شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    3 ...   

احتمال بارداری ..

1. sani_1365 نوشته است: من23فروردین یعنی (13پریود)رابطه جنسی مشکوک داشتم. شب ان روز (9ساعت بعد)2تا قرص HD بعد 12 ساعت باز هم 2 HD خوردم.31 پریود شدم.اما با زور.یعنی با پریدن ونوشیدن زعفرون.7روز پریود شدم.اما این ماه باید 30 میشدم اما نشدم.یعنی ممکن من حامله شده باشم؟چون بعضی ادما تو ماههای اول حاملگی پریود میشن.با وجود این که بچه دارن.البته اینم بگم که من پرده بکارت دارم. منی ریخته روی وازن.نه توی وازن

سلام،
    با توجه به اینکه پس از انجام نزدیکی، در شما خونریزی ایجاد شده است پس قطعا باردار نمی باشید. تاخیر خونریزی در این ماه شاید به علل دیگر مثل تغییرات هورمونی یا استرس باشد.
    به هیچ وجه پس از بارداری دوره های خونریزی همانند قبل از بارداری وجود ندارد و در صورتی که حین بارداری خونریزی دیده شوند علل دیگری دارد و می بایست توسط پزشک بررسی شود.

2. من 7اردیبهشت پریود شدم و تا امروز که 8 خرداد است پریود نشده ام. آیا من باردارم؟

3. دوره قاعدگی من همیشه منظم و حدود 25 الی26 روز بوده است.ماه گذشته 7 اردیبهشت پریود شدم و تا الان که 9 خرداد هنوز پریود نشدم.با توجه به منظم بودن دوره قاعدگی من، اینکه تا حالا پریود نشدم ممکنه باردار باشم؟  آزمایشگاه هم که رفتم گفتند که جواب  قطعی 7 تا 10 روز بعد از زمان پیشبینی شده پریود مشخص می شود.  (آزمایشگاه دوره طبیعی را 30 روز در نظرمی گیرند و به من گفتند من هنوز برای پریود شدن وقت دارم)   با توجه به منظم بودن دوره قاعدگی من که بین 25 تا 26 روز بوده،مبنای جواب قطعی، 7 تا 10 روز بعد از محاسبه زمان پریود از نظر آزمایشگاه هست یا 7 تا 10 روز بعد از محاسبه من؟  (25 تا 26 روز)
    البته من 5 روزه که تمام حالات قبل از پریود را دارم ولی پریود نشدم و اگه باردار باشم آیا این حالات وجود دارند با خیر؟؟؟
    با تشکر از شما

4. yasamin نوشته است: من 7اردیبهشت پریود شدم و تا امروز که 8 خرداد است پریود نشده ام. آیا من باردارم؟

سلام،
    اطلاعاتی که دادید ناقص است:
    طول دوره های قاعدگی و خونریزی خود را مشخص کنید، آیا در این دوره نزدیکی محافظت نشده داشته اید یا نه؟ اگر داشته اید در چه تاریخی بوده است؟

5. khanoomgol نوشته است: دوره قاعدگی من همیشه منظم و حدود 25 الی26 روز بوده است.ماه گذشته 7 اردیبهشت پریود شدم و تا الان که 9 خرداد هنوز پریود نشدم.با توجه به منظم بودن دوره قاعدگی من، اینکه تا حالا پریود نشدم ممکنه باردار باشم؟  آزمایشگاه هم که رفتم گفتند که جواب  قطعی 7 تا 10 روز بعد از زمان پیشبینی شده پریود مشخص می شود.  (آزمایشگاه دوره طبیعی را 30 روز در نظرمی گیرند و به من گفتند من هنوز برای پریود شدن وقت دارم)   با توجه به منظم بودن دوره قاعدگی من که بین 25 تا 26 روز بوده،مبنای جواب قطعی، 7 تا 10 روز بعد از محاسبه زمان پریود از نظر آزمایشگاه هست یا 7 تا 10 روز بعد از محاسبه من؟  (25 تا 26 روز)
    البته من 5 روزه که تمام حالات قبل از پریود را دارم ولی پریود نشدم و اگه باردار باشم آیا این حالات وجود دارند با خیر؟؟؟
    با تشکر از شما

سلام،
    به طور کلی اگر از زمان پیش بینی شده برای فرد بیش از 10 روز بگذرد، می بایست جهت بررسی علت ارزیابی های لازم صورت بگیرد. یعنی در شما اگر دوره ها را 26 روزه فرض کنیم، و اولین روز آخرین قاعدگی شما 7 اردیبهشت باشد، انتظار می رود که در روز 2 خرداد دوره قاعدگی بعدی شما شروع شود. پس اگر تا 10 روز بعد از 2 خرداد یعنی روز 12 خرداد در شما قاعدگی رخ ندهد، می بایست ارزیابی جهت علت انجام گیرد.
    البته ذکر نکردید که آیا نزدیکی محافظت نشده در طی این مدت داشته اید یا نه ؟ و اگر داشته اید در چه روزی بوده است؟

6. سلام و خسته نباشید دکتر عزیز:
    میخواستم بدونم توی هر سیکل قاعدگی چند بار میشه از روش اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده کرد؟ البته من شنیدم که فقط یک بار ...با این حال اگر بیشتر از حد نرمال این روش رو بکار ببریم خطری تهدید کننده بوجود نمییاد؟....مثلا 2-3 بار؟

7. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    در چند پست قبلی در همین تاپیک جواب داده شده است

8. snoop

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    دختر خانم قصه ما هنوز پریود نشد  Sad  دکتر جای مناسبی برای ختنه بچه مون سراغ نداری ؟  Crying or Very sad
    حالا جدا از شوخی ما که همه کار کردیم . یعنی اورژانسی اجرا کردیم . دختر هم 4-5 روز بعدش دچار 3-4 روز خونریزی شد . تازه فقط دو روز بعد از پریودش رابطه جنسی کردیم . پس چرا اینجوری شد  Sad  ملت خودشونو می کشن باردار بشن ما فکرشم می کنیم طرفمون شکمش میاد بالا  Sad

دکتر جان سوال داشتم

1- این تست بی بی چک رو چجوری باید انجام بدیم ؟ میشه توضیح بدی  از کجا بفهمیم جوابش بارداری یا نه ؟

2- تست بی بی چک چقدر قابل اطمینانه ؟

3- اگر مبنای پریود دختر همون پریود قبلیش باشه تقریبا 7 روزی دیر شده و اگر زمان خونریزی بعد از خوردن قرصهای اورژانسی رو مبنای دوره جدید پریود دختر بذاریم تقریبا 1-2 روزی به پریودش مونده . بنظر شما کدومش باید مبنا باشه ؟

4- بریم تست  HCG بدیم ؟

9. ssaahh نوشته است: سلام و خسته نباشید دکتر عزیز:
    میخواستم بدونم توی هر سیکل قاعدگی چند بار میشه از روش اورژانسی پیشگیری از بارداری استفاده کرد؟ البته من شنیدم که فقط یک بار ...با این حال اگر بیشتر از حد نرمال این روش رو بکار ببریم خطری تهدید کننده بوجود نمییاد؟....مثلا 2-3 بار؟

سلام،
    توصیه می شود که از این روش به دلیل وارد کردن مقدار بسیار زیاد هورمون در فاصله کم به بدن و در صورت تکرار اختلال در سیستم هورمونهای جنسی، فقط در مواقع لزوم استفاده شود و این روش برای جلوگیری از بارداری روتین توصیه نمی شود. بهتر است از روشهای معمول در طول دوره قاعدگی برای عدم بارداری استفاده کنید.

10. snoop نوشته است: دختر خانم قصه ما هنوز پریود نشد  Sad  دکتر جای مناسبی برای ختنه بچه مون سراغ نداری ؟  Crying or Very sad
    حالا جدا از شوخی ما که همه کار کردیم . یعنی اورژانسی اجرا کردیم . دختر هم 4-5 روز بعدش دچار 3-4 روز خونریزی شد . تازه فقط دو روز بعد از پریودش رابطه جنسی کردیم . پس چرا اینجوری شد  Sad  ملت خودشونو می کشن باردار بشن ما فکرشم می کنیم طرفمون شکمش میاد بالا  Sad
    دکتر جان سوال داشتم
    1- این تست بی بی چک رو چجوری باید انجام بدیم ؟ میشه توضیح بدی  از کجا بفهمیم جوابش بارداری یا نه ؟

سلام،
    برای این کار کیتها مختلفی وجود داره و باید با توجه به راهنمای داخل بسته، از آن استفاده کنید.
    snoop نوشته است: 2- تست بی بی چک چقدر قابل اطمینانه ؟

اگر به اندازه کافی مقدار هورمون بالا رفته باشه معمولا بعد از سه هفته جواب قابل قبولی بدست می آید ولی بازهم عوامل مختلفی ممکن است بر صحت آن تاثیر بگذارند.

snoop نوشته است: 3- اگر مبنای پریود دختر همون پریود قبلیش باشه تقریبا 7 روزی دیر شده و اگر زمان خونریزی بعد از خوردن قرصهای اورژانسی رو مبنای دوره جدید پریود دختر بذاریم تقریبا 1-2 روزی به پریودش مونده . بنظر شما کدومش باید مبنا باشه ؟

همانطور که قبلا هم گفتم این دوره قاعدگی فرد مورد نظر دچار تغییر خواهد شد و محاسبات را برهم خواهد زد. به دلیل ورود هرومون خارجی (مصرف قرص) نمی توان به طور دقیق زمانبندی را مشخص نمود.
    snoop نوشته است: 4- بریم تست  HCG بدیم ؟

دقیقترین تست انجام آزمایش خون و بررسی بتا اچ سی جی BhCG است و می توانید به نتیجه آزمایش اطمینان کنید. اگر منفی باشد قطعا بارداری رخ نداده است.

11. با سلام خدمت آقای دکتر و همه همکاران شان.
    آقای دکتر فردی به تاریخ (12 اپریل) اقدام به رابطه جنسی محافظت نشده کرده و فردای انروز از رویش اورژانسی استفاده کرده یعنی 4 تا قرص در ال دی در ساعت هشت صبح مصرف کرده و 12 ساعت بعد 4 تای دیگر، و فرد به تاریخ (24 اپریل) پریود شده ومدت پریود ان پنج روز بوده و در تاریخ (11می) دوباره رابطه جنسی محافظت نشده داشته ولی انها مطمیین است که منی اصلا داخل واژن ریخته نشده ولی تا حالا که تاریخ (5 جون) هست پریود نشده که انها سخت نگرانه و آقای دکتر آیا اون قرصها باعث به تاخیر انداختن پریود اون شده یا احتمال بارداری وجود دارد درضمن هیچ گونه علایم بارداری ندارد. Confused  Confused    تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. snoop

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    دکتر رهام نازنین مرسی از جوابتون
    بیبی چک انجام شد و تنها یک خط قرمز ظاهر شد که یعنی بارداری منتفی هست
    از آخرین دوره خونریزی این خانم هم 24-5 روزی می گذرد
    انقدر در این مدت استرس داشتم که ناتوانی گرفتم ( خیلی توانا بودم قبلا ؟ )
    باهم مرور کنیم
    پریودش منظم بود
    ما 48 ساعت بعد از اتمام پریود رابطه جنسی کردیم
    بعد از واقعه بلافاصله 4 عدد ال دی و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگه خورد
    5-6 روز بعد دچار خونریزی شد که 4-5 روز طول کشید
    الان هم بیبی چک منفی بود
    قاعدتا همه شواهد نشون میده که بنده پدر نشدم اما
    هنوز پریود نشده  Sad  هیچ وقت توی عمرم انقدر بابت رسیدن تایم پریود انتظار نکشیدم
    سوالم از جنابعالی اینه که

1-برای تست بتا هاش سی جی باید تجویز دکتر همراهمون باشه یا می تونیم مستقیما به آزمایشگاه مراجعه کنیم و بگیم تست کنن ؟

2- میشه بفرماید آزمایشگاه همکار یا دوست یا هر چیز دیگرتون آقای labnews كجاس كه ما بريم اونجا ؟

ببخشيد من همیشه مزاحمما

13. jalil نوشته است: با سلام خدمت آقای دکتر و همه همکاران شان.
    آقای دکتر فردی به تاریخ (12 اپریل) اقدام به رابطه جنسی محافظت نشده کرده و فردای انروز از رویش اورژانسی استفاده کرده یعنی 4 تا قرص در ال دی در ساعت هشت صبح مصرف کرده و 12 ساعت بعد 4 تای دیگر، و فرد به تاریخ (24 اپریل) پریود شده ومدت پریود ان پنج روز بوده و در تاریخ (11می) دوباره رابطه جنسی محافظت نشده داشته ولی انها مطمیین است که منی اصلا داخل واژن ریخته نشده ولی تا حالا که تاریخ (5 جون) هست پریود نشده که انها سخت نگرانه و آقای دکتر آیا اون قرصها باعث به تاخیر انداختن پریود اون شده یا احتمال بارداری وجود دارد درضمن هیچ گونه علایم بارداری ندارد. Confused  Confused    تشکر

سلام،
    نزدیکی اول (12 اپریل) که با استفاده از روش اورژانسی به بارداری منجر نشده است. اما در مورد نزدیکی دوم (11 می) با توجه به تاریخ آن و قرار داشتن در حوالی زمان تخمک گذاری، اگر منی داخل واژن ریخته شده باشد، احتمال بارداری وحود دارد در غیر اینصورت اگر احتمال برخورد اسپرم با تخمک وجود نداشته (یعنی منی به داخل واژن نریخته باشد) احتمال بارداری اصلا وجود ندارد و تاخیر خونریزی به علل دیگر مثل استرس یا تغییر هورمونی بر می گردد.

14. snoop نوشته است: دکتر رهام نازنین مرسی از جوابتون
    بیبی چک انجام شد و تنها یک خط قرمز ظاهر شد که یعنی بارداری منتفی هست
    از آخرین دوره خونریزی این خانم هم 24-5 روزی می گذرد
    انقدر در این مدت استرس داشتم که ناتوانی گرفتم ( خیلی توانا بودم قبلا ؟ )
    باهم مرور کنیم
    پریودش منظم بود
    ما 48 ساعت بعد از اتمام پریود رابطه جنسی کردیم
    بعد از واقعه بلافاصله 4 عدد ال دی و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگه خورد
    5-6 روز بعد دچار خونریزی شد که 4-5 روز طول کشید
    الان هم بیبی چک منفی بود
    قاعدتا همه شواهد نشون میده که بنده پدر نشدم اما
    هنوز پریود نشده  Sad  هیچ وقت توی عمرم انقدر بابت رسیدن تایم پریود انتظار نکشیدم
    سوالم از جنابعالی اینه که

1-برای تست بتا هاش سی جی باید تجویز دکتر همراهمون باشه یا می تونیم مستقیما به آزمایشگاه مراجعه کنیم و بگیم تست کنن ؟

سلام،
    با شرح حالی که شما دادید، اگر بعد از خونریزیی که پس از خوردن قرص فرد داشته است، نزدیکی محافظت نشده دیگری نداشته اید، بارداری کلا منتفی است و شما احتمالا باید حدود یک ماه (بسته به طول دوره های قاعدگی) پس از شروع آخرین خونریزی منتظر خونریزی بعدی باشید. اصولا برای انجام آزمایش نسخه پزشک لازم است، با این حال برخی آزمایشگاه ها اینگونه آزمونها را به دلیل نوع آن بدون نسخه هم انجام می دهند.

snoop نوشته است: 2- میشه بفرماید آزمایشگاه همکار یا دوست یا هر چیز دیگرتون آقای labnews كجاس كه ما بريم اونجا ؟

می توانید در همین سایت به ایشان پیغام دهید و یا به سایت خودشان مراجعه نمایید.

15. با سلام .
    اقای دکتر این سو مین بار است من سوال خود را درین قسمت مطرح می کنم اما متاسفانه سوال من ازین قسمت حذف میشه نمیدانم چرا ؟
    فردی به تاریخ (12 می) اقدام به رابطه جنسی محافظت نشده کرده که فردای انروز از رویش اورژانسی استفاده کرده که به تاریخ (24 می ) پریود شده و بعدا به تاریخ (12 اپریل) بازهم اقدام به رابطه جنسی محافظت نشده کرده که انها مطمیین است منی داخل واژن ریخته نشده و فرد تا حالا دیگه پریود نشده که این مسئله انها را خیلی نگران کرده است ایا این قرص ها باعث به تا خیر انداختن پریود ان شده یا احتمال حاملگی وجود دارد؟ در ضمن هیچ گونه علایم بار داری ندارد لطفا هر چه زودتر جواب بدهید . با احترام Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 57
رفتن به صفحه :    3 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید