شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری های پوستی

1. من جوانی هستم 25 ساله که دچار بیماری پوستی cutis vertisis jirata  آن هم از نوع شدید  (به گفته پزشک) شده ام.
    البته شروع ابتلای من به این بیماری مربوط به چند سال پیش است و من درست قبل از سربازی متوجه این بیماری شدم . در زمان سربازی با مراجعه به پزشک نزامی و سپس یک پزشک متخصص دیگر از ادامه درمان منصرف شدم . حالا پس از چند سال با توصیه خانواده دوباره در صدد  درمان این مشکلم هستم.
    این مشکل در ناحیه پوست سر من است و پوست را به شکل مغز گردو جمع کرده البته به دلیل وجود موهای پر پشت پوست سر من قابل رویت نیست .در ضمن پوست سر و پیشانی من بسیار چرب است .
    حالا از شما خواهش میکنم به من بفرمایید که : اولا این بیماری راه درمانی دارد یا نه ؟(لطفا به صورت کامل توضیح دهید)   و ثانیا بفرمایید  شستشوی سر با اب داغ برای از بین بردن چربی پوست سر راه درستی هست یا نه ؟
                                                    (از شما متشکرم)

2. momo نوشته است: من جوانی هستم 25 ساله که دچار بیماری پوستی cutis vertisis jirata  آن هم از نوع شدید  (به گفته پزشک) شده ام.
    البته شروع ابتلای من به این بیماری مربوط به چند سال پیش است و من درست قبل از سربازی متوجه این بیماری شدم . در زمان سربازی با مراجعه به پزشک نزامی و سپس یک پزشک متخصص دیگر از ادامه درمان منصرف شدم . حالا پس از چند سال با توصیه خانواده دوباره در صدد  درمان این مشکلم هستم.
    این مشکل در ناحیه پوست سر من است و پوست را به شکل مغز گردو جمع کرده البته به دلیل وجود موهای پر پشت پوست سر من قابل رویت نیست .در ضمن پوست سر و پیشانی من بسیار چرب است .
    حالا از شما خواهش میکنم به من بفرمایید که : اولا این بیماری راه درمانی دارد یا نه ؟(لطفا به صورت کامل توضیح دهید)   و ثانیا بفرمایید  شستشوی سر با اب داغ برای از بین بردن چربی پوست سر راه درستی هست یا نه ؟
                                                    (از شما متشکرم)

سلام،
    در جستجویی که در مورد بیماری شما کردم مطلب زیر را یافتم امیداروم مفید باشد:
    پاکی در موپریوستوزیس اولیه یک سندرم شایع ارثی نادری است که با تغییراتی به صورت ضخیم شدگی و چین خوردگی پوست و نیز ضخیم شدن استخوانهای انتهایی، چماقی شدن انگشتان دست و اختلال در سایر اعضاء از جمله دستگاه گوارش همراه می باشد . انتقال ارثی بیماری به صورت اتوزومال غالب با نفوذ متغیر است. هرچند یک خانواده با فرم اتوزومال مغلوب نیز گزارش شده است . بیماری عمدتاً در مردان دیده می شود. نوع ثانویه بیماری که شایعتر می باشد، با بیماریهای ریوی مرتبط است . درمان بیماران معمولاً علامتی است . (منبع: مجله طبیب شرق)
    این هم تصاویری از این حالت:

روشی هم که برای از بین بردن چربی ذکر نمودید، صحیح نمی باشد و بهتر است از شامپوهای مناسب استفاده نمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید