شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تشدید جوش در ابتدای مصرف راکوتان

1. با سلام
    آقای دکتر من دختری 26 ساله هستم حدود 3 ساله که بطور پراکنده (روی گونه هام، لپ و اطراف بنا گوشو تا نزدیکی و زیر آرواره هام) جوش های چرکی و دردناک میزذم، پزشکم از همون اول برام راکوتان تجویز کرد ولی چون جوشام خیلی هاد نبودن و همچنین به دلیل عوارض شدید و هزینه بالای این دارو از مصرف اون پرهیز کردم، اما دیدم این جوشها از بین نمیرن و به طور مقطعی مثلا" روزهای نزدیک پرید یا مواقعی که اعصابم تحریک میشه بدتر میشدن البته اینم بگم سابقه ارثی در خانواده ام ندارم و همه از پوست خیلی خوب و مطلبوبی برخوردارن در ضمن در طی این سه سال هر نوع دارویی که بگید مصرف کردم اما به طور مقطعی خوب میشدم ولی دوباره عود میکرد از داروی ضد بارداری هم استفاده کردم ولی تا وقتی مصرف میکردم خوب بود، همین که قطع کردم بدتر شد تا بالاخره تصمیم گرفتم دلو به دریا بزنم و به عنوان خط آخر مصرف این دارو رو شروع کردم الان 1ماه و ده روزه که دو هفته اول روزی یک عدد و از آغاز هفته سوم روزی دو عدد هر 12 ساعت طبق دستور پزشک پس از انجام آزمایشات لازم مصرف میکنم، آقای دکتر از هفته دوم مصرف دارو، علاوه بر عوارض پیش بینی شده مانند خشکی پوست و ترک لب خشکی مخاط، جوش های صورتم نه تنها تشدید متورم و برجسته و ملتهب تر شد بلکه لکه های قرمز و جوشهای زیر پوستی هم در تمام نقاط صورتم حتی جاهایی که قبلا" جوش نداشت(بین، اطراف و داخل ابروهام، پیشانی، ، چونه، زیر فک و زیر گلوم) هم بهشون اضافه شد انقدر که به خاطر ایجاد صحنه کریه المنظر و وخیمی که برای صورتم درست شد مجبور شدم هنگام حضور در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنم تا کمتر مورد توجه مردم قرار بگیرم، موهام به شدت میریزه نازک و خشک و شکننده شدن همچنین شکمم، اطراف باسن و ران هام انقدر ورم کرده که سایزم از 38 به 40 تغییر کرد و 3 کیلو به وزنم اضافه شد ظرف این یک ماه نه تنها هیچ اثر از بهبودی ندیدم بلکه اوضام بدتر شد، قبلا" دردم فقط این بود که تک و توک جوش میزدم اما حالا هزار تا درد به دردم اضافه شد، ده روز پیش یعنی اواخر هفته چهارم که موضوع رو با پزشکم در میون گذاشتم گفت طبیعیه و از هفته سوم چهارم بهتر میشی ولی نه تنها بهتر نشدم بلکه بدتر هم شده، پاهام خواب میره، دچار سردرد های شدید و حال تهوع هم میشم...
    آقای دکتر من خیلی در مورد این دارو تحقیق کردم با سایت شما هم هنگام جستجو در اینترنت آشنا شدم به وب لاگ های زیادی سر زدم تمام مطالب مربوط به این دارو رو خوندم از خیلی های پرسیدم ولی هیچ نمونه ای مثل خودم پیدا نکردم تو خیلی از موارد خوندم که این دارو به خیلی های جواب داده خیلی ها از این دارو راضی بودن و در همون هفته های آغازین نتیجه مطلوبی گرفتن ولی در مورد من دقیقا" عکس این موضوع اتفاق افتاده توروخدا کمکم کنید بگید چی کار کنم من دارو رو قطع نکردم ولی نمی دونم چقدر دیگه باید صبر کنم چرا پس در من هیچ علائمی از بهبودی دیده نمیشه صورتم خیلی درد میکنه انقدر که نمی تونم صورتمو روی متکا بذارم حتی موقع استفاده از کرم های ضد آفتاب هم خیلی اذیت میشم چون جوشام خیلی دردناکن، راستی میخواستم بدونم من همراه با مصرف این دارو برای شستشوی صورتم از صابون گوگرد و برای ضدعفونی کردن از الکل کلیندامایسین استفاده میکنم، ضرر یا تداخلی نداره؟؟؟ اگه اشتباه میکنم بگید چه چیزی رو جایگزینش کنم؟
    آقای دکتر من کاملا" افسرده و نا امید شدم توروخدا راهنمایی ام کنید آیا بیشتر از این باید صبر کنم؟ حتی تعدادش کمتر هم نمیشه یا اگه یه جا خوب میشه دوباره در نزدیکی همون ناحیه یکی دیگه میزنه!
    راستی پزشک متخصصم خانم دکتر سهیلا صدر زاده است دارای بورد تخصصی پوست و مو از آمریکاست که خیلی ها قبولش دارن و سرش خیلی شلوغه.
    خواهش میکنم بفرمائید من باید چی کارکنم پزشکم هم وقت نمیده و چندان کمکی بهم نمی کنه چون سرش خیلی شلوغه...
    لطفا" با راهنماییی که بهم میکنید کمک کنید تا آرامش بگیرم...

آقای دکتر به گفته دیگران من دختر زیبایی بودم اما حالا با دیدن عکس های سال های قبل که صورت قشنگ و صافی داشتم ناخوداگاه نیم ساعت فقط گریه میکنم و دلم نمیخواد اصلا" خودمو تو آینه ببینم...

2. سلام

دوست عزیز علت اینکه جوشهای شما به مرور داره بیشتر میشه دلایل مختلفی داره.
    اولا شما درمان رو دیر شروع کردی (البته منظورم شروع درمان با راکوتان نیست!)... از همون سه سال پیش که گرفتار شدی باید پیش یک متخصص خوب میرفتی.
    درمان جوش صورت با راکوتان شروع نمیشه و همیشه پله ی آخر مصرف این داروی پرعارضه است!
    برای جوش صورت اگر علت هورمونی باشه (با توجه به اینکه میگی نزدیک پریودیت و زمان استرس جوشها افزایش پیدا میکنه ، مشکل شما هم بیشتر هورمونیه)... معمولا مصرف قرصهایی مثل اسپیرونولاکتون و سیپروترون کامپاند رو تجویز میکنن.
    واگر با مصرف این سری داروها نتیجه ای گرفته نشه برای جلوگیری از پیشرفت جوشهای عفونی با آنتی بیوتیکهایی مثل داکسی سایکلین درمان بعد از چند ماه جواب میده.
    فقط باید درمان رو تا انتها ادامه بدی و صبر داشته باشی... ممکنه حتی اوایل هیچ تغییر محسوسی نبینی یا به قول خودت جوشهای صورتت بیشتر هم بشه ... پس برای گرفتن نتیجه زمان لازمه.
    و البته استفاده همزمان از محلول الکلی که گفتی داری استفاده میکنی . از صابون آنتی باکتریال مثل "نو باکتر" استفاده کن. روزی دوبار صبح و شب صورتت رو با کف این صابون بشور و بذار 5 دقیقه ای روی پوستت کفش بمونه. معمولا کرمهای لایه بردار هم جهت استفاده ی شب داده میشه. این کرمها در رفع سریعتر جوشها و جای لک اونها بینهایت موثر هستن. من تعجب میکنم که شما تو این سه سال لایه برداری استفاده نکردی!
    ناخن هات رو برای مدتی کوتاه نگهدار تا ناخوداگاه به سمت جوشهای صورتت نره ! چون الان صورتت بیش از هرچیز به این نیاز داره که از هر آلودگی دور باشه . از مواد آرایشی مثل کرم پودر و ... اصلا استفاده نکن. اگر در طول درمان سعی کنی زیاد از خونه بیرون نیای یا تنها شبا بیای بیرون زودتر نتیجه میگیری . از نظر روانی هم (چون تو پستت گفتی اذیت میشی) برات بهتره. اگر هم درطول روز مجبور شدی بیای بیرون حتما ضدآفتاب مناسب استفاده کن. و هر سه ساعت تجدید کن چون پوستت الان بی نهایت حساسه .
    اگر شخصی بعد از سه تا چهار ماه مصرف این دسته داروها نتیجه نگیره اونوقت راکوتان تجویز میشه.

و یکی از دلایل دیگه ای که باعث شده هنوز درمان نشی همین استرست هست ... تو نمی دونی استرس و زیبایی پوست چه رابطه ی مستقیمی با هم دارن! اصلا همین استرس هست که باعث بهم خوردن بالانس هورمونی و از اون طرف تاثیر منفی روی پوست میشه!
    پس اگر میخوای زودتر به پوست شادابت برگردی باید آرامش داشته باشی دوست من.
    فقط به این فکر کن که تا بعد چندماه (ممکنه حتی 6 ماه زمان ببره) درمان شدی و حالا فقط مونده آسیبی که در این مدت به پوستت رسیده مثل جای جوش و لک و...
    و برات بگم که این هم الان دیگه کاملا حل شدنیه . روشهای لایه برداری شیمیایی (کرمهای حاوی ترتینوئین و یا آلفا هیدروکسی اسید)که همزمان با درمان جوش باید بصورت موضعی مصرف بشه خیلی موثره و حتی تا چند ماه بعد از درمان هم این لایه بردارها باید استفاده بشه.
    روشهای لایه برداری فیزیکی مثل میکرودرم هم عالیه ! طی چند جلسه لایه برداری عمیقی از پوست انجام میگیره که نتیجش واقعا خوبه . هزینش هم زیاد نیست.

پیش یک متخصص خوب برو که وقت داشته باشه درمان خوب و مناسبی رو برات شروع کنه!!!
    اینو هم بدون درمان پوست همیشه زمان بره ! ممکنه 4 تا 6 ماه طول بکشه تا نتیجه بگیری.
    پس نگران نباش و عجله هم نکن.
    دیگه فکر نمی کنم جای نگرانی باشه.
    فقط دوست من استرس رو از خودت دور کن اونوقت نتیجش رو می بینی !

شاد باشی.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. negar_rm

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزیز
    منم از 3 ماه پیش مصرف این قرص را شروع کرده بودم، ولی با اینکه جوشهای من در نهایت تو صورتم 4 تا میشد بعد 15 روز مصرف این قرص صورت وحشتناکی پیدا کرده بودم تا 46 تا از این قرص استفاده کردم ولی از نظر روحی و اجتماعی مثل تو شده بودم دقیقا. نمی تونستم تو مهمونی و جمع باشم و با کوچکترین اظهار نظری اشکم در میومد
    الان 1.5 ماه مصرف قرص را قطع کردم چون خود پزشکم هم متعجب شده بود و چون می خواست از حرف خودش کوتاه نیاد همزمان با مصرف این قرص قرص اریتروایسین 500 هم هر 6 ساعت تجویز می کرد.در حالیکه من قبل از اون هیچ کدوم اینها را نیاز نداشتم و با تتراسایکلین هم نتیجه عالی می گرفتم
    خلاصه اینکه الان وضعم به قبل از تجویز دکتر هنوز بر نگشته ولی خیلی خیلی از زمان مصرف راکوتان بهتره
    من از منابع خارجی رآکوتان را سرچ کردم و دیدم که تو آمریکا از سال 2007 تجویز این دارو به مقدار بسیار زیادی کاهش پیدا کرده .به خاطر اینکه بیشتر از منافعش مضرات داره برای اونهایی که تازه تاثیر داره،و تاثیر ماندگاری هم نداره
    اگه خواستی منابعش را برات میفرستم، متاسفانه پزشکان ما بعد از به شهرت رسیدن قسم پزشکیشون را فراموش میکنند و نه وقتی واسه بیمار میذارند نه وقتی واسه مطالعه خودشون، یک نسخه روتین واسه همه می نویسند
    با تمام وجودم آرزوی بهبودت را دارم، چون خودم به همین وضع دچار بودم

4. سلام
    من هم مشکل جوش صورت به مدت 5 سال داشتم اکثر درمان ها رو انجام دادم ولی چون دوره درمان رو کامل نمی کردم بعد از قطع درمان ؛ دوباره به حالت قبل بر می گشت تا این که به پیشنهاد یکی از دوستان درمان رو فقط با یک پزشک دنبال کردم
    که در انتها دکتر برای من قرص دکوتان تجویز کرد و الان بعد از 25 روز مصرف این قرص به طرز محسوسی جوش ها کم شده
    راستش من با دکترم بعد از 20 روز تونستم مشورت کنم چون ایران نبودن
    وقتی در مورد شستن صورت با صابون در طول درمان با این جور قرص ها سوال کردم گفتن که در طول درمان با این گونه قرص ها بهتره که از صابون استفاده نشه

نکته ی خیلی مهم: شما فقط حرف دکترت رو گوش کن و هر کاری که میگه انجام بده مطمئن باش که دکترت بهترین پیشنهاد رو به شما میده ، حتما مواردی که در طول درمان برات پیش اومده رو کامل با دکترت در میان بذار و شک نکن که بهترین کمک رو ایشون می تونه به شما بکنه
    من 3 سال به حرف های متفرقه گوش کردم و الان می فهمم چقدر اشتباه کردم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید