شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

شخصيت وابسته

1. سلام،
    واسه يكي از دوستام مشكلي پيش اومده كه ازم خواست اينجا مطرح كنم:

دوستم 6-5 ماهه كه ازدواج كرده و چون شوهرش به تازگي مشغول كار شده هنوز از لحاظ مالي مشكل دارن و با خانواده شوهر زندگي ميكنن. اين خانم و شوهرش هر دو تو يه شركت نوپا كار ميكنن كه البته مال خودشونه. دوستم از اين ناراحته كه شوهرش مثل بچه ها هر چي كه در طول روز پيش مياد رو شب توي خونه واسه خانواده مخصوصا مامانش تعريف ميكنه. البته اتفاقهاي روزانه رو . منظورم مسائل خصوصي خودش و خانمش نيست. دوستم ميگه كه شوهرش هميشه با مامانش مشورت ميكنه و بعد اقدام به انجام كاري ميكنه. با اينكه كم سن و سال هم نيست و يه مرد 30 ساله ست! و يه چيز ديگه اينه كه شوهرش با كوچكترين كاري هي ميگه: خسته شدم... سرم درد گرفت... خيلي خسته ام و ازاين حرفها. و هر كاري كه ميكنه ( واسه زندگي خودش و دوستم كه همسرشه ) منتشو سر دوست بيچاره من ميذاره. مثلا ميگه: من امروز ساعت 6 صبح بيدار شدم... فلان كار رو كردم... تو خوابيده بودي... تو راحتي... سختيها مال منه و...

من به دوستم گفتم هرچه زودتر مستقل بشن. ولي گفت فعلا امكانش نيست.
    حالا به نظر شما دوستم بايد چه برخوردي با شوهرش داشته باشه؟ ممنون ميشم كمك كنيد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام دوست عزیز در ابتدای زندگی مشترک همیشه امکان این هست که مشکلاتی پیش بیاد
    به نظر من دوست شما امکان این نیست که زندگی مستقل داشته باشه پس باید با صبر و شکیبایی در صدد حل مشکلاتش بر بیاد. اما اینکه همسر او منت میگذارد به دوستتون بگید با آرامش به همسرش بگه که تو داری برای زندگیمون تلاش میکنی زندگی هر دوتامون زندگی که چند سال دیگه متعلق به نسل بعد میشه. و اینکه به مادرش گزارش میده چون با هم زندگی میکنن هنوز احساس وابستگی در همسرش هست تا زمانیکه مستقل بشن .در نهایت اینکه جز با صبوری و تحمل و اینکه گذشت زمان همه  مسائل حل بشه فکر نمی کنم چاره ایی باشه به امید زندگی هر چه بهتر......

3. سلام دوست عزیز
    معمولا آقایونی که در زندگی شان هیچ گونه استقلال و خود کفایی نداشته اند دچار چنین مشکلاتی میشوند.
    اینگونه افراد در دوران مجردی شان هر گونه تصمیمی که خواسته اند اتخاذ کنند با مشورت خانواده هایشان بوده البته منظور این نیست که افراد نباید هیچ گونه مشورتی نداشته باشند اما اینگونه افرادی که ذکر کردم در مسائل جزئی حتی خرید پوشاک با خانواده هایشان مشورت میکنند که متاسفانه از سر نا آگاهی خانواده ها،اثرات سو این مشکلات در بعد از ازدواجشان نشان داده میشود.
    البته جای امید بسیاری است که معمولا اینگونه افراد پس از ازدواج در مدت بسیار طولانی این رفتار ها را کنار گذاشته و به استقلال فکر میکنند.
    البته این موضوع فقط با کمک همسرشان میسر خواهد شد...............
    چه بسا خانوم هایی هستند که همین اخلاق و رفتار را دارند که حتی میتواند حاد تر از آقایون باشد.
    در این موارد باید همسران عزیز با ایجاد نوعی اعتماد و اطمینان به یکدیگر و ارائه دادن راه کار های موثر تر از خانواده همسرشان در جلب اطمینان و ترک این عادت همسرشان تلاش کنند.
    ایجاد هر گونه مخالفتی با همسرشان زمینه ساز بد تر شدن این موضوع حتی مشورت کردن با خانواده های شان در زمینه اختلاف موجود خواهد شد.
    که اگر آن خانوم یا آقا دارای خانواده غیر منطقی  باشد موجبات از هم پاشیدگی یک زندگی را فراهم میکند...............................................................
    حال تعریف کردن و مشورت کردن ایرادی ندارد اما باید همسران بدانند که اول باید با همسرشان مشورت یا موضوع تعریفی ، تعریف کنند که این کار سبب از بین رفتن اختلاف در این موضوع و فراهم آوردن حس اقتدار در همسرشان میشوند.

به دوستتان قول میدهم که این مشکل در صورتی حل خواهد شد که مخالفتی با همسرشان نداشته باشند اما ارائه راهکار های موثر میتواند آثار مثبتی را به جا بگذارد.
    در ضمن با ایجاد جو دوستی و محبت پس از مدتی به صورت یک پیشنهاد این موضع را با همسرشان در میان بگذارند،سپس در آخر با یک گلایه کوچک و محترمانه این موضوع را حل کنید.

موفق و پیروز باشید.

4. سلام دوست گرامی
    برای اینکار باید شما مقابله به مثل کنید طوری نشان دهید که طرفه مقابل از کار شما که انجام میدهید مطله شود در این صورت می توانید عکس العمل شوهرش را بفهمد که مطمئن  با عکس العمل منفی برخورد خواهید کرد دراین صورت هست طرف مقابل پی به اشتباه خود خواهد برددر اینصورت از شما درخواست ترک این عادت را خواهد کرد و خودش هم این عادت بچه گانه را کنار میگذارد

5. با سلام
    دوست گرامی،بنظرم تنها راه صبور بودن ایشون و گوشزد اشتباهات شوهرشون ،همراه با آرامش بوده و در وهله بعد استقلال یافتن   و نه لجبازی و تلخکامی زندگی به کام هر دو طرف!!!
    موفق باشید.

6. دوست من
    البته همه دوستان قصد كمك دارند ولي خواهش ميكنم كمي احتياط كنيددر مورد مسايل خانوادگي كه بستگي زيادي به شخصيت افراد دارد ممكنه بعضي اظهار نظرها منجر به اغاز يكسري جر وبحثهاي بي مورد بشه و بنيان خانواده را متزلزل كنه پس بهتره در اين مورد كارشناس و مشاور خانواده نظر بده

7. سلام عزیزم
    به نظر من در این مواقع باید سیاست داشته باشند و باید شوهرشونو با حرفای عشقولانه سر عقل بیارن و از اون طرفم هوای مادر شوهرو داشته باشند و از مادر شوهرش تقاضای کمک کنه (چون شوهرش از مادرش حرف شنوی داره)

8. سلام،
    از همه دوستان متشكرم.
    پيشنهادهاي شما رو به اطلاع دوستم مي رسونم.
    اميدوارم مشكلش حل بشه.
    باز هم ممنون.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید