شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوش صورت و درمان آن (آنتی بیوتیک - آکوتان - موضعی)؟

1. sara8

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید

برای از بردن جوش های صورت چه راهکاری رو پیشنهاد می کنید؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. بستگي به سن و نوع پوست شما دارد ، اگر پوست چربي داريد شستشو(ي روزانه چند بار ) با انواع صابونهاي كاهنده چربي پوست هم اندازه داروهائي نظير (پماد يا ژل) كليندامايسين و . . . مفيد خواهد بود . براي سنين نوجواني استفاده از درمانهاي گياهي مانند مخلوط حنا ( مقدار كم ) و ماست بصورت ماليدن در محل جوش و شستشو بعد از حدوداً يك ربع مفيدتر از استفاده از انواع قرصهاي تجويزي ( اكثراً آنتي بيوتيك ) مي باشد.

3. MOHD

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام وخسته نباشین
    من الان مدتی پوست بازو هام رنگش تیره شده. مو های دستامو وقتی تیغ می زنم به قدری خارش می گیره که پوست بازوم تیره شده . چیکار کنم که رنگش به حالت اولیه بر گرده. خواهش می کنم جوابمو بدین مرسی

4. با سلام
    دوست عزیز سرکار سارا خانم ، ضمن تایید اظهارات دوستمون در پست دوم ، بسته به سن و عوامل بلوغ و شرایط تغذیه و آب و هوا و... نمیشه نسخه دقیقی پیچید، اما تنها پیشنهادم اینکه کمتر این جوشها رو دستکاری کنید  چون جاش میمونه و صورت از زیبائی در میاد  و ضمناً اینها پس از مدتی از بین میره ،فقط باید بهداشت رو در این ناحیه رعایت کرده و همواره با شستشو آنرا تمیز نگه داشت، از طرفی استفاده از مواد خوراکی شیرین و گرم  رو کمتر کنید.
    دوست گرامی دیگر ،سر کار خانم mohd ، در مورد سئوال شما باید بگم که اساساً باید استفاده از تیغ رو فراموش کنید!چون هم موجب رشد بیشتر و ضخیم شدن مو میشه و هم احتمال بریدگی هست و از طرفی موجب خارش در موضع هم میشه لذا بهتره که از مومک و یا کرمهای موبر استاندارد استفاده کنید.از طرفی دیگه بنظرم اگر مراتب بالا رو رعایت کنید کم کم و به مرور رنگ پوستتون هم به حالت اولیه برگرده،در غیر اینصورت مراجعه به دکتر پوست رو پیشنهاد میکنم.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. با سلام.
    سارا جون من بیست دو سالمه برای راحت شدن از دست جوش کپسول رو اکوتان بهترین و سریع ترین راهه ینی با مصرف چهار پنج تا متوجه تاثیر دارو میشی.  ولی باید چهار تا شش ماه مصرف کنی که دوباره نیان سراغت البته زیر نظر پزشک چون ممکنه حساسیت بده در ضمن عوارضی هم داره که من فقط در موردش از این و اون شنیدم . اگه اطلاعاتی در مورد عوارض این دارو پیدا کردی مارو بی خبر نذار. ممنون

6. سلام دوستان
    من علاوه بر صورتم در بدنم هم جوش دارم (کمر، بازوهام، گردنم و بالای سینم)
    حالا من باید چی کار کنم با اینا
    مخصوصاَ برای کمر و گردنم Sad آخه دیگه نمیتونم لباس مجلسی بپوشم
    من برای صورتم صابون تی تری گل سیتو مصرف می کنم که واسه صورتم خوبه ولی بدنم رو موندم چی کار کنم
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید