شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سزارین واقعا اینجوریه؟

1. سلام

این عکسی هست که من از تو یکی از سایتهای علمی برداسشتم. میخواستم بدونم واقعا زایمان سزارین اینجوری هست؟ بچه رو اینجوری میکشن بیرون؟

2. سلام
    من تو فيلم زايمان يکي از دوستام که تو بيمارستان گرفته بودن ، ديدم ،
    بله، حالت بيرون اومدن بچه ، مثل زايمان طبيعيه ، فقط اينجا بچه از يه برش که پايين شکم ايجاد شده  بيرون کشيده ميشه

3. سلام رفیق
    من فیلم سزارین رو که دیدم زیاد طولانی نبود.......نهایت کار ......یک ساعت بیشتر نیست.....
    با برش زیر شکم....8 لایه ( اگر درست گفته باشم...) کنار زده میشه تا بچه رو به دنیا بیارن.......این عمل برای خانمهایی توصیه میشه که استخوان لگن خاصره کوچک داشته و ممکن سر نوزاد در لگن گیر بیافته......
    وگرنه در حالت عادی بهتر زایمان طبیعی باشه........
    چون عوارض پس از سزارین بسیار زیاد و ناراحت کنندس.......

4. سلام دوباره

من خودم زایمان سزارین داشتم. اون جوری که میگن بعدش دردناک نیست. من که خیلی راضیم. اماچون طول عمل بیهوش بودم نمیدونستم اینجوریه. طول عمل هم کلا نیم ساعت طول کشید. در کل من اگه میخواستم زایمان کنم دوباره سزارین میکردم. حالا دوستان دیگه رو نمیدونم...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام، منم هر وقت تصميم گرفتم بچه دار بشم، حتما روش سزارين رو انتخاب مي كنم. گر چه خانواده شوهرم همه با سزارين مخالفن و ميگن عوارض زيادي به دنبال داره. ولي تا اونجا كه من مي دونم زايمان طبيعي هم (با صرفه نظر از درد خيلي زيادش ) چندان بي عارضه نيست و ممكنه افتادگي مثانه و درد كمر و خيلي ناراحتيهاي ديگه رو به دنبال داشته باشه. حداقل در مورد مامان خودم كه اينطوري بود و موقع به دنيا آوردن من زايمان خيلي سختي رو تجربه كرد.

6. با سلام
    دوستان گرامی ، سزارین دارای عوارضی همچون ،چسبندگی،عفونت،درد زخم برش و... بوده و ضمناً فردی که یکبار سزارین نموده ،دفعات بعد هم اجباراً باید برای زایمان،دوباره سزارین نماید و از طرفی دارای هزینه گزاف بوده و فرد ،بعد از سزارین ،در انجام امور خانه هم (بنا به شنیده ها) نمیبایست به کارهای سنگین اقدام نماید.  
    به هر حال قدما گفته اند هر عملی منجمله زایمان ،در صورت امکان بطور طبیعی ،انجام گیرد ،بهینه ترین و بهترین کار خواهد بود.حال صلاح مملکت خویش ،خسروان دانند.
    موفق باشید.

7. سلام من خودم اورژانسی سزارین شدم اونم تو بیمارستان خصوصی و به دست ماهرترین متخصص ولی خیلی سختی کشیدم ...تا 6 روز که از درد نمیتونی تکون بخوری تا 6 ماه هم که یه صندلی رو نمیتونی تکون بدی .....بهترین روش زایمان طبیعی بوده و هست ....

8. دوست عزیزم عفیفه جان

در مورد من اینجوری که شما میگید نبود. من به علت زردی دخترم از روز سوم راحت تو بیمارستان راه میرفتم. بعد از اون هم از نظر بلند کردن سنگینی هیچ مشکلی نداشتم. اما یکی از دوستام زایمان طبیعی کرده به تازگی، تا یک هفته که از درد شکایت میکرد. موقع زایمان هم میگه داشته از درد بیهوش میشده. نمیدونم شاید بستگی به افراد داره اما من طاقت درد زایمان طبیعی رو نداشته و ندارم.

9. بهترین روش زایمان طبیعی هست من سزارین شدم و الان بعد از 8 ماه از عفونت رنج می برم ....
    اگه کسی در مورد درمان گیاهی عفونت رحم چیزی میدونه لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم

10. با سلام
    فقط یه چیز
    من شنیدم بچه هایی که از راه زایمان طبیعی به دنیا می ایند دارای ضریب هوشی بالاتر هستند
    موفق باشید

11. سلام.

من هیچوقت بچه ای نداشتم اما تجربه جراحی ناف را داشتم.برای همین خواستم از تجربه ام برای شما بگم گرچه سزارین بارها سنگینتر و متفاوت تر از جراحی ناف هست اما کلا جراحی یک سری تجربیات مشترک دارد.

اول اینکه تعجب من از این هست که جالب که مردا هیچوقت تجربه زن بودن و حتی یک پریودی ساده را هم نداشتند اما همه شون اصرار به زایمان طبیعی دارند!!یکی نیست به اینها بگه آخه شما کی درد کشیدن را داشتید که این همه اصرار به زایمان طبیعی دارید(البته ببخشیدا)

به هر حال باید خانمها این را بدونن که زایمان به هر شکلی که انجام بشه فشار خیلی زیادی به بدن وارد می شود و من کلی راجع به این موضوع تحقیق کردم.

اولا که در مورد کلیه ی جراحی ها باید این را بگم که هر بدنی یک نوع مقاومت و تحمل خاصی دارد.و اینجور نیست که بعد از یک عمل جراحی همه یک نوع درد بکشند یا همه خوش زخم یا بد زخم باشند.
    آن جراحی که منم انجام دادم دقیقا همین جور بود وقتی من جراحی را انجام دادم قرار بود در عرض یک ربع ساعت جراحی تمام شود و 2 روز بعد هم به سر کار برگردم اما وقتی جراحی شروع شد دکتر متوجه مشکلات بیشتر ی شد و حدود یک ماه هم من درد می کشیدم و دکتر تجعجب کرده بود.

این نکته ای که میگم دقیقا نظر جراح من است که:هر جراحی که به قسمت شکم حالا می خواهر بالاش باشه می خواهد وسط یا چایینش باشه فرقی نمی کند اما در کل هر چه شکم شما کوچیکتر باسد درد کنتری می کشید و زودتر بلند می شوید اما هر چه که شکم شما بزرگتر (منظور از این بزرگی ،بزرگی بچه نیست منظور حجم چربیهای شکم شماست)درد بیشتری و احتمال عفونت بیشتر و دیرتر خوب شدن را در پی دارید.

و اینکه این نکته ای که دوست خوبم nnnrگفتند یکی از مشکلات شایع بعد از زایمان طبیعی افتادگی مثانه و عفونت های مکرر هستکه دقیقا الان بیست سال است که مادر خود من دچار هستند و تمامی پزشکان هم تایید کردند افتادگی مثانه و رحم مادر من به علت زایمانهای طبیعی اوست.
    البته این نکته هم وجود دارد که هر عمل جراحی احتمال ابتلا به عفونت را دارد اما این به هیچ وجه بدان معنا که اگر سزارین کنید به دردهای طولانی یا عفونت به طور صد در صد مبتلا می شوید همانطور که این هم درست نیست که بگوییم تمام کسانی که زایمان طبیعی داشتند افتادگی مثانه دچار خواهند شد.اما مهم این است که در بیمارستان و زیر نظر متخصصان مجرب زایمان داشته باشید و خودتان را دست خانم باجیهای مطبهای خصوصی ندهید.

اما مسیله مهم این است که زایمان مخصوصا اگر برای اولین استرسهای خاص خود را به همراه دارد پس خودتان برای خودتان تصمیم بگیرید و تحت تاثیر و گفته های مادرشوهر و خود شوهر و خواهر شوهر و دوست و فک و فامیل قرار نگیرید این شمایید که باید این فشار را متحمل شوید پس خودتان تصمیم بگیرید.

البته تازگی ها نوعی از زایمان بدودن درد در تهران و بعضی از شهرستانها انجام می شود کی چند نکته مثبت در آن وجود دارد.(در این مورد چون یکی از دوستانم دقیقا تجربه کرده اند برای شما می گوییم)

1_در این نوع زایمان اولین مزیت این است که همسر شما می تواند در هنگام زایمان شما را همراهی کند.

2_بسته به شدت درد و (البته نظر پزشک)در ابتدا از تنفس نوعی گاز که شبیه اکسیژن هست سعی در کاهش درد شما می کنند و اگر شما ورزشکار بوده باشید و وزن زیادی نداشته باشید و و وضع بچه تان مناسب باشد شما دردی احساس نمی کنید و بچه به دنیا می آید .

3_ باز هم با توجه به نظر پزشکتان و اگر درد شما خیلی زیاد شود یک آمپول بی حسی در نخاع زده می شود(زیاد درد ندارد من دوبار زدم نترسید جدی می گم) و دیگر هیچ دردی را احساس نمی کنید فقط اشکالش این است که زمان زایمان را طولانی تر می کند اما دردی احساس نمی کنید.و به کمک هکسرتان که در کنار شماست و پزشکتان به راحتی زایمان می کنید.

4_اگر این را هم نمی خواهید انجام بدهید فکر نکنید که اگر سزارین کردید حتما از شدت درد زمین را گاز خواهید گرفت چون من این را تجربه کردم که وقتی خواهر من سزارین کرد براحتی به خانه آمد و جز دردی مثل درد پریودی ،چیز دیگری احساس نکرد اما وقتی دوست خودم سزارینم کرد از شدت درد خودش را میزد.پس هیچوقت نه تجربه ی درد کشیدن دیگران را به خود تعمیم دهید نه تجریه خود را به دیگران.در مورد طبیعی هم به همچنین.

البته من در کتابی خواندم که بهد از سرطان(دور از جان همه مون)زایمان بیشترین درد را دارد.اما این در مورد همه یکسان نیست.

نکته آخر این که آقای  jiji در آخرین نتایج بدست آمده که در روزنامه ها هم چاپ شد نوشتند که هنوز هیچ دلیلی برای اثبات اینکه آیا نوع زایمان بر هوش کودک تاثیر می گذارد یافت نشده.

البته این به اثبات رسیده که اگر زایمان طبیعی باشد و شر نوزاد هم بزگ باشد و در اثر کوتاهی پزشک سزارین انجام نشود به خاطر فشار تحمیل شده بر سر نوزاد نه تنها هوش بلکه بر سلامتی کودک نیز تاثیر گذار خواهد بود.

در آخر اینکه نوع زایمان خود را بر اساس
    روحیه مادر
    وزن مادر
    و وضعیت و وزن کودک انتخاب کنید.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  12. سلام،
    مرسي از اطلاعات مفيدتون. اگه ممكنه اسم اون زايمان طبيعي بدون درد رو كه راجع بهش نوشتيد، بگيد. راجع به زايمان در آب چي؟ چيزي مي دونيد؟ از اين دو مورد كدومشون بهتره؟
    من ترسم از زايمان و دوران بارداري انقدر زياده كه جرات بچه دار شدن رو ندارم!

13. ترس را که باید بگم اگر من خودم نمی ترسیدم که از ازدواج فرار نمی کردم و تا حالا دو تا شوهر داشتم ( شوخی کردم یکیشم گیر نمیاد چه برسه به دوتا)

ولی یه چیزی بگم.ببین ما الان ازدواج کردی.خب؟اما من وقتی فکر می کنم ازدواج کنم و مجبورم رابطه جنسی داشته باشم می ترسم و خودم عقب می کشم.اما شما نمی ترسی.چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ساده است چون شما هم شاید قبلا مثل من می ترسیدی اما حالا تجربه کردی و دیگه نمی ترسی.حالا شما نسبت به بارداری اینجور هستی.شما تجربه نکردی چه جوریه و می ترسی.اما بهتره با کسی که تجربه کرده مشورت کنی.اماااااااااااااا منظورم از کسی همسایه بغلی تون که احتمالا 2 بار سقط کرده و بچه اش احتمالا با کتک به دنیا آمده نیست.!منظورم کسی که یه بارداری نرمال را تجربه کرده!این خیلیییییییی مهمه!

راجع به آن زایمان باید بگم که نه در آب انجام نمی شه!ولی یه اسم جالبی داره!
    سعی می کنم که اسمش را پیدا کنم و بهت بگم اما اگر تهرانی هستی این نوید را بدم که یه بیمارستانی توی تهران هست که مخصوص اینجور زایمانها است اما به دلیل خلاف قانون بودن نمی تونم اینجا اسم بیارم.

و اینکه در مورد زایمان در آب چیز زیادی نمی دونم اما فکر نمی کنم چیزی به شما تزریق بشه!ولی عکسی دیدم که در وان آب گرم زایمان انجام می شه و تنها چیزی که به شما کمک می کنه وجود آب گرم که ماعیچه هاتون را شل می کنه.ولی اکثر زنها به خاطر درد زیاد طاقت نمی آورند و از آب در میان البته این را هم جایی خوندم.
    اما آنی که من گفتم آن دارو که در نخاع تزریق می شه جوری هست که درد را به طور کامل از بین می بره ولی نی تونید راه برید و اگر کسی دستش را روی پای شما بزاره متوجه می شوید اما اگر ازتون نشگون بگیرند(شاید آن موقع شوهرتون هوس کنه با شما شوخی کنه مثلا)شما هیچ دردی را احساس نمی کنید!

14. سلام دوستان
    برای زایمان خوب و به یاد ماندنی......
    3 تا 5 میلیون پس انداز کنید.......
    به مراکز عالی و دلسوز مراجعه کنید
    تحقیق کنید.
    بهترین پزشک رو پیدا کنید
    اموزش کامل زایمان بدون درد یا زایمان درون اب رو ببنید
    حتی اگر مجبور به سزارین هستید اموزش اونو هم ببنید
    بسنجید
    سبک سنگین کنید
    پیاده روی
    ورزش
    ارامش
    همراهی همسر
    و خلاصه تغذیه مناسب.......برنامه ریزی واسه نوزادی که داره میاد
    اونوقت به خودتون اجازه بدید کوچولو رو دعوت کنید
    ===============
    تو ایران.......
    رفتن به اتاق زایمان فاجعه بار
    الوده
    همراه کادر بیرحم و بی ادب......
    متخصصان زنان بی رحمانه و بی دقت هزار اشتباه میکنن.........
    وقتی زنان با عفونت شدید راهی مطبشون میشن.........راستشو نمیگن که موقع سزارین زدن مثانه طرف رو پاره کردن.........
    اگر ما مسئولان دلسوزی داشتیم.........میشد گفت این روش خوبه.......
    ولی وقتی یک مشت ادم پولدوست عوضی براشون هیچی مهم نیست........حالا شما هی چاق ترشون کنید
    بهتر قبل از اینکه یه بدبخت  دیگه به این کشور فلک زده اضافه کنید.........لا اقل یکم فکر کنید
    اون به جهنم.......
    خودت و بدنت چی..........پس فردا تویی و عفونت........جای بخیه........شکم نافرم.......باسنهای گنده......کمر گود .......درد و سینه های سقوط کرده........
    نترس زایمان طبیعی نه تنها فرم واژن رو بهم نمیزنه.......بلکه لذت واقعی مادر شدنو بهت میچشونه........
    یک لحظه .........تمام
    یکم تنبلی رو بزار کنار ورزش کن
    تا زایمانت راحت بشه

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  15. سلام،
    با تشكر از sarakhanoom و yellowapple عزيز.
    اين كاملا حقيقت داره كه آدم از پذيرفتن چيزهايي كه هيچ تجربه اي راجع بهشون نداره مي ترسه. من از ازدواج و برقراري رابطه زناشويي مي ترسيدم و ترسم تا حدي بود كه در عرض 2 ماه ( فاصله خواستگاري تا عقدمون)حدود 6كيلو وزن كم كردم ولي حالا كه 1 سال از اون روز مي گذره، مي بينم كه زيادي سخت مي گرفتم.
    شايد در مورد بارداري هم همينطور باشه و انقدرها هم كه فكر مي كنم وحشتناك نباشه. نمي دونم. در هر حال سعي مي كنم بيشتر فكر كنم. مشكل اينجاست كه بعد از ازدواج اضافه وزن پيدا كردم. و اگه بخوام با اين وضعيتم باردار بشم، ديگه هرگز نمي تونم ظاهر خوبي داشته باشم. چون همين الانشم از اينكه شكم و سينه هام بزرگ و تا حدي شل شده، خيلي خيلي ناراحتم. مشكل اينجاست كه تو شهر كوچكي كه من زندگي مي كنم، نه باشگاهي هست و نه استخري و نه...
    واقعا نمي دونم بايد چكار كنم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید