شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست اندومتریوز تخمدان

1. من 2ماه ÷یش کیست تخمدان  اندومتریوز عمل کردم الان امپول دکا پپتیل میزنم  کیسته. هم چب و هم در تخمدان راست بودند  ایا میتوانم باردار شوم /ایا دوباره عود میکنند /پولیپ کوچکی در رحم دارم  احتیاج به جراحی دارد ./////////لطفا راهنماییم کنید سن من 34 و 1 دختر دارم.

2. shilaseafodini نوشته است: من 2ماه ÷یش کیست تخمدان  اندومتریوز عمل کردم الان امپول دکا پپتیل میزنم  کیسته. هم چب و هم در تخمدان راست بودند  ایا میتوانم باردار شوم /ایا دوباره عود میکنند /پولیپ کوچکی در رحم دارم  احتیاج به جراحی دارد ./////////لطفا راهنماییم کنید سن من 34 و 1 دختر دارم.

سلام،
    در صورت درمان صحیح اندومتریوز احتمال باروری افزایش می یابد، درمانها را باید دقیق و زیر نظر پزشک تا حصول بارداری ادامه دهید چون احتمال عود کیست وجود خواهد داشت. در مورد پولیپ پزشک با توجه به اندازه و شرایط شما تصمیم گیری خواهد کرد.

3. من شادی 23 ساله از اصفهانم 10 ماه است که ازدواج کردم هنوز بچه دار نشدم و 2ماه قبل از ازدواجم متوجه کیست در تخمدان چپم شدم که با خوردن قرص جلوگیری بعد از 3ماه بر طرف شد و مرتب سونو گرافی میدم که دوباره این کیست ایجاد نشود سوال من از شما این است که کیست همان اندومتریوز می باشد؟و ایا با سونگرافی اندومتریوز مشخص میشود؟ در ضمن من دو روز قبل از شروع پریود لکه بینی دارم این می تواند یک نشانه از اندومتریوز باشد؟

4. اقای دکتر با توجه به اینکه پریود منظمی دارم ما بینه 27و28 روزحتما پریود میشم ولی جواب ازمایشf.s.h یکو نیم درصد با لااز حد نرمال بود وجواب ازمایشه prolactin که نرمالش تا498 است اما جوابه ازمایش من 716.5 شده  و با مصرف دارو اونو کنترل کردم اما باز هم حاملگی شکل نگرفت سوال من از شما این است ایا غیر عادی بودن این دو هرمون باعث نازایی میشود؟ وبرای کاهش میزان استروزن دارویی وجود دارد؟واین دو هرمون مربوط به تخمک گذاری است؟و سنوگرافی که انجام دادم همه چیز طبیعی وخوب بود اقای دکتر من در روابط جنسی هیچ مشکل ودردی را احساس نمی کنم  در موقع پریود درد خیلی مختصری هنگامه شروع پریودم دارم با تشکر

5. سلام
    با توجه به جواب آزمایشتون مقدار پرولاکتینن شما بالاست ولی با مصرف دارو این مورد به حد نرمال خواهد رسید واین مورد موجب عدم بارداری میشود لذا سعی کنید با مراجعه به پزشک متخصص زنان این مورد را حل کنید ودر مورد کیست تخمدان ،کیست به تنهایی باعث آندومتریوز نمیشود ووجود کیست دلیل بر آندومتریوز بودن نیست.در کل همه این موارد با درمان دارویی قابل حل است.بهتر است زودتر درمان دارویی انجام شود.

6. سلام اقای دکتر من یک بار prolactin رو کنترل کردم اما حامله نشودم ایا لازم دوباره کنترل کنم؟ اقای دکتر در موقع درمان با قرص باید جلوگیری کرد یا خیر؟وایا برای کنترل f.s.h دارویی وجود دارد؟ با تشکر                                                                                            

حکمت وزیدن باد  رقصاندن برگها نیست  امتحان ریشه هاست

7. به نظر من اگر قصد بارداری دارید وداروهای تنظیم کننده هورمونها را استفاده میکنید نیازی به جلوگیری نیست.سعی کنید با پزشک مشورت کنید.

8. اقای دکتر دارویی برای پایین وردن f.s.h وجود دارد

9. اقای دکتر لکه بینی قبل از پریود علتش چی می تونه باشه

10. اقای دکتر علت لکه بینی قبل از پریود چی هست

11. 113sonyatanha نوشته است: اقای دکتر علت لکه بینی قبل از پریود چی هست

معمولا پريود با لكه بيني شروع ميشه.البته در حد يكي دو روز.نبايد بيشتر بشه.

12. اقای دکتر با توجه به اینکهازمایش f.s.hمن یکو نیم درصد بالاست این امر باعث میشه هیچ وقت تخمک گذاری نداشته باشم پس اقای دکتر ممکن هیچ وقت بچه دار نشم درسته؟    

این همه رنجی که دنیا بر سر ما میکند
                                                                غیر ما هر که باشد ترک دنیا میکند

13. اقای دکتر دیروز دوباره ازمایشه f.s.h رو در ازمایشگاه دیگه انجام دادم ولی ایندفعه نرمال بود بر خلاف گذشته .
    ممکنه که ازمایش قبلی من اشتباه شده باشه؟

دستهای که کمک میکنند مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید