شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکلات شنوایی

1. سلام، من 26 سالمه و حدود یک ساله که ازدواج کردم. از وقتی 17-16 سالم بود، گاهی حس می کردم وقتی کسی آروم صحبت می کنه نمی تونم صداشو خیلی خوب بشنوم ولی اطرافیانم می گفتن همه  آدمها اینجورین.به هر حال بدون هیچ مشکلی درس و دانشگاهمو تموم کردم. ولی 24-23 سالم که بود گاهی دوستام به شوخی بهم می گفتن یه سمعک برای خودت بخر. گوشات سنگینه ها! ولی هیچکس فکرشو هم نمی کرد که واقعا اینطور باشه تا وقتی که ازدواج کردم. اولین شبی که پیش شوهرم بودم، اون گفت انگار گوشات مشکل داره شاید لازمه که شستشو داده بشه و... نمی دونم چرا از رفتن پیش پزشک می ترسیدم ولی آخرش رفتمو تلخترین حقیقت زندگیمو فهمیدم. بعد از سنجش شنوایی، پزشکم گفت که این مشکل کم شنوایی مادرزادیه گفت گوشم سالمه و عصب شنواییم ضعیفه و برای همیشه همین اندازه می مونه. ( البته من فکر می کنم هر چی که هست این یکی دو سال آخر بیشتر شده و قبلا اینجوری نبوده.) درصد شنواییم 65% بود. گفتن می تونم از سمعک استفاده کنم و راه دیگه ای نداره. ولی تصورشم برام خیلی خیلی سخته. نمی دونم می شه با جراحی سمعک رو داخل گوشم بذارم که دیده نشه یا نه و  اصلا چه کار باید بکنم. جز شوهرم و خوانواده خودم هیچکس این موضوع رو نمی دونه. از وقتی حقیقت رو فهمیدم از آینده می ترسم. اعتماد به نفسمو از دست دادم و فکر می کنم شنواییم کمتر شده. خواهش می کنم اگه در این زمینه اطلاعاتی دارین، در اختیارم قرار بدین.
    ممنون.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. این نباید باعث نگرانی به این اندازه که میگید بشه.......
    بهترین سن که قدرت شنوایی حداکثر هست سن 12 سالگی هست... هر چه از این سن فاصله بگیریم چه کمتر چه بیشتر شنوایی کمتر میشه.....یعنی همه ما با بالا رفتن سن دچار افت شنوایی میشیم ... البته خیلی آروم
    کاهش شنوایی مثل کاهش دید نیست که عدم استفاده از عینک باعث تشدید کاهش دید میشه
    شما در صورتی مشکل زیادی در شنیدن نداشته باشید میتونید از سمعک استفاده نکنید...
    در ضمن اگه خودتان حس میکنید نسبت به قبلا افت شنوایی شما قابل لمس بوده....احتمال تشخیص اشتباه پزشک در مورد مادرزادی بودن مشکل شما هست
    حتما به متخصص دیگری مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    دوست گرامی در وهله نخست آرامشتونو حفظ کنید و در ثانی خدای ناکرده که کر نیستید! و از طرفی به هرحال به قول دوستمون ،قدرت شنوایی همه ما به مرور و در اثر کهولت سن کم میشه و چیزیست طبیعی! از طرفی دیگه  میلیونها نفر در سراسر جهان از دستگاه سمعک استفاده میکنند و هیچ مشکل و ناراحتی و یا احساس حقارت ندارند به هرحال هر انسانی به یک معضلی ولو خیلی کم مبتلاست ولی با اعتماد به نفس بالا ،داره زندگیشو میگذرونه لذا اساساً طرز تفکری که منجر به تقلیل اعتماد به نفستون میشه رو از ذهنتون دور کنید و به خدای متعال اتکال کرده و به متخصصین امر مراجعه و بهترین و معقولترین راه رو انتخاب و تصمیم  نهائی رو بگیرید واز گفته های دیگران هم بیم نداشته باشید اصل شوهرتونه که باید با این قضیه کنار بیاد و حتماً هم کنار اومده.
    نمیدونم ولی شاید با  پیشرفت علم راههایی برای درمان وجود داشته و یا دستگاهی کوچکتر در بازار یافت بشه که در درون گوش قرار بگیره.
    پس از الطاف خدا غافل مشو و به چند پزشک حاذق دیگه هم سری بزن.انشالله مشکلت بزودی حل خواهد شد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. در جايي خوندم كه((شخصي فقير كه كفشهايش پاره بود در خيابانها ميگذشت و دستفروشي ميكرد به خدا گفت كه خدايا چرا من كفش ندارم .... ناگاه در گوشه ي خيابان شخصي رو ديد كه پا نداشت.)) خواهر من خيلي ها هستند كه شنوايي شون رو تو يه حادثه از دست ميدن و تا آخر عمر هم ناشنوا ميمونن. مادر من هم مشكل شما رو داره ولي از سمعك استفاده نميكنه.... تاجايي كه مشكل شنوايي نداريد از سمعك استفاده نكنيد... ضمنا من شنيدم كه سمعك هاي نامرئي هم وجود داره كه اصلا ديده نميشه.... براي شما عاليه... البته به يك متخصص ديگه مراجعه كنيد تا مطمئن بشيد.... شايد پزشك اشتباه كنه....  سالم بمانيد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. سلام،
    مشكل مادر شما هم مادرزادي بود؟ ايشون هم عصب گوششون ضعيفه؟ و شنواييشون مثل من 65درصده؟ و تو اين مدت ضعيفتر نشده؟
    خواهش مي كنم به سوالاتم جواب بدين.
    ممنون از حرفهاي خوبتون.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. خواهر من ، مادرم حدود 20 سالي از شما بزرگتره و مشكلشم اگر اشتباه نكنم مادرزاديه... ولي اين كه عصب گوشش ضعيفه يا شنواييش چند درصده خداييش نميدونم ولي همينقدر بگم كه مثلا صداي موبايل رو خوب نميشنوه ... صداي تلفن رو بايد زياد كنيم .... خلاصه صداهاي خفيف رو تشخيص نميده و تا اونجايي كه من ميدونم شنواييش تغيير نكرده قبلا به متخصص رجوع ميكرد اما حالا تنبلي ميكنه و بيخيالي طي ميكنه.... از من ميشنوي پيگير كارتون باشيد اشكالي نداره بريد پيش يك متخصص با تجربه تر... اگر سمعك راه علاجتونه از نامرئيش استفاده كنيد.... سمعك با عينك در مفهوم چه فرقي داره اونا چشماشون ضعيفه و شما گوشتون... عينك نامرئي داريم؟؟گوش هم يك عضو از بدنه ديگه ممكنه ضعيف بشه يا مشكلات ديگه..... غصه نخوريد.. قوي باشيد واقعيت را قبول كنيد هيچ چيز تلخي وجود نداره.....  مويد باشيد...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید