شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشكل پريود...

1. با سلام و خسته نباتشيد
    دختري هستم 21 ساله كه تا سال گذشته 100كيلو وزن و 170 قدم بود و داراي پريود نا منظم بودم يعني هر 2 ماه يا 3 ماه يا4 ماه پريود ميشدم 1 بار به 6 ماه رسيد كه تصميم به كاهش وزن گرفتم
    در طول اين يك سال 11 كيلو از وزنم را كم كردم و پريودم هم تقريبا منظم شد يعني از بهمن 86 تا به حال هر يك ماه در ميان پريود ميشوم
    در آن ماهي كه پريود نميشوم يك ترشحات بي رنگ و بي بو دارم البته نه به اندازه خون پريود ولي در حدي كه به نوار بهداشتي احتياج نميشود و مثل پريود 7 روز صول ميكشد و تمام ميشود
    در اين مدت درد خفيف كمر يا درد زير شكمم(مثل زمان پريودي كه درد خفيف داريم)ندارم ولي گاهي اوقات زير شكمم درد ميگيرد نه در همه طول روز فقط چند ساعات
    دليل اين چيست مگر ميشود يك ماه پريود شوم ماه بعد ترشح و ماه بعد دوباره پريود ....ترشح هم دقيق مثل پريود 7 روز باشد؟؟؟؟
    البته فقط در اين ماه هم پريود شدم هم ترشح دارم يعني 1 آبان تا 7 آبان پريودبودم و از 19 تا الان كه 21 است ترشح دارم....
    يك سوال ديگر::: من 2 تا3 روز بعد از پريودم يك لخته هاي كوچك در ادرارم ميبينم دليل اين چيست؟؟؟
    با توجه به اين كه در آستانه ازدواج هستم ميترسم دكتر بروم و بگويد مشكلي دارم لطفاكمكم كنيد

2. mimi21 نوشته است: با سلام و خسته نباتشيد
    دختري هستم 21 ساله كه تا سال گذشته 100كيلو وزن و 170 قدم بود و داراي پريود نا منظم بودم يعني هر 2 ماه يا 3 ماه يا4 ماه پريود ميشدم 1 بار به 6 ماه رسيد كه تصميم به كاهش وزن گرفتم
    در طول اين يك سال 11 كيلو از وزنم را كم كردم و پريودم هم تقريبا منظم شد يعني از بهمن 86 تا به حال هر يك ماه در ميان پريود ميشوم
    در آن ماهي كه پريود نميشوم يك ترشحات بي رنگ و بي بو دارم البته نه به اندازه خون پريود ولي در حدي كه به نوار بهداشتي احتياج نميشود و مثل پريود 7 روز صول ميكشد و تمام ميشود
    در اين مدت درد خفيف كمر يا درد زير شكمم(مثل زمان پريودي كه درد خفيف داريم)ندارم ولي گاهي اوقات زير شكمم درد ميگيرد نه در همه طول روز فقط چند ساعات
    دليل اين چيست مگر ميشود يك ماه پريود شوم ماه بعد ترشح و ماه بعد دوباره پريود ....ترشح هم دقيق مثل پريود 7 روز باشد؟؟؟؟
    البته فقط در اين ماه هم پريود شدم هم ترشح دارم يعني 1 آبان تا 7 آبان پريودبودم و از 19 تا الان كه 21 است ترشح دارم....
    يك سوال ديگر::: من 2 تا3 روز بعد از پريودم يك لخته هاي كوچك در ادرارم ميبينم دليل اين چيست؟؟؟
    با توجه به اين كه در آستانه ازدواج هستم ميترسم دكتر بروم و بگويد مشكلي دارم لطفاكمكم كنيد

سلام،
    به نظر بهتر است به پزشک مراجعه کنید و مشکل را برطرف کنید، چون با این شرح حالی که دادید بعد از ازدواج و برای بارداری هم مشکل خواهید داشت.

3. سلام آقای دکتر من درپست قبلی هم این مشکلو مطرح کردم ولی پاسخی ندادند لطف جواب بدید
    مدت فاصله بین دوقاعدگی جند روز معمولا باید باشه معمولا همه یا 28 روز یا30 روز ، ولی من هر 17 روز پریود میشم آیا این مشکلی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید
    باتشکر

4. سلام دوست عزيز

چطور مشكلي نداره؟؟؟شما هر ماه تقريبا 2 بار پريود ميشيد از نظر زنانگي هم كه مشكلي نداشته باشيد الان بايد با فقر شديد آهن مواجه شده باشيد!!!!!

دوست عزيز شما اختلال هورمون داريد و بايد با مراجعه به پزشك و انجام يك سري از آزمايشات هورموني مشكل حل بشه.چيز خاصي نيست نه باعث ناباروري ميشه نه چيز ديگه اما براي بدنتون خوب نيست.
    هر قاعدگي بين 6 الي 10 روز است.10 الي 14 روز بعد تخمك گذاري است و نهايتا 1 هفته بعد قادگي بعدي.البته اين اعداد بين افراد متفاوته اما به طور قطع 17 روز خيلي كمه

موفق باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. MOHD

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اقای دکتر من 2 ساله ازدواج کردم و پریودیم منظم بوده اما این چند ماه پیش پریودیم نا منظم شد که اومدم ایران رفتم دکتر . دکتر بهم یه قرصایی داد که فراموش کردم اسم اون قرصو به محض اینکه اون قرصا رو خوردم پریود شدم اما بعد از این که پاک شدم با شوهرم نزدیکی داشتم که یه چیزایی مثل زرده تخم مرغ چسبناک و یه دونه های کرم رنگی به الت شوهرم چسبیده بود.و در موقع های  دیگه ترشحاتم هم همین شکلی بود خیلی بد بود .ترسیدم اما به محض این که اون قرصا رو گذاشتم کنار و دیگه نخوردم خوب بود تمیز تمیز.حالا می خواستم بپرسم اونا چی می تونه باشه.ممنونم

6. سلام
    احتمال داره اون ترشحات عفونت قارچی باشه.البته با توضیحی که دادیداین برداشت رو کردم.اگه بتونید اسم قرصو بگید بهتره.

7. با سلام .دختري هستم 20 ساله كه پريود هاي نا منظو دارم .و تقريبا روز هاي آخر خونريزي همراه با لخته است.پريود آخر من طولاني شده است و الان 3 هفته تمام شده و خونريزي قطع نشده است .تا كنون هم سابقه نداشته .خيلي نگرانم.

8. سلام دوست من

اين خونريزي طولاني مدت به دليل همون مانظمي قاعدگيته و اين نامنظمي به خاطر اختلال هورموني است
    خيلي سريع بايد به پزشك مراجعه كني يك سري قرصهايي مثل ال دي يا اچ دي يا سپرترون بهت ميده تا اول قاعدگيت تموم شه بعد هم مرتب بشه
    لطفا قرصهاتو در دوره اي كه پزشكت ميگه مصرف كن(مثلا 6 ماه يا 1 سال)
    از همين امشب هم قرص آهن بخور تا جبران اهن از دست رفته بدنت بشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام
    دوست عزیز بهتر است شما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا چکاپ کامل شوید،ممکن است مشکلات تخمدانی ، رحمی ویا هورمونی داشته باشیدواینکه هنوز خونریزی قطع نشده مشکلی در مراجعه به پزشک ایجاد نمیکند.

10. سلام
    میخواستم بدونم کسی که دوره جنسیه منظم 28 روزه داره اگر 5 روز زودتر پریود بشه دلیلش چی میتونه باشه؟

11. maryam68 نوشته است: سلام
    میخواستم بدونم کسی که دوره جنسیه منظم 28 روزه داره اگر 5 روز زودتر پریود بشه دلیلش چی میتونه باشه؟

منظورت از دوره جنسي دوره قاعدگيه؟

بستگي داره، اگه با قرص منظمه(قرص ضد بارداري) غير طبيعيه ولي اگه با قرص نيست خيلي چيزا ميتونه باعث بشه مثل:فشار روحي و عصبي،خوردن يه سري غذا و خوراكي هاي گرم به قول خودمون گرمي، استرس و اضطراب و.......

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. بله منظورم همون قاعدگی بود اشتباه شد.
    دومی هم  به طور طبیعی منظمه نه با قرص.

13. maryam68 نوشته است: بله منظورم همون قاعدگی بود اشتباه شد.
    دومی هم  به طور طبیعی منظمه نه با قرص.

جاي نگراني نيست واسه كسي كه پريودش بدون قرص منظمه كاملا طبيعيه، هيجان، استرس و اضطراب ،مشكلات عصبي مهمترين علت زود و يا دير پريود شدن واسه اين افراده.

14. با سلام ،
    من پریودی نامنظم داشتم سونوگرافی رفتم  و تشخیص دکتر این بود که کیست ندارم اما رحمم کیست سازه (البته در سونو نوشته ابعاد تخمدان ها حداکثر طبیعی وفولیکول های متعدد حداکثر 10 میلیمتر)و قرص سیپروترون کامپاند تجویز کرد
    خواستم بدونم کسیت ساز بودن رحم چه معنی می ده بعلاوه اینکه آیا مصرف این قرص ها می تونه باعث منظم شدن پریودی بشه و آیا تجویز پزشک درست بوده

ممنون

15. سلام .امكان داره علت طولاني شدن پريود خود ارضايي باشه.چون من پريودم در اين ماه حدود 28 روز طول كشيد .در پايان روز هفتم پريودم كه تقريبا خونريزي داشت تمام مي شد خود ارضايي كردم و خونريزيم طولاني تر شد . گفتم شايد به هم مرتبط باشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید