شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نتايج آزمايش خون (بالا بودن چربی)

1. در نتايج آزمايش خون من براي اولين بار مقدار كلسترول ( 242 mg/dl) و تري گليسيريد ( 331 mg/dl)و اسيد اوريك ( 6.9 mg/dl)  بالا بوده است ؛ بنظر شما از قرصهاي جم فيبروزيل و آترواستاتين ( با تجويز پزشك ) استفاده كنم يا رژيم غذائي ؟ و آيا اين داروها روي شيردهي تأثير دارند يا نه ؟ در ضمن من 30 سال سن و 150 cm قد دارم و بعد از اولين زايمان ( اسفند 87 ) حدود 10 كيلو اضافه وزن ( 70 كيلو ) داشته ام .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. ILKAN نوشته است: در نتايج آزمايش خون من براي اولين بار مقدار كلسترول ( 242 mg/dl) و تري گليسيريد ( 331 mg/dl)و اسيد اوريك ( 6.9 mg/dl)  بالا بوده است ؛ بنظر شما از قرصهاي جم فيبروزيل و آترواستاتين ( با تجويز پزشك ) استفاده كنم يا رژيم غذائي ؟ و آيا اين داروها روي شيردهي تأثير دارند يا نه ؟ در ضمن من 30 سال سن و 150 cm قد دارم و بعد از اولين زايمان ( اسفند 87 ) حدود 10 كيلو اضافه وزن ( 70 كيلو ) داشته ام .

سلام،
    برای اظهار نظر دقیق تر می بایست میزان LDL و HDL را نیز ذکر کنید؛
    کلا در بالا بودن لیپیدها از اقدامات غیر دارویی رعایت رژیم غذایی ، ورزش و کاهش وزن است. برای درمان دارویی می بایست ریسک فاکتورها (عوامل خطرساز) در شما بررسی شود که با توجه به آنها و میزان بالا بودن چربیها درمان مناسب انجام شود. برای هر دو دارویی که ذکر کردید منعی در شیردهی ندارد ولی توصیه شده که در شیردهی مصرف نشود.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید