شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترشحات واژینال رقیق و بی بو

1. سلام خسته نباشید
    من 16 روز از زمان پریودم گذشته و هنوز پریود نشده ام و حدود 5 روز هست که ترشحات نسبتا رقیق و بی بو دارم که زیاد هم هست به طوری که روزی 2 تا 3 بار به صورت زیاد ترشحات رو دارم و تست خانگی رو هم 3 روز پیش انجام دادم و منفی بود.
    آیا امکان داره که  تخمک گذاری در این روزهایی که ترشح دارم صورت بگیرد ؟ یا اینکه تخمک گذاری فقط در روزهای 10 تا 22  دوره قاعدگی انجام می شود؟(چون من پریودهای منظمی ندارم) و ترشحات دوران بارداری از چه زمانی در بارداری صورت می گیرد.
    و در ضمن 3 روز پیش همراه با ترشحاتم یک مقدار خیلی خیلی کم خون وجود داشت که کمرنگ هم بود و دیگر خونی از اون روز ندیدم.
    ممنون از راهنماییتون

2. وقتی قاعدگی مختل می‌شود
    منبع مجله روانشاسي ايرانيان
    به‌طور کلی، اگر سیکل قاعدگی یک خانم تعادل 28 روزه‌اش به هم بخورد و یا میزان خون‌ریزی از 80 سی‌سی بیشتر شود که فرد را به کم‌خونی دچار کند، غیرطبیعی تلقی می‌شود و حتی اگر قاعدگی خانم منظم است اما خون‌ریزی بسیار شدیدی دارد، بهتر است با انجام یک سونوگرافی از سلامت خود اطمینان حاصل کند. خانم‌هایی که تعادل قاعدگی‌شان به هم می‌‌خورد، با مجموعه متعددی از علایم گوناگون و تظاهرات بالینی متنوع مواجه می‌شوند. چون وجود سیکل‌های منظم قاعدگی به سلامت رحم و محور ارتباطی آن با مغز ربط دارد، به راحتی می‌توان دریافت که اگراین نظم به هم بخورد، یا در رحم یک اتفاق غیرطبیعی افتاده است (برای مثال، این اتفاق می‌تواند توده‌ای به نام فیبروم رحم یا ضایعات خوش‌خیمی چون پولیپ‌ها و حتی انواع توده‌های بدخیم، عفونت‌ها و یا بافت‌ سرطانی داخل رحم باشد) یا در محور هورمونی تخمدان با مغز خللی ایجاد شده است. پیش از این توضیح داده‌ام اما برای یادآوری باید بگویم که هیپوتالاموس که در مغز وجود دارد، به غده هیپوفیز دستور می‌دهد تا هورمون‌هایی را بسازد و در خون آزاد کند که این هورمون هم سبب اثر روی تخمدان و تولید رشد تخمک در آن می‌شود و هم موجب ترشح هورمون زنانه از تخمدان‌ها می‌شود و اگر به هر دلیلی برای هیپوتالاموس یا هیپوفیز مشکلی پیش بیاید، تنظیم کاری این محور به هم می‌خورد. شاید تخمدان‌ها سالم باشند اما هیچ هورمون محرکی از سوی هیپوفیز آنها را وادار به کار نمی‌کند و چه بسا غدد دیگر بدن از جمله تیروئید، آدرنال و غیره مشکل داشته باشند و به دلیل عملکرد و رابطه مشترک کاری با هیپوفیز اختلالی را در آن سبب شده باشند و شما با مجموعه علایمی به پزشک مراجعه کنید که ربطی به مسایل زنان ندارد. بارها گفته‌ام غدد بدن ما نوازنده‌های یک ارکستر بزرگ هستند و هر دسته‌ای که ساز مخالف بزند، بقیه را سردرگم می‌کند. برای همین اختلال، تخمدان‌ها تنبل شده و خانم تخمک‌گذاری نمی‌کند و ناباروری یا نازایی او را به نزد مطب متخصص زنان روانه می‌سازد. حالا که موضوع روشن شد باید برای تشخیص صحیح به آزمایش‌های تشخیصی مانند سونوگرافی و آزمایش‌های هورمونی تن بدهید تا با درمان به موقع مشکل حل شود. نگران نباشید، چه جزو گروه اول (محور ارتباطی سالم است و خللی در رحم دارید) و چه جزو گروه‌های (محور هورمونی مشکل دارد و تخمدان نارسا یا تخمدان پلی‌کیستیک دارید) باشید مشکل شما درمان مشخصی دارد و با رفع آن می‌توانید قاعدگی منظم داشته باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام

این ترشحات اگر از یک عفونت قارچی یا میکروبی نباشد میتواند طبیعی باشد.
    لطفا به یک متخصص زنان و زایمان برای کنترل موضوع مراجعه کنید.

شاد باشید

Rolling Eyes

4. سلام
    من مشکل ترشهاتم هنوز ادامه داره و بسیار زیاد هم هست مثل زمان پریود با این تفاصیل که سفید و بی بو هست ولی به همان شدت من هنوز متوجه نشدم این ترشحات دلیل بارداری هست یا خیر؟ اگر نیست پس چه  چیزی باعث این همه ترشحات هست .
    ممنونم

5. MOHD

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من 20 سالمه و دوساله که ازدواج کردم .پریودیم منظم نیست و به خاطر همین رفتم دکتر به من یه قرصایی داد که اسمشو الان فراموش کردم . زمانی که اون قرصو خوردم پریود شدم و بعد از پاک شدنم ترشحاتم زرد رنگ و پنیر مانند بود...و در ضمن قرصها رو 2 تا 2تا و 16 روز بعد از پریودیم می خوردم تا 10 روز .و به محض این که قرصا رو کنار گذاشتم و دیگه نخوردم ترشحاتم عادی شد.
    البته این موضوع ماله خیلی وقته نیازی هست به پزشک مراجعه کنم.ممنونم

6. MOHD نوشته است: سلام
    من 20 سالمه و دوساله که ازدواج کردم .پریودیم منظم نیست و به خاطر همین رفتم دکتر به من یه قرصایی داد که اسمشو الان فراموش کردم . زمانی که اون قرصو خوردم پریود شدم و بعد از پاک شدنم ترشحاتم زرد رنگ و پنیر مانند بود...و در ضمن قرصها رو 2 تا 2تا و 16 روز بعد از پریودیم می خوردم تا 10 روز .و به محض این که قرصا رو کنار گذاشتم و دیگه نخوردم ترشحاتم عادی شد.
    البته این موضوع ماله خیلی وقته نیازی هست به پزشک مراجعه کنم.ممنونم

سلام

دوست من شما مشخص نکردید که دقیقا چه قرصی رو مصرف میکردید ؟ منظورتون قرصهای جلوگیری از بارداری هست؟...
    به هر حال ممکنه این حالت یکی از عوارض مصرف قرصهایی بوده که می خوردید.شاید هم مبتلا به عفونت شده بودید....
    اگر دوره ی درمان رو کامل کردید. بهتره بازهم برای گزارش وضعیتت یکبار دیگه نزد پزشکت بری تا مطمئن بشی که علت این ترشحات مصرف قرصها بوده یا عفونت و قارچ و...
    البته اگر الان دیگه مشکل این ترشحات رو نداری جای نگرانی نیست.

شاد باشید.

7. سلام فکر کنم قرصی که شما مصرف کردین مدروکسی پروژسترونه... این قرصها باعث ترشح زردرنگ نمیشه ...چیزی که شما گفتین عفونت واژنه ...که اگه درمان نشه باعث غلیظ شدن ترشح میشه که  به علت غلظتش زیاد پایین نمیاد تا ببینیش...بهتره برا معاینه به دکتر مراجعه کنی

8. MOHD

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    فکر نمی کنم که عفونت باشه پس چرا وقتی خوردم این جوری شدم و موقعی که نخوردم خوب بود..... من این کار رو دو مرتبه انجام دادم و زمانی که می خوردم این جوری میشدم.......   بازم ممنونم از جوابتون  موفق باشید

9. سلام و خسته نباشيد
    زني 26 ساله هستم و پريودهاي من منظم هستن
    اين ماه روز چهاردهم علائم تخمك گذاري نداشتم
    روز بيست و يكم شديداً در ناحيه تخمدان درد داشتم وقتي از كيت تخمك گذاري استفاده كردم نتيجه مثبت بود
    از روز نوزدهم ترشحات بدون بوي قهوه اي رنگي دارم كه همراه با درد زير شكم هست
    به طوريكه مجبور شدم از نوار استفاده كنم و بعد از 5-6 روز هنوز ادامه دارد
    خواهش ميكنم راهنمائي كنيد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید