شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دانستنیهای بارداری

1. بله به طور طبیعی باید به تاخیر بافتد یعنی فرد اصلا پریود نمیشود .(نه این که با تاخیر ده دوازده روزه فرد پریود شود)در ضمن ممکن است بعضی از خانمها خونریزی داشته باشند و فکر کنند پریود هستند .در یکی از مواردی که دیده ام همکار بنده پنج روز خون ریزی و به اصطلاح خودش پریود داشت و ماه بعد فهمید که حامله بوده.

2. hilda110 نوشته است: درواقع من میخوام بدونم ایا درصورت حامله بودن پروید منظم در اولین دوره بعد از رابطه به تاخیر می افتد؟

بله ، در اغلب موارد این اتفاق رخ می دهد

3. سلام

من 2ماه پیش این سوال رو پرسیدم :
    (سلام
    من
    دوران پریود 7 روزه و منظم  داشتم.
    2 روز اخر پریودم(پنج شنبه و جمعه)با نامزدم رابطه جنسی سطحی  داشتم وبراي اطمینان 2 بار LD خوردم ..
      بعد 2 روز مجددا رابطه جنسی سطحی  داشتیم و مجددا LD خوردم ..  
    اما بعد از خوردن قرص مجددا  پريود شدم ( خونريزي داشتم)..
    اين خونريزي که خون قهوه ای نیمه لخته بود 3 روز طول كشيد.
      ايا اين خونريزي به خاطر قرص ها هست؟
    و ايا احتمال بارداري هست؟ )
    و این جواب رو گرفتم:

(

سلام

شما روش اورژانسي رو كاملا و خيلي ماهرانه اشتباه انجام داديد!!!!

در زماني كه گفتيد(2روز بعد ) احتمال بارداري منتفي بوده
    با اين روش اختراعي كه قرص مصرف كردي منتظر پريودهاي عجيب غريب هم باشيد
    به طور قطعي نميشه گفت پريود بعديتون كي هستش اما اين لكه بيني ها يا خونريزي كم به خاطر قرص هاست
    اين جور شيوه مصرف اصلا از بارداري جلوگيري نميكنه

روش صحيح اورژانسي:
    2 قرص اچ دي و 12 ساعت بعد 2 تاي ديگه
    يا
    4 قرص ال دي و 12 ساعت بعد 4 تاي ديگه

در هر دو روش نبايد 72 ساعت از رابطه گذشته باشه)

حالا یه سری  سوال من :
      از جوابهایی که به من دادین ، مثل:
    "منفی بودن حاملگی و دلیل پریود و لک بینی بعد رابطه"
    مطمئن هستید؟
      چند روز بعد از اتمام پریود 7 روزه که 2 روز آخر معمولا" به صورت لک بینی هست احتمال بارداری وجود نداره؟

و اما سوال بعدی..
    من دقیقا یک ماه بعد از اون ماجرا جای 26/ یا 27 شهریور باید پریود میشدم اما اول  دوم مهر شدم..
    یعنی با کمتر از یک هفته تاخیر..
    دوباره 1 یا 2 روز بعد از اتمام پریودم با نامزدم رابطه داشتم البته این بار به اصرارش از مقعد..
    که چون کاندوم نداشت نتیجه اش این بود که موقع ارضا شدن تند کشید بیرون و همه رو ریخت روی شکمم..
    از نگرانیه اینکه چیزی روی دهانه واژن نریخته باشه همون لحظه با دستمال پاک کردم و بعد از یک ساعت هم شستمش..
    ساعت 9 شب 4 تا ال دی خوردم و خوابیدم  ولی ساعت 3 نصفه شب بیدار شدم،  حالم بد شد و بالا آوردم..
    سری بعد رو جای 12 ساعت بعد 15 ساعت بعد خوردم..
    اما بازم بالا آوردم (بعد 5.6 ساعت) چون معده درد و تهوع و یبوست داشتم و هرچی میخوردم برمیگردوندم..
    تا اینکه ناچار شدم از قرص های گیاهی ملین و مسهل استفاده کنم..
    ( فشارمم پایین بود و 2 بار سرم زدم)
    از ترس اینکه نکنه قرص ها رو بالا آورده باشم دوباره قبل از 72 ساعت 4 تا ال دی رو با فاصله 15 ساعت خوردم و جلوی خودمو اونقدر گرفتم تا بالا نیاوردمشون..
    بعد از اون یه هفته شدیدا" حالت تهوع داشتم و اواخر که داشتم خوب میشدم تکرر ادرارم داشتم مخصوصا" با خوردن قزص های مسهل ادرارم بیشتز میشد..
    بعد از اون یهو ادرارم خیلی کم شد و الانم که تقریبا" خوب شدم دفعات ادرارم عادیه ولی مقدارش زیاده..
    از وقتی که مریض شدم مدام ضعف میکنم و انگار اشتهام باز شده نمیدونم علائم حاملگیه یا ضعیفی..
    خستگی و کوفتگی و پایین بودن فشار و تپش فلبم به روزهای مریضیم و با توجه به خوردن دارو های خواب آور ختم میشد
    اما نفخ و یبوستم ادامه پیدا کرده + اینکه گاهی دلپیچه ی کوتاهی میگیره و قطع میشه..
    اینها همه گذشت تا چند روز پیش  که ترشحات واژنم زیاد شد وبه دنبالش  (حدودا" 4 روز پیش) دوباره پریود شدم.. مقدارش بعد از 2 روز اول کم شد و در واقع این ماه من 2بار پریود شدم  " یکی اول ماه به جای  27 ماه پیش- و یکی هم 4 روز پیش که طبق برنامه ی همیشگیه " ( چون قبل اون بهم خوردگی پریود من همزمان با خواهرم بود و اونم 4 روز پیش با من شروع شد..)
    فکر کنم کل توضیحات رو دادم..
      آیا پیشگیری اورژانسی انجام شده؟
      با این شرایط میخوام بدونم آیا برای من احتمال حاملگی هست؟
    خوندن در مورد علائم حاملگی نگرانم کرده ! به عبارتی علائمی که گفتم میخوام بدونم  بخاطر ناراحتیه معده هست  یا نشون دهنده بارداریه؟ ( چون همیشه موقعی که یبوست میگرفتم ادرارم بیشتر میشد اما خوب نه یبوست نه زیاد شدن ادرارم هیچ وقت به اندازه ی این دفعه نبود)
      اگه احتمال بارداری هست چند درصد ؟
    در مورد بارداری خارج از رحم، آیا امکانش برای من هست؟
      خوردن ال دی و پیشگیری اورژانسی از بارداری خارج از رحم هم جلوگیری میکند؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید