شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دیابت

1. سلام دکتر عزیز

من با جوانی اشنا شده ام که مبتلا به دیابت است او هم از قرص گلیمنگلان استفاده می کند و هم برخی مواقع انسولین تزریق می کند در حال حاضر 100 کیلو وزن دارد ؛ وی از 15 سالگی مبتلا شده است و براساس آزمایش آخرش قند و چربی خونش در حد نرمال بود هاست .
    1- کمی توضیح در مورد این بیماری و نحوه برخورد با این بیماران
    2- درست است که بیمار دیابتی به مرور توان جنسی خود را از دست می دهد ؟
    3- وقتی عصبانی می شود حالت تهوع به وی دست می دهد این مربوط به دیابتش می شود؟
    4- من یک سری روابط ناقص معاشقه با این فرد را دارم این معاشقه ها در آینده و ازدواج من تاثیر نامطلوب می گذارد ؟
    5- آیا رابطه دهانی باعث انتقال ویروس ایدز می شود ؟

2. maryam200619 نوشته است: سلام دکتر عزیز
    من با جوانی اشنا شده ام که مبتلا به دیابت است او هم از قرص گلیمنگلان استفاده می کند و هم برخی مواقع انسولین تزریق می کند در حال حاضر 100 کیلو وزن دارد ؛ وی از 15 سالگی مبتلا شده است و براساس آزمایش آخرش قند و چربی خونش در حد نرمال بود هاست .
    1- کمی توضیح در مورد این بیماری و نحوه برخورد با این بیماران

سلام،
    فردی که مورد نظر شماست، به دیابت نوع یک مبتلاست. در این بیماران به دلیل فرایندهای خود ایمنی، سلولهای بتا پانکراس که مسوول ترشح انسولین هستند از بین رفته و در نهایت باعث ایجاد هیپر گلیسمی (افزایش قند خون) می شود. در ایجاد این بیماری ژنتیک، محیط و فرایندهای خود ایمنی نقش دارند. باید به بیمار آموزشهای لازم جهت کنترل و نگهداری قند خود داده شود.

maryam200619 نوشته است: 2- درست است که بیمار دیابتی به مرور توان جنسی خود را از دست می دهد ؟

دیابت اثرات مخرب زیادی بر قمستهای گوناگون بدن می گذارد که مهمترین آنها آسیب چشمی، آسیب کلیوی، عوارض عصبی، اختلالات گوارشی و سیستم ادراری - تناسلی و عوارض قلبی - عروقی. در دستگاه ادرای تناسلی یکی از تظاهرات عوارض، اختلال در نعوظ ، کاهش میل جنسی و در زنان دیسپارونی (نزدیکی دردناک) و  کاهش لوبریکاسیون واژن می باشد.
    maryam200619 نوشته است: 3- وقتی عصبانی می شود حالت تهوع به وی دست می دهد این مربوط به دیابتش می شود؟

خیر، ارتباطی بین این موارد وجود ندارد.
    maryam200619 نوشته است: 4- من یک سری روابط ناقص معاشقه با این فرد را دارم این معاشقه ها در آینده و ازدواج من تاثیر نامطلوب می گذارد ؟

از لحاظ پزشکی و در صورتی که فرد مقابل بیماریهای منتقله از راه جنسی مبتلا نباشد، مشکلی برای رابطه نیست اگر هم مشکلات روانی دارید، بهتر است با یک روانشناس مشورت نمایید.

maryam200619 نوشته است: 5- آیا رابطه دهانی باعث انتقال ویروس ایدز می شود ؟

بله، این امکان وجود دارد و مواردی از آن گزارش شده است.
    منبع :

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید