شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عرق دست

1. چند سالی است که به علتی که نمی دانم، کف دستم یا پاها و حتی زیر بغل خیلی عرق میکنه و البته در هوای گرم و بخصوص در شرایط اضطراب زا خیلی بیشتر میشه و این منو خیلی اذیت میکنه. بیماری خاصی ندارم فقط کمی بنیه ام ضعیفه و سالی یکی دوبار هم سرماخوردگی که با آمپول پنیسیلین درمان میشه به سراغم میاد.
    من احمد.24 ساله.مجرد.وزن 53.قد 175.
    تست خون شامل:
    تیروئید که مشکلی نداشت- انگل که موردی وجود نداشت – فقط دو مورد زیر:
    Platelets: 149000   که در آزمایش دوم بهتر شده بود.
    NEUT%: 39.9%

چند وقت پیش به یک پزشک مراجعه کردم و پس از صحبت راجع به مشکل خودم، وقتی در پاسخ به سوال او در مورد اضطراب جواب مثبت دادم، ایشان قرص نورتریپتیلین 25 را به همراه ویتامین های E تجویز کردند که هرشب قبل از خواب نصف قرص فوق و هنگام صبح نیز ویتامین E را مصرف می کنم. با مصرف این قرص ها که فکر می کنم بیشتر داروی ضد افسردگی باشند تا ضد اضطراب (جستجو در اینترنت) به نظرم کمی بهتر شده ام ولی بهبود صد در صدی حاصل نشده است. امروز ظهر از ساعت 1 تا 5.30 غروب دستها و پاهایم کمی لرزش داشتند و بدنم تا حدی سست شده بود و خواب ناآرامی داشتم. نمی دانم به خاطر مصرف قرص هاست یا نه.
    اتفاق جالبی که امروز افتاد وقتی بود که یکی از دوستان قدیمی ام تلفن زد. هنگامی که مادرم مرا صدا زد می دانستم دردسر شروع شده و زمانی که تلفن تمام شد متوجه شدم بدنم و لباسهایم تماماً خیس عرق شده. اصولاً نسبت به تلفن حساسیت دارم. این تلفن جرقه ای در ذهنم زد که راجع به فوبیا و انواع آن جستجو کنم. در بسیاری از آن سایت ها، رفتاردرمانی به همراه تجویز نوعی از قرص های ضد اضطراب را به عنوان روال عادی درمان معرفی کرده بودند.
    وقتی از دکتر راجع به LDH پرسیدم پاسخ دادند که ارتباطی ندارد و مربوط به برخی بیماری های خاص می شود و آزمایش گرانی است.نظر شما راجع به همه موارد بالا چیست؟ اصولا من افسردگی ندارم ولی کم حرف هستم و بیشتر تنهایی و با خود بودن را دوست دارم که لابد از نظر طب جدید نوعی خفیف از افسردگی باشد. به هر حال ترک این عادت برایم مشکل است و ریشه در دوران تربیت دارد.
    نقل از سایت: "فوبیای اجتماعی نوعی ترس از شرمساری زیاد در مقابل دیگران است.شایعترین فوبیای اجتماعی ترس از صحبت در جمع است. بسیاری از علائم جسمی که با حمله هراس هستند – مثل تعریق،تپش قلب،ولرزش – با فوبیا هم رخ می دهند.فرد اضطراب زیادی را در مواجهه با یک شیء یا موقعیت تجربه می کند. در می یابد که ترس وی زیاد یا بی دلیل است  و می فهمد که کارهای معمول ،فعالیت های اجتماعی ،یا روابط او بطور قابل ملاحظه در نتیجه این ترسها مختل می شوند." البته مورد من شدید نیست و گاهی اوقات خیلی جسور و سرحال هستم ولی خیلی اوقات شخصیت منفعلی دارم.
    با تشکر.

2. Ahmad358 نوشته است: چند سالی است که به علتی که نمی دانم، کف دستم یا پاها و حتی زیر بغل خیلی عرق میکنه و البته در هوای گرم و بخصوص در شرایط اضطراب زا خیلی بیشتر میشه و این منو خیلی اذیت میکنه. بیماری خاصی ندارم فقط کمی بنیه ام ضعیفه و سالی یکی دوبار هم سرماخوردگی که با آمپول پنیسیلین درمان میشه به سراغم میاد.
    من احمد.24 ساله.مجرد.وزن 53.قد 175.
    تست خون شامل:
    تیروئید که مشکلی نداشت- انگل که موردی وجود نداشت – فقط دو مورد زیر:
    Platelets: 149000   که در آزمایش دوم بهتر شده بود.
    NEUT%: 39.9%

چند وقت پیش به یک پزشک مراجعه کردم و پس از صحبت راجع به مشکل خودم، وقتی در پاسخ به سوال او در مورد اضطراب جواب مثبت دادم، ایشان قرص نورتریپتیلین 25 را به همراه ویتامین های E تجویز کردند که هرشب قبل از خواب نصف قرص فوق و هنگام صبح نیز ویتامین E را مصرف می کنم. با مصرف این قرص ها که فکر می کنم بیشتر داروی ضد افسردگی باشند تا ضد اضطراب (جستجو در اینترنت) به نظرم کمی بهتر شده ام ولی بهبود صد در صدی حاصل نشده است. امروز ظهر از ساعت 1 تا 5.30 غروب دستها و پاهایم کمی لرزش داشتند و بدنم تا حدی سست شده بود و خواب ناآرامی داشتم. نمی دانم به خاطر مصرف قرص هاست یا نه.
    اتفاق جالبی که امروز افتاد وقتی بود که یکی از دوستان قدیمی ام تلفن زد. هنگامی که مادرم مرا صدا زد می دانستم دردسر شروع شده و زمانی که تلفن تمام شد متوجه شدم بدنم و لباسهایم تماماً خیس عرق شده. اصولاً نسبت به تلفن حساسیت دارم. این تلفن جرقه ای در ذهنم زد که راجع به فوبیا و انواع آن جستجو کنم. در بسیاری از آن سایت ها، رفتاردرمانی به همراه تجویز نوعی از قرص های ضد اضطراب را به عنوان روال عادی درمان معرفی کرده بودند.
    وقتی از دکتر راجع به LDH پرسیدم پاسخ دادند که ارتباطی ندارد و مربوط به برخی بیماری های خاص می شود و آزمایش گرانی است.نظر شما راجع به همه موارد بالا چیست؟ اصولا من افسردگی ندارم ولی کم حرف هستم و بیشتر تنهایی و با خود بودن را دوست دارم که لابد از نظر طب جدید نوعی خفیف از افسردگی باشد. به هر حال ترک این عادت برایم مشکل است و ریشه در دوران تربیت دارد.
    نقل از سایت: "فوبیای اجتماعی نوعی ترس از شرمساری زیاد در مقابل دیگران است.شایعترین فوبیای اجتماعی ترس از صحبت در جمع است. بسیاری از علائم جسمی که با حمله هراس هستند – مثل تعریق،تپش قلب،ولرزش – با فوبیا هم رخ می دهند.فرد اضطراب زیادی را در مواجهه با یک شیء یا موقعیت تجربه می کند. در می یابد که ترس وی زیاد یا بی دلیل است  و می فهمد که کارهای معمول ،فعالیت های اجتماعی ،یا روابط او بطور قابل ملاحظه در نتیجه این ترسها مختل می شوند." البته مورد من شدید نیست و گاهی اوقات خیلی جسور و سرحال هستم ولی خیلی اوقات شخصیت منفعلی دارم.
    با تشکر.

سلام،
    در مورد عرق دست، با توجه به اینکه آزمایشهای انجام شده در شما اختلالی مرتبط با این مشکل نداشته، پس می توان بیماریهای سیستمیک را به احتمال بالا رد نمود و بیشتر علل روانی مثل استرس و اضطراب که باعث تحریک سیستم سمپاتیک می شوند، می تواند علت این مشکل باشد. دوری از استرس و اضطراب بهترین راه کار برای شما می باشد . البته برخی درمانهای دارویی موضعی مثل کلرید آلومینیوم در الکل یا استفاده از پروپرانولول در اضطراب کمک کننده می باشد. برخی درمانهای جراحی مثل قطع اعصاب سمپاتیک در منطقه مرود نظر هم مفید بوده است.
    در مورد دیگری که ذکر نمودید، به نظرم بعید است که شما به فوبی اجتماعی مبتلا باشید و به نظر من اجتناب از استرس یا اضطراب به شما بسیار کمک خواهد نمود.

3. به نظرم مصرف دارو هم عوارض دارد و هم اعتیادآور است. لطفا کمی بیشتر راجع به عمل جراحی توضیح دهید. اگر امکان دارد عوارض دارو را هم بنویسید.
    با تشکر از توجه شما.

4. چه خوب می شود اگر راجع به هزینه جراحی و درصد موفقیت و ریسک آن هم بنویسید و اینکه این عمل در کجا و در کدام بیمارستان انجام می شود. مرسی.

5. Ahmad358 نوشته است: به نظرم مصرف دارو هم عوارض دارد و هم اعتیادآور است. لطفا کمی بیشتر راجع به عمل جراحی توضیح دهید. اگر امکان دارد عوارض دارو را هم بنویسید.
    با تشکر از توجه شما.

سلام،
    در عمل جراحی رشته های عصبی سمپاتیک که به آن ناحیه می رود را قطع می کنند، این عمل توسط متخصصین جراحی عمومی یا عروق انجام می شود.

6. از یکی از آقایان دکتر پرسیدم آیا این عمل جراحی مثلا در ناحیه مچ دست انجام می شود یا نه. فرمودند نه. در ناحیه توروس؟ البته گفتند که باید بیشتر پرس و جو کنند. نظر شما چیست و بعد هم مرا ترساندند که عمل جراحی ریسک دارد.

7. با سلام ، اقای دکتر من یک مشکلی در دستم احساس میکنم  مشکل من اینه که دستهایم اول دچار آبله های ریز ریز می شود بعدا پوست می گردد و هیچ دردی ندارد که در فصل تابستان و زمانیکه گرما شروع می شود این مشکل برای من به وجود می آید و در فصل سرما خود بخود از بین میرود به خصوص هنگامیگه حمام کنم این مشکل دو برابر می شود خواهش می کنم درین باره راهنماییم کنید . با احترام Sad  Sad

8. Ahmad358 نوشته است: از یکی از آقایان دکتر پرسیدم آیا این عمل جراحی مثلا در ناحیه مچ دست انجام می شود یا نه. فرمودند نه. در ناحیه توروس؟ البته گفتند که باید بیشتر پرس و جو کنند. نظر شما چیست و بعد هم مرا ترساندند که عمل جراحی ریسک دارد.

سلام،
    در مورد محل آناتومیک جراحی بهتر است از یک جراح سوال بفرمایید تا شما را بهتر راهنمایی کند. به طور کلی هر عمل جراحی دارای عوارض است ولی در صورت انجام صحیح عمل و مراقبتهای پس از آن می توان این عوارض را به حداقل رساند.

9. jalil نوشته است: با سلام ، اقای دکتر من یک مشکلی در دستم احساس میکنم  مشکل من اینه که دستهایم اول دچار آبله های ریز ریز می شود بعدا پوست می گردد و هیچ دردی ندارد که در فصل تابستان و زمانیکه گرما شروع می شود این مشکل برای من به وجود می آید و در فصل سرما خود بخود از بین میرود به خصوص هنگامیگه حمام کنم این مشکل دو برابر می شود خواهش می کنم درین باره راهنماییم کنید . با احترام Sad  Sad

سلام،
    در محیط مجازی اظهارنظر کردن در این مورد بسیار سخت است، بهتر است ضایعات توسط پزشک معاینه شوند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید