید باید اقدام به لا پراسکوپی کرد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  4. sana19

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام عزیزم
    میشه برای من توضیح بدید لاپاراسکوپی چیه؟ چون من هم 6 ماه باردار نشدم

5. sana19

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام مجدد
    من بعد از نزدیکی بلافاصله بلند می شم و برای غسل به حمام میرم میشه منو راهنمائئ کنید که آیا این کار درسته ؟ یا باید کمی بیشتر صبر کنم مثلا 1الی 2 ساعت. ( آخه من 6 ماه جلوگیری نمی کنم و در روزهای 9تا 19 پریودی یک روز در میان نزدیکی دارم ولی باردار نشدم ؟هیچ مشکلی هم از لحاظ تخمدان ندارم )

6. سلام ....بعد از اقدام برای بارداری حد اقل نیم ساعت باید زیر کمرت یه بالش بذاری و دراز بکشی تا احتمالشو بالا ببری.

7. sana19 نوشته است: سلام مجدد
    من بعد از نزدیکی بلافاصله بلند می شم و برای غسل به حمام میرم میشه منو راهنمائئ کنید که آیا این کار درسته ؟ یا باید کمی بیشتر صبر کنم مثلا 1الی 2 ساعت. ( آخه من 6 ماه جلوگیری نمی کنم و در روزهای 9تا 19 پریودی یک روز در میان نزدیکی دارم ولی باردار نشدم ؟هیچ مشکلی هم از لحاظ تخمدان ندارم )

سلام دوست خوبم
    نگران نباشید ، نیاز به 2 ساعت نیست اما تا نیم ساعت بالشتی زیر کمرتان بگذارید و پاهایتان را بالاتر از سطح بدن قرار دهید.(به این صورت حداقل منی از شما خارج و احتمال بارداری بالا می رود).
    تا یک سال پس از جلوگیری باردار نشدن را نازایی نمی گویند و جای نگرانی نیست و پس از آن نیاز است هم شما و هم همسرتان آزمایش بدهید که انشا الله به آنجا نمی رسد و به زودی باردار می شوید.
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید